Şimdi Ara

GETZ SÜPER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
14.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Getz kullanıcısıyım ve gayet sağlam bir otomobil. fabrika hatası olan bir kaç araç örneklenerek mok atılmaya çalışılması bu gerçeği değiştirmez. aynı tür fabrika hataları ve sonuçları opel de vw de ve ford dada yaşanıyor. bilinçli kulanıcı bu açıklamayı okumaya gerek kalmadan bunu anlamıştır zaten. getz sağlam ve güvenilir bir otomobil.
    euro ncapta 4 yıldız almış bir otomobil.

bazılarının dediği gibi euro ncapta küçüklere verilen yıoldız ve güvenlik değerleriyle büyük sınıf araçalra verilen arasında bir fark yok. bunu nerden mi biliorum . euroncapın geçen ay ki basık açıklamasından. denilen şey şu " tüm zamanların en güvenli aracı peugeot 1007"
    getz de bu yıldızlamalar içinde 4 yıldız alabilmiş ve uçan ama teneke olmayan bir araç olduğunu ispatlamıştır. ısrarla çekemeyen ve provake edenlere duyurulur

getzin 8.9 tükettiği külliyen yalandır. ama arzulanırsa 10 lt de yakılır.
    getzin şehir içi ( istanbulun keşmekeşi ve durkalkında) yaktırabildiğim maksimum yakıt 7.5 tur. normal şartlarda 6.0 ve altına inmektedir. lütfen fabrikasyon hatalarını tüm getzlerde olan bir sorunmuş gibi lanse edip mok atmaya çalışmayalım. sıkıcaksak destekli sıkalım. sıkmayı beceremiosak bu işlere hiç girmeyelim

quote:

Orjinalden alıntı: antiochos

İşte Getzin gerçek yüzünü koyam ben size
    quote:

Orjinalden alıntı: muratnukan

herkese merhaba forumu yeni gördüm bende yaklaşık 6 aydır getz crdi kullanıcısıyım yaklaşık 3 aydır arka fren balatalarından belediye otobüsü gibi ses geliyor şimdiye dek tuzladaki merkez sevis dahil 4 tane gaha servise gittim koreden geliştirilmiş fren sistemi bekliyorlarmış bu hata 2005 getz crdilerin çoğunda varmış. daha ne kada bekliyeceğim belli değil, ayrıva el freni ayar kaçırıyor, yolcu güneşliği bozuk, direksiyon kitlenmiyor ve en önemlisi 8.9 un altına düşmüyor. genel merkezde yakıt sorunumu söylediğimde aynı km sıfırlar gibi yakıt göstergesinide sıfırlamam gerektiğini zamanla çipin dolup kendini kitlediğin söylediler, hyundai değil 5 , 10 senende garanti koysa beş para etmez. arka frenlerden gelen ses beni mahvetti hergün trafikte evden işe işten eve 100 km yol yapıyorum ve kafam artık iflas etti bu sesten, bu sorunu yaşayan varsa lütfen yardımcı olsun.

Not: bu arabayı almam zoraki oldu çünkü önceki arabam accent 1.5 GT (tek kapı) idi , arabayı 70 binde sattım araba aldığım ilk günden beri 3. vitese geçerken cortluyordu garanti kapsamında ve sonrasında kimse yapamadı, ama allah için arabanın şekli şemali 10 numaraydı, biraz yakıyordu ama iyiydi arıza olmasıydı değiştirmezdim. Araba kupon araba olduğu için kimse para vermedi tabiki herzamanki gibi en iyi parayı yine takasta saydılar. Sonuç: ARIZALI GETZ CRDİ Bana biakıl verin lütfen çok dertliyim!!!!

