Şimdi Ara

GBT sorgusunda yakalandıktan sonra (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
30.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: peugeot208

erkek adamsınız kaçmayın askerden gidin gelin! zaten si si olayı var :) isterseniz kaçın elbet gideceksiniz!

Bedellinin eli kulağında
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

quote:

erkek adamsınız kaçmayın askerden gidin gelin! zaten si si olayı var :) isterseniz kaçın elbet gideceksiniz!

Bedellinin eli kulağında

bedelli bekleyenler için umarım çıkar devlet para kazansın :) ama ya çıkmaz ise boşuna zaman kaybı kaçanlar için!
  • quote:

quote:

quote:

Bedellinin eli kulağında

bedelli bekleyenler için umarım çıkar devlet para kazansın :) ama ya çıkmaz ise boşuna zaman kaybı kaçanlar için!

hocam emin olun kimse keyfi kaçmıyor, kimse istemez böyle bir şey. Borcu harcı olan mı dersin, ailesine bakma zorunluluğu olan mı dersin, eşi hamile olan mı dersin. Neler neler.

• quote:

Orijinalden alıntı: intikad

quote:

quote:

quote:

Bedellinin eli kulağında

hocam emin olun kimse keyfi kaçmıyor, kimse istemez böyle bir şey. Borcu harcı olan mı dersin, ailesine bakma zorunluluğu olan mı dersin, eşi hamile olan mı dersin. Neler neler.

aynen dostum ben yaptım ama bende kaçmıştım askerlik zaten bitince güzel..yapan için konuşmak kolay tabi..Allah dediğin gibi olan arkadaşların yardımcısı olsun askerlik gerçekten de tam bir ayak bağı!

• Beyler şimdi benim kardeşim gemide çalışıyor ve bakaya kaldı yurt dışında da konsolosluğa falan gidip tecil işlemi yaptıramıyor şimdi yurda giriş yaptığında kesin olarak yakalanır mı ya da o belgeyi imzalatıp gönderirler mi her gün başka birşey soyleniyor bu konuda?
  • X kare kullanıcısına yanıt
    eğer ilk yakalanışınız ise polis sizin askerlik işlemlerinizi başlatıp 15 gün süre veriyor. Siz kaçmaya devam ederseniz ve ikinci yakalanışız yaşanır ise direkt askere gidiyorsunuz gibi bir anlam çıkıyor değişen yasadan. yeni yasada polisin götürme yetkisi varmış gibi görünüyor.

yoklama kaçağı durumundayken yakalananlar ya da kendisi gelenler için: "bulundukları yerde resmi bir hekime yahut en yakın yerde bulunan asker hastanesinde muayene ettirilirler. Muayene neticesinde askerliğe elverişli oldukları anlaşılanlardan erteleme hakkı bulunmayanlar Millî Savunma Bakanlığınca tespit edilecek sınıf ve tertibat yerlerine derhal sevk olunurlar."

yazdığım yazı yeni değişen yasadan. resmi gazeteden okuyabilsiniz:
    http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2012/06/20120603-6.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi causeisunknown -- 28 Kasım 2013; 10:25:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: causeisunknown

eğer ilk yakalanışınız ise polis sizin askerlik işlemlerinizi başlatıp 15 gün süre veriyor. Siz kaçmaya devam ederseniz ve ikinci yakalanışız yaşanır ise direkt askere gidiyorsunuz gibi bir anlam çıkıyor değişen yasadan. yeni yasada polisin götürme yetkisi varmış gibi görünüyor.

yoklama kaçağı durumundayken yakalananlar ya da kendisi gelenler için: "bulundukları yerde resmi bir hekime yahut en yakın yerde bulunan asker hastanesinde muayene ettirilirler. Muayene neticesinde askerliğe elverişli oldukları anlaşılanlardan erteleme hakkı bulunmayanlar Millî Savunma Bakanlığınca tespit edilecek sınıf ve tertibat yerlerine derhal sevk olunurlar."

bende bundan bahsediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: causeisunknown

kişi muayane olmayı istemedikten sonra nasıl olacak? kollarından tutupmu muayane edecekler

