Şimdi Ara

GIBIRNET [ANA KONU] - 220 TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA- Sınırsız/Taahhütsüz/AKN'siz İnternet (156. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.826
Cevap
144
Favori
631.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
58 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: annaX

Değerler güzel ama maksimum kaç alabileceğin hız gözükmüyor
    Bu modemde gözükmüyor hocam ne yazıkki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üç ay dolmadığı için başka bir operatöre geçiş yaptırmıyor gibirnet. Bunun dayanağı nedir. Ya da üç ay dolmadan başka bir servis sağlayıcısına geçiş yapan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fekat -- 21 Eylül 2020; 16:59:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gelecek hafta pazartesi günü gıbırnetten ayrılacağım. Yardımcı olamıyorlar çünkü.

• fekat kullanıcısına yanıt
    Bu karar TT'a ait ve tüm isslarında geçerli. İnternete yazarsanız detaylı bilgi çıkacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sacrosanct- -- 22 Eylül 2020; 17:5:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ben 2 ay ttnet kullanıp gibirnete geçtim yok öyle bir olay daha önce de 1 ay turknet kullanıp millenicomla, geçmiştim
    Size zorluk cikariyorlar can sıkıntısından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 21 Eylül 2020; 18:7:51 >
  • Sacrosanct- kullanıcısına yanıt
    Böyle bir karar varsa da pratik te uygulanmıyor

Edit: internete aradım btknin böyle bir kararını göremedim bu kararı atabilir misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 21 Eylül 2020; 18:11:49 >
  • Ben de geçeceğim bugün basvuracaktim aslında ama hiçbir yerde xdsl numarasını bulamadım bunu vermeyecekler gibi duruyor yarın arayip soracağım bakalım

https://www.mevzuat.gov.tr/File/GeneratePdf?mevzuatNo=24039&mevzuatTur=KurumVeKurulusYonetmeligi&mevzuatTertip=5

6. bölümü okuyabilirsiniz. işletmeci değişikliğinde 3 ay kuralı diye bir şey yok. mevzuat yenilenmişse orasını bilmiyorum.

mobil hatlar için numara taşıma işleminde olabilir belki. birisinde işletmeci değişikliği formu dolduruyorsunuz diğerinde numara taşıma formu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 21 Eylül 2020; 18:53:50 >
  • Bugün binamızdaki fiber hatta vdsl hat kullanırken almış olduğumuz ZyXEL VMG3312 B10B modemi bağlayıp denedim ve sonuç 100mbit fiberi kullanabildiğimi gördüm. Telekom zamanında bu modemleri bize sattı ve şimdi de fiber için yeni modem getirip kira alıyorlar. Hak değil bu gerçekten... yazıklar olsun. Bu kadar aç gözlülük olmaz. Bu kadar insanlar enayi yerine konmaz. Twitterdan ulaştırma ve altyapı bakanına yazdım. Keşker herkes yazsa tepski gösterse de şu modem kira saçmalığı son bulsa...var olan modemimizi niye kullanmaayalım kardeşim...ondan sonra ekonomi-döviz vb diye yaygara yapıyorlar. Elimizde modem var niye onu çöp ediyorsun kardeşim...
    Geçiş olduğu için öyleymiş bana da dediler BTK kararıymış sözde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hangi iss geçmeyi düşünüyorsunuz hangi paketler fiyatlar neler ? Bu konu hakkında bunu konuşmak bekli yönetimi kızdırabilir ama ne yapalım gibir bizleri zorluyor bunları konuşmayı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ....edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre845 -- 21 Eylül 2020; 21:5:11 >
  • https://tbtnet.net/kampanyalar Burda da 35 mbps 70 100 mbps 80 tl
    Ama firma hakkında bilgim yok forumda üyelikleri vardı oradan görmüştüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Proprietor -- 21 Eylül 2020; 21:7:16 >
  • Merhabalar,

Bu konuyu daha öncede paylaşmıştık fakat bu BTK mevzuatlarında bulunmayıp TT üzerinden işlem yapmamız için TT tarafından konulan kurallar içerisinde bulunan bir madde.
    https://toptan.turktelekom.com.tr/media/1770/ripvaet-20191231.pdf

bu linkten ulaşabilirsiniz ayrıca ilgili madde şu şekilde.

