Şimdi Ara

GAZİ DİŞ YAZMAK İÇİN SEBEPLER SİLSİLESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
1.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi öncelikle yazacak arkadaşların 15k-25k arasında olduğunu düşünüyorum.

Bu sıralamadan gelen bölümlere bakalım
    Tıp,diş,mühendislik

Bu sıralamadan gelen tıplar istanbul ankara izmirde değil zaten yani taşralı tıpçı olursunuz :/ Mesela yazdınız diyelim afyon tıpı 6 yıl afyondasın zaten orası kesin ondan sonra tusu kazanamazsan açıkçası çok iyi bir konumda olunduğunu düşünmüyorum normal hekim oluyorsun işte tamam kutsal falan diye düşünebilirsiniz belki ama sonuç olarak bulunduğun meslekte uzman olmayan bir konumda oluyorsun ee bu durumda büyükşehire göç etmeyi falan planlayabilirsiniz ama siz mezun olana kadar bir sürü daha doktorun geleceğini de düşünün yani büyükşehir için yine onlar öncelikli olur muhtemelen siz bu sefer afyon değil de yozgatda çalışırsınız.

Ki iş tus kazanmakla bitmiyor zaten tusta da yine alacağınız puan afyon karsa yetebilir yani tusa da çok sağlam çalışmanız gerekiyor zaten neredeyse hepinizin 1 mezun senesi var bir de okulu uzatirsin derken 25-26 yaşında kendinizi masa başında ders çalışırken bulabilirsiniz bakın dediğim şey bilimsel bir çalışma değil aynı yks gibi hadi sınavı geçeyim tarzında bir çalışma :(

Bu nedenle tıp yazmak en azından bu sıralamalar için mantıklı değil ha illa yazcaksaniz eğitimi iyi fakülteleri yazin yani benim bildiğim ısparta sivas tıp var okurken iyi eğitim alıyorum bilincinde olursunuz

Şimdi bu sıralamadaki muhler

İstanbul
    İtu makina
    Ytu ehm
    Ytu ie
    Ankara
    Hacettepe ie
    Odtu kimya muh
    Ankara ceng
    İzmir
    Ege ceng

Fark ettiyseniz hiç biri top tier üniversitelerden değil odtu hariç onda da kimya muhe ilgin olmadığı sırf odtulu olmak için yazdığın çok belli oluyor ki zaten derslerine falan herkes zor diyor

İTÜ makina var bir de ona yorumum da kimya ile aynı (tum secenekler arasinda bence yine en mantıklısı bu)

Ytu ,zamanında lise burası amacı da ituye adam yetiştirmek yani eskiden ituye şu kadar öğrencimiz gitti diye kutlama yapiyorlardi

Hacettepe ankara zaten top tier değil bosverin derim buralari ankara cengin sehrin disinda başka ilçede

Ege ceng eskiden 40kdan alan bölüm şimdi acaba ne oldu da 20k lik öğrenci aliyor ki kadro madro hepsi hala aynıdır muhtemelen

Ki izmir zaten ,muhde ankara istanbuldan sasilmamali

Niye diş yazmalısınız ki ?

Zaten bu sıradan yazınca ankara istanbul izmir dışına çıkmıyorsunuz

Gelen dişler en iyileri zaten

Sene sayısı daha az 5 yıl

Dus tusa gore daha kolay

Dersler daha rahat geçilir hocaların birakiyim diye ekstra çabası yok olabildiğince gecirmeye calisiyorlar

Pratik ödevler zor değil zevkli geliyor herkese

Neyse bunlar gereksiz detaylardı

Öncelikle bulunduğun meslekte aldığın egitimin en iyi yerlerde olması önemli bir şey bunu tıp ve muhlerde goremiyoruz

Neden gazi diş ?

