Şimdi Ara

Gelin. Size gerçekleri anlatıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar, bu yazıyı yazma isteğini bende doğuran şey son zamanlarda her kız konusu altında verilen tavsiyelerin para üzerine kurulu olduğunu görmem. Paran olsun kızları elde et, paran olsun mutlu ol para, para.. Amacım size işlerin böyle yürümediğini kendi deneyimlerim ve çıkarımlarım doğrultusunda anlatmak istiyorum, umarım yazının sonunda düşüncelerime mantıklı yaklaşırsınız.

Bu zamana kadar binlerce club gezdim, binlerce aktiviteye katıldım. İstanbulda gitmediğim mekan görmediğim insan tipi kalmadı. Dünyanın çoğu ülkesini (Amerika, İngiletere, Kanada, Rusya, Çin, Hırvatistan, Karadağ, Hollanda, Japonya, Bulgaristan...) gezdim. Dağlara tırmandım kamp kurdum. Çılgın partiler verdim. Nerdeyse yüzlerce kızın tadına baktım. Şuan üniversite 4.Sınıftayım. Bu yazıyı büyük ama benim için sadece bir odadan ibaret olan villamdan
    yazıyorum...

Bundan 4 sene önce yani üniversiteye ilk başladığım yıl tam anlamıyla kimseyi umursamayan insanların ne parasına ne vücuduna nede suratına bakan bir insandım. Her şey okulun ilk günü tanışdığım iki arkadaşımla başladı. O zamana kadar club ın c sini bilmez ortamın o sunu tatmazdım. Zaten öyle bir isteğimde hiç bir zaman olmamıştı. Bu iki arkadaşımın yaşantılarını dinledikçe neden benimde böyle bir hayatım olmasın diye düşündüm. Galiba o an eski huzurlu hayatımdan vazgeçip bu saçma hayata başlama kararı aldım. Size hak veriyorum her gün kızları alıp gezmek eğlenmek sevişmek, arkadaşlara çılgınca eğlenmek ne kadar hoş gözüksede o hoşluğun sadece bir boşluk olduğunu kimse içine girmeden anlayamaz. Peki bu ortamı sağlayabilecek param var mıydı? Malesef vardı. Ailemin varlıklı olduğunu o sıralar kavradığımı söyleyebilirim. Okul açıldığında ilk iş 3 katlı bir villaya taşınmıştım tek başıma kalıyordum ve arabam yoktu. İlk sene hazırlık okuduğum için bazen 2 hafta evden çıkmaz sadece kitap okur ve müzik dinlerdim. Hiç bir şey umurumda değildi. Kafama, (artık siz nasıl dersiniz bilmiyorum malum 3 harfli kelimenin sadece ilk harfini kullanarak belirtmek isterim) p olmayı koyduğumdan beri bunlar beni sarmıyordu. O dönem beni asosyal sanmayın az ama öz arkadaşlarım vardı 2 elin parmaklarını geçmez ama varlardı. Hala onlarla takılırım. İlk iş kilo vermem gerekiyordu. Boyum 1.90, o zamanlar 130 kiloydum, ilk iş kilo vermem gerekiyordu o sene tam 40 kilo verdim. Böyle basit yazdığıma bakmayın çok zor oldu, ama verdim. Ardından artık babamın arabalarını kullanmak istemediğimi düşündüm, çünkü çevremde ki tüm arakdaşlarımın kendi arabası vardı bu arabalarda öyle her gün sokakta gördüğümüz arabalardan değil ferrari, maserati, mustang, camaro zaten bmw herkesin fix yan arabasıydı. Neyse babam arabalardan bildim bileli haz etmemiştir. Ferrari alabilecekken gider ford alırdı. Uzun uğraşlar sonucu bir audi a5 cabrio almayı başardım. Artık her şey tamamdı, evim, arabam, vücudum herşey tamam.

Size biraz evimden bahsetmek istiyorum evim 3 katlı önünde bir havuz var, ön ve arka bahçesi oldukça büyük. İçinde her türlü teknolojik alet var.

Yavaşça ortamlara girmeye başladım, neredeyse her gün bir clubda veya birinin evindeydim. Zamanla kendi evimde partiler düzenlemye başladım. Her partide evime tanımadığım bir sürü kız geliyor ve onları çok rahat bir şekilde tavlıyordum. İlk başta her şey güzeldi tavladığım kızlar genelde umrumda olmaz 1 gece bilemedin 1 hafta takılıp arayıp sormazdım (arkadaşlarımın tavsiyesi doğrultusunda tabiki, çünkü çok fazla işimin ehli değildim). Ama bir gün bir kızla ciddi bir ilişkiye başladım kız güzeldi hemde çok güzel, onunla yaklaşık 4 ay beraber oldum. Kız bir telefon aramasıyla benden ayrıldı. Ardından gerçekleri bir bir öğrenmeye ve görmeye başlıyordum. Ortak arkadaşlarımız bana durmadan "Sana söylemek istemedik çünkü onu çok seviyordun ama o seni kullanıyordu. Ne zaman bir ortamda senden bahsetse sadece mal varlığını sayıyordu." gibi şeyler söyleyip durdular. Siz bir insanın sizinle sadece paranız için birlikte olmasını istermiydiniz? Başka hiç bir şekilde o kişinin umrunda olmadan sadece bir banknot şeklinde gözükmeyi? Sizce o kızın eskort tan farkı var mıdır?

