Şimdi Ara

getz triger zincir değişimi yardım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bende 2010 model 1.5 dizel vgt gezt var 125 bin km de aldım şuan 128 binde daha önce triger zinciri değişip değişmediğini biilmiyorum bu trigerde sadece zincir mi değişiyor Yoksa komple triger setmi nasıl oluyor birde kaça mal olur bana yardımcı olurmusunuz birde ses gelince değiştiriliyor diye duydum şuanda herhangi bir ses gelmediğini söylemişti expertiz yaparken ama yinede emin olmak istiyorum diğer bir sorumda aracımın yol bilgisayarının aydınlatması çalışmıyor hyundai servisini aradı lambası patlamıştır dedi ve 70 80 lira civarı bi masrafı olur dedi işcilikle beraber bunu daha uygun fiyata biyerde yaptıramazmıyım ?

• quote:

Orijinalden alıntı: rigetti

arkadaşlar bende 2010 model 1.5 dizel vgt gezt var 125 bin km de aldım şuan 128 binde daha önce triger zinciri değişip değişmediğini biilmiyorum bu trigerde sadece zincir mi değişiyor Yoksa komple triger setmi nasıl oluyor birde kaça mal olur bana yardımcı olurmusunuz birde ses gelince değiştiriliyor diye duydum şuanda herhangi bir ses gelmediğini söylemişti expertiz yaparken ama yinede emin olmak istiyorum diğer bir sorumda aracımın yol bilgisayarının aydınlatması çalışmıyor hyundai servisini aradı lambası patlamıştır dedi ve 70 80 lira civarı bi masrafı olur dedi işcilikle beraber bunu daha uygun fiyata biyerde yaptıramazmıyım ?

istanbul anadolu yakasında 5 ay önce dizel getz zincirden ses geldiği için iş arkadaşım mehmet beyin siyah getz'inin zincir setini değiştirmek için değişik yerlerden 800 tl ile 1100 tl arası fiyat aldık. neyse ben kendi hyundai getz'imi götürdüğüm usta gökan'ı tavsiye ettim. nitekim yarı fiyatına gül gibi halllettik. üstelik parçayı gidip görüp parçacıdan orjinal olarak kendimiz aldık zincir setini kutusuyla birlikte tamirhaneye getirdik o biz otururken takıverdi. tek sıkıntısı biraz zor takılıp sökülmesi gibi geldi bana, ama gökan usta bu konuda uzman, hyundai servisten ayrılma ve işini hakkıyla yapıyor. asla ama asla adam kazıklama derdinde olmaz. benim ismimi verin. felekman önerdi deyin. sorununuz çözülmez ise gelin bana bu olmadı deyin.

bugün ordaki köfteciye gittiğimde 6 aydır çözülemeyen kia ceed otomatik şanzuman problemini halletti. adam gölcük'ten çekiciyle getirmişti arabasını yola çıkmaya güvenememiş. dua ederken bayıldı. çekici gitti adam 1 saat sonra gölcüğe gitti. :D

Adres: Volkan Oto Hyundai / Kia (Şanzuman, motor, elektrik aksam, fren ve balata & süspansiyon servis)
    Barbaros Mh. Evren Cd. No:10 Ataşehir istanbul 0532 472 2215 Gökhan Demirdelen
    (Palladium Alışveriş Merkezinin Yenisahra Tarafındaki Paralel Caddesinde)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felekman -- 3 Aralık 2015; 18:17:10 >

• İzmir de kendi serviside özel servisine de sordum. Tam tamına 970 TL fiyat verdiler. Daha 70 binde olduğundan değiştirtmedim. Lakin fiyat bu..
    Elin fokusu lineası meganı ful set değişim 450 TL, hatta sat 150 TL ,bizimki sanki bmw. 970..
  • kaç binde değiştirmek gerekir acaba?
  • mucizevi M kullanıcısına yanıt
    zincirden ses geldiğinde değiştirilmesi konusunda hem servis hemde tamircilerin hem fikir olduğunu biliyorum. biz de öyle yaptık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: felekman

quote:

Orijinalden alıntı: rigetti

arkadaşlar bende 2010 model 1.5 dizel vgt gezt var 125 bin km de aldım şuan 128 binde daha önce triger zinciri değişip değişmediğini biilmiyorum bu trigerde sadece zincir mi değişiyor Yoksa komple triger setmi nasıl oluyor birde kaça mal olur bana yardımcı olurmusunuz birde ses gelince değiştiriliyor diye duydum şuanda herhangi bir ses gelmediğini söylemişti expertiz yaparken ama yinede emin olmak istiyorum diğer bir sorumda aracımın yol bilgisayarının aydınlatması çalışmıyor hyundai servisini aradı lambası patlamıştır dedi ve 70 80 lira civarı bi masrafı olur dedi işcilikle beraber bunu daha uygun fiyata biyerde yaptıramazmıyım ?