Burada cccc muhabbeti yapacak varsa geri gitsin gazi diş özelinde böyle bir şeyle karşılaşma ihtimaliniz 0 zaten o konuda cekinceniz olmasin

Hacettepe daha çok teorik odaklı zaten herhangi bir Hacettepe mezunu gazi yazsaydim keşke der çok hacettepeliyle konuştum

Hacettepenin binası daha güzel sadece bence tek ekstrasi bu

Ankara dişte iyi ama binası çok kötü 5 senen gecicek orada ve ankara dis cok daha zor deniyor yani çok kasmaya gerek de yok

Bina olarak
    Hacettepe > Gazi > Ankara
    Teorik
    Hacettepe > Ankara > Gazi
    Pratik eğitim ( yani aslında önemli olan şey bu ne yapcan binayi teorigi , teorik eğitimi kendin halledersin zaten 15 20k yapmissin alti üstü 2-3 kemik ismi ezberliyorsun )
    Gazi > Ankara > Hacettepe

Ve prof sayısı max olan okul gazi yök atlas dogruluyor

Onun haricinde konum olarak en iyisi gazi çünkü okul emekte bunu şimdi tam açıklamam mantıklı olmaz ama ankaraya gelince anlarsınız konum olarak farkı

Bence çok güzel yazdım gayet realist yaklastigimi düşünüyorum

İzmir istanbul dişler hakkında bilgim yok ama ben olsam Ankara hariç izmir ege diş yazardım

Sorunuz varsa ki her şeyi açıkladım yoktur herhalde pmden ulasabilirsiniz günün her saati

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Up

• Hadi sert bi seyler yazin

• Burada uzun yazınca okunmuyor ya ben ekşiye gidiyom

• Gazi diş yazmak için en büyük sebep çekayı orada görebiliyor olmanızdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hangar31 kullanıcısına yanıt
    Hocam ilk sıradan kapatmasin diye yazmadım bile onu sm=afro.gif)

• itü makina yazın geçin bence

• Gazi ee ya da Bilgisayar yazacağım. Okuyanlardan tanıdığınız varsa yorumları nasıl hocam?

• Tebrikler kel bir kafa ve tatmin olmadığınız bir maaş kazandınız  

• LuanM L kullanıcısına yanıt
    Gazi eeden çok tanıdığım var hocam genel olarak savunma sanayi odaklı ee egitimi gayet iyi ,ceng hakkında çok bilgim yok

• Hocam tamam diş bazı noktalarda iyi hoş (zamanında ben de düşündüm bir nebze) felan ama tıpı niye gömdün yavvv akxkwkw neyse dewam

• doktorumuzzz D kullanıcısına yanıt
    Hocam sizinle bu konuyu instadan tartisalim bence

• çekanın dişi kullanıcısına yanıt

Hocam qjskw instam yok ama istediğiniz mecradan tartışabiliriz fikrim belli tezim çok.....

Wpden tartisalim hocam tartisma ihtiyacim var

• çekanın dişi kullanıcısına yanıt

• 15-20k aralıgına tıp tavsiye ederim hocam.

sizin de girdiginiz 21k bandı sıralamalara ise gazi dis güzel bi secenek.

tıpa sallamayın lütfen biz dostuz.

bu arada verdiginiz afyon tıp örnegi gerceklerle uyusmuyor.

sebepleri

1)afyon tıp mezunu tusu kazanamıyor demişsiniz sanırım tusa boş kalan kontenjanlardan veya sağlam okullara girilen puanlardan hBeriniz yok.

2) kazansa bile kars kazanır demişsiniz. bu da tamamiyle yanlıs tus tamamiyle kisisel bi sınav afyon mezunu olup hacettepe derma kazanan birileri olduguna falan eminim ben.

selamlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Selamlar hocam sallama amacım daha fazla ilgi çekmesiydi :(

Ama afyondakiler mesela hacettepeye göre daha az tus kazaniyor olmalı yani afyonda ihtimal az oluyo diye dedim sadece

• Diş > tıp bu arada (gözünüze girdim mi hocam bitsin bu küslük )

• +1

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.