Şimdi Ara

*** GENERAL MOBILE DISCOVERY - SIK SORULAN SORULAR - TEKNİK REHBER - KULLANICI KULUBÜ *** (614. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56.566
Cevap
329
Favori
3.372.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 612613614615616
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biraz dalga geçtiğinizi düşünüyorum :)

Bende sadece televizyonda bir teknoloji programına konu olduğunu belirtmek için ekledim. Ben teşekkür ederim.
  • telefona custom rom attım bakalım sorunlar düzelcekmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: akay75

"alıntı" nın sağında "cevap" butonu var. yarım sayfa alıntı mı yapılır arkadaş!!

Cevap olayini kullanmiyorum konusulan konunun dagildigini dusunuyorum ama mobilde oldugum icin alintiyi kisaltamadim pcde olsam gereksiz yerleri siler kisaltirdim kusura bakma birader..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar an itibariyle telefonu Manavgat tan almis bulunmaktayim normalde siyahi bekliyecektim ama dayannamadim elden olunca da beyazindan aldim. Kullanicilara ekleyebilirsiniz.

• işte senın dın anlayısında malum ortada. ramazan günü mübarek gündür oruclu ol olma saatinden dakıkasına kadar mübarektir.. iftardan snrada oncede .. senle tartısmaya bile girmiyorum yazık.
  • Ürünü trabzonda alabileceğim biryer varmı?

• qwerty042 Q kullanıcısına yanıt
    Deistim ben.
    Oruç da tutuyorum.
    Sabır için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty042

arkada kamerası kadar iyi diyebilrm (kumlanma yok ön kamerada) bnde face sayfasında görmüştüm fotografı.

teşekkür ederim bakıyorum hemen
  • Bu cihazı ya da başka bir android telefonu laptopta kullanmak mümkün mü?Nasıl smart tvlerde kullanılıyor aynısı burda da mümkün mü?
  • Yok kardeş ben işin esprisindeyim. Bi telefon için herkes birbirini boğazlayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cruel_crazy

quote:

Orijinalden alıntı: mtrxxx

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

1-Guncelleme hastaları gıtsın nexus alsın.
    2-Cok para verıp aynı garantı sartlarına sahıp olmak ısteyen gıtsın samsung alsın
    3-Urun cin malı dıyenler gıtsın Iphone alsın ( sonra arkasını cevırıp yazıları okusun)

1 seneye yakın Atrix kullandım 2.3 isletim sıstemı vardı sıkıntı yasamadım varsın 4.2 de kalsın bu telefonda da ne olacak.Millet aynı ozellikte garantisiz kacak telefon olsa 500 liraya kosa kosa alır buna burun kıvırıyor.Ilk cıktıgında IP4 almıstım 2 sene once onda bıle bır ton sorun vardı bide 1650TL vermistim.Sorunsuz elektronik cihaz yoktur,zaten bu yuzden devlet garanti ile koruyor.Ha diyeceksiniz ki garantiden isini halledemeyenler var diye , sanki daha iyi bir marka olsada aynı sıkıntıyı yasamayacakmısınız? (BKNZ internette Samsung ve Iphone problem ve cozumlerıne)

Bu yuzden telefonu alan ve almayı dusunenlerı sanslı buluyorum.

Apple 'a gönderme yapmışsın hocam , dur sana birkaç örnek vereyim:

1) iPad mini almıştım , ekranda minik toz zerresi olduğunu farkettim , Apple servisine götürdüm 2 hafta sonra sıfırını verdiler.
    2) Aynı cihazda mikronluk toz zerreleri gördüm , Apple servisinde götürdüm 2 gün sonra sıfırını verdiler. Servis kağıdında şu ibare vardı:

"Müşteri memnuniyeti açısından ürün sıfırı ile değiştirilmiştir."

3) Bir arkadaşıma durumu anlattım , iPad 4 ü vardı. Bir oyunda bazı bölgelerde dokunmatik çalışmıyor gibiydi , belki de oyunla alakalı bir durumdu , aynı servise götürdü. 1 hafta sonra sıfırını verdiler.

