Şimdi Ara

GECE ARABAMA ÇARPIP KAÇMIŞ BİRİsi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
7.692
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ya babamlar da tatilde simdi gelicekler yarin aksam artık onlara paslicam ben de su an yapacak biseyim yok nasil olsa..Tesekkurler kardes yardimlarin icin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

600ytl yi geçerse hasarsızlık indirimi bozuluyor.
    aynı şey bizede olduda ordan biliyorum :)

sigorta 600 ytlden yukarisini karsilayamiyormu yani?
  • karşılar ama (poliçedeki şartlara bağlı) hasar 600 ytl yi geçerse,2. yıl hasarsızlık indirimi uygulanmaz.
    quote:

Orjinalden alıntı: unix

quote:

Orjinalden alıntı: Magnat_HiFi

600ytl yi geçerse hasarsızlık indirimi bozuluyor.
    aynı şey bizede olduda ordan biliyorum :)

sigorta 600 ytlden yukarisini karsilayamiyormu yani?
  • Mini' yi İstanbuldan Antalyaya getirdiğim gece park halinde iken arabama vurdular. Üstelik komşumuz görmüş kimin vurduğunu. Arabam eski olduğu için kaskoda yok. Sigortası vardı gerçi ama uğraşmadım o an için ya da aklıma gelmedi. Arabayı buldum üstüne not yazdım. Çarpan arabanın sahibi oralı bile olmadı. Polise gittim. Gene aynı şekilde sonuç alamadım. Sonuçta 100 lira gereksiz yere para harcadım. O yüzden işin çok zor. İnşallah fazla bir hasar yoktur arabanda. Geçmiş olsun.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Minik_cooper

Mini' yi İstanbuldan Antalyaya getirdiğim gece park halinde iken arabama vurdular. Üstelik komşumuz görmüş kimin vurduğunu. Arabam eski olduğu için kaskoda yok. Sigortası vardı gerçi ama uğraşmadım o an için ya da aklıma gelmedi. Arabayı buldum üstüne not yazdım. Çarpan arabanın sahibi oralı bile olmadı. Polise gittim. Gene aynı şekilde sonuç alamadım. Sonuçta 100 lira gereksiz yere para harcadım. O yüzden işin çok zor. İnşallah fazla bir hasar yoktur arabanda. Geçmiş olsun.

sen bunu onun yanınamı bıraktın?
    büyük konuşmayayım ama bana böyle kansızın teki falso çekecek birde tınlamayacak onun o arabasını varya yok ederim.Birde karşıma geçip hesap sorarsa yedi neslini kuruturum kansız köpeğin.
    Allah böyle kansız köpeklerin 2 yakalarını bir araya getirmelerini nasip etmesin inşallah.

• Yanına bırakma değil. Trafikte arıyorum hala. O gün polisin yanında bir şey yapamadım ama şimdi denk gelsek zarar vermem ama iki çift lafımı ederim.

Sonuçta bu kaza olabilir. Ama çarpıp kaçma yanlış. Durumuda olmayabilir yaptırmaya insanız sonuçta yaww canını alcak halimiz yok. Ne çarpıp kaçıyosunki

Tekrar geçmiş olsun arkadaşım. Senin konunu dağıttık biras kusura bakma
  • iki kere çarpıp kaçma hadisesi yaşadım
    birincisinde olay yerinde bekledim ekip 3 saatte geldi 3500 ytl lik hasar oluştu kasko ödedi kaçanın sigortasından aldı. benm kasko 200 ytl bozuldu

şimdi sıkı durun

2 gün önce seyir halindeyken gece 1 civarı reno 9 kullanan devenin biri sağ tarafımdan evet sağımdan beni 100km ile geçti bu süratle benm sağ dikizi aldı. plakayı o anda alamadım ve bunu takip etmeye başladım plakasını almak için bir müddet sonra bunun arka tamponuna yapıştım flaşörler yaptım durmadı kaçtı bende kovboyculuk oynamadım.

