Şimdi Ara

Gebze Teknik Üniversitesi düşünen arkadaşlara yardım edebilirim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
313
Cevap
15
Favori
62.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam malzeme mühendisliği ve okulun eğitimi hakkında bilgi verir misiniz?(ve birde bilginiz varsa makine)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thethefol -- 13 Temmuz 2017; 16:56:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thethefol

Hocam malzeme mühendisliği ve okulun eğitimi hakkında bilgi verir misiniz?(ve birde bilginiz varsa makine)

Makine açılmadı henüz konuda yazdım onunla ilgili durumu.

Malzeme mühendisliği kendini geliştirsin gayet iyi bölüm okulda malzeme okuyan 2.3 sınıf arkadaşlar ar kendilerini geliştirdiler projelerde Tubitak olsun yarışmalara katıldılar okulu temsil ettiler diğer bölümlerin elektronik bilgisayar birlikte çalışarak çok güzel yerlere gelebiliyorsun.Staj olanakları çok rahat malzemede ayrıca bulabilirsin bu çevrede.

Makine bölüm olarak bu sene açılacak 40 kişi alıyor hazırlık atlama sınavını kaç kişi geçer bilmiyorum ona bağlı lisans belli bir sayı altı geçerse bölümü açmayabilir 1 seneliğine arkadaşları yakın bir okula gönderebilirler.

• Gebze Teknik Üniversitesi düşünen arkadaşlara yardım edebilirim

adaylar için tanıtım servisleri ayarlamışlar arkadaş 26 temmuza kadar
  • İnternette 200-1000 tl araso her öğrencisini burs veriyor diye bişey gördüm doğru mu hocam bu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru sraılaamana göre sadece ilk yıl veriliyor ama . Ben 300 tl aldım mesela hazırlık da aylık olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BigEng -- 13 Temmuz 2017; 20:14:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: visvisva

İnternette 200-1000 tl araso her öğrencisini burs veriyor diye bişey gördüm doğru mu hocam bu ?

evet ilk sene veriliyor geçen sene başladı bize vurmadı ne yazik ki :P

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 48k mf4 sıralamam var gelir mi sence kardeş

• quote:

Orijinalden alıntı: DwarfDwalin

48k mf4 sıralamam var gelir mi sence kardeş

Hangi bölüm? bilgisayar geleceğini sanmıyorum

• Opricnik kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar hocam maalesef.Gecen sene 46k ile kapatmış bı umut gelir belki kontenjan artışları dolayısıyla.

• Sen buraya IU den mi geçmiştin ya da IUye geçmeyi mi düşünüyordun hocam?Geçen sene ikisinden birini sağlam gömmüştün burada sosyallik 0 diye.

• Dostum 70k sıralamam var. Elektronik bölümü 73kda burayı da yazmayı düşünüyorum. Neden elektrik-elektronik değilde elektronik ? saçma geldi bana
  • quote:

Bilgisayar hocam maalesef.Gecen sene 46k ile kapatmış bı umut gelir belki kontenjan artışları dolayısıyla.

Bilgisayarda kontenjan artışı yok gibi son baktığımda 76 görünüyordu . Mimarlık,makine,endüstri,inşaat açıldı oraya kayar diyorsanız belki olabilir tabi bir ihtimal ama bilgisayar için gelen tayfa var sırf.

• quote:

Orijinalden alıntı: yunuskkurt

Dostum 70k sıralamam var. Elektronik bölümü 73kda burayı da yazmayı düşünüyorum. Neden elektrik-elektronik değilde elektronik ? saçma geldi bana

Daha çok elektronik kısmı üzerine yoğunlaşmı hocalar bulunuyor. Bu niye elektronik haberleşme var diye bir soru gibi. Elektrik kısmı üstüne çok durulmuyor yani çokta bir manası yok Türkiyede genelde aynı şirketlerde aynı işleri yapıyor olacaksınız. General Electric,Türk Telekom vb benzeri şirketlerde. Arkadaşa sorayım o daha iyi açıklar elektronikten birine. Umarım gelir 70k elektronik güzel bölüm bilgisayarla çap falanda yapabilirsin .

Elektronik mühendisleri yazılım dersleri falanda görüyor C++ gibi,C gibi elektrikçiler tek görüyor mu bilmiyorum. Biraz Light bilgisayar mühe benziyor aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opricnik -- 13 Temmuz 2017; 21:46:56 >

• Opricnik kullanıcısına yanıt
    hocam tamamen aptallıktan bir senemi çöp ettim denemelerde heyecansız rahat girdiğim için uçuyordum sınavda heyecandan sıçtım açıkçası. üniversitenin kampüs büyüklüğü nedir sosyal imkanı vs. bir de çift anadal var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuskkurt

hocam tamamen aptallıktan bir senemi çöp ettim denemelerde heyecansız rahat girdiğim için uçuyordum sınavda heyecandan sıçtım açıkçası. üniversitenin kampüs büyüklüğü nedir sosyal imkanı vs. bir de çift anadal var mı

Evet çift anadal var , çapta var. ikiside mevcut okulda. Kampüs büyüklüğü inanılmaz büyük yani 10km2 alan var. Her öğrenciye ücretsiz bisiklet veriliyor size verirler ben süremiyorum bilmediğim için :) .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

quote:

Bilgisayarda kontenjan artışı yok gibi son baktığımda 76 görünüyordu . Mimarlık,makine,endüstri,inşaat açıldı oraya kayar diyorsanız belki olabilir tabi bir ihtimal ama bilgisayar için gelen tayfa var sırf.

Gebze'de yok hocam ama genel artış var bilgisayarda yanlış hatırlamıyorsam 300 yada 400dü.Daha çok başka unilere kayma olursa gelme ihtimali var gebzenin.Peki elektronik neden o kadar düşük hocam 75k civariydi sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

quote:

Gebze'de yok hocam ama genel artış var bilgisayarda yanlış hatırlamıyorsam 300 yada 400dü.Daha çok başka unilere kayma olursa gelme ihtimali var gebzenin.Peki elektronik neden o kadar düşük hocam 75k civariydi sanırım.

Anladım hocam

• Moleküler biyoloji ve genetik hakkında ne söyleyebilirsiniz?
    Dersler,hocalar,sınavlar,zorluk vs.
    %100 İngilizce sanırım,okulun hazırlığı yeterli olur herhalde diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gigi7

Moleküler biyoloji ve genetik hakkında ne söyleyebilirsiniz?
    Dersler,hocalar,sınavlar,zorluk vs.
    %100 İngilizce sanırım,okulun hazırlığı yeterli olur herhalde diye düşünüyorum.

Güzel bölüm labları falan ağırlıklı.%100 ingilizce evet hazırlık yeterli olur. Çok zor değil çok kolayda degil normal düzeyde düzenli çalışma tabi gerektirir sanırım genelde bir şeyler ezberliyorlar ve labda deneyler raporlar vs yapıyorlar dışardan gözlemlediğim. Güzel bir binası var kütüphane karşısında. Genel olarak kız oranı daha yüksek. Güzel tercih
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.