4) Arkadaşımdan 2. el iPod Touch 5. Nesil satın aldım. Birkaç kez yere düşürmüş kenarlarında eziklik vardı. Herneyse aldığımın ertesi akşamı hoparlörü patladı şanssızlık. Servisine götürdüm , yurtdışı cihazıydı ama 1 yıl uluslararası garantisi var diyerek servise aldılar. 5-6 gün sonra sıfırını verdiler.Yere düşmüş kullanıcı hatası diyebilirlerdi...

5) App Store 'dan uygulama satın aldım , beğenmedim... Apple a mail attım 2 gün sonra para iadesi yapıldı , üstüne üstlük 2 tane mail aldım ilerleyen günlerde , başka sıkıntınız varsa lütfen bize bildirin diye...

Bunun gibi birçok örnek mevcut. Apple Müşteri Memnuniyeti konusunda 1 numaradır ve eline su dökecek firma yok şu anda.

General Mobile'a gelirsek , evet tam bir F/P ürünü. Bende siyahı var , şu ana kadar bir sıkıntı çıkarmadı çok şükür ama yarın bir sorun çıkarsa Kullanıcı Hatası demelerinden korkuyorum neden mi?

Bu konunun geçmiş sayfalarına bakarsan arkadaşın biri General Mobile'ın bana attığı kazık diye bir mesaj atmıştı. Cihazın iç ekran kısmında 1-2 mm lik soyulma / çizilme varmış. Resimlerini de eklemişti bariz üretim hatası.. Cihazı Yetkili Servise vermiş. Uzun bir sürenin ardından cihazı teslim almış ve Teslim tutanağında:

"Sorunun tamamen kullanıcı hatası olduğunu , istenirse ücretli ekran değişimi yapılabileceği , ekran değişimi bedelinin şu kadar $ olduğu falan" yazıyormuş. Yani içteki ekranda yer alan ve üretim hatası olan çiziği , kullanıcı hatası olarak nitelendiren üstüne üstlük dalga geçer gibi değişim ücreti beyan eden bir firmanın güvenilirliği sıfıra yakındır.

Kısaca , General Mobile güzel cihaz ama yetkili servisi güven vermiyor...
    Ayrıca Apple cihazlar pahalı ama kullanıcısını memnun etmeyi çok iyi biliyor...
    Yiğidi öldürelim , hakkını yemeyelim ...

Saygılar...

Esdeger bir iphone 3kati fiyat, yani sen 1 yerine 3 parasi veriyorsun garanti suresi boyunca 2 adet aliyorsun.
    Ozetle 2 alip 3 oduyorsun ama hicbir sorun yok gayet memnunsun. Neden? Cunku gidip cemkirdigin zaman seni muhattap alan biryer var. Ornekle psikiyatra gitmek gibi birsey, veriyorsun parasini seansini alip geliyorsun..

Yazılım kalitesini , iOS uygulama çeşitliliğini , ürün sağlamlığını , kasa kalitesini napıcaz hocam? 3 telefon alıp çöpe atmak mı daha mantıklı , 3 telefon parasını 1 telefona verip gönül rahalığıyla kullanmak mı? Kaldı ki parasını her halükarda hakediyor Apple..

General Mobile Discovery bozulucak servis kullanıcı hatası diyecek , bende zaten iPhone bunun 3 katı deyip gidip 1 tane daha General Mobile alıcam senin hesaba göre... Peki hangi kullanıcı böyle bir enayilik yapar ?

Sen garantisinden verim almadığın , seninle dalga geçen firmanın, bozulan ve elinde patlayan ürününden, "iPhone fiyat 3x" hesabıyla yola çıkıp sıfırını tekrar alır mısın?

