Şimdi Ara

Gençler neden sigaraya başlıyor? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: İsmetSigaraVer

quote:

Orijinalden alıntı: Mavi

quote:

quote:

Özentilik değildi Size göre saçma gelebilir yada ergence ama 'herşeyi denemeliyim' düşüncem var.Kısa süre sonra bırakacağım ama şimdilik çok önemli görmüyorum.

Kısa süre sonra öyle kolay bırakılmıyor ben başlayalı 5 seneyi geçti yerinde olsam herşeyi denemem.

Herşey kafada hocam

Ben iradesi çok güçlü bir insanım kafama koyduğum her işi yaparım ancak sigarayı bırakmayı denemiyorum çünkü denersem bırakamayacağım ve zorluk çekeceğim biliyorum o yüzden evlenene kadar erteliyorum evlendikten sonra içilen ortamda pek bulunmayacağım için rahat rahat bırakırım ancak yol yakınken dönmenizi tavsiye ederim gerçekten insan iradesini çok zorluyor sigara.

Katılıyorum hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ailesiyle ciddi tartışmayan adam çok derdim var diyor içmeye başlıyor tabi %100 özentilik.
  • %100 ozentilik, sabah giderken iki tane ufacik cocuk sigara icerek oturuyorlardı. Parayla kendini zehirleyen aptallar surusu, baska birsey degil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • gördüğüm kadarıyla başlayanların çoğu kendi içinde çok sıkıntılı adamlardı veya sırf özentilik nedeniyle..
  • sigara içince yetişkin olduklarını sanıyorlar
  • Bara filan takıldığımız dönemlerde orda tabi bir ortam oluştu herkes sigara içiyo, dedim bir deneyeyim bi baktım birayla güzel oluyo filan. Öyle başladım sonra devam ettim.
  • 2 yıldır sigara içiyorum, asla hava atmak gibi bir amacım olmadı .Ama diğer arkadaşlarım resmen kızlara hava atmaya çalışıyor ,okulun bahçesinde yürüyoruz arkadaş geliyor" kanka 1 dal versene kızların önündeyiz" diyor
  • asosyal olduğum için içiyorum, daha doğrusu içiyordum.
  • quote:

quote:

quote:

Özentilik değildi Size göre saçma gelebilir yada ergence ama 'herşeyi denemeliyim' düşüncem var.Kısa süre sonra bırakacağım ama şimdilik çok önemli görmüyorum.

Kısa süre sonra öyle kolay bırakılmıyor ben başlayalı 5 seneyi geçti yerinde olsam herşeyi denemem.

Herşey kafada hocam

Herşey kafada falan değil. Sigara dediğin şey bağımlılığı kokainden yüksek olan bi illet. Uzun süre kullanıp ha deyince bırakamazsın. Kendini kandırırsın anca ben bırakırım ilerde dersen

• Hergun 1 paket bitiren babamin bi ogutu vardir;

Sigarayi aptal adam icer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sigara sanırım erkeğe karizmatik geliyo, yani özendik başladık diyenler nesine özendiler diye düşündüğümde aklıma gelen tek neden bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilaldem12

Hergun 1 paket bitiren babamin bi ogutu vardir;

hayatımda ağzıma sigara değdirmedim ama bence bu söz yanlış. bu insanlar sigarayı içiyolarsa bi zevki var ki o zevki elde etmek için içiyolar.

biz de sigara içmiyoruz ama kola içiyoruz. kola da zararlı. kendimize zarar veryoruz ve bunun için ödeme yapıyoruz. biz de aptalız ozaman. peki neden içiyoruz? çünkü lezzetli. peki onlar sigarayı neden içiyolar. demekki bi nedeni var da içiyolar.
  • Sigaraya başlayanların çoğu seninde dediğin gibi özentilikten yada kendilerini büyük hissetmek için başlıyorlar. Aile faktörü de önemli annenin babanın sigara içmesi vs...
  • Sigara icmenin herhangi bir zevki yok malesef. Sizleri bilemem ancak ben ozelestiri yaptigimda sigara icerek kendimi cezalandirdigim sonucuna variyorum. Tamamen psikolojik.
  • Çocuk zaten kundaktayken babasynyn az?ynda sigarayla tany?yyor. Daha çok ailenin evladyna kar?y görevini yerine gitirememesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeur -- 4 Mart 2014; 13:27:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

quote:

Orijinalden alıntı: bilaldem12

Hergun 1 paket bitiren babamin bi ogutu vardir;

hayatımda ağzıma sigara değdirmedim ama bence bu söz yanlış. bu insanlar sigarayı içiyolarsa bi zevki var ki o zevki elde etmek için içiyolar.

biz de sigara içmiyoruz ama kola içiyoruz. kola da zararlı. kendimize zarar veryoruz ve bunun için ödeme yapıyoruz. biz de aptalız ozaman. peki neden içiyoruz? çünkü lezzetli. peki onlar sigarayı neden içiyolar. demekki bi nedeni var da içiyolar.

aynen öyle bilader zararlı işleri yaparsan sigarada olsa kola da olsa akıl kıtlığından kaynaklanıyor. içen arkadaşlarımda bu şekilde söylüyor kimsede inkar etmiyor akıl karı iş değil. aylık 300 lirayı havaya üflüyorsun. yapana karışmam umrumdada olmaz ama realite budur yani.

• bahanesi çok lisede iken sigaradan nefret ederdim öss stresi filan başlamıştım. bizim zamanımızda öss idi :) 9-10 yıldır filan içiyorum herhalde ciğerler pert
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.