Bu olaydan sonra eski düzenimle devam ettim gene partiler gene clublar. Ama aynı hataya birkez daha düştüm bir kızı daha sevdim ve gene aynı son aynı hikaye.. O para para para diyen arkadaşlar, para işte bu sadece yapay ilişkiler ve sahte duygular, size yaşadıklarımı çok derinden anlatmıyorum çünkü bazılarının okumayacağını biliyorum. O yancı olan tiplerden ve namuslu eskortlardan bıktım ve herşeyi sonlandırdım. Şuan yanlızım evimdeyim gene herşeyim var gene evimin önünde a5 im var fakat ilk defa arkadaşlarımın gerçek olduğunu hissediyorum. Aylardır club yüzü görmedim. Pahalı cafelere gitmedim. Maddiyatın ben ... . Şuan cebimde 5binlirada olsa yanımdaki arakdaşımın çay alcak parası bile olmasa o benim yancım değil, masaya otururuz ve bende param olmadığını söylerim ortak bir çay alır içeriz. Bu kadar basit. Çünkü şuanki arkadaşlarım gururlu ve dürüst. Kim durmadan kendi yaşında bi insandan para alarak yaşamak ister ki? Ve aynı şekilde kim durmadan kendi yaşıtındaki insanlara kendinin bile olmayan paraları verip salak saçma bir üstünlük kurmayı ister? Clubda yanlızlıktan ölen ama ölümüne eğleniyormuş gibi görünen insanlar sadece kendi yanılsamalarında boğulan zavallı yaratıklar. Ne insanlar gördüm dolmuşa binicek parası yok ama mükemmel insanlara ve kadına sahip. Siz siz olun elinizden geldiğince para kazanın hatta zengin olun para havuzlarında yüzün fakat hiç bir zaman parayla insan ilişkikerini paralel olgular olarak görmeyin. Çünkü değiller çünkü üstümde alelade bir kıyafetle ve arabasız gidiceğim Reina'nın kapısından beni kovan adam. Üstümdeki kıyafetimin fiyatını 5binlira arttırıp arabayla geldiğimde beni içeri alan adamla aynı. Çünkü onların umurunda değilsiniz. Kimsenin umurunda değilsiniz. Bu hayatta öğrendiğim iki şey vardır 20 yaşından sonra yeni insanlarla gerçek dostluklar kurmayı beklemeyin, ikincisi ise eğer o kızı bulursanız bırakmayın. Tabiki o kızı bulmak belki de hayattaki en zor şey ama imkansız değil. Artık kimseden emin olamıyorum. Kimseye inanmıyorum ve güvenmiyorum. Çevreniz maddi açıdan zenginde olsa fakirde olsa, etrafınızda her zaman insanları parasına göre değerlendirecek insanların olduğunu unutmayın. Bu insanlar sinsi bir kene gibi her yerdedir. Ben artık keneyle insanı ayırabilecek düzeye geldim fakat siz siz olun etrafınızdakileri çok ama çok dikkatli seçin ve keneye bir keneye nasıl davranılması gerekiyorsa öyle davranın onu EZİN.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sıradan Adam -- 18 Aralık 2012; 16:16:29 >

• OKUMAYIN

Okumadım, çok uzun.
  • Para insanı mutlu etmez.
  • Okudum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • özet: öyle holywood tarzı hayat güzel değil. parayla saadet olmaz vs.
  • Okudum ama aynı fikirde değilim.

• okudum.

alin iste para para para diyenlere gelsin bu. parayla huzur olunamayacagini maddi seylerin verdigi zevklerin sınırli oldugunu anlayin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Daerk

Para insanı mutlu etmez.

yaziyi okumadim ama senin yoruma katilmiyorum parasiz olmuyor ne yazikki ama tabii ki mutlulugu parayla alamazsin soyle dusun bir canliya hislerinle duygularinla hukmedebilirsin bir esyaya parayla sahip olursun yani neyin ne oldugunu bilirsen mutluluga ulasmanin yolu kisalir simdi diyorsun parayla mutlu olunmaz atiyorum simdi led tv 3d bilmem neyi alinca mutlu olmaz misin paran oldugu zaman tak evide cep telefonu tak elinde rahat yasamaz misin para olunca ihtiyaclarini karsiliyorsun pek fazla dusunmeden hesap kitap yapmadan simdi gelelim kiz mevzusuna artik bu zamanda paraya gelmeyecek kiz yoktur bunlarla zaten evlenilmez eger bulursan gercekten seni seveni yine para lazim olacak dugunuydu eviydi arabasiydi rahat yasarsan mutlu olursun rahat olmak icin paraya ihtiyac var

• okudum , ama o parayada muhtaçsın aynı zamanda
  • Birazdan lise 2 ye giden sulu ağızlı liseliler gelir money talks der.
  • güzel bir yazıydı. Daha bu yaşta karı kız içki parti herşeyi yaşayıp yalan olduğunu anlamışsın. Bu saatten sonra seni doğa ve basit görünen insanların sevgisi keser birde Allah sevgisi. Eğer inanan biriysen onun sevgisi huzuru hiç bitmez ve sıkmaz.
  • Kanka o cebindeki 5000 lirayı bana versene senn maddiyatla işin yokmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok sey anlatmissin isin icine para girince hayatin istemedigin sekle giriyor.

•  Gelin. Size gerçekleri anlatıyorum.
  • özet geçecek kurtarıcı aranıyor...
  • Okudum ama

avı
  • Yorumlariniz icin tesekkurler. Yeni yorumlari bekliyorum. Sorulariniz varsa cevaplayabilirim.

• Sittin sene okumam bu kadar uzun yazıyı

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.