Şimdi Ara

General Mobile E - Tab [Ana Konu] [Güncel Root Yöntemi] [Garantiye Verme] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.591
Cevap
52
Favori
300.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben 2 Kullanıcı Açınca Rahatc Pc Bağlıyorum Siz Herhangi Bir Ayara Karıştınızmı Yada Usb Hata Ayıklayıcı Açık Olması Lazım Bide Telefon Hakkında Bölümüne Gelip Derleme Numarasına 7-8 Üst Üste Basınız Geliştirici Şeçenekleri açılacak oradan ayarlayınız
  • kerbuga K kullanıcısına yanıt
    Tablete 2 Kullanıcı Açıp Güvenlik Bölümünden Mdm Sonlandırın Ve Dnset Kurun
  • Free vpn kurun kusursuz bide gidenin pro öneririm van uygulamaları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞeRmeH

Ben 2 Kullanıcı Açınca Rahatc Pc Bağlıyorum Siz Herhangi Bir Ayara Karıştınızmı Yada Usb Hata Ayıklayıcı Açık Olması Lazım Bide Telefon Hakkında Bölümüne Gelip Derleme Numarasına 7-8 Üst Üste Basınız Geliştirici Şeçenekleri açılacak oradan ayarlayınız

Dediğini yaptım artık geliştiricisiniz uyarısı geliyor ama ayarlar bölümünde hala seçenekleri göremiyorum.
  • root yani admin yapma
    (General Mobile e tab 4) aşağıda anlatacağım şekilde rootladım, yapacağınız işlemlerin yanlış gitmesi veya burada anlatılanları yaparken tabletinizin başına bir şey gelmesi tamamen kendi sorumluluğunuzdadır. Ne yaptığınız hakkında bir fikriniz yoksa bu noktadan sonra okumayın ve/veya anlatılan adımları uygulamayın.

1. Ayarlar > Tablet hakkında kısmına gelip Derleme numarası kısmına 7-8 kere tıklayıp "geliştirici seçenekleri" kısmını aktive ediniz. (Evet biliyorum aktive ettiğiniz halde o seçenek görünmüyor)

2. Google play store'dan ŞU UYGULAMAYI İNDİRİN (https://play.google.com/store/apps/details?id=me.tennkia.apr&hl=tr)(Uygulama geliştirici seçeneklerine bir kısayol görevi görüyor bu şekilde gizlenmiş geliştirici seçenekleri menüsünü görebiliyorsunuz.)

3. Açılan menüde Hata ayıklama kısmının kutusunu işaretleyin. (artık rootlamak için bir engelimiz kalmadı.)

4. Bilgisayarınıza Mobogenie indirip kurun(http://mobogenie.com)

5. Tabletinizi şarj kablosu ile bilgisayara bağlayın. Bu adımda mobogenie sizden hata ayıklamayı aktive etmenizi isteyecek, açılan ekranın üst kısmındaki seçeneklerden "4.2 or newer"ı seçip altta "I have opened continue" diyin.

6. Bağlantı kurulduğunda mobogenie'nin ana ekranının sol üst tarafında My Phone sekmesine tıklayın.

7. Açılan kısımda sağ alt tarafta One Click Root (yeşil bir android ikonu) ikonuna tıklayın.

• Treth kullanıcısına yanıt
    quote:

Orijinalden alıntı: Treth

quote:

Dediğini yaptım artık geliştiricisiniz uyarısı geliyor ama ayarlar bölümünde hala seçenekleri göremiyorum.

Bende Gözüküyor Bu Konuda Daha Fazla Bilgiye Sahip Değilim Okulda Herkezin Seçenekleri Açılıyordu Nedense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞeRmeH -- 2 Nisan 2014; 20:11:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forsa9

root yani admin yapma
    (General Mobile e tab 4) aşağıda anlatacağım şekilde rootladım, yapacağınız işlemlerin yanlış gitmesi veya burada anlatılanları yaparken tabletinizin başına bir şey gelmesi tamamen kendi sorumluluğunuzdadır. Ne yaptığınız hakkında bir fikriniz yoksa bu noktadan sonra okumayın ve/veya anlatılan adımları uygulamayın.

