Şimdi Ara

General Mobile e-tab4/ Etab5 ROMlar - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
41.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • NOT: Cihazınızda oluşabilecek tüm sorunlardan siz sorumlusunuz !

Yükleme aşamaları ikinci mesajdadır

Lütfen özel mesaj atmayiniz, dikkate alinmayacaktir

---

GMM04.UDC17 ( STOCK ROM , ROOTSUZ , ELLENMEMİŞ )

Download:

http://ow.ly/6MiU303fztT

---

GMM04.UDC17 ( STOCK ROM , ROOTLU )

Download:

http://ow.ly/KsYQ303fzJH

---

FATIHDROID V1.2 STABLE

Download:

http://ow.ly/VQEi303fA2r

---

FATIHDROID V2.1

Download:

http://link.tl/MK6d

---

FATIHDROID V2.2 FINAL

Download:

Turbobit:

- http://bit. ly/1s7ya2B

Mediafire:

- http://bit. ly/1z22bHp

(boşlukları silin)

---

Etab5... Lollipop

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blttalas -- 15 Ağustos 2016; 19:02:29 >

• ----------------------------------------------------------------------------------------------

Yükleme

- İlk olarak dosyayı tabletin ana dizinine atın

- Tabletin rootlu olması gerekmektedir

-Tableti pc ye bağlıyoruz adb klasörü içine girip sırasıyla

adb shell

su

mount -o remount, rw /system

dd if=/sdcard/dosyaismi.img of=/dev/block/mmcblk0p9

yazıyoruz ve işlem tamam

----------------------------------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blttalas -- 26 Mayıs 2015; 18:41:26 >
  • Bu romlar adb ile recoveryden yükleniyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İmaj bunlar ne romu.

• Bunlar imaj dosyaları adb ile yükleyebiliyorsunuz.
  • Ben tablete root atmıştım sonra sistemden ayarlar programını yanlışlıkla sildim tablet siyah ekranda kalıyor.reset attım hata ayıklamada kapandı galiba şimdi recovery moda alıp pcye bağlıyorum adbyi açıp
    Adb devices komutunu giriyorum
    “Tablet imesi sideload” olarak görüyor
    Sonra adb sideload imaj dosyasınıda seçiyorum. Adb imaj dosyasını gönderiyor ama tablet installation aborted hatası veriyor. Hata ayıklama kapalı olduğu için mi yoksa imaj dosyası uygun olmadığı için mi bu hatayı veriyor

• hocam bunlar tam olarak ne işe yarıyor romun ne işe yaradığını biliyorumda bunları anlamadım bi aydınlatırmısınız
  • imkansizlar İ kullanıcısına yanıt
    Sideload'tan olmuyor sanırım USB hata ayıklamayı açıp adb komutlarını girmelisiniz fakat sizde Ayarlar yok.
  • ŞeRmeH kullanıcısına yanıt
    E-Tab 4 için Orijinal ROM'u, kısıtlamaların kısmen kalktığı ROOTLU Orijinal ROM'u, kısıtlamaların tamamen kalktığı ve bir sürü yeni ve geliştirilmiş özelliğin olduğu FatihDroid ROM. Son kararlı sürümü 1.2 ama blttalas geliştirmeye devam ediyor v2.0 yolda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: witchking777

E-Tab 4 için Orijinal ROM'u, kısıtlamaların kısmen kalktığı ROOTLU Orijinal ROM'u, kısıtlamaların tamamen kalktığı ve bir sürü yeni ve geliştirilmiş özelliğin olduğu FatihDroid ROM. Son kararlı sürümü 1.2 ama blttalas geliştirmeye devam ediyor v2.0 yolda.

bence normal internetten başka tabletlerin romunu indirmek daha mantıklı sizce hocam
  • Bu özel ROM ana ROM üzerine kurulu olduğu için sorun çıkarmaz başka ROM'lar çalışmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: blttalas

----------------------------------------------------------------------------------------------

