Şimdi Ara

Geziparkı Gösterileri (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.453
Cevap
4
Favori
32.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aslında sorun yalnızca o kadar değil. Sorun tam olarak aklı başında gözüken insanlar varken devlet aygıtının ( ve aklı başında gözüken kişilerinde ) aklı başında gözükmeyen tek kişinin her dediğini yasa kabul etmesi ve buna uyması. Bir yandan aklı başında gözükmeye çalışan kişilerin samimiyetini sorgulatıyor bu tutum. Diğer taraftan böyle bir devlet aygıtı ancak ilkel faşist yönetimlerde bulunur ve demokrasi ile hiçbir ilgisi yoktur. Muhalefetin ve halka şiddet kullanılmasına karşı direncin dürüst devlet memurlarından en başta da polisten gelmesi beklenir oysa.
    " Davulu delen jaguar " bir ara Demirel yanlısı bir gazetecinin kurduğu uyduruk partisinin amblemiydi! O partinin her seçim konuşmasında TV'lerde çıkmıştı ve çok gülmüştük, pek te hoş değildi oysa! Zamanın ABD Büyükelçisi bile " bu amblem TV'lerde çıkıyorsa o ülkede demokrasi vardır " demeci vermişti. Turgut Özal bir hakaret davası bile açmadı, oysa hakkıydı kızıyla alay edilmesi edepsizlikti! Buna demokrasi hoşgörüsü derler, birçok şeyini beğenmesemde Özal'ın böyle konularda hoşgörüsü vardı.
    Birde şuna bakın! Her " ben gazeteciyim " diyenin ilk sorması gereken şeyleri sordu diye renkten renge giriyor. Siniri ve suratının kızardığını TV ekranından bile fark edersiniz dikkatli bakınca. Bu kişi kendisi gibi olmayan herkese ve herşeye düşman, suratından nefreti okunuyor.
    Bilmeden böyle geçmiş kişlerle paralellikler kurulmaya çalışılmasın, bu kişinin ilgisi bile yok kendinden öncekilerle!
  • quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

quote:

Orijinalden alıntı: Akustik34

quote:

Orijinalden alıntı: antonidas

Başbakan nerede?
    Başbakan Fas'a gitti, yahu başbakan sen niye Fas'a gezmeye gittin yoksa bu da dış güçlerin ve marjinallerin oyunu mu?

Sevgili kardeşim

Bu konuyu Başbakan Afrika gezisi öncesi yaptığı basın toplantısında açıkladı.

Bu tür siyasi ve ekonomik ülke gezilerinde tarihler çok daha önceden belirli olmaktadır. Yani bu gezi için Başbakan, apansız bir şekilde gitmeyip önceden belli olan tarih minvalinde hareket ederek böyle bir davranışta bulunmuştur.

peki kardeşim sana bir şey hatırlatayım.
    Bu gezi işleri planlı diyorsun ya
    Sayın başbakan 31 Mayıs tarihinde Filistin'e gideceğini açıklamıştı.
    Sayın başbakan bugün nerede, Fas'ta.
    Plan?? Program???

Sevgili kardeşim

Sen dedin diye merak ettim ve kısa bir araştırma yaparak basın açıklamalarını takip ettim.

Lakin 31 Mayıs tarihinde Filistin ülkesine dair herhangi bir program göremedim.

Şahsen rica etsem basın açıklamasını bulup gönderir misin?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.sabah.com.tr/Gundem/2013/04/14/basbakan-gazzeye-gidiyor

Tabii kardeşim, bakın Noter tasdikli açıklama yukarda! 14 Nisan 2013 tarihli!
  • quote:

Orijinalden alıntı: neommy

http://www.sabah.com.tr/Gundem/2013/04/14/basbakan-gazzeye-gidiyor

Tabii kardeşim, bakın Noter tasdikli açıklama yukarda! 14 Nisan 2013 tarihli!

Ancak kardeşim senin gönderdiğin kaynak bir gazeteden ibarettir.

Yani resmi bir Başbakanlık basın açıklaması değildir.

Bu bağlamda bende sizin gibi gazete veya internet kaynakları buldum lakin bunlar resmi olmayıp her an değişebilir kaynaklardır.