• bekle şimdi döneceğim ben sana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiochos -- 23 Temmuz 2005, 18:36:31 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: düttürüleyla

Getz kullanıcısıyım ve gayet sağlam bir otomobil. fabrika hatası olan bir kaç araç örneklenerek mok atılmaya çalışılması bu gerçeği değiştirmez. aynı tür fabrika hataları ve sonuçları opel de vw de ve ford dada yaşanıyor. bilinçli kulanıcı bu açıklamayı okumaya gerek kalmadan bunu anlamıştır zaten. getz sağlam ve güvenilir bir otomobil.

bazılarının dediği gibi euro ncapta küçüklere verilen yıoldız ve güvenlik değerleriyle büyük sınıf araçalra verilen arasında bir fark yok. bunu nerden mi biliorum . euroncapın geçen ay ki basık açıklamasından. denilen şey şu " tüm zamanların en güvenli aracı peugeot 1007"
    getz de bu yıldızlamalar içinde 4 yıldız alabilmiş ve uçan ama teneke olmayan bir araç olduğunu ispatlamıştır. ısrarla çekemeyen ve provake edenlere duyurulur

getzin şehir içi ( istanbulun keşmekeşi ve durkalkında) yaktırabildiğim maksimum yakıt 7.5 tur. normal şartlarda 6.0 ve altına inmektedir. lütfen fabrikasyon hatalarını tüm getzlerde olan bir sorunmuş gibi lanse edip mok atmaya çalışmayalım. sıkıcaksak destekli sıkalım. sıkmayı beceremiosak bu işlere hiç girmeyelim

quote:

quote:

herkese merhaba forumu yeni gördüm bende yaklaşık 6 aydır getz crdi kullanıcısıyım yaklaşık 3 aydır arka fren balatalarından belediye otobüsü gibi ses geliyor şimdiye dek tuzladaki merkez sevis dahil 4 tane gaha servise gittim koreden geliştirilmiş fren sistemi bekliyorlarmış bu hata 2005 getz crdilerin çoğunda varmış. daha ne kada bekliyeceğim belli değil, ayrıva el freni ayar kaçırıyor, yolcu güneşliği bozuk, direksiyon kitlenmiyor ve en önemlisi 8.9 un altına düşmüyor. genel merkezde yakıt sorunumu söylediğimde aynı km sıfırlar gibi yakıt göstergesinide sıfırlamam gerektiğini zamanla çipin dolup kendini kitlediğin söylediler, hyundai değil 5 , 10 senende garanti koysa beş para etmez. arka frenlerden gelen ses beni mahvetti hergün trafikte evden işe işten eve 100 km yol yapıyorum ve kafam artık iflas etti bu sesten, bu sorunu yaşayan varsa lütfen yardımcı olsun.

Not: bu arabayı almam zoraki oldu çünkü önceki arabam accent 1.5 GT (tek kapı) idi , arabayı 70 binde sattım araba aldığım ilk günden beri 3. vitese geçerken cortluyordu garanti kapsamında ve sonrasında kimse yapamadı, ama allah için arabanın şekli şemali 10 numaraydı, biraz yakıyordu ama iyiydi arıza olmasıydı değiştirmezdim. Araba kupon araba olduğu için kimse para vermedi tabiki herzamanki gibi en iyi parayı yine takasta saydılar. Sonuç: ARIZALI GETZ CRDİ Bana biakıl verin lütfen çok dertliyim!!!!

İnşallah bundan sonra yorum yapılmaz işte kapak :

quote:

Orjinalden alıntı: JackDaniels

arka balatalarda.daha öncede yazdım hyundainin kronik arka balata sorunu var.benim araçtada vardı aynı problem.birden ortaya çıktı servise gittim değiştiler yine azda olsa devam etti.tuzladaki mekez serviste konsinye balata taktılar şu an ses yok gibi çok dikkatli dinlersen bazen belli oluyor.aynı şekilde banide aradılar koreden yeni balata geliyomuş gelince haber verecekler değiştirecekler.

en azından adamlar iligileniyor arayıp soruyolar.307 lerinde inanılmaz sorunları var ama kimse bukadar üstelemiyor hala çatır çatır satıyo adamlar.

