Şimdi Ara

General Mobile E - Tab [Ana Konu] [Güncel Root Yöntemi] [Garantiye Verme] (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.590
Cevap
52
Favori
300.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Seçtim

• Kardeşim tmm ozur diledik sen ole herkese soleyip köşeye çekilince kesin uydurdu dedim sorry

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafa938

quote:

Orijinalden alıntı: gazel

tableti bilgisayara bağlıyorum. sd kartın içine girebiliyorum. ancak bundan sonrası yok.
    ne yapacağımı bilemedim

Framaroot indir tabletine kur sonrada link2sd ile mdm kaldır

framrootu nasıl kuracağım, tablete. bilgisayar bağlantısı ile.
  • Mustafa938 arkadaşın yontemini düzenlemek istedim

1.öncelikle cihaza factor reset atmalıyız cihazı kapatıp ses açma tuşu ile guç tuşuna aynı anda basıyoruz general mobile yazısını görünce elinizi çekin.komut ekranı gelince 3 adet seçenek çıkacak biz 2.yi seçicez daha sonra birçok no nun arasından yes seçicez solemeyi unuttum ses tuşları ile aşağı yukarı guç tuşu ile onaylama yapıcaz.3-4dk sonra işimiz bitiyor ve reboot system diyoruz cihaz açılıyor.bu yontemde roota ihtiyacımız yok.
    2.mdm ekranı gelince elimizde telefon ve otg kablo varsa genelde tüm tablet firmaları otg kablo verir ancak gm cimri davranmış neyse tablete takıyoruz karşımıza kuçuk bir Menu çıkıyor burada galiriyi seçiyoruz bir foto çekip sağ usten paylaş butonunu seçip google+ veya gmaili seçiyoruz bize hesap açın veya mevcut hesap diyecek biz mevcut hesapı secicez şimdiye kadar internete bağlanmadığımız için bizden bağlantı kurmak için wifi menusunu açıcak sonra sol uste ayarlar yazısına tıklıcaz ve ayarlar menusu goruncek daha sonra tablet hakkında ya gelip derleme numarasına 8-9 kez ardı ardına basın geliştirici seçenek gelicek oradan hata ayıklamayı açıcaz ve tableti telden çıkarıp pc ye bağlıcaz pcye mobogenie programını indiricez ve kurucaz kurduktan sonra tableti pcye balayıp programı çalıştırıcaz program tableti algılıyacak ve herşeyi kurucak daha sonra programın menusunden unistall stock apps mı ne ole bi'şey vardı onu seçicez ve tablette kurulu olan programlar çıkıcak oradan mdm, güncelleyici bitane daha vardı hatırlamıyorum işte size garip gelen yani mdmyle ilgili oldu duşundunuzu silin sonra tableti pcden çekip kapatıp açın açılışta mdm aktivasyon istemeyecek.
    Ben biraz meşakatli yaptım ama özet olarak bole yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PapyonluLejyon -- 21 Haziran 2014; 22:56:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 1zeus1

Mustafa938 arkadaşın yontemini düzenlemek istedim

1.öncelikle cihaza factor reset atmalıyız cihazı kapatıp ses açma tuşu ile guç tuşuna aynı anda basıyoruz general mobile yazısını görünce elinizi çekin.komut ekranı gelince 3 adet seçenek çıkacak biz 2.yi seçicez daha sonra birçok no nun arasından yes seçicez solemeyi unuttum ses tuşları ile aşağı yukarı guç tuşu ile onaylama yapıcaz.3-4dk sonra işimiz bitiyor ve reboot system diyoruz cihaz açılıyor.bu yontemde roota ihtiyacımız yok.
    2.mdm ekranı gelince elimizde telefon ve otg kablo varsa genelde tüm tablet firmaları otg kablo verir ancak gm cimri davranmış neyse tablete takıyoruz karşımıza kuçuk bir Menu çıkıyor burada galiriyi seçiyoruz bir foto çekip sağ usten paylaş butonunu seçip google+ veya gmaili seçiyoruz bize hesap açın veya mevcut hesap diyecek biz mevcut hesapı secicez şimdiye kadar internete bağlanmadığımız için bizden bağlantı kurmak için wifi menusunu açıcak sonra sol uste ayarlar yazısına tıklıcaz ve ayarlar menusu goruncek daha sonra tablet hakkında ya gelip derleme numarasına 8-9 kez ardı ardına basın geliştirici seçenek gelicek oradan hata ayıklamayı açıcaz ve tableti telden çıkarıp pc ye bağlıcaz pcye mobogenie programını indiricez ve kurucaz kurduktan sonra tableti pcye balayıp programı çalıştırıcaz program tableti algılıyacak ve herşeyi kurucak daha sonra programın menusunden unistall stock apps mı ne ole bi'şey vardı onu seçicez ve tablette kurulu olan programlar çıkıcak oradan mdm, güncelleyici bitane daha vardı hatırlamıyorum işte size garip gelen yani mdmyle ilgili oldu duşundunuzu silin sonra tableti pcden çekip kapatıp açın açılışta mdm aktivasyon istemeyecek.
    Ben biraz meşakatli yaptım ama özet olarak bole yaptım.

hakikaten işe yaradı mı yani? Bir de herhangi bir androidli telefon kullanılabilir mi?

• Yoyo andrıid olması önemli değil ben lumia 525 ile yaptım.

• quote:

Yoyo andrıid olması önemli değil ben lumia 525 ile yaptım.

