Şimdi Ara

Geliştirilebilir Sistem Önerisi (4000-4500TL) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Baktım hocam önerdiğin PC’ye. Ben i3 ve i5 arasında tercih yapamıyorum şimdilik. Hayırlı olsun güle güle kullanın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu seviyede ki sistem için;

• i3 10100F --- 716 TL
    • i5 10400F --- 1.236 TL

https://www.akakce.com/islemci/intel.html

Arada ki 520 TL'lik farka diğer bileşenlere ağırlık verirsen ileriye dönük ve geliştirilebilir sistem elde edersin, i3 alınca da kısa süre de ölmez çok ext. bir iş yapmadıkça.

• Geliştirilebilir sistem istiyorsan AMD olması lazım. Intel'de ikinci el ve sıfır hep pahalıdır o yüzden geliştirme yapamazsın ama AMD'de öyle değil. AMD'de 4 çekirdekten 16 çekirdeğe kadar seçenek var, Intel'de 4 çekirdekten 10'a kadar

Tabi bunlar fikir vermesi açısından.

Senin kurman gereken APU sistem şuan çünkü ekran kartı kara borsa. Ekran kartı bulamazsın şuan.

• sniper23 kullanıcısına yanıt

Evet kurmam gereken APU sistem. Ekran kartı daha sonra eklerim. Çünkü zaten ana amacım oyun oynamak değil, oynadığım oyunları da ilk mesajımda belirttim. O oyunlar için son model ekran kartına zaten ihtiyacım yok. İ3 pro ile i5 pro işlemci arasında 500-600 TL fark var. Sanırım i5 tercih edeceğim.

• LEON-X kullanıcısına yanıt

Aslında benim de gönlüm İntel’den yanaydı ama tavsiyeler genelde AMD üzerine oldu. Bu nedenle ben de AMD tarafına döndüm. Müzik prodüksiyon işlerimde plug-in kullanımları olduğu için i5 düşünüyorum. Yoksa fiyatı düşürmek için i3 alacaktım aslında. Hala da arada kalmış durumdayım açıkcası.

• Hocam ne yaptınız en son karar verdiniz mi bir sisteme benim de bütçem çok yakın size bende apu sistem düşünüyorum.

• Bu sistemi önerebilirim:

-- AMD Ryzen 5 1600AF 6C/12T işlemci (990TL-GittiGidiyor)

-- Gigabyte B450M S2H anakart (540TL-Hepsiburada)

-- NeoForza Black Faye 8GB 3600MHz CL16 bellek (320TL-N11)

-- Sapphire RX5500XT Pulse SF 4GB ekran kartı (1700TL-N11)

-- Kingston A2000 250GB NVMe SSD (350TL-Amazon TR)

-- Performax Xenom FRGB kasa (310TL-N11)

-- Zalman ZM650-GVII güç kaynağı (490TL)

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.