Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (2096. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
46.392
Cevap
229
Favori
1.710.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 20942095209620972098
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • seyfi_19 kullanıcısına yanıt
    Cahilliğin böylesi. LineageOS ve daha pek çok custom ROM açık kaynak olarak geliştirlir, yaptıkları her şey halka açıktır ve bağımsız geliştiricilerden oluşan ekip tarafından yapılan her değişiklik halka açık olarak yapılır. Hatta istersen LineageOS kodlarını indirip kendi bilgisayarında derleyebilirsin, her satırına kadar her şey şeffaftır.

https://review.lineageos.org/#/q/status:open

Bu sayfadan yapılan her değişikliği görebilirsiniz.

https://github.com/LineageOS/

Bu sayfadan ise LineageOS projesinin tüm kodlarını görebilir, indirebilirsiniz.

AOSP tabanlı ROM'ların %99'u aynen bu şekilde çalışıyor . Dünyanın her yanındaki yazılımcılar koda destek veriyor ve bu değişiklikler onay sürecinden geçip test edilip asıl koda ekleniyor. Anlık olarak koddaki değişiklikleri saniyesi saniyesinde takip edebiliyorsunuz.

Custom ROM'lar tamamen yasaldır, Android açık kaynak ve özgür bir platform ve istediğin gibi değiştirip yayınlama hakkına sahipsin. O kredi kartı çalma olayları filan sadece modlanmış stock ROM'larda filan oluyor, AOSP tabanlı ROM'lar tamamen güvenilirdir, hatta cihaz üreticisinden daha güvenilirdir.
    Eh, LineageOS tüm Android güvenlik yamalarını anında sisteme dahil ediyor, gerekli güvenlik ilkelerini taşımayan cihazlar anında reddediliyor. Android kodunu zaten direkt Google'dan alıyorlar, LineageOS ekibinin yaptığı saf Android'i tüm cihazlarda çalışır hale getirmek ve stock Android'in eksikliklerini kapatmak. LineageOS ekibinin çok sıkı kriterleri var zaten güvenlik konusunda. Tek bir CVE yaması eğer bir telefonun çalışmasında sorun yaratırsa anında o telefon için destek kesiliyor mesela.
  • İso-06 İ kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle cihazın imeisi yok gidersen atarlar

• Arkadaşlar cihazı değişimden geldiğinde IMEI değişmemiş olması cihazın değişmediğini gösterir mi? İmeinizin ayıplı olmadığı anlaşılmıştır yeni cihazda da aynı imei kullanılmıştır açıklaması var. Deneyimi olan varmı bu konuda?

• binanealeyh kullanıcısına yanıt
    Yok degismisdir ama inemi hallediyorlar.

• Telefonu rootlu olan var mı aramızda?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsyn_hksvr

Eğer değişmediyse prosedur; ayni sorundan 4 kez, farkli sorunlardan 7 kez olursa para iadesi talep edebilirsiniz

7 kere mi ?

Bir parçada 4. kez ?

Ben bir senede 3 parça değişimi biliyordum. Seninkisi imkansıza denk geliyor.
    Bu işlemcilerde kendi içlerinde gruplandırılır...
    617 nin cıktıgı zaman 617 orta segment olarak isimlendirildi... 617 orta segmentin giriş seviyesi işlemcisidir sd435 in giriş seviyesi,nin üst işlemcisi olması gibi...

Sizin ne kabul ettiğiniz öneli değil Olan şey şudur 617 cıkısı itibari ile 615 -617 orta segment cihazlardır.

kimse kalkıp sd410 na 435 e orta seviye demiyor farkındaysan :)

Lenovo Vibe P1

Samsung Galaxy C5

Lenovo Moto G4 gibi cihazlar örnek olabilir
  • _OlguN_ kullanıcısına yanıt
    Sayı olayı kanundan kalktı... 6 ay içinde oluşan ilk sorunda dahi değişim yada ücret iadesi talebi olabiliyor artık 6 ayı geçtiyse belirli bir kıstas yok kanunda ...
    Önceden 1 yıl içinde 4 , 2 yıl içinde 6 kez servise gitmesi şeklindeydi
  • Oreo için son 1️⃣0️⃣

Zaman daralıyor @generalmobile 😀

• 31i dedilerse son gune kadar bekler bunlar.

• Tarihe not düşülsün

21 Mart ve hala oreo yok

• telefon garanti icindeyse iki kez parça değişimi yapıldıysa gidin paranızı alin size sıfır cihaz verirlerse istemeyin

• Mogolo kullanıcısına yanıt
    bir kere bile arızası çıkan mal 6 ay süresince ayıplıdır ve tüketici kupon iadesi, ücret iadesi, ürün değişimi veya tamirat seçeneklerinden birini seçebilir.

6502 sayılı tüketici koruma kanunu.
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/11/20131128-1.htm

gerçi üstte yazılmış bir daha belirteyim.

"İspat yükü

MADDE 10 – (1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir. Bu karine, malın veya ayıbın niteliği ile bağdaşmıyor ise uygulanmaz."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balcis -- 21 Mart 2018; 9:43:47 >

• Telefonu rootlu olan arkadaşımız var mı? If yes,
    Nasıl rootlarım bu telefonu, sıkıldım artık oreo falan beklemekten. En son sürüm yüklü şu anda buna uygun rootlama yöntemi istiyorum sizlerden. Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Telefonu rootlu olan arkadaşımız var mı? If yes,
    Nasıl rootlarım bu telefonu, sıkıldım artık oreo falan beklemekten. En son sürüm yüklü şu anda buna uygun rootlama yöntemi istiyorum sizlerden. Teşekkürler

boşuna rom yükleme orjinal romdan daha kötü hepsi yada buglu bu telefon için en iyi rom nagut MIUI rom yada orijinal

• Mogolo kullanıcısına yanıt
    Rom yüklemesi yapmayacağım hocam, sadece rootlamak istiyorum. Tabii adam akıllı rootluyor ise.

Hatta sizinkisi rootlu ise , birşey sorayım, uygulamalar ile 2G 3G LTE değişimi yapabiliyormusunuz?
  • Merhaba arkadaşlar. GM 5 Plus kullanıcısıyım. Telefonumu Mart Ayı güncellemesini başarıyla yükledikten sonra şarja takıp bıraktım. Sabah batarya cayır cayır yanıyordu. Açmayı denedim açılmadı. Garantiye gönderdim bana su temasından dolayı anakart ve ekranın bozulduğunu söylediler ve 610 TL servis ücreti çıkardılar. Güncellemeyi yükleyene kadar hiç bir sorunum yoktu bu cihazla. Şimdi telefonum çöp oldu. Android 8i beklerken mart güncellemesi geliyor ve telefonum çöp oluyor. Siz siz olun General Mobile'a bulaşmayın.
  • 
Sayfa: önceki 20942095209620972098
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.