Şimdi Ara

Geolocation hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Google Map API'si ile geolocation özelliği ile kişinin sayfayı açtığında konumu bulup latitude longitude değerleri alıp konumunu haritada göstermek istiyorum; bu işlem lokal de çalışıyor fakat ftp ye yüklediğimde işlem yapmıyor.

Geolocation veya buna benzer bir işlemi nasıl yapacağım hakkında fikri olan var mıdır?

Aşağıda da örnek bir kod iletiyorum.

Teşekkürler

<html>
    <head>
    <title>javascript-mobile-desktop-geolocation With No Simulation with Google Maps</title>
    <meta name = "viewport" content = "width = device-width; initial-scale=1.0; maximum-scale=1.0; user-scalable=no;">

<style>
    body {font-family: Helvetica;font-size:11pt;padding:0px;margin:0px}
    #title {background-color:#e22640;padding:5px;}
    #current {font-size:10pt;padding:5px;}
    </style>
    </head>
    <body onload="initialiseMap();initialise()">
    <h1>javascript-mobile-desktop-geolocation With No Simulation with Google Maps</h1>
    <div id="current">Initializing...</div>
    <div id="map_canvas" style="width:320px; height:350px"></div>

<script src="js/geoPosition.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
    <script src="js/geoPositionSimulator.js" type="text/javascript" charset="utf-8"></script>
    <script type="text/javascript" src="http://maps.google.com/maps/api/js?key={APIKEY}&sensor=false"></script>

<script>
    function initialiseMap()
    {
    var myOptions = {
    zoom: 4,
    mapTypeControl: true,
    mapTypeControlOptions: {style: google.maps.MapTypeControlStyle.DROPDOWN_MENU},
    navigationControl: true,
    navigationControlOptions: {style: google.maps.NavigationControlStyle.SMALL},
    mapTypeId: google.maps.MapTypeId.ROADMAP
    }
    map = new google.maps.Map(document.getElementById("map_canvas"), myOptions);
    }
    function initialise()
    {
    var locations=new Array({ coords: {
    latitude: 30.2847664,
    longitude: -97.7264275
    }
    });
    geoPositionSimulator.init(locations);
    if(geoPosition.init())
    {
    document.getElementById('current').innerHTML="Receiving...";
    geoPosition.getCurrentPosition(showPosition,function(){document.getElementById('current').innerHTML="Couldn't get location"},{enableHighAccuracy:true});
    }
    else
    {
    document.getElementById('current').innerHTML="Functionality not available";
    }
    }

function showPosition(p)
    {
    var latitude = parseFloat( p.coords.latitude );
    var longitude = parseFloat( p.coords.longitude );
    document.getElementById('current').innerHTML="latitude=" + latitude + " longitude=" + longitude;
    var pos=new google.maps.LatLng( latitude , longitude);
    map.setCenter(pos);
    map.setZoom(14);

var infowindow = new google.maps.InfoWindow({
    content: "<strong>yes</strong>"
    });

var marker = new google.maps.Marker({
    position: pos,
    map: map,
    title:"You are here"
    });

google.maps.event.addListener(marker, 'click', function() {
    infowindow.open(map,marker);
    });

}
    </script>
    </body>
    </html>

• API key i alırken izin verilen hostlar yazılmamışsa sunucudan çalışmayabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar,

Çözümü buldum fakat anca yazabiliyorum; sizlerinde bilgisi olsun diye burada belirtmek istedim.

Çözüm aslında çok basit geolocation HTTPS uzantısına izin veriyor; bir tane SSL sertifikası tanımladığınızda otomatik olarak çalışmaya başlıyor; Google ben senin bilgileri güvenli olarak kullandığını görmek istiyorum diyor kısaca :)

@CarnageTR teşekkürler bilgilendirme için
  • Olayin Google ile alakasi yok, kullandigin geolocation nesnesi zaten Google api'sine ait degil standard browser ozelligi:https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/Navigator/geolocation

SSL ile baglanti yapmazsan browser o nesneyi deaktif ediyor, senin lokasyon bilgin sana ozeldir bankaya baglandiginda sifrenin ozel olmasi gibi o nedenle kriptosuz gidip- gelmesine izin vermiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.