Şimdi Ara

## GeForce 9800GTX ve Crysis: İlk Karşılaşma ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
5.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: eric13

quote:

Orjinalden alıntı: madmax50

quote:

Orjinalden alıntı: saidakkas

Az bir para daha koyar 3870 X2 alırım. Tatmin edici bir sonuç değil.

Dostum x2 bu kartı geçemiyor ki sen ne diye üste para verip x2 alıyorsun.

şaka mı bu 3870x2 ultradan bile daha iyi bunu niye geçemesin bildiğimiz gts 512 nin aynısı işte

kardeş sen bunu neye dayanark söylüyosun cecube 3780x2 video incelemesini izlediysen x2nin 8800gtsin yanında nal topladığını görmedin galiba hele crysista çift gpu aktifken bile 8800gtsi geçemiyor nası ultradan daha iyiymiş anlatsanda anlasak bizde

• hocam senin haberine göre anti alising açık olunca kart yalan olmuş diye bir sonuç çıkıyor vay be crysis ne oyunmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: drkayzer

quote:

Orjinalden alıntı: eric13

quote:

Orjinalden alıntı: madmax50

quote:

Az bir para daha koyar 3870 X2 alırım. Tatmin edici bir sonuç değil.

Dostum x2 bu kartı geçemiyor ki sen ne diye üste para verip x2 alıyorsun.

şaka mı bu 3870x2 ultradan bile daha iyi bunu niye geçemesin bildiğimiz gts 512 nin aynısı işte

kardeş sen bunu neye dayanark söylüyosun cecube 3780x2 video incelemesini izlediysen x2nin 8800gtsin yanında nal topladığını görmedin galiba hele crysista çift gpu aktifken bile 8800gtsi geçemiyor nası ultradan daha iyiymiş anlatsanda anlasak bizde

birincisi gts yanında nal felan toplamadı hata volt modlu 8800gts ye nerdeyse yüzde 70 fark atmıştı yüksek çözünülükte ikincisi al sana bir link doya doya bak eski sürüclerle yapılmış bir test 8.3 driverının performansını nasıl artırdığınıda biliyoruz 3870x2 nin onun için daha da hızlı bu teste göre

http://www.tomshardware.com/2008/01/28/ati_r680_the_rage_fury_maxx_2/page20.html

• Arkadaşlar, Crysis i baz almayın, geneli baz alın. Ona bakarsanız Call of Juarez'de karşılaştırsanız, bu sefer nVidia kartları tokat manyağı olacak. Ömrünüzün sonuna kadar sadece o oyun motorunda yazılmış oyunları oynayacaksanız sorun yok tabi.
  • bu kart yerine 8800ultra'yı 65nm teknolojisiyle üretselerdi daha iyi olurdu be sonuçlar rezalet
  • bu kart eger böyle çıkarsa kimse almaz donanımhaber burda büyükrol oynuyor. en azından burdaki üyeler almaz
  • quote:

http://www.hizliresim.com/2008/3/12/435.bmp

benim söylediğimin aynısı işte en yüksek çözünürlükte 8800gts volt modlu 13 fps alıyor 3870x2 ise 21 hemde bu eski beta driver şuan ki 8.3 performansını artırdı 3870x2 nin
  • kardeş benimde demek istediğim x2 o kadar iyiyse fersah fersah üstün olmalıydı gtsden ama öyle değil
  • quote:

kardeş benimde demek istediğim x2 o kadar iyiyse fersah fersah üstün olmalıydı gtsden ama öyle değil

dediğim gibi o beta driverdı şu yeni çıkan 8.3 performansı baya artırdı onun için yeniden yapılmalı testler ama zaten toms hardware bütün oyun testlerini yapmış genel olarak ultradan daha iyi bir kart karşısındaki de 8800gtsnin volt modlu haliydi ki yüzde 70 yakın bir fark atmış yüksek çözünürlükte bence gayet iyi şuan ki 9800gtxin de aynı olduğunu düşünürsek fena değil gibi

• kazık yemek isteyenlerin tercihi olur bence:) 8800 al F/P olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: gökhan70

quote:

Orjinalden alıntı: scanner_eye

Öncelikle test tam adil değil bence. Crysis de dikkat ettinizmi bilmiyorum ama ;
    Nedense tüm test ler dx9 da yapılmış, dx10 sonucu göremedim, gözümden kaçmadıysa.

