Şimdi Ara

GE62/72 6QC/D/F Kullanıcı Platformu (28.03.16 FW Update Var) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
907
Cevap
23
Favori
24.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Güç modlarında farkediyor daha çok. Dengeli ve tasarrufda ses yok yüksek performanslarda var.

3000rpm olayını @aslovv söylemişti tüm herşeyi güncellemiş. Ben de yapmayı düşünüyorum. Çok ses çıkartacak bi seviye sayılmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • srenkenstein kullanıcısına yanıt
    6qc, karıştırmışız :)

• Bios ayarından sonra oyun dışı cızırtıyı kesti bende ama oyunda kesintisiz yüksek sesli bir cızırtı var.

Bir de benchmark testi sırasında cızırtı çok ciddi duyuluyor siz de benchmark testi deneyebilirsiniz

• Hocam aynı ses bendede var C State devre dışı bırakmak çözüm olmadı masaüstündeykende bende sanki inceden bir ses geliyor gibi ama oyuna girince aşırı baya baya rahatsız edici bir ses geliyor ne olacak böyle bilmiyorum. Bu arada biosdan firmware baktığımda numarası aynı msi sitesindekiyle heralde tekrar firmware ç update yapmama gerek yoktur. Birde VBıos diye birşey var büyük ihtimal ekran kartının bios update olabilir. Bunu nasıl güncelleyebiliriz fikri olan varmı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bende ge62 6qc aldım aldım ama ekranda 4 tane ölü piksel vardı ve servise verdim. Servis 5 ölü piksele kadar ekran değişimi oluyor dedi. Bense sıfır bilgisayar almışım daha 1 günlük bilgisayarda farketmişim bu durumu neden ürün değişimi yapmıyorsunuz dedim. MSI 5 ölü piksele kadar değiştirmiyor dediler.

Zaten yenisiyle değiştirseler onda da ölü piksel çıkmayacağı garanti değil.

Sizce ölü pikselsiz ekran değişimi mi mantıklı, ürünün yenisi ile değişimi mi? Siz olsanız ne yapardınız?

@szryldrm @srenkenstein @WorldPeace @kapısızköylü
  • quote:

Orijinalden alıntı: szryldrm

Hocam aynı ses bendede var C State devre dışı bırakmak çözüm olmadı masaüstündeykende bende sanki inceden bir ses geliyor gibi ama oyuna girince aşırı baya baya rahatsız edici bir ses geliyor ne olacak böyle bilmiyorum. Bu arada biosdan firmware baktığımda numarası aynı msi sitesindekiyle heralde tekrar firmware ç update yapmama gerek yoktur. Birde VBıos diye birşey var büyük ihtimal ekran kartının bios update olabilir. Bunu nasıl güncelleyebiliriz fikri olan varmı?

Hocam bu videoda BIOS,VBIOS ve Firmware güncellemesini anlatmışlar.Yardımcı olabileceğini düşünüyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=Ef_BZfhQMCM

• quote:

Orijinalden alıntı: thebaboli

Arkadaşlar bende ge62 6qc aldım aldım ama ekranda 4 tane ölü piksel vardı ve servise verdim. Servis 5 ölü piksele kadar ekran değişimi oluyor dedi. Bense sıfır bilgisayar almışım daha 1 günlük bilgisayarda farketmişim bu durumu neden ürün değişimi yapmıyorsunuz dedim. MSI 5 ölü piksele kadar değiştirmiyor dediler.

Zaten yenisiyle değiştirseler onda da ölü piksel çıkmayacağı garanti değil.

Sizce ölü pikselsiz ekran değişimi mi mantıklı, ürünün yenisi ile değişimi mi? Siz olsanız ne yapardınız?

@szryldrm @srenkenstein @WorldPeace @kapısızköylü

Hocam bilgisayarınızı almadan önce test yaptırmalıydınız.Ben bilgisayarımı kendim almadım.Ailem almıştı.Üstüne basa basa bazı testleri yapmadan kesinlikle almamalarını söylemiştim.Test yapıldı ve bir problemle karşılaşılmadı.Ayrıca bilgisayar kargoyla geliyorsa,sıkıca paketlenmesini söyleyin.Kargo kırılırsa,kargo firmasıyla çok uğraşırsınız.
    Ben olsam bilgisayarı problemsiz olanıyla değiştirirdim.Değiştirdiğim bilgisayarı teslim almadan önce kesinlikle testlerini yaptırır öyle teslim alırdım.

