Şimdi Ara

GE62/72 6QC/D/F Kullanıcı Platformu (28.03.16 FW Update Var) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
906
Cevap
23
Favori
24.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar Msi Ge 72 6qf modeli var. Coil whine sorunu için Biostan C-State disable yaptım.. ama nedir bu C state,, performans kaybı yaşarmıyız kapalı olunca veya başka bir sorun olur mu ?
  • http://www.hepsiburada.com/msi-ge62vr-6rf-apache-pro-076xtr-intel-core-i7-6700hq-2-60-ghz-3-50-ghz-16gb-1tb-128gb-ssd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000001P0TE

Libkteki urunu almayi dusunuyorum fakat uzerindeki ssd ile ilgili sorularim var. Kullanan arkadaslar varsa ssd nin okuma hizini soyleyebilirler mi acaba ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay Eren

Touchpad sorunu yazılım kaynaklı olabilir. Aynı şekilde arka planda çalışan yazılımların sürekli olarak işlemciyi yük altına sokarak sıcaklık değerlerini de artabilir. Öncelikle her iki sorunun yazılım kaynaklı olup olmadığını öğrenmek için temiz bir Windows + güncel driver kurulumu ve ardından BIOS + firmware güncellemesi yapman gerekiyor. Sorun hala devam ederse yine buradan yardımcı olurum.

Önerilerin için teşekkürler. Sınav haftası bittikten sonra seni bi rahatsız edebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: wolf_555

http://www.hepsiburada.com/msi-ge62vr-6rf-apache-pro-076xtr-intel-core-i7-6700hq-2-60-ghz-3-50-ghz-16gb-1tb-128gb-ssd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000001P0TE

Libkteki urunu almayi dusunuyorum fakat uzerindeki ssd ile ilgili sorularim var. Kullanan arkadaslar varsa ssd nin okuma hizini soyleyebilirler mi acaba ?

Hocam aldınız mıacaba bende aynı modeli almayı düşünüyorum yoruma ihtiyacım var.

• Ras0 R kullanıcısına yanıt
    Hocam aldim fakat urun sali gunu elime gececek.

• wolf_555 kullanıcısına yanıt
    Bugün bende siparişi vercektim sabah 5800 dü fiyatı akşam bir baktım fiyat 6300e fırlamış :) Gittigidiyordan aldım bende inşallah sıkıntı çıkmaz ordaki fiyat 5800 dü
  • Ras0 R kullanıcısına yanıt
    Ben de gittigidiyordan 100 lira indirim+ 100 lira maxipuan ile satın aldım, umarım sorunsuz gelir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kalevra212

arkadaşlar Msi Ge 72 6qf modeli var. Coil whine sorunu için Biostan C-State disable yaptım.. ama nedir bu C state,, performans kaybı yaşarmıyız kapalı olunca veya başka bir sorun olur mu ?

C-State: işlemcilerin içinde yer alan güç tasarrufu özelliklerini taşıyan bir özellik. İşlemi C State yardımı ile ihtiyacı olmayan özellilerini deve dışı bırakır. İhtiyaç duyduğunda ise otomatik olarak devreye sokar. Eğer performans kaybı ihtimalini düşünüyorsan-ki yoktur, C State açık ve kapalı iken 3D MArk 11 testi yapıp karşılaştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetblr

quote:

arkadaşlar Msi Ge 72 6qf modeli var. Coil whine sorunu için Biostan C-State disable yaptım.. ama nedir bu C state,, performans kaybı yaşarmıyız kapalı olunca veya başka bir sorun olur mu ?

C-State: işlemcilerin içinde yer alan güç tasarrufu özelliklerini taşıyan bir özellik. İşlemi C State yardımı ile ihtiyacı olmayan özellilerini deve dışı bırakır. İhtiyaç duyduğunda ise otomatik olarak devreye sokar. Eğer performans kaybı ihtimalini düşünüyorsan-ki yoktur, C State açık ve kapalı iken 3D MArk 11 testi yapıp karşılaştır.

yani kardeşim özetle pil tasarrufu açısından güzel bi özellik sanırım değil mi ?? ama onu kısınca ekran kartında ki ses kesiliyor ne alaka madem işlemci özelliği ise ? bide dediğin gibi performas kaybı yaşamadım gibi ama test etmedim test edecem.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetblr

quote:

yani kardeşim özetle pil tasarrufu açısından güzel bi özellik sanırım değil mi ?? ama onu kısınca ekran kartında ki ses kesiliyor ne alaka madem işlemci özelliği ise ? bide dediğin gibi performas kaybı yaşamadım gibi ama test etmedim test edecem.

1 yıldan fazladır C State kapalı kullanıyorum. Açık olsa da ne kadar etki edecek bilmiyorum ama her hangi bir sorun yaşamadım

• Merhaba arkadaşlar,

GE62 6QF modeline sahibim ve windows 10 ile kullanıyorum.
    Ancak touchpad de sayfa kaydırma işlemini yapamıyorum, bu sorunu düzeltmenin bir yolu mevcut mu ?
    Driverları v.s kontrol ettiğimde bir sorun görmüyorum, şimdiden teşekkürler.
  • B-veritas kullanıcısına yanıt
    Bulabilirseniz ayarlardan dairesel kaydırmayı tavsiye ederim. Hem kullanışlı hemde havalı oluyor. Gören arkadaşlarım vaay diyorlar

• srenkenstein kullanıcısına yanıt
    Hocam valla ne yaptıysam kaydırma olayını yapamadım, bu genel bir sorun mu yoksa sadece benim kullandığım cihazda mı var anlamadım
     GE62/72 6QC/D/F Kullanıcı Platformu (28.03.16 FW Update Var)

Hocam ben de ilk aldığımda bilgisayarı kaydırma yapmıyordu.Sonra burdan açtım.
  • Arkadaşlar MSİ GE62 6QF kullanıcısıyım.Son win10 güncellemesinden sonra bilgisayarda ekran görüntülerinde gecikme olmaya başlamıştı.Örneğin masaüstünde klasöre çift tıkladığımda ekranın geç gelmesi gibi.Sonra intel ekran kartını güncelledim sorun düzeldi gibi.Fakat güncellemeden sonra asıl mesele gtx970m'in fanı boştayken de dönüyor.Bu sorunla karşılaşan oldu mu veya çözümünü bilen var mıdır? Şimdiden teşekkürler.
    Sorun olduğunu sanmıyorum bi üst mesajda arkadaşın attığı yerden yapılıyor hocam.

• Emrahend E kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah razı olsun, şimdi oldu :) ya inanır mısın touchpad kullanmak işkence halini almıştı.
    Teşekkür ederim :)
  • Beyler ge62 6qd laptopta bios güncellemesi yaptım ama galiba bir hata yaptım ;

If your system BIOS version is E16J5IMS.106 or older version, please must update BIOS to E16J5IMS.107 before you update to the latest version

Bu talimata uymadan 119 sürümünü kurdum bilgisayar açılmıyor (msi yazısı gelmiyor siyah ekran klavye fan tuşu vs çalışıyor) zannımca bios pilini çıkarıp taksam bi işe yaramayacak boot menusune girmemin bir yolu var mı?

• http://www.hepsiburada.com/msi-ge62-6qd-apache-pro-1283xtr-intel-core-i7-6700hq-2-6ghz-3-5ghz-8gb-1tb-128gb-ssd-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV000000SIY9?magaza=Hepsiburada

Arkadaşlar tavsiye eder misiniz? ve bilgisayar da kronik sorun var mı özellikle coil whine ı merak ediyorum. Biraz acil şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.