Şimdi Ara

Gelir kaygısı olmasa tercih edeceğiniz bölüm? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
368
Cevap
4
Favori
7.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siyasal Bilimler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tütün eksperligi

• Yurt dışında özel üniversiteye gidip,karıyla kızla hayatımı yaşardım
  • Spor spikeri

• Rekabet yüksek olmasa Bilgisayar Mühedisliği, yazılım tasarım vs.
  • astrofizik
  • Yalnız öyle bölümler yazılmış ki bu bölümleri yazan arkadaşların nasıl gelir kaygısı var.

Gastronomi denmiş aşçılıktan çok iyi paralar dönüyor bölümü bitirip daha sonra başka ülke mutfaklarını yerinde öğrenseniz fransa italya gibi 4-5 bin tl ücretle otellerde cafelerde restorantlarda işiniz hazır. Tanıdığım çok cafe sahibi aşçılardan şikayetçi iyi bir aşcı aşırı kıymetli futbolcu gibi transfer ediliyor.

Psikoloji denmiş, bu bölümün gayet önü açık, zaten sadece kendi kliniğinizi açarak bile güzel paralar kazanırsınız.

Odtü matematik denmiş, burdan mezun olan öğrencilerin çoğu ya akademisyen yada çözümleyici olarak çalışıyor şirketlerde maaşları da gayet iyi. Veya çoğu matematikçi gibi parayı kırmak için öğretmenlik artı özel ders yapıyor özel ders ile 3 senede jeep çekenleri gördüm.

Yani bunları yazanlar ya bölümleri bilmiyor yada yeteneklerine güvenmiyor.
    Ha diyen olabilir ki ben tıp yazacağım kendimi geliştirmekle uğraşamam ordandan da aile hekimliği 6 sene sonra gelsin 7-8 bin tl :) ona lafım yok.

• Ben müzisyen olmak isterdim. Konservatuar filan...

• Serbest meslek

• quote:

Orijinalden alıntı: achmaster

Yalnız öyle bölümler yazılmış ki bu bölümleri yazan arkadaşların nasıl gelir kaygısı var.

Gastronomi denmiş aşçılıktan çok iyi paralar dönüyor bölümü bitirip daha sonra başka ülke mutfaklarını yerinde öğrenseniz fransa italya gibi 4-5 bin tl ücretle otellerde cafelerde restorantlarda işiniz hazır. Tanıdığım çok cafe sahibi aşçılardan şikayetçi iyi bir aşcı aşırı kıymetli futbolcu gibi transfer ediliyor.

Psikoloji denmiş, bu bölümün gayet önü açık, zaten sadece kendi kliniğinizi açarak bile güzel paralar kazanırsınız.

Odtü matematik denmiş, burdan mezun olan öğrencilerin çoğu ya akademisyen yada çözümleyici olarak çalışıyor şirketlerde maaşları da gayet iyi. Veya çoğu matematikçi gibi parayı kırmak için öğretmenlik artı özel ders yapıyor özel ders ile 3 senede jeep çekenleri gördüm.

Ha diyen olabilir ki ben tıp yazacağım kendimi geliştirmekle uğraşamam ordandan da aile hekimliği 6 sene sonra gelsin 7-8 bin tl :) ona lafım yok.

Lan tıp okuyan adam sırf okurken bile senin yıllarca yapamayacağın kadar özelleştirip geliştiriyor kendini doktorluğu çok basit bir meslek sanıyorsun herhalde en ufak bir hatanda trilyonluk tazminat davaları kıçına kitlenir

• viroloji
  • quote:

Orijinalden alıntı: deoksiriboz1000

quote:

Orijinalden alıntı: achmaster

Yalnız öyle bölümler yazılmış ki bu bölümleri yazan arkadaşların nasıl gelir kaygısı var.

Lan tıp okuyan adam sırf okurken bile senin yıllarca yapamayacağın kadar özelleştirip geliştiriyor kendini doktorluğu çok basit bir meslek sanıyorsun herhalde en ufak bir hatanda trilyonluk tazminat davaları kıçına kitlenir

Lan mı yaşın kaç senin çocuk ?! boyunu aşan cümleler kurma reelde pişman olursun.
    Ayrıca trilyonluk dava mı ? Çok film izliyorsun heralde o dediğin yabancı ülkelerde mevcut bizde öyle şeyler yok. En yakın arkadaşlarım doktor 6 senede bitirip şimdi aile hekimliği yapıyorlar gayet rahatlar kendini geliştirme derdi yok yatışta aman diyor kim uzmanlığa çalışcak parama bakarım.

• Astronomi uzay bilimleri

• Matematik ya da fizik sayısal olsam yazardım da zaten

• tarih

edit: fikir değiştirdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seroxes -- 21 Temmuz 2015; 10:20:22 >
  • Biyoteknoloji ve genetik mühendisliği.
  • İngiliçce öğretmenliği

• Kaygım olmasa tobb endüstri yazardım

• Matematik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.