1. Ayarlar > Tablet hakkında kısmına gelip Derleme numarası kısmına 7-8 kere tıklayıp "geliştirici seçenekleri" kısmını aktive ediniz. (Evet biliyorum aktive ettiğiniz halde o seçenek görünmüyor)

2. Google play store'dan ŞU UYGULAMAYI İNDİRİN (https://play.google.com/store/apps/details?id=me.tennkia.apr&hl=tr)(Uygulama geliştirici seçeneklerine bir kısayol görevi görüyor bu şekilde gizlenmiş geliştirici seçenekleri menüsünü görebiliyorsunuz.)

3. Açılan menüde Hata ayıklama kısmının kutusunu işaretleyin. (artık rootlamak için bir engelimiz kalmadı.)

5. Tabletinizi şarj kablosu ile bilgisayara bağlayın. Bu adımda mobogenie sizden hata ayıklamayı aktive etmenizi isteyecek, açılan ekranın üst kısmındaki seçeneklerden "4.2 or newer"ı seçip altta "I have opened continue" diyin.

6. Bağlantı kurulduğunda mobogenie'nin ana ekranının sol üst tarafında My Phone sekmesine tıklayın.

7. Açılan kısımda sağ alt tarafta One Click Root (yeşil bir android ikonu) ikonuna tıklayın.

2. adımdaki uygulama usb debug olabilir mi ? Ben o uygulamayı indirdim ama ayarlara girebilmeme rağmen USB HATA AYIKLAMASI seneçeği pasif görünüyor ve hiç bir şekilde aktif hale getiremiyorum.

Arkadaş verem edecek bunlar beni.

• quote:

ikinci kullanıcı açtığım zaman tekrar tc kimlik no ve şifre ile aktıf etmem gereklı mı ? Eğer gerekli değilse bu meb ın ekledığı cıhaz yonetımı sayfasını nasıl geçiyorsunuz ?
  • quote:

root yani admin yapma

Ek MEB dosyalarını silcekmiyiz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: muhammed99

quote:

root yani admin yapma

Ek MEB dosyalarını silcekmiyiz

USB Debug modunu açabildin mi ?

• Treth kullanıcısına yanıt
    Size Usb Hata Ayıklamayı veya Geliştirici Seçeneklerini Açmanız İçin Bir Yöntem Daha İlk Önce Hata Raporu Al Etkinleştiriyoruz ( Ayarları Karıştırın Bulursunuz Ben Yerini Hatırlamıyorum Tablet Yanımda Değil Şuan ) Sonra Usb Kablosuyla PC Bağlıyoruz ve Sağ Üsteki Sekmeyi İndirip Medya Yöneticisini Açıyoruz Ordan Dosya Aktarımı Değilde Kamera ( Resim Aktarımı Diyoruz ) Sonra Pc Görünüyor ( Ama Heveslenmeyin Bir İse Yaramıyor ) Sonra Yine Sağ Üst Sekmede Usb Hata Raporu Olacak Tıklıyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinden Ayarlamanızı İstiyor Ama Önceden Derleme Numarasına Tıklayıp Açmanız Gerekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞeRmeH -- 2 Nisan 2014; 21:21:11 >
  • quote:

Size Usb Hata Ayıklamayı veya Geliştirici Seçeneklerini Açmanız İçin Bir Yöntem Daha İlk Önce Hata Raporu Al Etkinleştiriyoruz ( Ayarları Karıştırın Bulursunuz Ben Yerini Hatırlamıyorum Tablet Yanımda Değil Şuan ) Sonra Usb Kablosuyla PC Bağlıyoruz ve Sağ Üsteki Sekmeyi İndirip Medya Yöneticisini Açıyoruz Ordan Dosya Aktarımı Değilde Kamera ( Resim Aktarımı Diyoruz ) Sonra Pc Görünüyor ( Ama Heveslenmeyin Bir İse Yaramıyor ) Sonra Yine Sağ Üst Sekmede Usb Hata Raporu Olacak Tıklıyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinden Ayarlamanızı İstiyor Ama Önceden Derleme Numarasına Tıklayıp Açmanız Gerekiyor

Derleme numarasına tıklayrak geliştirici modunu aktif ettim.

USB DEBUG eklentisi ile geliştirici ayarlarına ulaşabiliyorum şu anda. Benim sorunum şu aslında.

görüldüğü üzere tamamen deaktif şu anda. ne yaparsan yapayım o seçenek aktif olmuyor ne yanındaki kutucuğa işaret koyabiliyorum nede başka bir şey.

