Şimdi Ara

Gigabyte Anakartlarda Bios Update Yapımı.. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
159
Cevap
9
Favori
59.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orjinal çıkana kadar bekleyelim yine bari.Adam beta yapıyor altı üstü 2mb veri.Ne var sanki kalem kağıtla yazsam bitmişti şimdiye orjinali
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Orjinal çıkana kadar bekleyelim yine bari.Adam beta yapıyor altı üstü 2mb veri.Ne var sanki kalem kağıtla yazsam bitmişti şimdiye orjinali
    Şuan hangi bios yüklü hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hapocod

Betadan bir öncesi olması lazım hep güncelliyordum çünkü.
  • quote:

quote:

Betadan bir öncesi olması lazım hep güncelliyordum çünkü.

Alıntıları Göster
    O zaman gerek yok nasıl olsa sorunda yaşamıyorsun böyle devam et
  • quote:

Ok sağolasın mantıklı.
  • quote:

quote:

Ok sağolasın mantıklı.

Alıntıları Göster
    Sende sağol görüşmek üzere

iyi forumlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deep Dream

Arkadaşlar bu konuda acemiyim ben elimde Gigabyte GA-880-GA UD3-H AM3 anakart var.
    Sitesine baktım rev 1.2 rev 2.0 rev 2.1 sürümleri var ben piyasada 3 çeşit anakart var sanıyordum şimdi diyelim benim rev 1.2 Bios güncellemesi yapınca 2.1 mi olacak ?

Şimdiden teşekkürler

Alıntıları Göster
    @hapocod usta paylaşımınız harika çok teşekkurler.

arkadaşlar bende bir teccubemi paylaşayım, bios'u en son versiyonuna güncellemek her zaman dogru olmuyor.
    2. el satın aldıgım ep35-ds3r + e8400 c0 rev. + 4x1gb kıngtom 1066 malzemeleri hız aşırma yapmakla 1 haftadır ugraşıyorum ve ancak %10 artışta stabil çalışıyor. bende biosa kafayı taktım ve biosun dosyasını indirirken tesadüfen buldum.
    işlemcinize ve revizyonuna göre bios yükleyin ben f4 biostan f2 ye geçtim: cipset 3derece aşagı, cpu fanı normal hıza, cpu sıcaklıgı kararlı hale yüksüz 22 derece oldu
    böyle yaptım gercekten şimdilik %20 oc ile stabil arttırmaya devam edecegim.

ep35-ds3r rev 2.1 anakart için
    e8400 c0 rev için f2 bios
    e8400 e0 rev için f3 bios

tüm tabloyu görmek için anakartınızın modelinin sayfasında İşlemci Desteği bölümüne bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boroz -- 5 Kasım 2011; 3:16:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: boroz

@hapocod usta paylaşımınız harika çok teşekkurler.

arkadaşlar bende bir teccubemi paylaşayım, bios'u en son versiyonuna güncellemek her zaman dogru olmuyor.
    2. el satın aldıgım ep35-ds3r + e8400 c0 rev. + 4x1gb kıngtom 1066 malzemeleri hız aşırma yapmakla 1 haftadır ugraşıyorum ve ancak %10 artışta stabil çalışıyor. bende biosa kafayı taktım ve biosun dosyasını indirirken tesadüfen buldum.
    işlemcinize ve revizyonuna göre bios yükleyin ben f4 biostan f2 ye geçtim: cipset 3derece aşagı, cpu fanı normal hıza, cpu sıcaklıgı kararlı hale yüksüz 22 derece oldu
    böyle yaptım gercekten şimdilik %20 oc ile stabil arttırmaya devam edecegim.

ep35-ds3r rev 2.1 anakart için
    e8400 c0 rev için f2 bios
    e8400 e0 rev için f3 bios

tüm tabloyu görmek için anakartınızın modelinin sayfasında İşlemci Desteği bölümüne bakın.

Alıntıları Göster
    Sevgili @hapocod üstat müsadenle bende biosla uğraşan biri olarak bir kaç katkı yapmak isterim..

Bios 4 kısımdan oluşuyor normal bios update yapınca yalnızca "Main Block" Güncellenir mümkünse 4 bölümüde güncelleyin:

biosta dmi verisi bozuk bios update yapın ancak yaparken eski dmi verisini silin.

Gigabyte Anakartlarda Bios Update Yapımı..

/CC = clear cmos data after programming

/CD = clear dmi data after programming

/CP = clear PnP (ESCD) data after programming

Örnek aşağıda Gigabyte ın resmi sitesinde GA-890XA-UD3 anakartın bazı bios versiyonlarında dmi verisini silin denmiş yorumu olan varsa açıklayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raver -- 7 Aralık 2011; 0:25:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: raver

Sevgili @hapocod üstat müsadenle bende biosla uğraşan biri olarak bir kaç katkı yapmak isterim..