Gördünüz mü ?

Biz birşey dedik mi öyle üfürmüyoruz başkası gibi...
    150 bin hatta fazla yakıyor dizeli...
    Honda JAzz ın benzinlisi o kadar yakıyor 1.4 canavar gibi motoru var...
    Bakın getz kullanıcıları nasıl birbiriyle çelişiyor birinin dediği birine kapak oluyor...
    İşte herşey ortada
    1.3 Getz dandik bir işe yaramaz çok yakar çok dandik diyen, 1.3 Getz süper diyene kapak oluyor;
    1.5 Dizeli süper acayip az yakıyor diyene , 1.5 Getz 150 bin yakar diyen kapak oluyor ;
    Getz sorunsuz süper diyene ; Getz te kronik sorun var diyen kapak oluyor...

İşte herşey ortada

• şunu bil öyle konuş hyundainin kronik balata sorunu dediğin olay 2005lerde giderildi , ayrıca bilindik hemen hemen tüma rabaların kendince kronik sorunları vardır. arka balata ses yapıyor diye bu araba boktandır alın ispatı demek gerizekalılıktır. 150 yaktığı doğru ama nerde yakıyor . senina rabanın 110 bin yaktığı yerde bizimkide öyle yakıyor. sen benim dur-kalk trafiğimde kullansaydın bua racı elbette sonun farklı olurdu. sen saçmalamalarına devam ederek kendini küçültüyorsun . yazdıkalrında saçmaladıklarına kanıt teşkil ediyor. bundan sonra senin gibi bir takıntılıyla , senin gibi gerçeği göremeyip başarıyı çekemeyen bir kıskançla atışmayacağım. senind ediğin olsun getz boktan ,,, ama senden değil
    quote:

quote:

Getz kullanıcısıyım ve gayet sağlam bir otomobil. fabrika hatası olan bir kaç araç örneklenerek mok atılmaya çalışılması bu gerçeği değiştirmez. aynı tür fabrika hataları ve sonuçları opel de vw de ve ford dada yaşanıyor. bilinçli kulanıcı bu açıklamayı okumaya gerek kalmadan bunu anlamıştır zaten. getz sağlam ve güvenilir bir otomobil.

quote:

quote:

quote:

arka balatalarda.daha öncede yazdım hyundainin kronik arka balata sorunu var.benim araçtada vardı aynı problem.birden ortaya çıktı servise gittim değiştiler yine azda olsa devam etti.tuzladaki mekez serviste konsinye balata taktılar şu an ses yok gibi çok dikkatli dinlersen bazen belli oluyor.aynı şekilde banide aradılar koreden yeni balata geliyomuş gelince haber verecekler değiştirecekler.

en azından adamlar iligileniyor arayıp soruyolar.307 lerinde inanılmaz sorunları var ama kimse bukadar üstelemiyor hala çatır çatır satıyo adamlar.

Gördünüz mü ?

Bakın getz kullanıcıları nasıl birbiriyle çelişiyor birinin dediği birine kapak oluyor...
    İşte herşey ortada
    1.3 Getz dandik bir işe yaramaz çok yakar çok dandik diyen, 1.3 Getz süper diyene kapak oluyor;
    1.5 Dizeli süper acayip az yakıyor diyene , 1.5 Getz 150 bin yakar diyen kapak oluyor ;

İşte herşey ortada

• mükemmel +100000000
    quote:

Orjinalden alıntı: samet baba

Tenekey miş, peh,
    teknik olarak konuş kardeşim, anlat diğerlerinin Getz den üstünlüğünü.
    Dünya da fiyat/perfonmans-kalite denen bi kavram var.
    Tabi eğer sen bu dünyada yaşıyorsan.
    15 senedir araba kullanırım birçok araba kullandım,(japon-fransız, alman)
    8 aydır Getz kullanıyorum ve herhangi bir şikayetim de olmadı.(süper bi araç olduğunu iddaa etmiyorum)
    18000 e aldım 0km aracı. bulsana 20-22 ye 1.4 benzinli bir opel-ford-vw araç.
    Ne fark var aralarında?
    Ha yeterli param olsa o zırvaladığınız araçlara bakmam gider ya Nissan-Almera HB 25000YTL,
    yada Corolla 29000YTL alırım, orta sınıfın fiyatına gore en iyi ve sorunsuz araçları.
    Gerisi hikaye...(benzinli yada dizel diye bi takıntım yok araç sorunsuz olsun yeter)

Öyle otomobil dergisi okumakla yada motorsporları seyretmekle üstad yada otorite olunmuyo bu konuda.
    Git servis elemanlarıya konuş, hangi araç daha sorunsuz ve kaliteli diye,
    kullanmakla yada dışarıdan bakmakla konuda üstad olunmuyo maalesef. Karpuz değil bu.

Git bak bakalım Fiat kaç tane satmış USA da, dandik hyundai kaç tane satmış,
    ondan sonra ye lafını bakalım dandik Hyundai kalitesi diye, teneke araba üretirmiş diye.
    Fiat 100 senedir araç üretir, Hyundai ise sadece 30-40 senedir
    Ya bide Fiat'ın Cip inin modeli neydi unuttum,
    Haaa yoksa, tamam, fiat cip bile üretemiyordu dimi, pardon,
    kalite yada teknolojileri fazla geldi herhalde cip üretmeye

O multijet dediğiniz teknoloji de Fiat'ın teknolojisi değil,
    enjeksiyon sistemini üreten MM, yada Bosch'un isimlendiği yeni enjeksiyon sistemi
    ve bunun sonucunda motorun verebildiği perfonmans'tır

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gördünüz mü ?

İşte herşey ortada

İşte herşey ortada

Bir daha yazayım arkadaş resmen konuştukça batıyor , işi hakarete vardırıyor, seviyenin düşüklüğünü gösterir.
    Herşey ortada yeni almış adam aynı sorun, Jack D. ninki halen giderilmemiş...
    Bilindik tüm arabaların sorunları varmış külliyen sallama...
    Resmen kapak oluyor isteyene...
    Ha bu arada JACK DANIELS harbi adammış, küfür falan ediyor saygı yok, ama en azından adam dobra dobra herşeyi söylüyordu.
    NE kadar yaktığını ,sorunlarını söylüyordu.
    O diyordu Getz in konumu belli, "ben gidip diğer araçlara 2-3 milyar daha fazla vereceğime işimi görüyor Getz e binerim.
    ZAten akıllı adam bunu der...
    Senin gibilere alem güler sınıfının en iyi aracıymış
    angaralı efendi adam senin gibi değil ki bir Vedat06 mı ne var bir de sen komedi bu forumda...
    Sen dediklerine kendin inanıyor musun ki resmen rezil ettin kendini...
    ADama kapak olsun diye Getz kullanıcısının lafını koydum, yukarıdaki lafına BALYOZ gibi indirdim alıntıları , çat diye, bu sefer işte hakarete başladı, ne oldu rezil oldun üste çıkmak için hakarete mi başladın?

İşkembeden sallayan böyle cevabını alır işte NAM-I İBRET sana kapak olsun bunlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiochos -- 24 Temmuz 2005, 0:39:23 >

• Ben bundan sonra sen ve senin gibilerle tartışmayacağım çünkü tartışmayı bilmiyorsun...
    Ne dersen haklısın ne yazsan haklısın Getz sınıfının en iyi arabası hatta üst sınıf , sınıfından çok çok üstün..
  • her arabada hata olur...
    sorun şu ki...

opel corsa markayı satar! kronik sorunu olsa da sallamaz... oıpeldir iyidir diye alan çok olur...