• kapısızköylü kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.

Hocam vatandan aldım ürünü. Acelem olduğu için test edemedim. Eve geldiğimde durumu gördüm.

Vatan aracılığıyla servise gönderdim. Servisde ekran değiştirip gönderelim diyor. Bastırayım biraz daha o zaman, belki tamam derler.
  • MSI'ın sitesinde indiridiğiniz yerde bütün hepsi nasıl yapılıyor rehberleri var. Eğer riske etmek istemiyorsanız 1-2 haftaya anca rehber hazırlayabilirim. @szryldrm

Panelden dolayı pc değişimi yapacaklarını sanmıyorum. Panel değişip gönderirler büyük ihtimalle @thebaboli
  • quote:

Cevap için teşekkürler.

Hocam vatandan aldım ürünü. Acelem olduğu için test edemedim. Eve geldiğimde durumu gördüm.

Vatan aracılığıyla servise gönderdim. Servisde ekran değiştirip gönderelim diyor. Bastırayım biraz daha o zaman, belki tamam derler.

Bende Vatan'dan aldım.Prosedürleri nasıl işliyor bilmiyorum.İşin üzerine gidin ürün değişimi için.Mağaza sorumlusu falan varmış sanırım.Onunla konuşun.
    Biryerde okumuş olmam lazım.Yanlış hatırlamıyorsam internetten alınan ürün hasarlı çıkarsa cihaz değişimi yapıyorlardı,belli süre için.
    Mağazadan alınan cihazları değiştirmiyorlardı sanırım ama emin değilim.Araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kapısızköylü -- 11 Ocak 2016; 15:11:43 >
  • Arkadaşlar siz cihazı bu whine sesi ile kullanmayı mı düşünüyorsunuz? Ya da ilerde güncelleme ile düzeleceğini mi düşüniyorsunuz? Bende oyun dışı ses yok oyunu da kulaklıkla oynuyorum ama o kadar para verdikten sonra içime sinmiyor bir türlü

• quote:

Orijinalden alıntı: srenkenstein

MSI'ın sitesinde indiridiğiniz yerde bütün hepsi nasıl yapılıyor rehberleri var. Eğer riske etmek istemiyorsanız 1-2 haftaya anca rehber hazırlayabilirim. @szryldrm

Panelden dolayı pc değişimi yapacaklarını sanmıyorum. Panel değişip gönderirler büyük ihtimalle @thebaboli

Cevap için teşekkürler hocam denicez şansımızı ya tutarsa :)

quote:

Orijinalden alıntı: kapısızköylü

quote:

Cevap için teşekkürler.

Bende Vatan'dan aldım.Prosedürleri nasıl işliyor bilmiyorum.İşin üzerine gidin ürün değişimi için.Mağaza sorumlusu falan varmış sanırım.Onunla konuşun.
    Biryerde okumuş olmam lazım.Yanlış hatırlamıyorsam internetten alınan ürün hasarlı çıkarsa cihaz değişimi yapıyorlardı,belli süre için.
    Mağazadan alınan cihazları değiştirmiyorlardı sanırım ama emin değilim.Araştırın.

Mağaza sorumlusu ve müşteri hizmetleri sorumlusu ile vs görüştüm. Ama mağazadan olduğu için yardımcı olamıyorlar.

Bana da ders oldu. Vatandan ürün alacaksam artık sadece internet şubesinden alırım.

Eyvallah hocam işimi gördü saolasın sadece tek fark bizim cihazlarda resetleme tuşu ethernet portunun yanında değil cihazın altındaymış.

