Şimdi Ara

GCM Forex Hakkında Bilinmeyenler !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
1
Favori
12.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dünya Borsa Federasyonu na üye 58 ülke borsası olduğu biliniyor, iştirakler ve muhabir olan borsalar hariç. Bu piyasaların içinde devasa büyüklükte olan borsalarda var.

GCM Forex ile Nasıl Yatırım Yapılır?

Dünya Borsa Federasyonu na üye 58 ülke borsası olduğu biliniyor, iştirakler ve muhabir olan borsalar hariç. Bu piyasaların içinde devasa büyüklükte olan borsalarda var. Mesela NYSE, Sidney Borsası, Tokyo Borsası, Londra Borsası ve bu borsaların dışında daha büyük, daha likit ve daha hızlı bir piyasa var: Forex Piyasası.

Yaklaşık 5 trilyon dolar günlük işlem hacmine sahip olan Forex te yine dünyanın en büyük borsalarının hisse senetleri, endeksleri, ülke paraları, kıymetli madenleri ve emtialar alınıp satılabiliyor.

Forex piyasasında diğer borsaların aksine haftanın 5 günü 24 saat işlem yapılabiliyor. Aynı platformda 300 çeşit farklı yatırım aracında alım veya satım yönünde yada her iki pozisyonda da işlem yapma imkanı mevcut. Ve küçük yatırımlarla dünyanın en büyük fonlarının alım satım yaptığı yatırım araçlarında pozisyon açabiliyor ve yatırım fırsatlarını yakalayabiliyorlar. Dünyanın neresinde olursa olsun internet ağı olan her yerden istediği zaman bağlanabiliyor ve anlık fiyat hareketleri üzerinden alım satım yapabiliyor.

Tabi ki bu piyasaları bu kadar popüler yapan yüksek kaldıraçta alım satım yapılabilmesi. Yani sermeyenin 100 (Yurtdışında bu oran 1:25 ile1:500 arasında değişiyor) katına kadar yatırım yapma imkanı sağlaması. Forex i cazip yapan daha birçok özellik yatırımcıyı bu piyasalara çekiyor.

Forex nedir?
    Forex ya da FX, İngilizce Foreign Exchange (Para Değiştirme) sözcüklerinden oluşturulan bir kısaltmadır. Forex, farklı ülkelerin paralarının birbiriyle değiştirildiği bir döviz piyasasıdır.

Forex nedir?

Forex ya da FX, İngilizce Foreign Exchange (Para Değiştirme) sözcüklerinden oluşturulan bir kısaltmadır. Forex, farklı ülkelerin paralarının birbiriyle değiştirildiği bir döviz piyasasıdır. Dünyada Günlük ortalama 5,5 trilyon dolar işlem hacmiyle dünyanın hem en büyük finansal piyasasıdır.

Forex piyasası nerededir? ve piyasa nasıl işler?

Klasik borsa ve diğer finansal piyasalarından farklı olarak Forex piyasasının fiziksel bir mekânı ya da bir merkezi yoktur. Forex piyasası bir tezgah üstü piyasa (Over the Counter – OTC) ya da bir Bankalar Arası piyasadır. Tüm piyasa katılımcıları bilgisayarlarla bankalar arası bir ağla birbirleriyle bağlantı halindedir ve piyasa tamamen bilgisayarlarla yönetilmektedir.

Forex piyasası internet erişimiyle online işlem yapma kolaylıklarının yanında Türkiye de 7 gün 24 saat piyasanın açık olması nedeniyle bireysel yatırımcının oldukça ilgisini çeken bir piyasa haline gelmiştir.

Forex piyasalarında daha çok para birimlerine dayalı işlemler yapılıyor. Ancak paritelerin dışında altın, pamuk, petrol gibi emtialarda da işlem gerçekleştirilebiliyor.

Forex piyasasına kimler katılabilir?