Ertesi gün karakola gittim şikayete ayna parası yan sanayi 120ytl orjinal servis 282ytl tuttu bu arada. kasko eğer tutanak tutturusanız kaskonuz bozulmaz dedi yoksa bozulurmuş (bence yalan)

Polisten aldığım cevap: olay yerini terk ettiğiniz için size 200 ytl ceza yazılır eğer şikayet ederseniz (karşı tarafada yazılır)
    Nasıl terketmiycem ki zaten hareket halindeydim?
    Etmemeniz gerekir
    O zaman nasıl bunun plakasını alabilecektim? adamı kovalayıp aldım, dursam kimden şikayetçi olacaktım?
    bilemeyeceğiz..
    E adam benim malıma zarar verip kaçtı şikayetçiyim
    o zaman size 200 ytl ceza yazılır onu mahkemeden ister misiniz isteniyor mu onu bilemiyoruz.
    tamam hoşçakalın

Demek ki arkadaşlar bu ülkede arabaya çarpıp kaçılırsa insanın başına hiçbirşey gelmiyormuş başı derde girmiyormuş yapılan yanına kar kalıyormuş. Bilginize.

• Çok geçmiş olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Minik_cooper

Mini' yi İstanbuldan Antalyaya getirdiğim gece park halinde iken arabama vurdular. Üstelik komşumuz görmüş kimin vurduğunu. Arabam eski olduğu için kaskoda yok. Sigortası vardı gerçi ama uğraşmadım o an için ya da aklıma gelmedi. Arabayı buldum üstüne not yazdım. Çarpan arabanın sahibi oralı bile olmadı. Polise gittim. Gene aynı şekilde sonuç alamadım. Sonuçta 100 lira gereksiz yere para harcadım. O yüzden işin çok zor. İnşallah fazla bir hasar yoktur arabanda. Geçmiş olsun.

ben kim olduğunu bilsem ve oralı olmasa lastiklerini yarar, sileceklerini kırarım camını beyzbol sopasıyla indiririm, sonra komple çizerim

• quote:

Orjinalden alıntı: sioux

iki kere çarpıp kaçma hadisesi yaşadım
    birincisinde olay yerinde bekledim ekip 3 saatte geldi 3500 ytl lik hasar oluştu kasko ödedi kaçanın sigortasından aldı. benm kasko 200 ytl bozuldu

şimdi sıkı durun

2 gün önce seyir halindeyken gece 1 civarı reno 9 kullanan devenin biri sağ tarafımdan evet sağımdan beni 100km ile geçti bu süratle benm sağ dikizi aldı. plakayı o anda alamadım ve bunu takip etmeye başladım plakasını almak için bir müddet sonra bunun arka tamponuna yapıştım flaşörler yaptım durmadı kaçtı bende kovboyculuk oynamadım.

Ertesi gün karakola gittim şikayete ayna parası yan sanayi 120ytl orjinal servis 282ytl tuttu bu arada. kasko eğer tutanak tutturusanız kaskonuz bozulmaz dedi yoksa bozulurmuş (bence yalan)

Polisten aldığım cevap: olay yerini terk ettiğiniz için size 200 ytl ceza yazılır eğer şikayet ederseniz (karşı tarafada yazılır)
    Nasıl terketmiycem ki zaten hareket halindeydim?
    Etmemeniz gerekir
    O zaman nasıl bunun plakasını alabilecektim? adamı kovalayıp aldım, dursam kimden şikayetçi olacaktım?
    bilemeyeceğiz..
    E adam benim malıma zarar verip kaçtı şikayetçiyim
    o zaman size 200 ytl ceza yazılır onu mahkemeden ister misiniz isteniyor mu onu bilemiyoruz.
    tamam hoşçakalın

Demek ki arkadaşlar bu ülkede arabaya çarpıp kaçılırsa insanın başına hiçbirşey gelmiyormuş başı derde girmiyormuş yapılan yanına kar kalıyormuş. Bilginize.

Böyle adalet sistemine

• Çok üzücü bir durum.Umarım mağduriyetin en kısa zamanda çözülür.
  • kardeş kusura bakmada 2 günlük arabanın sokakta işi ne :D geçmiş olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: Burzum`

kardeş kusura bakmada 2 günlük arabanın sokakta işi ne :D geçmiş olsun

Nereye koysaydı? Her evin otoparkı olmak zorunda değil sanırsam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ecar limon

quote:

Orjinalden alıntı: Burzum`

kardeş kusura bakmada 2 günlük arabanın sokakta işi ne :D geçmiş olsun

Nereye koysaydı? Her evin otoparkı olmak zorunda değil sanırsam.

