Şimdi Ara

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi ★★ (1792. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.392
Cevap
229
Favori
1.711.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler arkadaşlar herkese. bu telefon hakkıında birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim:

1- xiaomi mi5 prime(64gb) ile bu telefon arasında kalmıştım ancak xiaomi nin imei kayıt sıkıntısı falan varmış. forumdaki konusunda öyle yazıyordu. hangisni tavsiye edersiniz kullanan arkadaşlar gm5 plustan memnun mu?

2- internetten alamıyorum limit yüzünden. bende telefonculara güvenemediğimden mecburen büyük mağazadan alıcam. vatanbilgisayar, teknosa ve turkcell inkileri inceledim. teknosa 1099 tl diğerleri 1199 tl. ben de teknosadan almaya karar verdim. garanti,bozulma durumu vs bir sorun çıkarsa teknosa güvenilir midir? teknosadan alan arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirirm?

3- bir de lenovo k5 note ile bu telefonu kıyaslarsak son olark. sizce hangisi. xiaomiden büyük ihtimal vazgeçicem internet harici satılmadığı için ama lenovo ve gm5 plus arasında kalırsam sizce hangisini seçmeliyim?

4- incelediğim kadarıyla bulamadım ama cihazın kronik bir sorunu var mı şimdiye dek genel kulanıcıda görülen?

5- bir de çift hat ve tek hat arasındaki fark ne?

cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. hayırlı forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyzır02561 -- 7 Mart 2017; 15:45:49 >

• eyzır02561 E kullanıcısına yanıt
    Bana biraz önce Hızlıal dan mesaj geldi 1000 tl diye. Ben de oyuzden kendimi konuda buldum 😀

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jonny_J

Bana biraz önce Hızlıal dan mesaj geldi 1000 tl diye. Ben de oyuzden kendimi konuda buldum 😀

valla öyle bir şey varsa haberim yok hocam. şimdi baktım 1029 tl olarak görünüyor hızlıalda. yani 1000 tl yi her türlü geçeceği için gene alamayacağım internetten :). teknosadan almayı düşünüyorum ama hadi hayırlısı. bir cevaplayan çıkar elbet sorularımızı..
  • ★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

Arkadaşlar bu ne anlama geliyor? Batarya onarımı yapılmamış değil mi? Ben yanlış anladım umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaRHe4D -- 7 Mart 2017; 17:8:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaRHe4D

★★ General Mobile GM 5 Plus [ANA KONU] ★★9 Ay sonra Her tarafı sorunlu bir OREO Geldi   ★★

Arkadaşlar bu ne anlama geliyor? Batarya onarımı yapılmamış değil mi? Ben yanlış anladım umarım.

Yok batarya değişimi yazmıyor maalesef..Hatta testte başarılı görünmüş batarya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Selim_09 S kullanıcısına yanıt
    Ulan telefonum 2 saat ekran süresi alıyor diye gönderdim, adamlar batarya testinden başarılı sonuç almışlar. Nasıl bir testse artık(!). Boşu boşuna 1 hafta telefonsuz kaldım desene.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WaRHe4D -- 7 Mart 2017; 17:18:5 >
    Bana gelen SMS bu.

General Mobile GM5 Plus 999 TL!http://****/2kGSWse sms ret:HZLHAYIR yaz 3172'ye gonder.

Verilen linke tiklamamistim. Yapinca söylediğin gibi 1029 tl çıkıyor. Acaba kasada indirim falan mı yapacak bilmiyorum. Ya da ne yaptıklarından bihaberler.

Ilave: binbir çeşit diye bir sitede tek çekim 900 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jonny_J -- 7 Mart 2017; 17:43:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jonny_J

Bana gelen SMS bu.

General Mobile GM5 Plus 999 TL!http://****/2kGSWse sms ret:HZLHAYIR yaz 3172'ye gonder.