hyundai getz ise gerçekten iyi araba olmak zorundadır... hata varsa çözmek zorundadır... yoksa satamaz! 2005 lerde arka
    disk sorunu çözülmüş diyolar, ben henüz yaşamadım 2005 model benimki ses filan gelmiyo
    jack'in arka diski ise değiştireceklermiş...

daha pahalı corsanın ise arka diskte sorunu yok...
    çünkü disk yok! güzel bir kampana var!!!
    saygılar...
  • quote:

Orjinalden alıntı: ulask

her arabada hata olur...
    sorun şu ki...

opel corsa markayı satar! kronik sorunu olsa da sallamaz... oıpeldir iyidir diye alan çok olur...

hyundai getz ise gerçekten iyi araba olmak zorundadır... hata varsa çözmek zorundadır... yoksa satamaz! 2005 lerde arka
    disk sorunu çözülmüş diyolar, ben henüz yaşamadım 2005 model benimki ses filan gelmiyo
    jack'in arka diski ise değiştireceklermiş...

daha pahalı corsanın ise arka diskte sorunu yok...
    çünkü disk yok! güzel bir kampana var!!!
    saygılar...

Opel Corsa nereye marka satıyor? Kaç kişi opel hakkında dünya kadar olumsuz fikre sahip haberin var mı? Ben de bir zamanlar önyargılıydım.. Ama devir değişti. Gerçekten çok kaliteli modeller üretiyorlar, Corsa-astra-signum-vectra olsun.. Hata varsa da gayet iyi çözerler arkadaşım niye çözmesinler? İşlerinin adı ne? 1-2 servis iplemiyodur belki ama bu kesin ve net yargıya varabilmen için yeterli sebep değildir. Getz iyi araba olmak zorunda değil, çünkü tamamen fiyat/performans ilkesine göre yaratışmış, pek çok şeyden fedakarlık edilmiş bir araç. Tasarım-malzeme kalitesi-donanım dahil olmak üzere. Hata varsa çözmek zorundadır demişsin.. hangi marka hata varsa çözmek zorunda değil pardon? hiçbir firmanın böyle bir lüksü olamaz.. Corsa daha pahalı deniyor, arada kalite-donanım farkı var, marka imajı farkı ise çoook daha yüksek. ama yine de 28-30 civarına oldukça yüklü Corsa 1.4 almak mümkün, ekonomik de zaten..

• ya arkadaşım!!! iki aracı da kullanmak zorunda değilsin tamam!!!
    ama corsa daha donanımlı gibi garip laflar ediyorsun!!!

açarsın önünde internet adam gibi...

girer bakarsın corsanın donanımına bir de getz e bakarsın!!!

sonra gelir konuşursun corsa daha donanımlı diye!!!

daha önce yazdım farkları, opsiyonları vs. aç oku

ama bana inanma kendin de bak.... garip garip uydurmayın daha donanımlı vs. diye 4-5 milyarlık kazıga kılıf bulmak için!

sinir etmeyin adamı ya!

fikir görüş savunmak ayrı... maddi gerçekle ilgisi olmayan şeyi zırvalamak ayrı... gir bak ikisinin de sitesine yazıyor hersey!!!
  • İnterneti açıp diğer başlığa yazdım.. Oraya bak, kimse kimseyi sinir etmiyor ayrıca, Getz'in dizeline 5 milyar eklersen full + full corsa dizel alırsın, aç bakwww.opel.com.tr !?
  • evet internet sitelerinden getz ve corsa karşılaştırması...

en ucuz ve donanımlı olarak iki ayrı kategoride rakamlarla...

