Şimdi Ara

Gigabyte g31m-es2l Overclock Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
3.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar hepinize merhaba. Uzun zamandır çözemediğim problemim şu; işlemci hızını değiştirip kaydettiğimde sanki pcnin kablosunu çekmişsin gibi kapanıyor, ardından normal bir şekilde açılıyor. Yalnız bu normal kapanıp açılma değil elektrik kesildiğinde olduğu gibi. Anakart 667 ve 800 mhz ram destekliyor bendeki ramler 533 lüktü bu yüzden yaptığını düşünüyordum. Hi-level 800 mhz ram taktım yine aynı kingston 667 ram taktım yine aynı. Ne denediysem olmadı. Bu yüzden hdd çöp olacak. Deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum lütfen bir fikir verin bana kıracam bu anakartı sonunda

• aynı anakartla 800 mhz ramle e8400 ü 3.0 dan 3.8 stabil voltaj vermeden kullanıorm herhalde yanlş yaptğn bişi var yada güç kaynağın yetmiodr daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olacaktr kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: waeder

Arkadaşlar hepinize merhaba. Uzun zamandır çözemediğim problemim şu; işlemci hızını değiştirip kaydettiğimde sanki pcnin kablosunu çekmişsin gibi kapanıyor, ardından normal bir şekilde açılıyor. Yalnız bu normal kapanıp açılma değil elektrik kesildiğinde olduğu gibi. Anakart 667 ve 800 mhz ram destekliyor bendeki ramler 533 lüktü bu yüzden yaptığını düşünüyordum. Hi-level 800 mhz ram taktım yine aynı kingston 667 ram taktım yine aynı. Ne denediysem olmadı. Bu yüzden hdd çöp olacak. Deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum lütfen bir fikir verin bana kıracam bu anakartı sonunda

Güç kaynağın nedir?

• Bu durum benim sistemimde ram çarpanını değiştirdiğimde meydana geliyor. Sanırım sizin ramler autoda şu anda.

Şöyle bir deneme yapın; Fsb değerini değiştirdikten sonra ram frekansını bir kereye mahsus olmak üzere seçebildiğiniz en düşük değere getirin. Kaydedip çıktığınızda büyük ihtimal sistem yine elektiriği kesip kapanacak, sonra kendi kendine tekrar açılacaktır. Daha sonra hiçbir ayarı ellemeden, sadece fsb değerini sembolik bir miktar artırın(örneğin 5 mhz gibi) ve tekrar kaydedip çıkın. Bahsettiğiniz durum tekrar etmezse sistemde hiçbir sorun yok(durum ram çarpanının ayarlanmasıyla alakalı) demektir.
  • Güç kaynağım akasa essential 600W. @Serpico. hocam sen tam problemimi anlamışsın Dediğin gibi işlemci çarpanı değiştirdiğimde hiçbir sıkıntı yok. Ram hızı ve ram çarpanında var problem. Bu küçük mhz ile artırmayı denedim. 1 mhz bile değişse ram hızı aynı kapanma oluyor. 800 mhz ram takıp çarpanı düşürdüm yine aynı.

@Kelv1n hocam anakart zaten canavar gibi oc oluyo onda sıkıntı yok e4500 ü 3.60 ghz e kadar voltajla stabil kullanabiliyorum ramlerim 533 den 860 civarına geldiği için 2.2 volt da versem ötesini göremiyor. 800 mhz ram almıştım arızalı çıktı iade ettim. Tek sorunum değişiklik yapıp kaydettiğimde pcnin küt diye kapanması.
  • quote:

Güç kaynağım akasa essential 600W. @Serpico. hocam sen tam problemimi anlamışsın Dediğin gibi işlemci çarpanı değiştirdiğimde hiçbir sıkıntı yok. Ram hızı ve ram çarpanında var problem. Bu küçük mhz ile artırmayı denedim. 1 mhz bile değişse ram hızı aynı kapanma oluyor. 800 mhz ram takıp çarpanı düşürdüm yine aynı.