• quote:

Orijinalden alıntı: WorldPeace

Arkadaşlar siz cihazı bu whine sesi ile kullanmayı mı düşünüyorsunuz? Ya da ilerde güncelleme ile düzeleceğini mi düşüniyorsunuz? Bende oyun dışı ses yok oyunu da kulaklıkla oynuyorum ama o kadar para verdikten sonra içime sinmiyor bir türlü

Hocam Coil Whine problemi faz ünitelerinde bulunan bobinlerin sıkı sarılmamasından kaynaklanan bir problemmiş.Bobinler üzerinden geçen akım titreşim yaratarak bu cızırtının gelmesine sebebiyet veriyormuş.
    Kaynak:
    https://www.technopat.net/sosyal/konu/coil-whine-sorunu-hakkinda-bilgilendirme.123648/
    Problem yazılımsal bir problem değil.Bu sebepten dolayı çaresi parçayı değiştirmek sanırım.
    Benim bilgisayarımdaki cızırtıyı kulağınızı klavyeye dayamadan duyamıyorsunuz.Laptop elinizdeyken sesi duymuyorsunuz.Hatta Coil Whine problemi olup olmadığından emin değilim,bende buradaki yazılanları okuyunca öyle bir problemim olabilir dedim.Araştırdığımda gördüklerim kadar ses çıkarmıyor benim cihaz.Çok çok çok hafif çatırtı,çuturdu geliyor,onun için de kulağınızı klavyeye dayamanız gerekiyor,yoksa duyulmuyor.Yani gözümle görmedim.Nasıl bir problem ve ne şiddette bir ses çıkıyor,bilmiyorum.Belki öyle bir problemim bile olmayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kapısızköylü -- 11 Ocak 2016; 16:52:23 >

Benim güncelleme ile belki olur ümidimin sebebi C State kapalı veya pil modu değişince azalmasından kaynaklı. Sorun yaşamayan birilerini bulsak diyeceğim ki bizim anakart bozuk ama herkeste varsa bütün seri sıkıntılı. O zaman burda MSI'ın bir şeyler yapması lazım diye düşünüyorum.
  • Ürünü mağazadan aldığımız için değişim isteme hakkımız olmuyor mu yani, ben 30 aralık akşamı aldım cihazı o da peder aldı haftaya elime geçicek cihaz yaklaşık üç hafta olucak yani. biraz kullanmasını söyledim bariz bir problemi varsa diye ama normal olduğunu söyledi ses de duymamış. Cızırtı insanı rahatsız edicek bir durum vatan ya da msi servisiyle iletişime geçen olmadı mı henüz.

https://youtu.be/HP73edpQwgc şuna yakın bir ses dahi fazlasıyla irite eder insanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SirDeschain -- 11 Ocak 2016; 17:07:52 >
  • İnternetten alınca 14 gün iade/değişim hakkı var. Mağazadan alınca yok.

Servise gönderiyorsunuz onlar ne diyorsa o oluyor.
  • GE72 6QF APACHE PRO modelini 2 hafta önce aldım, henüz çok kullanamadım ama nahimic yazılımı dışında burda anlatılan sorunlarla karşılaşmadım, şuan tek sıkıntım çanta bulamamak :)
  • Msı ge72 6qc kullanıcısıyım.

Benimse bi sorunum var.fareyi taktığımda touchpad in devre dışı kalması gerekmiyor mu?

Onun dışında ben vatandan aldım orda sistemi kurdu çalışan verdi,bunun haricinde bir şeyi güncellemem gerekiyor mu?

Laptop çok iyi ama tek sorun bence kasası.Dokunmaya kıyamıyorum anında parmak izi oluyor:)

Benimde çanta bulmam lazım 17 inç neymiş öyle arkadaş

• Çanta işini bilemiyorum ama teknoloji marketler dışında Eminönü gibi yerlerdeki çantacılara da mutlaka bakın derim. Bende öyle markasız on numara bir çanta mevcut fakat 15.6'lık. Sizde bu cw problemi olmaması güzel inşallah yaşamazsınız.

Touchpad'in devre dışı kalması için touchpad yazılımını açıp ordan harici bağlandığı zaman touchpad'i devre dışı bırak seçeneğini işaretlersen olur. @Maxim Mokoko

Bu arada ikinizin de benzer nick olması da güzel tesadüf olmuş
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.