Bi arkadas mp3 ile yapti :)

• Otg kablosu olmayanlar için pc den aktivasyon sayfasını atlayabileceğimiz bir sistem olmalı...
  • Valla oldu. Samsung wave ile yaptım bada var üzerinde. Herkesin eline emeğine sağlık. eba dan kurtulduk gibi.
  • softner S kullanıcısına yanıt
    Aslında başka bir yöntem daha var şarjın %20nin altına inmesini bekle şarj ıyarısı verince galiba oradan ayarlara girebiliyoruz telefonu balamamızın tek nedeni hata ayıklamayı açmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PapyonluLejyon -- 21 Haziran 2014; 23:59:27 >
  • fiko_cmax F kullanıcısına yanıt
    O.d Mustafa938 olmasa bu yöntemi bulamazdım.

• Mustafa sana özellikle teşekkürler.
  • Bir de şu otg den flash bellek bağlansa çok güzel olacak
  • 1.tablet güncel ise fabrika ayarlarına döndüreceğiz. Bunun için Google playe girip factory reset yazın ve ilk baştaki uygulamayı kurun.Uygulamayı açıp factory reset butonuna tıklayın bir uyarı gelecek bu programın tableti sıfırlamasına izin veriyor musunuz diye izin verin tablet kendini kapatıcak ardından "Siliniyor" yazılı ekran gelecek burda bekleyip tabletin kendisini başlatmasını bekleyeceksiniz. Sonra tablet açılacak general mobile yazısı gittiğinde çok kısa bir süreliğine sağ üstte pil seviyesini göreceksiniz daha sonra aktivasyon için cihaz yönetimi sayfası geliyor. KESİNLİKLE İNTERNETE BAĞLANMAYIN AKTİVASYON YAPMAYIN VE PİLİN KIRMIZI SEVİYEYE GELMESİNİ BEKLEYİN.

2.pilin azalıp uyarı vermesi bekliyeceğiz pil kırmızı seviyeye geldiğinde ki bunu ilk adımı tekrar tekrar yaparak görebiliyoruz pilin seviyesini (çünkü cihaz yönetim sayfasını geçemiyoruz). ilk adımdan yapıldıktan sonra reboot system dendiğinde general mobile yazısı geçince çok kısa bir süreliğine sol üstte pil simgesi gözüküyor. Pilin azalmasını beklerken hangi durumda olduğunu fabrika ayarlarına tekrar tekrar dönerek reboot u seçerek görebiliyoruz. PİL
    SEVİYESİ KIRMIZI OLDUĞUNDA 4. ADIMA GEÇECEĞİZ (pil simgesi kırmızı olduğunda uyarı vermesse şarza çıkarıp takın)

3.Kesinlikle internete bağlanmayacağız güncelleme alırsa 1. adımdan başlatmammız gerekecek

4.pil uyarı verince pil kullanımı seçeneğini seçip ayarlara gireceğiz ordan tablet hakkında bölümüne gelip derleme numarasına 8 kez bastıktan sonra geliştirici seçenekleri açılacaktır ayarlardan bu menüye girip usb hata ayıklama modunu aktif edeceğiz.

5.bilgisayarımıza mobogenie pc programını kuracağız

6. Tableti usb kablosuyla pcye bağlayın connect my phone tıklayın drivers bölümüne geçer(driverler yüklenirken %99da kalırsa tableti pcden çekip tekrar takın ve deneyin olacaktır) tablet bağlandığında my phoneden on click root ikonuna tıklayın root nowa basın ardından root olduktan sonra uninstall stock appsa tıklayın ve Cihaz Yöneticisi, Güncelleyici, EBA SSO , EBA market, OtaUpdater uygulamalarını kaldırın

7.isterseniz tekrar öne click roota gelip unroot yapabilirsiniz artık tabletiniz tamamen size aittir kısıtlaması yoktur DNS programı olarak DNS Changer (mavi logolu) öneririm.

Alıntıdır düzenleme bana aittir.
    Yöntem tarafımca dün denenmiştir.Sorunsuz çalışmaktadır.

• webmastr_99 kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sen cihazı rootluyorsun bu 1 2.si uygulamaları nereden silineceğini yazmamışşın bu 2 3.de otg kablon ve telin varsa neden şarjın duşmesini bekliyesinki bizim yaptınız çok daha pratik.

• quote:

Kardeşim sen cihazı rootluyorsun bu 1 2.si uygulamaları nereden silineceğini yazmamışşın bu 2 3.de otg kablon ve telin varsa neden şarjın duşmesini bekliyesinki bizim yaptınız çok daha pratik.

Senin dedigin seyi yaptigimizda vpn kullanmadan herturlu siteye girebiliyormuyuz ? Ve yanlis bisey yaparsak tabletin ölme şansi nedir ?

+ otg kablodan hic bisey anlamadim. Bende yok heralde oyle bisey .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 22 Haziran 2014; 0:58:28 >
  • quote:

1.si zaten dediğiniz uygulamaları silince tablet garantiden çıkıyor.(MDM,Güncelleyici,EBA SSO)
    Root edince de aynı durum
    2.si uygulamaları mobogenie programından siliyoruz yazdım zaten
    3.sü otg kablosu olmayanlar napıcak acaba ? Bu yöntemin pratik olduğunu iddia etmedim zaten sadece yardımcı olmak amaçlı eski yöntemi düzenleyerek tekrar acıkladım

• webmastr_99 kullanıcısına yanıt
    Tableti sıfırlayınca herşey normale donuyor zaten.ben senin alıntıladığın kotu demedim ilk önce senin yaptını yapmak istedim şarj %89 du akşama kadar ekranı açık bıraktım ginede bitmedi ben otgsi olanlar beklemesin birde root dan korkanlar için daha pratik dedim.

• 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    Vpn vs o tur şeyleri denemedim ancak sorunsuz tüm kısıtlamalar kalkıyor.bir diğeride otg kablo tabletin micro usb girişine takılan usb için veya mp3 gibi şeyleri tablete bağlamayı sağlayan aparattır.

• 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.