önce en ucuz olanı... getz crdi 1,5 tek hv yastık sunroof suz ile en ucuz dizel corsa 1.3 cdti essentia

fiyat: getz 23.800(alınabilen) corsa kampanyalı 26.700 --> 26.000 ya alınabilir diyelim buna da

motor performans: getz dizel: 3 silindir 1493 cm
    corsa dizel: 4 silindir 1248 cm

getz: 4000 devir 82 hp, 1900-2500 devir arası 195 nm tork
    corsa: 4000 devir 70 hp, 1750-2500 devir arası 170 nm tork

getz: yakıt tüketimi 3.7 90 sabit
    corsa: yakıt tüketimi 3.8 90 sabit

getz: maksimum hız 170
    corsa: 165

getz: 0-100 hızlanma 13.9
    corsa: 14,5

donanım: corsa manuel getz manuel sanzıman

imobilizer: getz corsa

getz tek yastık corsa 2 yastık (corsa üstün!)

abs: getz corsa

eps direksiyon: getz corsa

getz manuel klima corsa: manuel klima

elektirikli camlar: corsa ön 2 cam

getz 4 cam

getz merkezi kilit corsa: uzaktan kumandalı merkezi kilit (corsa üstün)

cd-mp3 çalar: getz standart
    corsa 520.000 fark

metalik renk: getz standart
    corsa 540.000 fark

frenler: getz ön arka disk satandart

corsa ön disk, arka kampana

agırlık: corsa 1060 kg.

getz 1198 kg.

degerlendirme: uzaktan kilit ve çift hava yastıgı corsa için avantaj. bunun dışında zaten metalik renk istemiyorum, radyo-cd mp3 çalar istemiyorum diyebilirsiniz...

getz daha agır, ama kaportası çok ince... güvenlik kafesi oldukça sağlam. corsadan daha hacimli ve tartışmasız daha yüksek performanlı bir motoru var. Azıcık daha az yakıyor. getzin daha agır kasası daha çabuk duruyor 39 metre 100 km.

metalik boya ve teyp almazsanız 2.200 fark var, alırsanız 3.200 fark var aralarında (4 diye abartmışım özür dilerim)

bazı cinsler diyebilir ki ama corsanın motoru daha küçük oldugunu için daha az performanlı normaldir... kardeşim siz niye o zaman daha çok para veriyorsunuz daha düşük performanslı motora! daha iyisini almak varken. corsanın motor hacminden dolayı az da olsa vergi avantajı var.

ikinci karşışaltırma : getz dizel 4 hv yastık sunroof ile corsa enjoy. 26.500 e alınan getz ile indirimli fiyat 28.700 28 e alınır diyelim corsa

donanım hemen hiç yok! ikisinde de bilgisayar, 4 yastık, ısıtmalı ayna,uzaktan kumanda vs herşey aynı

farklı olanlar: getz 4 cam, corsa 2 cam,
    getz ön arka disk, corsa arka kampana
    getz açıkladıgımız daha iyi motor, corsa daha az performanlı motor
    getz ön sis farları, corsa da opsiyonel parayla! :)
    getz sunroof, corsa opsiyonel parayla!

gelelim fiyata 26.500 e 28.000 arada 1,5 fark var. abarttıgımız kadar değilmiş haklısınız. metalik boya- cdmp3 çalar sunroof isterseniz 2 milyar daha ekliyorsunuz 3,5 milyar fark oluyo altı üstü

değerlendirme: mitsubishi colt ncap tan 5 yıldız sahibi motorunun torku ve gücü daha yüksek, biraz pahalı ama gider onu alırım param varsa....
    ama corsa ile getz dediniz mi tartışmasız getz ağır basıyor... corsada ot bok opsiyon esktra para! en önemli parçaysa motor!
    getzin motoru daha az yaktıgı halde daha yüksek performans veriyor...

tercih sizin! istediğinizi alın... ben markası opel diye corsaya para vermem! veren verir....

ama arkadaşlar kalkıpta corsa daha donanımlı fiyat farkı o yüzden diye atıp tutmasın!!! bana inanmıyorsa girsin sitelerine kendi incelesin yazsın bir yanlışımız varsa!

