Şimdi Ara

Gerçek Mitsubishi klima hangisi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
1
Favori
142.633
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://ticiz.com/p145515-mitsubishi-electric-18000.html klima budur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki Sizlere Bir Sorum Olacak Bizzat Mitusbishi Elecktirik ve Havy nin Fabrikalarını Gözümle Gördüm Gezdim ve İkiside Aynı Alan İçerisinde ve Girişleri Aynı Kapı Üzerinden Yapılıyor.Bunlarıda Geçtim DAİKİN Marka Japon Klimasının Kaç Serisi ve Aynı Özellikteki Daikin Marka Klimaların Arasındaki Fiyat Farkına Baktınızmı ? Sübhaneke Gibi Ezbere Konuşmaları Bırakın Mitsubishi Klimalar Aynı Cihazlardır. Ancak Dispiritör Farkından Dolayı Bu Farklar ve ayrımlar çıkıyor
  • Bayağı bilerek yazmışsın.Ama faza sallamışsın.Destekli atsaydınız bari.

• http://ticiz.com/p145515-mitsubishi-electric-18000.html

Bu klima nasıl arkadaşlar...

• http://ticiz.com/p145515-mitsubishi-electric-18000.html

Bu klima nasıl arkadaşlar...

• mıtsubıshı hyper srk63zks klımanın gazı kaç barda olması lazım?

kendı kendıne kapanıyor tımer de ısık yanıp sonuyor
  • klima123 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar.

Max high 4,15 mpa yani 41.5 bar

max low ise 1,60 mpa yani 16 bar olmalıdır.

Dış ünitenizin yanındaki etikette bu değerler yazmaktadır.
  • bende böyle bir sorun var bilginiz olsun:https://www.youtube.com/watch?v=Uz6x9mVYDSM
  • Heavy mi Electric mi? Hangisinin servsi iyi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Her iki şirkette Mitsubishi Group'a ait.

• takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • klima arıyorum bende, 20 m2lik oda için mitsubishi yada sharp bakıyorum ama klima pazarı leş gibi göründü gözüme. ne adam gibi ürünlerin olduğu bir web sitesi var ne de sağlıklı güvenilir bilgi için platform. bu mitsubishi kendi içinde bile bölünmüş.. hayırsever bir arkadaş çıkıp anlatsa aradaki farkı ne güzel olur. Bizde görüyoruz heavy ve electric aynı marka altında ama ne fark var? adamlar tek klima yapıp iki isim mi koyalım demişler?
  • Başka bir konu daha var. Arkadaşlar 1 yıllık konuyu hortlatacam ama yeni taşınacağımız eve Mitsubishi alacağız. Klima plustan iki farklı eleman geldi keşif için. Biri vrf diyor diğeri multi avantajlı diyor ? Bilgisi olan var mı ? Hangisi avatantajlı ? Vrf yeni teknloloji diyor ama multi daha iyi diyenler var. Kafam karıştı.
  • kofonur K kullanıcısına yanıt
    Hocam ileri düzey VRF teknik bilgim yok, lakin Multiye nazaran avantajlı olduğunu bilirim.

Sorun şu ki burada asıl belirleyici olan, sizin kullanım şeklinizdir.

Evin altyapısı buna uygun mu?
    Kaç odada birden soğutma talebiniz var (Ve/Veya ısıtma)
    Bina şu an inşaat halinde mi?
    Çok aboneli bir sistem mi düşünüyorsunuz?

gibi soruların cevabıdır sizde asıl belirleyici olan.

Şimdi siz 3 oda isterseniz VRF nin ve o maliyetin, o yıkım dökümün eziyetine katlanmaya gerek olmaz düşüncesindeyim. 3 lü bir multi sizin işinizi çok rahat görecektir.

Lakin derseniz ki ''Ben banyo dahilş her yerde iklimlendirme istiyorum, Ev daha inşaat halinde, tesisatı şu an yaptırabilirim, yıkım döküm olmaz, Tam iklimlendirme olsun'' vs

O halde elbette ki VRF sisteme yönelmeniz makul olacaktır.

VRF yi diğerlerinden ayıran en temel özellik bildiğiniz üzere TEK ve BÜYÜK bir ana üniteden dilediğiniz sayılı abone usulüne göre dağıtılabiliyor olmasıdır. Tabi ki abone sayısı (Oda sayısı) ana ünitenin kapasitsine eşdeğer olacaktır.

• Ado kullanıcısına yanıt
    Hocam bina yeni bir bina ve vrf ye hazır durumda. 5 oda soğutulacak. Isıtmadan çok soğutma önemli benim için. En önemli faktör enerji tüketimi. Malum Adanalıyım. Neredeyse 24 saat çalışması gerekebilir. Başka türlü Adana'da yaz geçmiyor. Çok aboneli nedir hocam ?
    3-4 lokal noktadan fazla ise çok aboneli olur zira artık multi ile zaten iş göremezsiniz o alanlarda.

Sizin kullanım koşullarınız ve bölgesel negatif etkiniz, aynı zamanda hassasiyetiniz ve 24 saat çalışma esasınız nedeniyle her şekilde vrf ye yönelmeniz gerekecektir
    Anladım hocam. Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için :)
    Rica ederim hocam, bu noktadan sonrası işin profesyonellerinin artık
    Multi ile vrf arasında enerj tasarruf farkı var mıdır hocam ? Bir de ünite bozulduğunda tüm klimalar devre dışı mı kalıyor her iki sistemde ? Her iki sistemde de hepsinde soğutma ya da ısıtma aynı anda hepsinde çalışmak zorunda mı ?
    Hocam bilmediğim konuda ahkam kesmeyeyim, benim öyle internetten bakıp öğrenip biliyormuş gibi cevap yazma huylarım da yoktur

En güzeli işi GERÇEKTEN bileninden öğrenmektir.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.