Yazdigim seyi dogrular bir yorum yaptiginin farkindamisin?
    Tek fark yazilim cesitliligi muhabbeti ki o da ucretli, ioscularin sence % de kaci parasini verip yazilim aliyor
    Markete girip ucretsiz uygulama arayipta olsun benim iphonum var demekten baska ne ise yariyor?
    Ama olsun servisi saglam 1 yerine 3 veriyorum 2. Bedavaya geliyor 3.de psikiyatr seansi. Marketmi oooo cesit cesit ama ucretsizleri kullaniyorum ama parasini verirsen ooooo cesit cesit (buda psikiyatrin ek seansi tabiki ucretli) hele hele stabilligini hic sorma gecen bizim nukleer santrali androide bagladim 1saatte error verdi radyasyon tavan yapti, telefon alti ustu telefon bildigin cep telefonu alo dersin nette gezersin oyun oynarsin bu kadar atom parcalsmayanini gormedim

Doğrulamak ne alaka , insan teknik servisinden kazık yediği cihaza güvenip gidip sıfırını tekrar alır mı diye sormuştum ama anlamamışsınız malesef
    Ben dahil , etrafımdaki insanların çoğu cüzi rakamlara senin Androidde hayalini bile göremeyeceğin stabiliteye ve kaliteye sahip uygulamaları satın alıyor rahat ol
    Neyse , Konunun selameti açısından tartışmaya girmemeyi uygun görüyorum , mesaj silinmiştir.

Dejavu

Telpa konusunda başıma gelen bir örneği de ben vereyim... Samsung Galaxy S2 i9100 kullanıcısıyım... Ekranın alt kısmında q klavyenin çıktığı yerde arka planda sürekli q klavyenin belirdiğini fark ettim... Bu arada cihazın garantisinin bitmesine de yaklaşık olarak 5 ay falan vardı... Telpa servise götürdüm *#0*# komutuyla white tıklayıp arka plandaki q klavye görüntülerini fark ettiler ertesi gün teslim almaya gittim... Cihazın arka kasasının sağ üst kenarında ezilme olduğunu ekranın garanti kapsamı dışında kaldığını söylediler... sorunu görüyorlar ama sağ üst kenarda bulunan ezilme yüzünden değiştiremiyorlar... peki dedim Samsung ile görüştüm onlar da servisin dediğini doğru sayıyorlar... Ümraniye Samsung servisine götürdüm... konuyu anlattım Telpanın başından savdığını belli bir ekran kotalarının olduğunu belkide sayı olarak üstüne çıkmış olabileceklerini bundan dolayı da kullanıcı hatası sayarak başlarından savdıklarını resmen söyledi bana... ve Ümraniye Samsung servisinbdeki teknisyen arkadaşın sağ üst kenardaki ezilmenin ekran ile alakalı olmadığı ekranın değişebileceği söylemesinin ardından Telpa benim gözümde sıfırın altına düşmüştür... cihazım sıfırlandı neredeyse... bataryası değişti, ekranı değişti, alt üst soketler değişti... ben 2 sene daha ömür biçiyorum telefonuma... Discovery siyah siparişi verdim hediye olarak aldım ama hala Telpa'nın teknik servis anlamında tam bir soyguncu olduğunu düşünüyorum...
  • hakkopowa kullanıcısına yanıt
    Haklısınız , gördüğüm kadarıyla güven vermiyor Telpa
  • Haydaaaa birde QMobile A900 çıktı şimdi. Aynı tel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: C♯

Haydaaaa birde QMobile A900 çıktı şimdi. Aynı tel.
    silinmiştir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stanco -- 28 Temmuz 2013; 22:03:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Klopacius-

quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

quote:

Orijinalden alıntı: -ßernard-

quote:

ulan bi benim aldığımmı çöp çıktı yaaa
    2 gündür telefon beni kanser etti
    sürekli reset atıyor kendine
    kitlenip kalıyor
    com google process gapps hatası veriyor sürekli
    ne yaptıysam düzelmedi
    telefona sadece whatsapp yükledim
    metrodan almıştım cihazı orayamı götüreyim yoksa telpayamı ?

al buyrun eften püften telefonları insanlara ucuz diye önerdiniz yücelttiniz insanlar mağdur ve zor durumda biraz gerçekçi olmak gerek 200 300 lira az vercez diye bu durumlara düşmek nası bi duygu hiç bilemem

Bak kardeşim şimdi bu forumda birçok kişi bu cihazı kullanıyor. onlarda bu arkadaşın yaşadığı problem yok. arkadaşın anlattığına da bakarsak cihazda yüklü olan romda büyük ihtimal problem var. yani telpaya götürdüğünde yeni rom yükleyip sıkıntısını giderecekler. şimdi böyle münferit bir hadiseyi telefonun yapısal bir problemi olarak değerlendirmek ne kadar doğru olur?

