Şimdi Ara

★ General Mobile GM 9 Pro ★ ANA KONU ★ Android Q Beta Kayıtları başladı! (274. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.818
Cevap
89
Favori
320.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler gm sitesi için indirim kodu var mı? Cihazı kendim kullanıyorum ve memnunum bir arkadaşıma almam lazım.
    Kod verebilen olursa çok makbule geçer.
  • Bu GM kadar dandik üçkağıtçı bir firma görmedim. Zaten son android q beta olayında da şaşırtmadı bizi.

Telefonu aldıktan sonra kameradaki bulanıklık sebebiyle cihazı 3 gün sonra iade talebi ile Telpa ya gönderdim. Fakat cihazı 10 gün beklettiler hiçbir işlem yapmadan. 12 gün sonra mecbur mail attım beni arayın diye. 10 gün olmuş cihaz ellerine varalı halen bana cihazı neden gönderdiniz cihazın neyi var diye soruyorlar:)) Kamera bulanıklık problemi var iade istiyorum dedim. İnceleyip bilgi vereceğiz dediler ve 3 gün sonra baktım ki servis kaydında " cihazın değişim yapılacağı ve cihazın imei sinde problem olmadığı için eski cihazın imei si yeni cihaza yüklenip sadece seri numarası değişim yapılacakmış " . Aradım , ben değişim istemiyorum iade istiyorum. Madem cihaz ayıplı iade isteme hakkım var dedim. Yok efendim cihazı direkt Telpa internet sitesinden değilde başka bir mağazadan aldığınız için 15 gün içinde değişim hakkınız yok dediler. İyi de ben zaten ayıplı üründen dolayı iade istiyorum dedim. Bir sürü konuş tartış boşuna. Neyse hakem heyetinr verir oradan alırız artıl iademi dedim.

Neyse bunlar değiştirdik dedikleri cihazı göndrrmeişker. Kargodan alınca inceledim. Baktım ki yalandan seri numarası değişik bir etiket yapıştırmışlar arkaya bir tane de öne jelatin. Cihazı açıp inceldim fakat ne göreyim cihazın ekranın üst kısmında biraz dikkatli bakınca hafif bir pembelik var, kullanırken gözüne direkt takılıyor. Şimdi anladım ki bu uyanıklar benim eski cihazın açıp kamerasına müdahale etmişler. Tabi o işi bile adam gibi yapamadıklarından cihaza bir ee böyle bir arıza eklemişler. Bir de yok sıfır cihaz ile değişim yaptık diye bizi yiyorlar. Zaten YouTube bir başkası da farklı bir arızadan dolayı gönderdiği cihaza müdahale edildiğğniu fakat tüketiciye iade hakkı doğmasın diye bunu servis formuna geçnediklerindrn bahsetmişti. Onun yerine cihax değişim yapıldı ayağına yatıyorlar. GM resmen pişmanlık ötesi. İnşallah hakem heyeti biraz kısa sürede sonuçlanır da şunların dandik cihazları elimde kalmdan iade ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu cihazı almayı planlayıp da bu konuya yeni gelen arkadaşlar tavsiyem odur ki ALMAYIN !

Adamlar geliştiricilerin derlediği gayri resmi GSI ROM dosyasını düzenleyip yayınladılar, bir nevi çalmak, söğüşlemek, çöreklenmek de denilebilir, yazılım konusunda dünyanın en kötü firmasıdır kendileri, rezil oldular, gayri resmi iş yapan,
    merdiven altı üretim yapan kaçak içki üreticileri gibi bir firma.

Cenırıl Mobayl PİŞMANLIKTIR bir kez daha bunu bize ispatladı sağ olsunlar
  • Kamera yazılımı berbat. Video çekerken ses kalitesi yerlerde. Mikrofon rezil. Tamam biz üst seviye bir cihaz beklemiyorduk alırken. Ama normal telefon görüşmesi bile işkenceye dönüşüyor. Mikrofon problemi de kesinlikle yazılımsal. Gürültü önleyici mikrofon ana mikrofonun sesini kesip duruyor bunu iyi ayarlayamamışlar. Zaten bu son güncelleme konusunda iyice amatör oldukları ortaya çıktı. Telefonun tek artısı pili iyi gidiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar almak isteyen varsa 1400 e yaklaşık 3 aylık space grey tek hat modeli satıyorum. Kuyu ve içerik eksiksizdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

Bu GM kadar dandik üçkağıtçı bir firma görmedim. Zaten son android q beta olayında da şaşırtmadı bizi.