"
    3.3. Alıcı İşletmeci, erişim modeline göre abonenin talep formu ile resmi kimlik belgesinin
    fotokopisini (kurumsal aboneler için talep formunun yanı sıra vergi levhasının fotokopisi
    ile imza sirküleri ya da vekâletnamenin bir örneğini) Türk Telekom nezdinde oluşturulan
    platform üzerinden elektronik olarak Verici İşletmeciye iletir ve erişim modeline göre ilgili
    otomasyon sisteminde (xDSL, e-YAPA) pasif abonelik girişi yapılır. Abonenin devam
    eden bir geçiş işleminin bulunması, abonenin PSTN/Hizmet Numarasının eşleşmemesi
    ve son 90 (doksan) gün içerisinde başka bir geçiş işlemi yapmış olması durumlarında,
    Alıcı İşletmecinin yapacağı başvuru ilgili Otomasyon Sistemi tarafından alınmayacaktır.
    "

Elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmak istiyoruz fakat geçişler ne yazık ki bu şekilde veya hattınızı kapattırıp yeniden açtırmanız gerekiyor.

İyi günler dileriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GIBIRNET -- 22 Eylül 2020; 16:59:59 >

• Proprietor P kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Özelden veya herhangi bir iletişim kanalımızdan bize ulaşmanız durumunda xDSL numaranızı sizinle paylaşabiliriz. Bu tarz bir girişimde hiç bir zaman bulunmadık.

İyi günler dileriz.
  • Merhabalar,

Bu kayıtlar sadece sizin modeme hangi saatlerde giriş yaptığınızı gösteren bir log buraya bakara ne yazık ki bir yorum yapamayız fakat, Teknik ekibimiz hattınızı 50 ye sabitlemeden önce 79 ve 70 Mbs değerlerinde hattınızı sabitleyip sorun çıkmasının ardından 50Mbs'e sabitlediği bilgisini aldım. Bunun haricinde herhangi bir sorununuz varsa yardımcı olmak isterim.

İyi günler dileriz.
  • GIBIRNET kullanıcısına yanıt
    PPoE kimlik doğrulama hatası mesajlarına neden cevap vermiyorsunuz? Asıl çözülmesi gereken sorun internet kesintisi iken neden geçiş yapılamayacağını açıklamışsınız. Sorunları çözün de insanlarda geçişle uğraşmasın sn. @GIBIRNET

Sorun mesajlarıhttps://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145644227https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145615933https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145615986https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145615991https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145616065

Aynı anda tüm kullanıcılarda yaşanan bir sıkıntı ve çözümünü bekliyoruz.

• Gökkubbe G kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Mesajları geriye doğru cevaplıyorduk.

Bu sorunla ilgili olarak 22.09.2020 06:00-07:00 Tarihinde yeni cihaz kurulumu yapılmış ve bölgesel aktarımlar gerçekleştirilmiştir. Kesintilerin devam etmesi durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İyi günler dileriz.
  • GIBIRNET kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim umarım bundan sonra sorun yaşamayız ve sizi diğer kullanıcılara gönül rahatlığı ile tavsiye ederiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: GIBIRNET

Merhabalar,

Bu kayıtlar sadece sizin modeme hangi saatlerde giriş yaptığınızı gösteren bir log buraya bakara ne yazık ki bir yorum yapamayız fakat, Teknik ekibimiz hattınızı 50 ye sabitlemeden önce 79 ve 70 Mbs değerlerinde hattınızı sabitleyip sorun çıkmasının ardından 50Mbs'e sabitlediği bilgisini aldım. Bunun haricinde herhangi bir sorununuz varsa yardımcı olmak isterim.

İyi günler dileriz.
    Telefondaki diğer iş arkadaşlarınıza defalarca hattımın Telekom tarafından kontrol edilmesi gerektiğini söyledim fakat sizlerde defalarca Telekom'un ilgilenmeyeceğini söyleyip dediğiniz gibi hız düşürmekte yetindiniz.

Hatta bir sorun olduğu aşikar ve kimse de ilgilenmiyor. Bu yüzden gelecek hafta faturamı ödedikten sonra sizinle ilişiğimi keseceğim. Şimdiden kolay gelsin diğer üyelere.

• 
Sayfa: önceki 154155156157158
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.