1280 x 1024 --> AA : no--> Fps : 55 almış fena değil ama aynı ayarlarda AA:8x ile yeniden değerlendirme yapılması gerekirken çözünürlük yükseltilmiş ve yine AA: No seçilerek;

1680 x 1050 --> AA: nı --> fps : 4 !!

bu demektirki 1280x1024 de AA yı 8x yapsak kart nal toplayacak !

Tabi 8800GTS gibi DX10 da yüksek çözünürlükte sürpriz yapabillir belki ama yukardaki test sonucuna göre ya sürücüleri kartın donanımını tam kullanamıyor yada karşımızdaki fiyatını hak etmeyen vasat bir kart !!

1680 X 1050 DE AA 8X

Okey 8x yazmayı atlamışım ama ne demek istediğimi anladınız sanırım bu testi yaparken hatalı işlem yapılmış bence. ama sonuçta 8x AA açıldığında fps 4 e düşüyorsa heleli bu DX9 da oluyorsa Dx 10 da ne olur bilmem ama kart bu haliyle 5 para etmez bence.

yanılıyormuyum?

• Bu testleri görünce 5 gün sonra çıkacak 9800x2 nin testi niye yok diye iyice merak ettim.
  • ya sürücüyle ilgili sorun var ya da kart piyasaya çıkmasın
    crysis 1680x1050 16xaf 32xaa +supersampling aa Very High DX10 ortalama 9.34 fps alıyor zaten. -3870crossfire-

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GobliN -- 12 Mart 2008; 12:03:19 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mkidd

Arkadaşlar Crysis 1600*1200 High 8xAA bana gayet yeterli bir değer gibi geldi...Yeterliden ziyade şuana kadar alınan en iyi değelerden gibi Kısa İYİ gibi geldi...

Ama bize very high lazım...1280*1024 8xAA veya aakapalı very high Bu durumda eğer onu 25 fps üstü çalıştırırsa o zaman süper olur işte...

3870X2 çıktığında yapılan testlerde bundan üstün olsa bile onda iki gpu olduğunu hiçbir zaman unutmayalım

nerde bu senin dediğin rakamlar 1600*1200 yok aa kapalı bütün çözünürliklerde sen nerden gördün bunu

• ATI 1 nvidia 0

arkadaslar ati yeni bir sistemle gelirken nvidia hala 55nm de yeni ayni ekran kartlarini kullanacak sizce bu durum ne demek olur nvidia 55nm yi cikardiginda ati elinde bir kozla cikacak sahneye RV770 ile boy gosterecek o zaman da nvidayi egale etmis olacak gibi gorunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark_town -- 12 Mart 2008; 12:05:07 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

bu kart yerine 8800ultra'yı 65nm teknolojisiyle üretselerdi daha iyi olurdu be sonuçlar rezalet

Ben de bunu diyorum, şu 8800 ultrayı ucuza maledebilseler, 400-450$'ye çekseler, bir de güç tüketimi kayde değer miktarda azaltılabilse, (elektrik faturası korkusundan değil, ona uygun güç kaynağı gerektiğinden) , adeta rakipsiz olur. Ama çıkan kartlara bakıyorum, ultrayı silecek bir kart da yok, onun ayarında ama fiyatı uygun kart da. 9600GT/8800GT dışında bence alınacak kart yok şu an nVidia tarafında. 8800GS gibi ülkemize girmeyen 130$ seviyesi kartlar bahsimizden hariç.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: iremmurat

bu kart yerine 8800ultra'yı 65nm teknolojisiyle üretselerdi daha iyi olurdu be sonuçlar rezalet

8800GS gibi ülkemize girmeyen 130$ seviyesi kartlar bahsimizden hariç.

8800Gs ülkemizde var var ama fiyatlara bak

http://www.teknofiyat.com/?search=8800gs&altlimit=&ustlimit=

• GTX bence gerçekten kalıbının kartı değil!!!
  • Arkadaş mal olmak lazım o kartları almak için, nasıl bu fiyata mâletmeyi becerdiler, hakkaten oha yani.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.