Telefonu aldıktan sonra kameradaki bulanıklık sebebiyle cihazı 3 gün sonra iade talebi ile Telpa ya gönderdim. Fakat cihazı 10 gün beklettiler hiçbir işlem yapmadan. 12 gün sonra mecbur mail attım beni arayın diye. 10 gün olmuş cihaz ellerine varalı halen bana cihazı neden gönderdiniz cihazın neyi var diye soruyorlar:)) Kamera bulanıklık problemi var iade istiyorum dedim. İnceleyip bilgi vereceğiz dediler ve 3 gün sonra baktım ki servis kaydında " cihazın değişim yapılacağı ve cihazın imei sinde problem olmadığı için eski cihazın imei si yeni cihaza yüklenip sadece seri numarası değişim yapılacakmış " . Aradım , ben değişim istemiyorum iade istiyorum. Madem cihaz ayıplı iade isteme hakkım var dedim. Yok efendim cihazı direkt Telpa internet sitesinden değilde başka bir mağazadan aldığınız için 15 gün içinde değişim hakkınız yok dediler. İyi de ben zaten ayıplı üründen dolayı iade istiyorum dedim. Bir sürü konuş tartış boşuna. Neyse hakem heyetinr verir oradan alırız artıl iademi dedim.

Neyse bunlar değiştirdik dedikleri cihazı göndrrmeişker. Kargodan alınca inceledim. Baktım ki yalandan seri numarası değişik bir etiket yapıştırmışlar arkaya bir tane de öne jelatin. Cihazı açıp inceldim fakat ne göreyim cihazın ekranın üst kısmında biraz dikkatli bakınca hafif bir pembelik var, kullanırken gözüne direkt takılıyor. Şimdi anladım ki bu uyanıklar benim eski cihazın açıp kamerasına müdahale etmişler. Tabi o işi bile adam gibi yapamadıklarından cihaza bir ee böyle bir arıza eklemişler. Bir de yok sıfır cihaz ile değişim yaptık diye bizi yiyorlar. Zaten YouTube bir başkası da farklı bir arızadan dolayı gönderdiği cihaza müdahale edildiğğniu fakat tüketiciye iade hakkı doğmasın diye bunu servis formuna geçnediklerindrn bahsetmişti. Onun yerine cihax değişim yapıldı ayağına yatıyorlar. GM resmen pişmanlık ötesi. İnşallah hakem heyeti biraz kısa sürede sonuçlanır da şunların dandik cihazları elimde kalmdan iade ederim.
    Cihazın Telpa'dan alınıp alınmadığı farketmez. Kanunlar açık. Müşteri cihazda sonradan çıkan sorunlarda sıfırıyla değişim veya para iadesi isteyebilir. Tüketici hakem heyeti direk sizden yana karar verir.

• İnşallah. O değil hakem heyeti karar verene kadar mecburiyetten kullanıyorum. İnşaallah bir arıza çıkarmaz da durduk yerde bir de onun çilesini çekmeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

İnşallah. O değil hakem heyeti karar verene kadar mecburiyetten kullanıyorum. İnşaallah bir arıza çıkarmaz da durduk yerde bir de onun çilesini çekmeyelim.
    Telefonu kılıfla falan kullanın. Olurda zarar görürse firma iade almaz.
  • Aynen. Kılıf ve ekran koruyucu ile kullanmıyorum. 1-2 ay olsa hiç kullanılmayacağım da 6 aydan aşağı sonuçlanmaz diyorlar.

• arkadaşlar bir hafta içinde ben de alıcam galiba. yalnız mi9 se de aklıma takılıyor. batarya performansı gm ye göre baya geride geri kalan özellikleri aynı gibi. siz ne dersiniz.
    Bir de en ucuz nereden alabilirim

• agisol kullanıcısına yanıt
    Batarya olarak 9 Pro daha iyi ama diğer özelliklerde mi 9 se daha önde, şansım olsa mi 9 se alırdım

• bYUğur kullanıcısına yanıt
    hem arada fiyat farkı var 350-400 ₺gibi bir de garanti. malum mi 9 se kaçak. buna rağmen mi xiaomi?