Forex piyasalarının bireysel yatırımcıyı cezbeden en önemli özelliği Kaldıraç (Leverage) sisteminin oluşturulmuş olmasıdır. Kaldıraç sayesinde Forex Şirketleri en az 100 dolarla işlem yapma seçeneği sunarlar. 18 yaş üzerinde herkes bu piyasaya katılarak işlem yapabilir.

Kaldıraç sistemi; Sahip olduğunuz anaparanın daha üstünde finansal işlemler gerçekleştirmenizi sağlayan bir mekanizmadır. GCM Forex 1:5 den 1:100 e kadar kaldıraç imkanı tanımaktadır.

Örnek verecek olursak 1000$ bir hesabımızda 1:100 oranında kaldıraç kullandığımızı düşünürsek; Forex Piyasasında 1000$x100= $100.000 sermayeniz varmış gibi işlem yapabilirsiniz.

Forex piyasasında doğru firma ile çalışmak

Ülkemizde sadece bir yıl önce SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) tarafından denetlenen şirketlerden GCM Forex, hesap açılışı, danışmanlık hizmeti verilmesi, para çekme ve yatırma, eğitim, teknik ve temel analiz gibi konularda yardımcı olmaktadır. Firma uzman kadrosuyla bireysel yatırımcılara profesyonel destek sağlayabilen bir kurum.

Demo hesabı açın ve sorularınızı müşteri temsilcilerine sorun

GCM Forex te demo hesap açıp bunları işlem yaparken de test edin ve çalışma sistemini anlamaya çalışın. Ayrıca GCM Forex in ücretsiz eğitim imkanından yararlanın.

ÜCRETSİZ DEMO HESAP AÇMAK İÇİN TIKLAYIN
    GCM FOREX

Türk Forex piyasasında lider olma misyonuyla 2012 Nisan ayında faaliyete başlayan GCM Menkul Kıymeteler A.Ş., müşterilerimizin gösterdiği büyük güven ile çok kısa bir sürede aylık bazda ortalama 30 milyar TL işlem hacmine ulaştı.

Türk Forex piyasasında lider olma misyonuyla 2012 Nisan ayında faaliyete başlayan GCM Menkul Kıymeteler A.Ş., müşterilerimizin gösterdiği büyük güven ile çok kısa bir sürede aylık bazda ortalama 30 milyar TL işlem hacmine ulaştı.

Müşterilerine dünya standartlarında yüksek teknolojik alt yapı ile hızlı ve kesintisiz hizmet sunan GCM Forex, gelişmiş teknolojik altyapı, yeni nesil işlem platformu, profesyonel ve güçlü kadrosu ile bugün döviz pariteleri, emtia, altın, petrol vb. gibi 70 e yakın üründe yatırımcıya hizmet veriyor.

GCM Forex bilinçli yatırımcı misyonu çerçevesinde, Türkiye de finansal okuryazarlığınartması ve Forex piyasasının doğru anlaşılması, yatırımcının bilinçli yatırımlar yapabilmesi ve yüksek gelir elde edebilmesi amacıyla düzenli olarak ücretsiz eğitimler veriyor.Tüm bilgi seviyelerine göre hazırlanan online webinar eğitimlerini, 40 üzerinde e-video eğitimini yatırımcıya görsel bir şölen olarak sunuyor. Bu eğitimlerde Forex piyasasına dair tüm konuları belirli bir program çerçevesinde anlatıyor. Yatırımcı online ve canlı olarak yapılan bu eğitimlerde istediği soruları rahatlıkla sorma imkanına da sahip oluyor. Ayrıca GCM uzman kadrosu tarafından hazırlanan çok zengin bir e-kütüphaneye sahip.

Araştırma uzmanları tarafından hazırlanan analiz ve raporlar günde en az iki defa olmak üzere düzenli olarak müşterilerinin e-postalarına gönderiyor.

Yatırımcı dostu GCM Forex, destek ekibi, yatırımcının işlemlerini en etkin şekilde yapabilmesi ve sorularına cevap bulabilmesi için hafta içi her gün 24 saat hizmet etmektedir. GCM Forex yatırımcıya en iyi hizmeti verme amacındadır.