@hollowman_
    evet benden başka bu sorunu yaşayan yok şansıma sı..yım
    bu aldığım 2. gm bi daha gm almam diye yemin etmiştim, gözümü karartıp aldım gene beni buldu ürünün dandik olanı

@qwerty042
    eline alıp müzik dinlediğinde sesi tatmin edici ama hoparlör altta olduğundan dolayı bi zeminin üstündeyken duyman çok zor cebinde falansa zaten radar gibi kulakların olması lazım keza titreşimi elime aldığımda zor hissediyorum.
    kılıfla kullanıldığında altta biraz boşluk yaratacağından belki ses biraz daha yüksek olabilir, bende kılıf yok onun için ses çok ısık duyuluyor telefon herhangi bi zemin üstündeyken ,
    almayı düşünenler bunları bilsin, bunlar alacak kişi için sorun değilse genede alan alır , benim için çok önemli değil , şu yazılım sorunum bi hallolsa başka bişey istemiyom bakalım gen-pa kaç gün takacak bana

Dert etme bir rom atmalık işi var.

bi rom atmalık işi var da 15 gün - ay telefonu kullanamıycam bi rom için
    acaba forumdaki custom rom u denesemmi
    ayrıca 128 kb lık kartı takıyorum rehberi içe aktarıyorum sorun yok, ama 64 kb lık ip 3gs den çıkan kartı takıyorum rehber yok içe aktarma seçeneği pasif , olmadı gmaile aktarıp ordan buna aktarcam.

sim kartla ilgili mevzu olabilir. Custom rom kurar isen cihaz garanti dışı kalabilir. en doğrusu firmaya yaptırman.
  • quote:

Pakistan sanırım baya ikiz telefon oldu bu arada fiyatı : Price in Rs: 22,500 Price in USD: $232
  • Isparta yonunde bır yerdı ama yerı tam bılemıyorum dostum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ploff -- 28 Temmuz 2013; 22:11:30 >
  • quote:

Ha ha ha
    İçinden çıkan kulaklık bile aynı

http://vimeo.com/69800689

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haviconi -- 28 Temmuz 2013; 22:10:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdor

quote:

Orijinalden alıntı: ploff

quote:

Orijinalden alıntı: LickUP

GÖZÜNÜZÜ SEVEYİM ŞU TELEFONA SAHİP OLAN BİRİSİ ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARDAN BİRKAÇ TANE UPLOAD ETSİN KAÇ GÜNDÜR ARIYORUM. L520'den iyiyse kamerası alcağım...

Cesıtlı yerlerden cektıgım fotolar
    panaromık 3resım bırlestırılmıs
    http://t1307.hizliresim.com/1c/v/qu9yd.jpg

panaromık daha genıs

http://r1307.hizliresim.com/1c/v/qu9z0.jpg

Gunduz
    http://t1307.hizliresim.com/1c/v/qu9zp.jpg

Aksama dogru
    http://r1307.hizliresim.com/1c/v/qub09.jpg

Ucaktan uzak cekım
    http://r1307.hizliresim.com/1c/v/qub0v.jpg

Oda cekımı
    http://l1307.hizliresim.com/1c/v/qub1k.jpg

Resımlerı sızın ıcın upload ettım.

Mühendislik tamamlama sınavına ankaraya mı gitmiştiniz?

Arkadaşlar hangi site uygundur almak için? ereyon veya hızlı al?yada herşey enucuz. da olabilir mi?

Muzısyenım konser ıcın gıtmıstım.
  • http://www.qmobilelab.com/drivers/android/setup_qmobile.exe

Telefoun Pakistanlı versiyonunun PC Suite'i . Deneyen olursa nasıl bişey olduğunu yazabilir mi?
  • 
Sayfa: önceki 612613614615616
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.