Verilen linke tiklamamistim. Yapinca söylediğin gibi 1029 tl çıkıyor. Acaba kasada indirim falan mı yapacak bilmiyorum. Ya da ne yaptıklarından bihaberler.

Ilave: binbir çeşit diye bir sitede tek çekim 900 tl

hocam gerçekten mi? link atar mısınız ben bulamadım da.
    arayınca şu 1230 tl lik olan çıktı siz linkini atar mısınz 900 tl liğin
    http://www.binbircesit.com/akilli-telefon?brnd=GENERAL+MOBILE

bir de güvenilir midir bu site size?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyzır02561 -- 7 Mart 2017; 18:10:24 >

http://www.binbircesit.com/mobile/productdetail.aspx?mpid=479701

Hocam epey.com karşılaştırma yaparken buldum linki. Güvenilir midir hiç bilmiyorum, ilk defa görüyorum. Benim de bir telefona ihtiyacım var. Hatta Almanyadayim şuan,yani cok daha ucuza buradan da birşey alabilirim ama haftasonu dönüyorum, zamanım az kaldi.

Sana tek tavsiyem bu markaya yanaşma, ne alırsan al derim. İlla alacagim dersende ben satayim sana

• quote:

Orijinalden alıntı: WaRHe4D

Ulan telefonum 2 saat ekran süresi alıyor diye gönderdim, adamlar batarya testinden başarılı sonuç almışlar. Nasıl bir testse artık(!). Boşu boşuna 1 hafta telefonsuz kaldım desene.

Valla tebrik ediyorum servisi, sanki pili söküp akım ve amper değerlerini ölçüp, test yapmışlar gibi utanmadan bir de başarılı yazmışlar. Arkadaş bu pil lityum polimer; deformeye kayıp yaşamaya, kısacası ömrünü herhangi bir nedenle tamamlamaya en yakın pil grubu, neye göre başarılı kime göre başarılı servis elemanına göre, ee peki hani elektronik ölçümler, testler yok, beyin gücüyle ölçmüşler sanırım pes..
    Saçma sapan yazılımsal ölçüm yaparsan bu pil sana doğru değer vermez ve hep başarılı sonuçlar alırsın durum bu maalesef..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selim_09 -- 7 Mart 2017; 19:16:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• @Jonny_J saolun hocam bende aynı durumdayım ama türkiyedeyim. almanyada olsam kesinlikle değerlendirirdim gerçi tl deki düşüşle beraber pek fark kaldı mı fiyatlat açısından bilmiyorum ama yine de tr deki vergiler vs daha ucuza gelebillir almanya.

@dedec46 neden öyle söyledinz hocam konuda genelde memnundu kullanıcılar ama..? ikinci el almayı düşünmüyorum alırsam sıfır alırım ama neden öyle dediğinizi merak ettim açıklarsanız sevinirim.
  • of ya aşırı karasız kaldım tam istediğim model tam istediğim fiyat ama 1 tane yorum var altta güvenemiyorum. satıcı tamam da site bari iyi olsaydı ne yapsam bilemedim daha önce alişveriş yapan varmı binbirçeşitten?
    Ben cihazı satıyorum dostum aklına yatarsa.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-4-aylik-gm-5-plus-d-sifir-gibi-aciklamayi-okuyun-402886772/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhnsrc

Ben cihazı satıyorum dostum aklına yatarsa.

http://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-4-aylik-gm-5-plus-d-sifir-gibi-aciklamayi-okuyun-402886772/detay

yok hocam ikinci el düşünmüyorum teşekkürler
    Rica ederim 😊

yanlış anlaşılma olmasın benden alın diye söylemiyorum ancak 2. El düşünmeniz sizin yararınıza olacaktır şöyle ki cihazda kronik sorunlar mevcut özellikle 1. Seri de bu yüzden genelde 2-3 aylık bir süreç te ortaya çıkıyor ve çözüme kavuşuyor o yüzden söyledim ayrıca 0 cihaz alacaksanız " Gm 5 Plus D 2. Seri ana ekranda kapadokya duvar kağıdı olanı seçin iyi akşamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: gkhnsrc