GCM Hakkında
    GCM Forex, Avrupa, Asya ve Ortadoğu öncelikli olmak üzere tüm dünyaya yayılma ve global güç olma vizyonuna sahiptir. Bilinçli yatırımcı misyonu çerçevesinde, seminerler, eğitim videoları ve webinarlarla yatırımcının, bilgiye dayalı yatırım stratejile

Türk Sermaye Piyasalarında finansal aracılık hizmetleri içinde özellikle kaldıraçlı alım satım işlemlerinde lider olma misyonuyla faaliyete başlayan GCM Menkul Değerler A.Ş.; 13.9 milyon TL. ödenmiş öz sermayesi ve dünya standartlarındaki teknolojik altyapısıyla lisans belgesini almış ödüllü bir aracı kurumdur.

GCM Forex, Avrupa, Asya ve Ortadoğu öncelikli olmak üzere tüm dünyaya yayılma ve global güç olma vizyonuna sahiptir. Bilinçli yatırımcı misyonu çerçevesinde, seminerler, eğitim videoları ve webinarlarla yatırımcının, bilgiye dayalı yatırım stratejileri oluşturması ve optimal fayda sağlaması amacını taşır. Forex piyasası diğer piyasalara göre daha özel bir işlem tecrübesi gerektirdiğinden piyasanın yapısına, yatırımcı profiline ve eğitim seviyesine uygun teknolojinin tüm imkânlarından faydalanılarak hizmet ve materyaller daima yatırımcıya en anlaşılır ve akıcı aktarım şekilleriyle sunulur. Bu açıdan GCM Forex bir okul niteliğindedir.

Forex piyasasında işlem yapmak bilgi ve tecrübe gerektirir. GCM Forex müşterilerine sunduğu demo hesap seçeneği ile Forex piyasasının daha yakından tanımasına ve daha başarılı işlem stratejileri geliştirmesine olanak sağlayan demo hesap seçeneğini sunar. Böylece yatırımcı, risk almadan gerçek piyasa ortamında sanal para ile gerçek hesap sahibinin yapabildiği tüm işlemleri demo hesap üzerinde pratik yaparak işlem tecrübesi edinir.

Hizmette sınır tanımayan GCM Forex in yeni nesil işlem platformunda işlemler, sadece paritelerle sınırlı değildir. Major, minör, çapraz paritelerle birlikte egzotik para birimlerinin dahil olduğu çok geniş bir yelpazede para birimlerinde işlem yapmak mümkündür. Altın, gümüş, platin gibi kıymetli madenlerin, alüminyum bakır gibi metallerin dâhil olduğu emtialar olmak üzere petrolden doğalgaza kadar pek çok enstrümanda işlem yapabilirsiniz. Yine buğday, şeker, pamuk, mısır, soya, kahve gibi çok çeşitli tarım ürünlerinin yer aldığı işlem platformunda dünya borsalarına ait endeksler, hisse sentleri, CFD ve çok daha fazla yatırım aracında trade yapılabilir. GCM Forex, dünyada en çok işlem gören 70 e yakın yatırım ürününde yatırımcıya en iyi piyasa koşullarını sunma çabasına ve yenilikçi hizmet anlayışına sahiptir. Yatırımcı tercihi ne olursa olsun, mutlaka kendi gelir ve risk beklentisine uygun bir yatırım aracı bulabilir. Üstelik komisyonsuz, masrafsız, müşterinin yatırım miktarı ve çeşidine bakılmaksızın!

Türkiye de Forex piyasası işlemlerine 31 Ağustos 2011 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından getirilen düzenlemeler (regülasyon), Türk Forex piyasası için dönüm noktası oldu. SPK regülasyonu sonrası güvenli ve denetimli bir piyasada yatırımcı, işlem yapabilme ayrıcalığına kavuştu. Regülasyonla, müşteri hesaplarının Takasbank ta müşteri bazında saklanması ve işlem yapan aracı kurumlara yetki belgesi zorunluluğu getirildi. Ayrıca kaldıraç oranı 1:100 olarak sınırlandırılarak yatırımcının sistematik risklere karşı duyarlılığı azaltıldı.