• FrE3d0m kullanıcısına yanıt
    Polis kafasına silah dayayacak bir yandanda doktor kalbini falan dinleyecek
  • bende bakaya idim .hatta hala öyleyim.20 kasımda Atatürk havalimanında yurt dıiına çıkar iken bakaya diye aldılar elime o meşhur kağıdı verdiler yurtdışına çıkabilirsin dediler 20 dakika sürdü işlemler.ve şuanda yurt dışındayım.5 aralığa kadar konsolosluğa gidip işlemleri yaptırmam lazım.AMA ben 2014 kasımda askere gitmeliyim öncesinde olmaz ne yapmalıyım ... yardım lütfen
  • böyle adalet mi olur ya..kaçıncı dünya ülkesinde yaşıyoruz biz..resmen insan haklarına bir tecavüz bu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2 günüm kaldı bilgi sahibi olan varsa yardım lütfen .... bende bakaya idim .hatta hala öyleyim.20 kasımda Atatürk havalimanında yurt dışına çıkar iken bakaya diye aldılar elime o meşhur kağıdı verdiler yurtdışına çıkabilirsin dediler 20 dakika sürdü işlemler.ve şuanda yurt dışındayım.5 aralığa kadar konsolosluğa gidip işlemleri yaptırmam lazım.AMA ben 2014 kasımda askere gitmeliyim öncesinde olmaz ne yapmalıyım ... yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingofkemer -- 2 Aralık 2013; 15:34:48 >
  • Arkadaşlar yurt içi uçuşlarda her hangi bir sıkıntı yaşanıyor mu peki bu konu hakkında bilgisi olanlar cevap verirse diğer arkadaşlar içinde iyi olabilir.
  • yurtiçi uçtum haftasonu ve pazartesi sıkıntı yok. ama olur mu bilemem tabi
  • ayın 20 sinde yutiçi uçtum sorun olmadı akabinde yurt dışına çıkarken pasaport kontrolünde GBT de görüldü. ...
    ..
    Arkadaşlar şu konuda yardım bilgisi olan varsa . 2 günüm kaldı bilgi sahibi olan varsa yardım lütfen .... bende bakaya idim .hatta hala öyleyim.20 kasımda Atatürk havalimanında yurt dışına çıkar iken bakaya diye aldılar elime o meşhur kağıdı verdiler yurtdışına çıkabilirsin dediler 20 dakika sürdü işlemler.ve şuanda yurt dışındayım.5 aralığa kadar konsolosluğa gidip işlemleri yaptırmam lazım.AMA ben 2014 kasımda askere gitmeliyim öncesinde olmaz ne yapmalıyım ... yardım lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingofkemer -- 3 Aralık 2013; 21:09:48 >
  • kingofkemer kullanıcısına yanıt
    acil lütfen
  • kingofkemer kullanıcısına yanıt
    Kardeşim verdiğin cevap için teşekkürler ama senin işini ancak konsolosluklar bilir bence oradaki turk konsolosluğuna gidip öğrenmeyi denedin mi ?
  • Bilgi için teşekkürler inşallah her hangi bir sıkıntı olmaz şansımıza

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faenal -- 4 Aralık 2013; 9:30:09 >
  • askerliğini 18 ay yapmış bir abiniz olarak diyorum kî yav kaç ay yapacaksınız 5 ay mı 11 ay mı nedir ki 1965 3 keşan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkdaşlar bugün sabah emniyete girerken gbt sorgusunda yoklama kaçagı oldugum çıktı bir tutanak imzalatıp beni askerlik şubesine götürdüler. Benim üniversitede ögrenci kaydım vardı 2 yıl harç yatırmadım askerlik şubesindeki bayan baya yardımcı oldu önce aile hekimine muayne oldum tekrar gititm askerlik şubesine bana askere gitmek isteyip istemedigimi sordu gitmek istersem hemen götüreceklerini söyledi bende hemen gitmek istemedigimi söyledim bana okuldan gidip kaydımı aldırıp tekrar gelmemi istedi bende işlemleri yapıp kaydı aldırdım ve tecil yaptı şu an 01.01.2015 e kadar tecilliyim benim sorum şu beni polis askerlik şubesine götürdü buran bana para cezası gelirmi bilgilendirirseniz sevinrim teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.