istanbul anadolu yakasında 5 ay önce dizel getz zincirden ses geldiği için iş arkadaşım mehmet beyin siyah getz'inin zincir setini değiştirmek için değişik yerlerden 800 tl ile 1100 tl arası fiyat aldık. neyse ben kendi hyundai getz'imi götürdüğüm usta gökan'ı tavsiye ettim. nitekim yarı fiyatına gül gibi halllettik. üstelik parçayı gidip görüp parçacıdan orjinal olarak kendimiz aldık zincir setini kutusuyla birlikte tamirhaneye getirdik o biz otururken takıverdi. tek sıkıntısı biraz zor takılıp sökülmesi gibi geldi bana, ama gökan usta bu konuda uzman, hyundai servisten ayrılma ve işini hakkıyla yapıyor. asla ama asla adam kazıklama derdinde olmaz. benim ismimi verin. felekman önerdi deyin. sorununuz çözülmez ise gelin bana bu olmadı deyin.

bugün ordaki köfteciye gittiğimde 6 aydır çözülemeyen kia ceed otomatik şanzuman problemini halletti. adam gölcük'ten çekiciyle getirmişti arabasını yola çıkmaya güvenememiş. dua ederken bayıldı. çekici gitti adam 1 saat sonra gölcüğe gitti. :D

Adres: Volkan Oto Hyundai / Kia (Şanzuman, motor, elektrik aksam, fren ve balata & süspansiyon servis)
    Barbaros Mh. Evren Cd. No:10 Ataşehir istanbul 0532 472 2215 Gökhan Demirdelen
    (Palladium Alışveriş Merkezinin Yenisahra Tarafındaki Paralel Caddesinde)

Ben bu adama yazın Getz'imi bakıma götürdüm. Daha önceki ustamın bakımlarda yüksek fiyat vermesi ve bu forumda okuduğum öneri üzerine Gökhan DEMİRDELEN 'i tercih ettim. Etmez olaydım. Aracımla uzun yola çıkacaktım. 10 bin bakım dönemi gelmişti. Standart bakım prosedürlerini bilirsiniz lastikler sökülür balatalara bakılır vs...Lastik sökme işlerini orada bulunan çırak yapıyordu. Sol arka teker balatasını sökemedi başladı güm güm çekiçle vurmaya ...Epey bir vurdu yine sökemedi sonra ustası geldi söktü. Sonra Gökhan Usta bakım bittikten sonra sol ön teker bijonlarını tabancayla sıkarken bijon saplaması kırıldı. Olur böyle şeyler dedik oradan bir bijon saplaması uydurdu monte etti... Aracı teslim aldım 4-5 km gittikten sonra çırağın çekiçle vurduğu sağ arka tekerden sürekli uğultu geldiğini fark ettim. Ustayı aradım balata alışması lazım vs. dedi... Araç 15 defa rutin bakıma girdiği halde ilk defa böyle bir ses duymuştum. Ertesi gün sabah erkenden uzun yola çıkacağım halde seyahati biraz erteledim ve tekrar bu iş için ustaya gittim. Usta söktü baktı uğultuyu kesmek için epey uğraştı. Çırak tekere kalıcı bir zarar verdi mi hala bilmiyorum.

Daha sonra Yunanistan'a gitmek üzere yola çıktım. Yaklaşık 800 km . mesafe gittim. Yavaş hızlarda sol ön tekerden "cırt cırt" tarzı sürekli devam eden bir ses duydum. Ön tekeri söküp bir bakayım dedim. Bagajdan bijon anahtarını aldım ve bijonları sökmeye başladım. Oda ne... Ustanın kırdığı bijon başlığı benim anahtara uymuyordu . Orijinalden küçük başlık takmıştı. Bendeki bijon anahtarıyla tekeri sökmenin imkanı yoktu. Yolda teker patlasa hapı yutmuştum. Hemen ustayı aradım durumu anlattım usta "ne desen haklısın o gün çok yoğunduk gözden kaçmış " vs. diyerek özür diliyordu. Neyse bu halde sesi dinlettim çözüm bulamadı akslardan olabileceğini söyledi. Tekerde yalpalanma vardı . "O tekerin desenindendir" dedi. Yunanistan 'dayız yabancı yer. Türkiye de olsam sorun yok . Neyse otel sahibinden bir tamirhane adresi aldım aracı götürdüm . Yunan usta tekeri eliyle bastırarak yokladı bijonları sıktı sorun çözüldü. Para da istemedi. Meğer 800 km. yi 150 km lik hızlarda 3 bijonla gitmişiz. Beyefendi küçük taktığı başlığı da aynı tabancayla sıkmış haliyle sıkılmamış... Normal anahtarla da kontrol yok tabi...

Artık tercih sizin...

• güncel.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.