Misalen; aşağıdaki kaynaklarda da Gazze gezisi için tarihlerin Haziran ayını işaret etmektedir.

www.aktuel.com.tr/Gundem/2013/05/16/gazze-ziyaretinin-tarihi-belli-oldu

www.migmedya.com/14150-basbakanin-gazze-guzergahi-netlesiyor.html

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama benim gösterdiğim gazetenin tarihi 14 Nisan! Sizin Aktüel açıklaması 16.05 tarihli, galiba ABD'de tarihleri değiştiren bişi olmuş. Diğer linkiniz 25/05 tarihli. Doğal olarak bunlar daha doğruya yakın haberlerdir.
    Sabah gazetesi iktidarın resmi haber organı olduğundan tartışılması gereken ilk tarihin niçin değiştiğidir.
  • Geç kalmışın gardeş, seninkiler zaten harekete geçmişler bile. Alttaki videoda 4:36-5:24 arasına bir göz atıver, milletin senin hakkında ne diyeceğini merak ediyorsan şimdiden öğrenirsin!

• Arkadaşlar bir çok insan bu direnişimizi kırmaya çalışıyor.
    Ne kadar doğru bilgilendirip gerçekleri anlatırsak o kadar faydalı olur.
    Hatay'da bir arkadaşımızın öldüğü doğrulandı bugün.
    Polis insanları yaralıyor, dövüyor üstelik öldürüyor.

Ankara'da da bir arkadaşımız komada yatıyordu bugün öldü haberini duydum fakat teyit edemediğim için kesin olarak bilmiyorum.

Görüyorum ki burada bazıları 'kamu malı' hastası olmuşlar.
    Orada duran insanlara saldırıldı çadırları yakıldı ve hala saldırılıyor neyin peşindesiniz?

Bu kadar kişi zarar verilen insanları savunmak için sokağa dökülmüşken hala niye onların yanında değilsiniz siz?
    O kutsal vergileriniz biber gazına gidiyor siz de dur deyin buna!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

quote:

Orijinalden alıntı: mehmet230023

quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

quote:

Yarın Türkiyenin bir çok kentinde Polise Destek yürüyüşleri yapılacak.Bu yürüyüşlere davet talebinde bulunan hem AK Parti hemde Milliyetçi Hareket Partisi seçmeni var..

Polise destek yuruyusu icin yanimizda ne getirmemiz gerekiyor? Benim evde cop ve biber gazi yok. Su tabancasi ile katilim mumkun mu?

Bu arada AK Partiye oy verdim. O konuda sorun yok.

Türk bayrağıyla gelmeniz kafi.Ama bayrağa su sıkılmayacağı için taşır mısınız veya toma önünde poz verir misiniz bilemem..

Turk bayragi ile gelirsek direniscilerden nasil ayrilacagiz? Kazayla bize de saldirmasin polis? Bence baska bir bayrak bulalim. Ne bileyim, Nazi bayragi falan olabilir.

• Abdullah Cömert Antakya'da dövülerek öldürülmüştür. Başımız sağolsun.
  • Bir çok yerde polislerin arasında ne olduğu belirsiz eli sopalı adamlar geziyor.
    Bunları çekenleri öldüresiye dövüyorlar.
    teneke çalana, yeter diyene gaz bombası atıyorlar.
    Polisler başlıklarındaki seri numaralarını gizliyor, yaptıkları ortaya çıkmasın diye.
    Zalimler ve çıkarcılar bunların yanında ama halk bunlara karşı
    Herkes her şeyin farkında...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yarın Türkiyenin bir çok kentinde Polise Destek yürüyüşleri yapılacak.Bu yürüyüşlere davet talebinde bulunan hem AK Parti hemde Milliyetçi Hareket Partisi seçmeni var..

Hiç samimi değil, halk polise karşı değilki polise destek yürüşü yapıyorsunuz, halk faşizme , devlet terörüne ve diktatörlüğe karşı, halkın amacını farklı göstererek direnişi kirma çabalarınız ancak komik oluyor ve daha çok destek topluyor.

Polisin diktatörlüğü, faşizmi ve devlet terörünü koruduğunu düşündüğünüz için onlara desteğe gidiyorsaniz başka.

Yürüyün bakalım fakat polis size müdahale etmezse o zaman tarafsiz olmadığını ve diktatörün yanında olduğunu göstermiş olucaktir. Bunu da bütün halka yayıcaz, artık %50 filan değilsiniz azalarak biticek bu iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rezilsiniz_DH -- 4 Haziran 2013; 13:49:06 >
  • Kan akıtıyorlar, sansür uyguluyorlar, zararsız kitleleri tahrik ediyorlar, padişahlarina bağırılması huzurlarını kaçırdı, siz nasul bizüm devlötlümüze bağırırsınız diyorlar, çünkü KORKUYORLAR.