Piyasanın güvenirliğini ve gücünü yansıtan bu düzenlemeler ile yurtdışında yüksek maliyetle, teminat garantisi olmadan işlem yapan yatırımcıların büyük kısmı hesaplarını Türkiye ye taşıdı. İşlemler, SPK dan yetki belgesi almış aracı kurumlara yöneldi. Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşları Birliği (TSPAKB) verilerine göre 2012 yılında ortalama aylık bazda 125 milyar TL olan işlem hacmi, 2013 yılında 250 milyar TL seviyesine yükseldi.

Sektördeki büyüme potansiyeli, makroekonomik göstergelerin pozitif seyri ve ülkemizin geleceğine olan güven, yabancı Forex şirketlerinin de iştahını artırıyor. Bugün aralarında yabancı Forex şirketlerinin de yer aldığı 27 aracı kurum SPK dan piyasa yapıcılığı yetki belgesi aldı. GCM, SPK dan ilk yetki belgesi alan kurumlar arasında ve işlem hacmi müşterilerinin gösterdiği güven ile 1 yıl gibi kısa bir sürede aylık ortalama 30 milyar dolar seviyesine ulaştı. Sektörde hızla üst sıralara yükselmesinde üstün müşteri ilişkileri yönetimi, yüksek büyüme performansı ile sektör liderliği yolunda ilerlemektedir.

GCM Forex te; yatırımcı özgürdür, internetin kullanıldığı her ortamda hesabına ulaşabilir ve istediği tüm işlemleri yapabilir. Bilgisayar, iPhone, Android ve Mac OS işletim sisteminden istediği ile tek şifre kullanarak hesabına bağlanabilir.

Çözüm odaklı müşteri temsilcileri, piyasayla yatırımcı arasında köprü olan hesap uzmanları, tüm gün piyasayı takip eden analistleri, her düzeyde eğitim ihtiyacına çözüm üreten uzmanları standart hizmetleri arasındadır. Piyasaya ilgi duyan her yatırımcı GCM Forex te kendini özel hissettirecek bir ayrıcalık bulur.

Forex piyasasında bilginin en büyük güç olduğu perspektifi ile GCM Forex uzman analist ekibi ile piyasanın nabzını tutan gelişmeleri her gün düzenli olarak yatırımcı ile paylaşır. Hafta içi her gün sabah ve akşam, hafta başlarında ise haftaya bakış olmak üzere düzenli olarak raporlar ve analizler yayınlar. Aynı zamanda olağanüstü gelişmeler veya fırsatlar olduğunda anlık analizler hazırlanarak yatırımcının başarılı stratejiler üremesinde yardımcı olmaya çalışır. İşlem hacmi yüksek VIP hesap grupları için, talebe bağlı olarak yatırım araçları takip edilmekte ve düzenli raporlar ulaştırılmaktadır.

Forex piyasasının haftanın 5 günü 24 saat açık olması, piyasaların takibini gerektirir. Forex piyasası yatırımcının global ekonomideki değişimlere en hızlı reflekslerin üretildiği bir piyasadır. Dolayısı GCM Forex te de hizmet haftanın 5 günü 24 saat devam eder. Destek ekibi, hafta içi her gün 24 saat boyunca yatırımcıya her konuda destek sunar. GCM Forex te müşteri memnuniyeti en üst seviyededir. GCM Forex in müşterileri işlem yapma koşullarını kendileri belirler. Yatırımcı ister standart hesap isterse premium hesap açabilir. GCM de yatımcı her işlem koşuluna göre farklı avantajlara sahip olabilir ve eşsiz bir yatırım deneyimi yaşayabilir. Böylece profesyonel eğitim programına dâhil olabilir, uzman analist ekibinden risklerini ve yatırım stratejilerini belirlemede bir uzman gözüyle değerlendirme şansına sahip olur.