:) kızma ama sıfır araba almadan önce şahsen düşünürüm sokağa bırakırsam bu arabanın hali ne olur diye otoparka koyacak durumum yoksa 2.el bi araba tercih ederdim
  • Sıfır araç alacak arkadaşlara tavsiye... Plaka çıkmadan, sigorta ve kasko yaptırmadan aracı teslim almayın...
  • [quote
    :) kızma ama sıfır araba almadan önce şahsen düşünürüm sokağa bırakırsam bu arabanın hali ne olur diye otoparka koyacak durumum yoksa 2.el bi araba tercih ederdim

hayatımda bu kadar saçma bişey duymadım.. sonuçta sıfır aldığımız arabada ne yaparsak yapalım eskimeyecekmi? yani sırf biri çizer sokakta bişey olur diye sıfır araba almaktan vazgeçmek mantıksız.
  • Arkadaşlar gülmeyinde bu hasarsızlık bozulunca ne oluyor çokmu önemli? şu ara benimde başımda bir kaza varda...

benimde bir sorum olacak 3-4 gün önce hastane otoparkıdan geri geri çıkarken aynanın ölü noktasına denk gelen ağacı fark etmedim ve çarpma sonucu bagaj kapağının aşağı doğru olan 90 derecelik köşesinde 10-15 cm çapında ve 2-3 cm derinliğinde çökme oldu, boyada kalkma oldu... fakat hastanede acil işlerim olduğu için o anda inip bakmadım bile, hasar tesbidi, tutanak falan da yok şimdi benim kaskomda mini hasar diye bir olay var bilirsiniz... bu hasarı karşılarmı yok karşılamazsa ne yapmak gerekir çeptenmi vereceğiz?
    Direk kaskoyu arasam açık açık anlatsam illa polis tunanağımı isterler? ilk araçla ilk hasar hiçbir bilgi ve tecrübeye sahib değilim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hazanfer

Arkadaşlar gülmeyinde bu hasarsızlık bozulunca ne oluyor çokmu önemli? şu ara benimde başımda bir kaza varda...

benimde bir sorum olacak 3-4 gün önce hastane otoparkıdan geri geri çıkarken aynanın ölü noktasına denk gelen ağacı fark etmedim ve çarpma sonucu bagaj kapağının aşağı doğru olan 90 derecelik köşesinde 10-15 cm çapında ve 2-3 cm derinliğinde çökme oldu, boyada kalkma oldu... fakat hastanede acil işlerim olduğu için o anda inip bakmadım bile, hasar tesbidi, tutanak falan da yok şimdi benim kaskomda mini hasar diye bir olay var bilirsiniz... bu hasarı karşılarmı yok karşılamazsa ne yapmak gerekir çeptenmi vereceğiz?
    Direk kaskoyu arasam açık açık anlatsam illa polis tunanağımı isterler? ilk araçla ilk hasar hiçbir bilgi ve tecrübeye sahib değilim.

hasarsızlık bozulunca ne oluyor kısaca şöyle :
    bu sene normal fiyattan 50%indirim aldın kaskonu arabana 600liraya yaptırdın kaza oldu hasarsızlık bozuldu seneye normalde 450 gibi bir fiyata yaptırabilecekken 750ye yaptırıyosun (tabi bu iyi durumlarda çünkü bazı kazalarda indirimi biraz düşürürlerken bazı kazalarda tüm indirimi kesip normal fiyattan yapıyolar yani 1000lira fazlasıda olabilir kaskosu)

• Hasarsızlık bozulunca şu oluyor. Birdahaki kasko yenilemesinde alacağın indirim azalıyor veya kayboluyor.

Hasarına gelince Mini Onarım sistemi kullanacaksan bunun için zabıt,tutanak v.s gerekmiyor. Sana en yakın mini onarım merkezinden randevu alman ve kasko poliçen ile oraya gitmek olacaktır. Hasarı mini onarımın karşılayıp karşılamayacağını tam bilmiyorum fakat 5-10 cm lik kaporta düzeltme boya tamiri gibi işleri yapıyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.