Bir gece ansızın gelebiliiriz.
  •  Geziparkı Gösterileri
  • Önce çapulcu dediniz sonra terörist oldular sonra cehape zihniyeti dediniz sonra dinsiz dediniz şimdi polis karşıtı demeye getiriyorsunuz fakat az kaldi halk olarak bir türlü kabul edemediğiniz kitleler halk olduklarını gözünüze sokucaklar. Faşizme karşı omuz omuza birleşmiş kitleleri siz hala faşizmin bir silahi olan bölüp , etiketlemeyle yıkmaya çalışıyorsunuz ya hayatımda ilk defa kıçımla gülmenin ne demek olduğunu anlıyorum, resmen gülüyor ya.
  • Asla ve asla desteklemiyorum. Bu tür yasadışı eylemlerin karşısındayım. İktidar kim olursa olsun her zaman devletimin yanındayım. Kamu maluna asla zarar verenlere makul yaklaşmam. Onların parası hepimizin cebinden çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iskoo

Geziparkı Gösterileri

İlk ikisini yapan biz değildik, sonuncunun akıbetine Allah karar vericek.
  • Şu son olaylarda bir şeyi tekrar anladımki bazıları işine gelenleri görüyor...Camideki bira şişelerini görüyorlar camiye atılan gaz bombasından haberleri bile yok..Apo posterini görüyorlar..Fakat polisin karsısında duranların elindeki türk bayraklarının bile tazyikli suyla ıslatılmasını göremiyorlar..Kaldırımları sokenlerı etrafı yakanları goruyorlarda, cadırları yakanları insanları yaralayanları görmuyorlar..Taşkıncıları teröristleri görüyorlar ama nedense o parkta pıknık yapanları kitap okuyanları sohbet edenleri , etrafı sanki bu ülkenin belediyesıymıs gibi temizleyenleri görmüyorlar..Bir polısın linc edilmesini goruyorlar fakat bir apartmanın ıcıne doldurulan insanların ıcıne gaz bombası atıldıgından bi haberler..Bir otobusun ıcıne doldurulan ve tıklım tıklım olan ortama biber gazı atıldıgında ne tarafa bakıyordunuz?Ben cevap verıyım kafanızın iki tarafındaki eller sizi ne tarafa cevırdıyse o tarafa bakıyordunuz...
  • quote:

Asla ve asla desteklemiyorum. Bu tür yasadışı eylemlerin karşısındayım. İktidar kim olursa olsun her zaman devletimin yanındayım. Kamu maluna asla zarar verenlere makul yaklaşmam. Onların parası hepimizin cebinden çıkıyor.

Abdullah Cömert için, Mehmet Ayvalıtaş için hiç birimizin cebinden para çıkmadığı için öldürülmelerinde herhangi bir sorun yok. Bu arada evet insanlar durakları, tabelaları kırıyor olabilir ancak Polis'in zerre kadar farkı yok. Gözümün önünde onlarca durak camı parçalardı gaz fişekleriyle. Mesafe çok yakın olunca içinde biraz insaf olanlar duraklara atarak bombanın orada patlayıp gaz salmasını sağlıyorlar.
  • quote:

Asla ve asla desteklemiyorum. Bu tür yasadışı eylemlerin karşısındayım. İktidar kim olursa olsun her zaman devletimin yanındayım. Kamu maluna asla zarar verenlere makul yaklaşmam. Onların parası hepimizin cebinden çıkıyor.

O zaman yanlış saftasın, birçok kamu malı yandaşlara peşkeş çekilirken kamu malına zarar olmadıda, ordaki halkın cebinden çıkartcağı parayla bile ödeyebileceği birkaç şey ne zaman yanlış oldu?

Polislerin dükkanlari kırdığı videolar var, ordaki halkın içinde birsürü ajan var, ordaki insanlarin yazılarına bakarsaniz kimse istemiyor zaten kamu malına zarar gelmesi, bir grup aralarına karışıp gerçekleştiriyor, istikbarattanda olabilirler , sivil poliste olabilirler amaçları halkı terörist göstermek ha sen dersen de ben medyama inanirim sana ülkede en önemli olaylari penguen göstererek sunan medyanı izlemeye devam et çünkü ok yaydan çıktı.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.