@Kelv1n hocam anakart zaten canavar gibi oc oluyo onda sıkıntı yok e4500 ü 3.60 ghz e kadar voltajla stabil kullanabiliyorum ramlerim 533 den 860 civarına geldiği için 2.2 volt da versem ötesini göremiyor. 800 mhz ram almıştım arızalı çıktı iade ettim. Tek sorunum değişiklik yapıp kaydettiğimde pcnin küt diye kapanması.

işlemciye ve ramlere volt veriyormusun?

• quote:

Güç kaynağım akasa essential 600W. @Serpico. hocam sen tam problemimi anlamışsın Dediğin gibi işlemci çarpanı değiştirdiğimde hiçbir sıkıntı yok. Ram hızı ve ram çarpanında var problem. Bu küçük mhz ile artırmayı denedim. 1 mhz bile değişse ram hızı aynı kapanma oluyor. 800 mhz ram takıp çarpanı düşürdüm yine aynı.

Hımm. Ben biosu resetledikten sonra oc değerlerimi tekrar giriyorum, ram frekansını elle değiştirdiğimden dolayı ram çarpanı değişmiş oluyor ve aynı sizdeki gibi sistem kendini kapatıyor ve tekrar açıyor. Daha sonraki oynamalarda bu tip bir durumla karşılaşmıyorum.

Bios güncel mi? Eğer güncel değilse, diğer arkadaşların da önerilerini dinledikten sonra da çözüm bulamazsanız bios güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Aslında günlük kullanımda büyük sorun oluşturmaz bu durum ama can sıkıcı hakikaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Serpico.

quote:

Hımm. Ben biosu resetledikten sonra oc değerlerimi tekrar giriyorum, ram frekansını elle değiştirdiğimden dolayı ram çarpanı değişmiş oluyor ve aynı sizdeki gibi sistem kendini kapatıyor ve tekrar açıyor. Daha sonraki oynamalarda bu tip bir durumla karşılaşmıyorum.

Bios güncel mi? Eğer güncel değilse, diğer arkadaşların da önerilerini dinledikten sonra da çözüm bulamazsanız bios güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Aslında günlük kullanımda büyük sorun oluşturmaz bu durum ama can sıkıcı hakikaten.

Hocam zaten stabil değeri bulduktan sonra problem yok fakat oc işine girince yetmiyo Sürekli değişiklik yapmak istiyosun fakat bu durumda hdd çöp olacak. Bios gigabyte ın çıkardığı en son sürüm FF versiyon. Asıl anlamadığım acaba anakart mı arızalı yada donanım uyumsuzluğumu var. Ama anakart arızalı olsa normal çalışmaz sıkıntı yaşatırdı. Çıkamadım bu işin içinden ya

• Up arkadaşlar problemime çözüm gelmedi hala. yardımlarınızı bekliyorum.
  • up up up yok mu fikri olan arkadaşlar ?
  • Beyler Bu Hafta BU EKRAN KARTINI ALICAM Sapphire Amd HD6670 2GB DDR3 EKRAN KARTINI ALICAM UYARMI AYNI EKRAN KARTI WAR BENDE UYARMI BU ONA PEK ANLAMIORUM O İŞLERDEN UYARSA ALICAM YORUMLARINIZI BEKLİORUM ????????????????????????????

OLMAZ DİOSANIZ BANA ÖNEREBİLİCEĞİNİZ OYUN OYNAYABİLİCEĞİM EKRAN KARTI WARMI BÜTÇE 250 GEÇMİCEK
  • mountan955 M kullanıcısına yanıt
    konuyu hortlattım kusura bakma ekran kartını almışmıydın merak ettim?
  • Selam bu anakart için stabil oc ayarı nedir güç kaynağı fsp500

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam o ana kartı çoktan sattım üstünden 7 yıl geçmiş :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.