Şimdi Ara

Gece yolculuğu ve uzun yoldaki çukurlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Sis veya yoğun yağış yoksa sis farını kullanmayacaksın!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

Benim stratejim gece mecburiyetiniz yoksa yola çıkmamaktır. Sürekli uzun yol yapıyorum ama gece yolculuğum sayılıdır. Onların çoğuda daha gençken (o zaman süper şöfördüm) radar olmuyor, yol boş oluyor diye yardırdığım yolculuklardır.

Çukurlardan daha beteri hayvanlar, fark etmek çok zor.

2 sene önce konyaya giderken akşam saat 8.30 falandı aniden karşımda bir eşek gördüm saniselik bir olay o an kurtarabildim ama her zaman böyle şanslı olamayabiliriz.

Sonuç olarak mecbur değilseniz gece yola çıkmayın
    Pazar sabahın 7'sinde Bilecik yolu üstünde Demirköy kavşağında sağ şeritte köpek gördüm. Baktım kaçmaya niyeti yok, sol şeride kaçıp geçeyim desem köpek bu güvenemedim, bayağı mesafe de var bastım frene. Köpeğe çarpmadan durdum da. Hayvan hala çekilmiyor öyle bakıyor, korna çaldım tepki yok. Ben de usulca solundan geçtim gittim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nacker

Sis veya yoğun yağış yoksa sis farını kullanmayacaksın!
    Baddy sehir ici kullanmiyorumda uzun yolda cok ise yariyor saydigim sebeblerden oturu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bixenon var valla gece gündüz farketmiyor. Gece serin serin, yollar bos daha guzel bence.

Gecenin 2 sinde izmirden alanyaya az mi gittik :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sabaha karşı Antalya' ya giderken İscehisar/AFYON yolunda traktör römorkundan önüme inek atladı benim henüz bu levelin üzerine çıkamadım. Çukur falan vız geliyor artık.
  • etusch kullanıcısına yanıt
    ABS ünitesinde "acil fren destek sistemi" AFU veya BAS varsa frene basış tepkine göre absyi devreye sokar. iyi bir frenleme için doğru sürüş pozisyonu da önemli ayağınız frenden uzak kalırsa tam verim alamazsın frenden.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.