Yükleme

- İlk olarak dosyayı tabletin ana dizinine atın

- Tabletin rootlu olması gerekmektedir

-Tableti pc ye bağlıyoruz adb klasörü içine girip sırasıyla

adb shell

su

yazıyoruz ve işlem tamam

Yazılım atma konusunda biraz daha açıklık getirebilecek bi arkadaş var mı
  • Biz acemiler için daha ayrıntılı anlatabilir misiniz kurulumunu hocam ?
  • Arkadaşlar tabletim açılmıyor soft brick oldu servise vermek istemiyorum .
    Rom atsam düzelecek ama download mod açılmıyor ne yapayım ???
  • Sandrake S kullanıcısına yanıt
    Evet kurulumu kendim yaptım ve anlatabilirim fakat yapmanızı önermem. İki ayrı tablette harfi harfine uyguladım fakat sorun çıktı. O yüzden blttalas'ı bekliyorum bu konu hakkında. Yine de yapmak isterseniz:

Tablet BusyBox'lı ve Root'lu olmalıdır. BusyBox'u Google Play'den indirip yükleyebilirsin. Normal kurulum olacak yalnız smart installer yapma.

1) etabfatihack1.2.rar dosyasını indir. ADB Installer gibi bir şey olması lazım onu açarak her soruya Y cevabını vererek yükle.

2) Bilgisayarın ana sürücüsünde adb diye bir klasör olacak (örn: C:/adb) klasörü aç.

3) Klasörde boş bir yere Shift tuşunu basılı tutarak sağ tıkla ve komut penceresini burada aç seçeneğine tıkla.

4) RAR'daki .img doyasını tabletin ana dizinine at.

5) Komut penceresi açıldı. Tabletinden USB Hata Ayıklamayı aç ve rootlu tabletlerde olan SuperSU uygulamasına girip Ayarlardan "Varsayılan Erişim" i "İzin Ver" yap ve bilgisayara bağla.

6) Bağladıktan sonra komut penceresine şu komutları gir. Satır atlamadan PC'den çıkarma tableti, son komut zaman alabilir tableti çıkarma.

adb shell  

su

mount -o rw,remount /system

dosyaismi.img yazan yere RAR'dan çıkan img uzantılı dosyanın ismini yaz. (örn: dd if=/sdcard/etabfatihack1.2.img of=/dev/block/mmcblk0p9)

Ben ilk versiyonun kurulumu örnek verdim tavsiyem son versiyon olan v2 test 2'nin img dosyasını indirmen. Yalnız v2 test 2'nin içinde ADB installer yok, o yüzden ilk başta etabfatihack.1.2.rar'ı indir.

Dediğim gibi bir yerlerde sorun var gibi. blttalas açıklık getirene kadar yapmanı önermem.

• Teşekkür ederim hiç riske gir miyim ben :)
  • Ekran takılmasındna dolayı tableti garantiye göndermem lazım. rootu kaldırdım fakat eba programları yok. Nasıl yükleyebilirim. internette dolaşanları yükledim ama format atınca tekrar siliniyor.
  • Merhaba ben bu fatih hack romunu kurdum . ne yazıyorsa harfi harfine yaptim . Açılışta android yazısında kalıyo . Recovery den wipe data/factory reset ve wipe cache partition yaptım ama nafile hala açılmıyo . Lütfen yardım edin
  • Hocam merhabalar. Ben de bu işlemleri yapıyordum. tam son komutu yazdım işlemdeyken elektrikler kesildi. Şu anda tablette General Mobile yazısı geliyor sonra kapanıp açılıyor yeniden General mobile yazısı geliyor sonrasında ise Komut Yok. yazıyor. Factory reset yaptım düzelmedi. Galiba tabletteki sistem dosyaları gitti Öyle kaldı tablet düzeltilebilir mi? Okula mı vereyim? Okula verince garanti dışı falan derler mi? Tabletin recovery modu açılıyor sadece. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cpt. Price

Hocam merhabalar. Ben de bu işlemleri yapıyordum. tam son komutu yazdım işlemdeyken elektrikler kesildi. Şu anda tablette General Mobile yazısı geliyor sonra kapanıp açılıyor yeniden General mobile yazısı geliyor sonrasında ise Komut Yok. yazıyor. Factory reset yaptım düzelmedi. Galiba tabletteki sistem dosyaları gitti Öyle kaldı tablet düzeltilebilir mi? Okula mı vereyim? Okula verince garanti dışı falan derler mi? Tabletin recovery modu açılıyor sadece. Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Okul araciligi ile servise verin hocam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.