Bios 4 kısımdan oluşuyor normal bios update yapınca yalnızca "Main Block" Güncellenir mümkünse 4 bölümüde güncelleyin:

biosta dmi verisi bozuk bios update yapın ancak yaparken eski dmi verisini silin.

/CC = clear cmos data after programming

/CD = clear dmi data after programming

/CP = clear PnP (ESCD) data after programming

Örnek aşağıda Gigabyte ın resmi sitesinde GA-890XA-UD3 anakartın bazı bios versiyonlarında dmi verisini silin denmiş yorumu olan varsa açıklayabilir.

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim değerli katkıların için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deep Dream

Arkadaşlar bu konuda acemiyim ben elimde Gigabyte GA-880-GA UD3-H AM3 anakart var.
    Sitesine baktım rev 1.2 rev 2.0 rev 2.1 sürümleri var ben piyasada 3 çeşit anakart var sanıyordum şimdi diyelim benim rev 1.2 Bios güncellemesi yapınca 2.1 mi olacak ?

Şimdiden teşekkürler

Alıntıları Göster
    Bende bu aralar bios güncellemeyi düşünüyordum fakat kaynak araştırmaya üşendiğimden vazgeçmiştim hep.
    Teşekkürler iyi olmuş bu konu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hater-

Bende bu aralar bios güncellemeyi düşünüyordum fakat kaynak araştırmaya üşendiğimden vazgeçmiştim hep.
    Teşekkürler iyi olmuş bu konu.

Alıntıları Göster

• quote:

Alıntıları Göster
    selam... yeni aldıgım sistemdeki kartım z68 ud3 ve buna sıfır 500 gb hdd taktıgımda 8 gb olarak goruyor. bios guncelleme ile bu sorunu çözebilirmiyim. şuan ki bios sürümü f1 denmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: WalkmaN

selam... yeni aldıgım sistemdeki kartım z68 ud3 ve buna sıfır 500 gb hdd taktıgımda 8 gb olarak goruyor. bios guncelleme ile bu sorunu çözebilirmiyim. şuan ki bios sürümü f1 denmiş

Alıntıları Göster
    Hocam eğer hdd ve işletim sisteminin sağlam olduğuna eminseniz en güncel bios u yükleyerek bakın duruma.
  • quote:

Hocam eğer hdd ve işletim sisteminin sağlam olduğuna eminseniz en güncel bios u yükleyerek bakın duruma.

GIGABYTE Z68X-UD3-B3 Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2133MHz SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

İşlemci ise i5 ama f1 bios demiş bu eski sürüm değil midir.. Neden fabrika çıkışı güncel gelmedi o zaman . Birde pc yi şuan açamıyorum bunu dos ortamında güncellemem lazım nasıl yapıcam bunu.

Hdd ise seagte 500 gb kodu önemli ise yazarım isterseniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WalkmaN -- 10 Aralık 2011; 13:48:20 >
  • quote:

quote:

GIGABYTE Z68X-UD3-B3 Intel Z68 Soket 1155 DDR3 2133MHz SATA 3.0 USB 3.0 Anakart

İşlemci ise i5 ama f1 bios demiş bu eski sürüm değil midir.. Neden fabrika çıkışı güncel gelmedi o zaman . Birde pc yi şuan açamıyorum bunu dos ortamında güncellemem lazım nasıl yapıcam bunu.

Hdd ise seagte 500 gb kodu önemli ise yazarım isterseniz

Alıntıları Göster
    Bu iki kaynağa bakın

http://www.gigabyte.com/webpage/20/HowToReflashBIOS.html

http://www.youtube.com/watch?v=yFLRCwhjujM

• quote:

Bu iki kaynağa bakın

İlginiz için teşekürler peki ben bu işlemi usb veya cd ile de yapabilirmiyim.. Q-flash

• quote:

quote:

Bu iki kaynağa bakın

İlginiz için teşekürler peki ben bu işlemi usb veya cd ile de yapabilirmiyim.. Q-flash

Alıntıları Göster
    usb belleği boot edebilirsin bu sayede yapılır

• quote:

usb belleği boot edebilirsin bu sayede yapılır

Bios update yaptım ama sorun devam ediyor..
  • Hdd sorun olmasın yada farklı bir işletim sistemi ile deneyin.
  • quote:

Hdd sorun olmasın yada farklı bir işletim sistemi ile deneyin.
    http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/ga-h67a-usb3-b3rev_10/download/bios sence buradan hangi versiyonu yüklemeliyim ? ilk defa yapıyorumda
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.