Rica ederim 😊

yanlış anlaşılma olmasın benden alın diye söylemiyorum ancak 2. El düşünmeniz sizin yararınıza olacaktır şöyle ki cihazda kronik sorunlar mevcut özellikle 1. Seri de bu yüzden genelde 2-3 aylık bir süreç te ortaya çıkıyor ve çözüme kavuşuyor o yüzden söyledim ayrıca 0 cihaz alacaksanız " Gm 5 Plus D 2. Seri ana ekranda kapadokya duvar kağıdı olanı seçin iyi akşamlar.

yok yanlış anlamadım teşekkürler bu arada tavsiye için.
  • arkadaşlar bu bir uyarı mesajıdır.

forumda bazı kişiler gm şirketi çalışanları. onun için burada şu hasardan gönderiyorum şunuda yazayım değiştirsinler dur şunu da yazayım gitmişken yapsınlar gibi mesajlar atmayın bilgileri şirkete gönderiyorlar muhtemelen. ondan sonra da hasar yoktur başarılıdır yazıp gönderiyorlar... benden uyarması uygulaması sizden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyzır02561

iyi günler arkadaşlar herkese. bu telefon hakkıında birkaç sorum olacak cevaplarsanız sevinirim:

1- xiaomi mi5 prime(64gb) ile bu telefon arasında kalmıştım ancak xiaomi nin imei kayıt sıkıntısı falan varmış. forumdaki konusunda öyle yazıyordu. hangisni tavsiye edersiniz kullanan arkadaşlar gm5 plustan memnun mu?

2- internetten alamıyorum limit yüzünden. bende telefonculara güvenemediğimden mecburen büyük mağazadan alıcam. vatanbilgisayar, teknosa ve turkcell inkileri inceledim. teknosa 1099 tl diğerleri 1199 tl. ben de teknosadan almaya karar verdim. garanti,bozulma durumu vs bir sorun çıkarsa teknosa güvenilir midir? teknosadan alan arkadaşlar varsa bilgilendirirse sevinirirm?

3- bir de lenovo k5 note ile bu telefonu kıyaslarsak son olark. sizce hangisi. xiaomiden büyük ihtimal vazgeçicem internet harici satılmadığı için ama lenovo ve gm5 plus arasında kalırsam sizce hangisini seçmeliyim?

4- incelediğim kadarıyla bulamadım ama cihazın kronik bir sorunu var mı şimdiye dek genel kulanıcıda görülen?

5- bir de çift hat ve tek hat arasındaki fark ne?

cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler. hayırlı forumlar.

yok mu bilen biri

Merhabalar dostum yazdığın cihazlar arasında bana göre en mantıklısı gm 5 Plus daha öncede yazdığım gibi kronik sorunları genelde 1. Seri de idi neydi bunlar dokunmatik hassasiyeti, bildirim ışığı sızması, ekran ile kasa arasındaki çıtanın atması.

Cihazı tekno sa dan alman farketmez direk GM servisi ile muhattap olursun bu sana daha hızlı hizmet verir en basiti cihaz da sıkıntı oldu Teknosa ya ver onlar telpaya göndersin yelpazesi oraya göndersin uzun iş yani servis konusunda sıkıntı cekmezsin pek adil olmamakla birlikte servis 60 dakikada arızasını giderip teslim ediyor Profilo AVM mecidiyekoydeki yeri en azından son olarak çift hat ile tek hat arasındaki tek fark birinin çift birinin tek hat olması 😂 donanımsal olarak hiç bir farkı yok yani xaomi hakkında bir bilgim olmadığı için o konuda yardımcı olamayacagim şimdilik diyeceklerim bunlar merak ettiğin başka soru varsa sorabilirsin.

• 
Sayfa: önceki 17901791179217931794
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.