• ohooo yine getz -corsa meselesine gelmiş olay.işimiz var valla her getz için yazılan yazıya illa corsa sokuluyor.başka markamı yok memlekette .bırakın artık bu işi yaw.

ulask her getzde var demiyorum hatta hyundainin genel bi proıblemi bu starexte yapıyo elentrada accent te.çünkü servis günlüğüne baktığımda genel olarak servise gelecek arabaların %70 inde arka frenlerden ses geliyor diye yazmış adamlar.
    ama dediğin gibi adamlar çözmeye uğraşıyor ilgileniyorlar.benim arabaya konsinye balata taktılar şu an bendede sorun yok çok az geliyo oda dikkat edersen duyuyosun.hyundaiden aradılar yeni bir balata geliştirmişler balatalarım yolda imiş gelince arayıp değiştirecekler.

ve yine söylüyorum bazıları anlamamakta ısrar edebilir o artık o kişinin kafatası kalınlığına kalmış.hertkesinki aynı kalınlıkta değil.ben hiçbirzaman getz dünyanın en kaliteli arabası demedim.ama getz şu an Türkiyenin alınabilecek en ucuz/donanımlı/kaliteli arabası.fiyatına göre kıyaslanmayacak özellikler sunuyor.sanki diğer markalara 30 lira verince yanında kuşta konduruyolar onların kronik problemi yokmuş gibi konuşuyolar ya o beni deli ediyor.

örnek corsa ve mp3çalarlı direksiyon kutusu.bide kalkmış bu markayı övüyolarki benim gözümdede hiç güzel bir araba değildir.

• Getz-corsa ve diğerleri tartışması da böylece bitti mi?
    Kimse yoğurdum kara demiyor. Kargaya yavrusu şahin gibi görünüyor.
    Herkes kullandığı arabanın daha üstün olduğunu düşünerek forumda sidik yarıştırıyor.
    Kimse; akaryakıt zamlarını, yüksek vergileri, adamına göre trafik cezalarını, konuşmuyor.
    Arabaların gittiği patates tarlasını andıran yollardan herkes memnun.
    Asıl tartışılacak konular varsa bunlar... Bunları konuşalım.
  • doğru söylüyosunda konuşsak ne olucakki.kim çözüm bulacak.bizim memeleketimiz insanı kadar tamahkar millet varmıdır.başka ülkede olsa isyan çıkardı bu kadar olaya.
  • Şampiyonluk kutlamaları için sokağa dökülen binlerce taraftarın 10'da biri akaryakıt zammnını protesto amacıyla bağırıp çağırsa,belki o zam geri aldırırılır.
    lakin kuzu gibi bir millet olduk vesselam...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustafakilic

Şampiyonluk kutlamaları için sokağa dökülen binlerce taraftarın 10'da biri akaryakıt zammnını protesto amacıyla bağırıp çağırsa,belki o zam geri aldırırılır.
    lakin kuzu gibi bir millet olduk vesselam...

doğru söze ne denir vesselam
  • merhaba beyler benim araba şu an 10.068 km de ama iki gündür içeriden ön göğüsten ses geliyor ya 10.000 bakımı yapalı 3 gün oldu çok hassas kullanıyorum ama böyle ses gelmeye başlayınca soğudum
  • getz 7.5 falan yakamaz deponu fullediğinde nasıl km'yi sıfırlıyosan aynı şekilde yakıt göstergesinide sıfırlada göreyim ben seni kaç yakıyor o zaman bende ilk 7000 km 7.5 yaktım meğersem yakıt bölümünü sıfırlamadığım için çip dolup kitleniş 7.5 lt de.
  • quote:

getz 7.5 falan yakamaz deponu fullediğinde nasıl km'yi sıfırlıyosan aynı şekilde yakıt göstergesinide sıfırlada göreyim ben seni kaç yakıyor o zaman bende ilk 7000 km 7.5 yaktım meğersem yakıt bölümünü sıfırlamadığım için çip dolup kitleniş 7.5 lt de.

yav arkadaş sen çift kişilikli misin... öbür topikte
    10 litreden bahsediyodun!!!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.