General Mobile E - Tab [Ana Konu] [Güncel Root Yöntemi] [Garantiye Verme]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Treth -- 2 Nisan 2014; 21:27:41 >

• Hata raporu al da aktif değil

Adamlar ne önlem almışlar ya.Bu arada root yapınca dns değiştirebilecekmiyiz.

dnsset ,free vpn, fast vpn, gibileri asla youtube yada twitter açmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Player ONE -- 2 Nisan 2014; 21:34:26 >
  • Beyler Sanki Tabletlerimiz Çok Farklı Bir Yapamıyan Siz Kaldınız Vala Usb Hata Ayıklayıcı Öyle İse Bir Çözüm Yolum Yok

Güvenliği Açmanın Yeni Yolu: Ayarlar > Depolama > Uygulamalarım > Ayarlar Bölümüne Gelin Orda Verileri Sile Basın Ve Güvenlik Açılıcaktır
  • quote:

Beyler Sanki Tabletlerimiz Çok Farklı Bir Yapamıyan Siz Kaldınız Vala Usb Hata Ayıklayıcı Öyle İse Bir Çözüm Yolum Yok

Güvenliği Açmanın Yeni Yolu: Ayarlar > Depolama > Uygulamalarım > Ayarlar Bölümüne Gelin Orda Verileri Sile Basın Ve Güvenlik Açılıcaktır

Evet sonunda root ettim.Ama sonra ne oldu dersiniz.

Tablet giriş ekranında "cihaz kernel bütünlüğü bazoldu yazıyor.EBA üzerşnden tekrar aktifleştiriniz diyor.
    Aktifleştirdim mobo genie görmüyor bu sefer.

Benim derdim internetti.dns değiştirmek istiyordum.Çünkü çakılı dns.

Bu dns nasıl değişir.root dan sonra aktifleitirmeye nasıl takılmam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Player ONE

quote:

Beyler Sanki Tabletlerimiz Çok Farklı Bir Yapamıyan Siz Kaldınız Vala Usb Hata Ayıklayıcı Öyle İse Bir Çözüm Yolum Yok

Evet sonunda root ettim.Ama sonra ne oldu dersiniz.

Tablet giriş ekranında "cihaz kernel bütünlüğü bazoldu yazıyor.EBA üzerşnden tekrar aktifleştiriniz diyor.
    Aktifleştirdim mobo genie görmüyor bu sefer.

Benim derdim internetti.dns değiştirmek istiyordum.Çünkü çakılı dns.

Bu dns nasıl değişir.root dan sonra aktifleitirmeye nasıl takılmam

Root Dan Önce Tableti Romlasaydınız Daha İyi Olurdu ve Aktivasyon İstemezdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞeRmeH -- 3 Nisan 2014; 17:22:52 >

• ŞeRmeH kullanıcısına yanıt
    ROM lar san EBA sisteminden çıkıcak tablet o zaman.Yani okulda sonucda problem olacak. Değil mi
  • Arkadaşlar yeni kullanıcı açtığımda benden tekrar Tc kimlik ve şifre istiyor giriyim mi?
  • Ben rootu iptal ettim.

Nedeni Root yapınca sistem sürekli online olarak denetlendiği için tablet hemen kendini resetliyor ve kernel değiştirilmiş diyor ve tekrar ebadan aktivasyon istiyor. .Her açılışta bunu yapıyor. Komple rom atsan tablet hepten okul modundan yani eba sisteminden çıkıcak.Dolayısıyla okulda sıkıntı olacak.
    Mac adresleri sistemde belli olduğu için root yada sistem üzerinde oynayanlardan tabletleri geri alınmaktadır meb taafından.

Ben dns değiştirebilmek için yapmıştım.Root dan sonra onuda başaramadım.DNS çakılı !!!

Aslında root edip dns değiştirilebilir yapıp root kaldırabilseydik iyi olacak tı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Player ONE

ROM lar san EBA sisteminden çıkıcak tablet o zaman.Yani okulda sonucda problem olacak. Değil mi

Rom larsan Gelecek Seneye Kadar Serbestsin Sonra Okullardaki Tahtalarla Kullanılabilecek
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.