• agisol kullanıcısına yanıt
    General Mobile da garanti konusunda pek sağlam sayılmaz yukarıda ki bir arkadaş yazmış garantiye gittiği cihazını vs, yazılım konusunda iki firma da çöp ama GM son dönemde iyice çöp oldu, arada ki fiyata değer mi bilmem ama bana kim sorarsa sorsun GM den uzak durun derim bu saatten sonra, konuyu az irdele anlarsın birde bir kaç tane daha var GM 9 Pro ile ilgili konu onlara da bak

• Duydunuz mu bilmiyorum ama GM Android Q'nun Betasını XDA Developers sitesindeki bir gônderiden almış GM 9 Pro Google Resmi sitesinde Android Q Beta programına dahil değildi.
    GM Android Q Beta için kayıt toplanırken Google çoktan kapatmıştı betaya kayıt formlarını.

Forum sitesi XDA Developers'ta paylaşılan haberde ise General Mobile için: "Bir Android akıllı telefon üreticisinin hacklenmiş 3. parti geliştirici yazılımı, kendi markası altında Android Q Beta olarak dağıtması gerçekten çok komik" ifadeleri kullanılıyor.

KAYNAK :https://www.webtekno.com/iddia-general-mobile-android-q-betasini-xda-developers-tan-caldi-h72829.html

Okurken utandım

• Mojidozirikato kullanıcısına yanıt
    Duyduk ve ülke adına biz de utandık

• Biz neden Çinli üreticileri diğer markalardan kopyaladığı teknolojileri başarı sayarken,Açık Kaynak Kodu içeren bir yazılım için bu kadar çığırtkanlık yapıyoruz?

Hatta Donanımhaber de bir haber var şöyle yazıyor:
    ''General Mobile tarafından gönderilen maildeki linkler arasında bilinen hatalar isimli bir ek dosya mevcut. Bu dosyanın en alt kısmında haberlere konu olan Erfan ve Phhusson isimli geliştiricilerin kaynak olarak gösterildiğini bir forum üyemizin uyarısıyla fark ettik. Erfan Abdi isimli geliştiricinin de durumdan haberdar olmadığı için böyle bir tepki vermesi oldukça doğal''
  • General Mobile 5 aydır kullanıyorum. 5 aydır gözlemim şudur ki GM cihazdaki bariz sorunlarla dahi ilgilenmiyor malesef. en basiti video çekerken kayıtta ses problemi var, konuşurken ahizeyi ağzınızdan biraz uzaklaştırsanız ses konuşma kesiliyor. kamera uygulaması çok kötü hadi uygulamayı yapamıyorsun, bari Gcam kurulmasına izin ver. GM yi bugüne kadar savunmaya çalıştım ancak bariz sorunlara o kadar duyarsız kaldılarki aldığıma çok pişman oldum. Neden bu cihazı aldığımı sorarsanız 1477 tl ye aldım ve alırken donanım olarak en uygun telefon buydu. GM almak pişmanlıktır diyenlere yok ya youtube incelemelerini takip ettim hepsi mi yalan söylüyor dedim. Sonuç ortada bir daha GM asla almam, çevremede aldırmam. Markadanda cihazdanda resmen soğudum
  • bYUğur kullanıcısına yanıt
    android one projesinde olduklarını bilmeyen trollerden iftira...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frobisher

beta ne oluyor hocam?

Alıntıları Göster
    bu general mobil markasi da hawehawe gibi ucuz cin mali. hawehawe elimde patladi sag elim sargiya alindi bu gm pro da patlar kesin uzak durun

• quote:

Orijinalden alıntı: detanaoq

android one projesinde olduklarını bilmeyen trollerden iftira...
    Yalan konuşma, müslüman adamsın bak bakalım Q beta programında cihaz var mı ?

https://developer.android.com/preview/devices

• 
Sayfa: önceki 272273274275276
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.