Şimdi Ara

giabyte gts250 fan hızı ve sıcaklık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar bu kartı kullanan varsa beni aydınlatabilirmi bu fan dönüş hızı ya tam devir ya da otomatik oluyor riva tuner ile bir türlü elle kontrol yapamıyorum ve kart tam yuk altında 80 dereceleri görüyor acaba benim kartta mı bir sorun var cünkü 80derece de bile auto da fan full devir calısmıyor
    occt gpu test ile bench alındı

• 80 derecede ne sorun var ki?
  • zalman sogutucu ile bu sıcaklık normal mi ben de merak ediyorum o yüzden aynı kartı olan varsa aynı sıcaklıklamı calısıyor
  • a.c. twin turbo taktım 90 derece gordü arkadaslar kullanan varsa sıcaklık hakkında bilgi verebilirmi kartı garantiye yollamayı düşünüyorum uzun sureli oyunlarda oyundan atıyor
  • Boşta 35 derece , Uzun süreli stress testinde 60 derece. Palit GTS250 üzeri tamamen kapalı ve 8cm lik stock fan bulunuyor. OC yok. Kasa asus TA250 olduğu için belki bi kaç derece ordan ısılar düşüyordur. Ama senin kasan ne kadar kötü olursa olsun 20 derece fark ettireceğini sanmam.

Fan hızım hiç bir zaman %45 i geçmiyor auto fanda. Yani o kadar yüksek fan hızına ulaşacak kadar ısınmıyor. Ama ekran kartları yüksek sıcaklıklara dayanabiliyormuş.
  • LEADTEK GTS 250 (şimdi yok)

boşta 40-41C %35 fan hızı
    Yükte 70C %60 fan hızı nı geçmemişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 17 Ekim 2009; 10:27:52 >
  • arkadaslar cok teşekkur ediyorum bilgileriniz için net taşıması yaptım bir türlü interneti baglayamadılar kasa da 10 adet fan var sogutma olarak a.c. twin turbo kullanıyorum kendi orjinal fanı zalman vf1050 bu sogutuculara ragmen bu sıcaklıklar beni delirtiyor ayrıca shader clock u 1950 yaptıgımda bile hata alabiliyorum kartı aldıgıma pişman oldum testleri occt gpu bench te alabilirmisiniz rica etsem (termal macundan ya da power dan olabilirmi macun artctic silver 5 power enermax 400w ama sistemde 12v kullanan malzeme cok ) yardımlarınız için teşekkur ederim tekrar
  • Gigabyte gts250 1gb var
    Boşta 38-41C
    Yük altında 68-70C

Fan Zalman VF1050
  • hocam cok teşekkur ediyorum bilgiler için demek ki kartta sorun yok
  • Yok, biraz çok yakar 250gts.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.