Aynı zamanda tüm yatırım araçlarını içerecek şekilde son derece rekabetçi ve avantajlı spread aralıkları ile pozisyon açma şansına sahip olurlar. Uzman analistlerden oluşan bir ekibin sizi zamanında SMS ile uyarması, alım-satım sinyalleri sağlaması paha biçilemez bir enformasyon avantajı sağlar. GCM Premium müşterileri bu hizmetten ücretsiz yararlanır. Bu nedenle pozisyonları daima bir adım önde olur. GCM Forex te disiplin, güven, yasalara uyum, kurumsallık ve şeffaflık ilkelerinden taviz verilmez. GCM Forex, kaldıraçlı alım satım işlemleri faaliyet belgesi sahibidir. Yine Türkiye Sermaye Piyasaları Aracı Kuruluşlar Birliği, Takasbank, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve Vadeli Opsiyon Borsası A.Ş üyesidir. GCM Forex in tüm müşterileri SPK tarafından sürekli denetlenen kurumun müşterisi olmanın ayrıcalığını ve güvenini yaşarlar.

Müşteri memnuniyeti misyonuyla GCM Forex, organizasyon yapısı yatırımcılarına nitelikli ve kaliteli hizmet verebilmek adına profesyonel ve güçlü bir kadrodan oluşmaktadır. Çalışanları, müşterilerine en hızlı, güvenli ve sofistike finans verilerini en verimli şekilde iletebilmesi açısından, ileri düzey sermaye ve türev piyasaları bilgisine sahiptir. Yatırımcılarının birikimlerini yüksek kar marjına götüren yolun olabildiğince kısaltılması için, bu yoldaki zorunlu olmayan her bürokratik işlem, her iletişim problemi, her gecikme bir engeldir ve bu engellerin kaldırılması her zaman önceliğidir.

GCM, yeni nesil kullanıcı dostu online işlem platformları, anlık finansal analizleri, sabit ve dar spreadler ile gerçek piyasa koşullarını sunar. Performansı, dünya standartlarındaki teknolojik altyapısı, genç ve dinamik ekibi ile Türk sermaye piyasalarının önemli aktörlerinden biridir. Dakikaların hatta saniyelerin, gücü elinde tuttuğu sektörde hayata geçirdiği yenilikler ile Türk Sermaye Piyasalarına farklı bir soluk getireceği inancını taşımaktadır.

Şimdi GCM Forex te ücretsiz bir demo hesap açmak için tıklayın

• GCM FOREX'de ilk hesabımı açtım bakalım hayırlı olur inşallah. Çok fazla bilgim yok amatörce döviz alıp satardım bazen sadece. İnşallah öğreneceğiz herşeyi.

Arkadaşlar Forex piyasaları ile ilgili her türlü paylaşımlarımızı, deneyimlerimizi bu başlık altında yapalım. Teşekkürler.
  • İşlem alım satım nasıl ilerliyor para yatırma kazanma süresi nasıl işliyor açık bilgi verecek olan var mı Borsalar dan bahsediyor ama gelde çık işin içinden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar konu hakkında bilgisi olunlar yazabılır mı acaba?

Forex'de işlyem asıl yapılıyor? Özellikle döviz alım satım. ben gerçek üye oldum ama hala nasıl yapacağımı bilmiyorum. Çok kosa anlttılar ama yeterli değil.

Teminat konusu nasıl? diyelim bir miktarla, pozisyon açtınız, ne kadar bekletebiliyor sunuz? teminatınız kadar mı?
  • Var mı forexte işlem yapan

• wolf silver W kullanıcısına yanıt
    Evet ben yaptım. ufak meblağla başlanıyor. şimdilik 3-5 dolar kazandım. Bakalım nasıl olacak. Vaktim oldukça anlatırım.

Arkadaşlar deneyimli arkadaşlar biraz anlatabilir mi? Nasıl hareket emeli? Çok hareketli ve riskli bir yatırım aracı..Biraz da şans gerekiyor.

Aslında piyasa analizlerini iyi okumak gerekiyor..ama her zaman çıkıyor mu bilmiyorum..
  • GCM Forex çalışanıyım arkadaşlar kafanıza takılan sorular varsa yardımcı oluyum. Yatırım yapmak isteyen başka arkadaşlara da yol göstermiş oluruz.
  • sinyal ve robotlar size umut satmaktan baska bise yapmaz

ogrenmeden forex yatirimcisi olunmaz.

eger denemeden ogrenmeden baslarsaniz simdiden gecmis olsun.

forex kumar ya da sans isi degildir. kendi basina bir profesyonellik alanidir unutmayin
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThAKB

GCM Forex çalışanıyım arkadaşlar kafanıza takılan sorular varsa yardımcı oluyum. Yatırım yapmak isteyen başka arkadaşlara da yol göstermiş oluruz.

Merhaba. Forexe şöyle yada böyle girmiş olduk, bulaştık bir kere, çok devam etmek istemiyorum, meraktan girdik.

Biraz bilgi verebilir misiniz? Nasıl işliyor burada işler? Nasıl hareket etmek gerekir? nasıl kar yapılır? Şimdiden çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimakgrav

Arkadaşlar konu hakkında bilgisi olunlar yazabılır mı acaba?

Forex'de işlyem asıl yapılıyor? Özellikle döviz alım satım. ben gerçek üye oldum ama hala nasıl yapacağımı bilmiyorum. Çok kosa anlttılar ama yeterli değil.

Teminat konusu nasıl? diyelim bir miktarla, pozisyon açtınız, ne kadar bekletebiliyor sunuz? teminatınız kadar mı?

Arkadaşlar birşey soracağım 80 bin dolarlık bir forex hesabı açsam 1:5 kaldıraç ile işlem yapsak işlem hacmimiz 400.000 $ olsa ve 3.5975 ten dolar alsam sonra emir versem desem ki süresi önemli değil 3.6200 olduğunda satış yap belki bir hafta belki 20 gün de 3.6200 çıkması sürse de beklemeyi göze alsam bu tarz bir işlem oluyor mu? 400.000 x 0.0225 = 9.000 tl kazanç gelir mi yoksa forex te işlem günlük mü olmak zorunda

• Alkan1905 A kullanıcısına yanıt
    Günlük olur mu süresiz açabilirsin pozisyon ama alış yaptığında lot büyüklüğüne göre swap denilen komisyon alıyorlar gecelik. kar edersen sorun değil ama uzun süre zararda giderse swap büyüyebiliyor ve zarar ediyorsun
  • Gcm foreks ender ayakta kalan firmalardan oldu tebliğ sonrası malum artık Türkiye de ki, şirketlerde çok fazla yatırımcı kalmadı. Minimum 50 bin tl kuralı ve kaldıraç oranları düşünce yatırımcılar artık yurtdışı forex firmalarını tercih etmeye başladı.
  • ThAKB T kullanıcısına yanıt

Selam

GCM Forex çalışanı oluşunuz münasebeti ile bir konudaki merakımı giderebileceğinizi düşündüm.

Twitter'da denk geldiğim Forex rehberiniz adlı bir hesap Telegram üzerinden yatırım tavsiyeleri veriyordu. İstek gönderdim gruba girdim ama yatırım tavsiyelerini bir aracı kurumun mudisi, ViP üyelere verdiğini söyledi

Ve maalesef GCM Forex o aracı kurumlardan biri değil

Piyasa takibi konusunda ehil ve tutarlı yatırım tavsiyeleri alınabilecek bildiğiniz bir sosyal medya hesabı var mıdır?

Elbette sorumluluk tamamen benim

İlginize teşekkür eder, iyi günler dilerim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.