Şimdi Ara

Garip bir sorun Gtx 960m Lütfen Bakın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Acer nitro v5 bilgisayara sahibim ( 2.el olarak yeni aldım) özellikler.

i5 4. nesil işlemci
    8 gb ram
    gtx 960m
    windows 8,1

Ekran kartının bütün driverleri yükledim sorunsuz yüklendi yönet donanımlarda gözüküyor msi progarmlarında bir gözüküyor bir gözükmüyor.

Soruma gelecek olursak bir oyun açtığımda hd 4600 ile 15 fp alırken gtx 960 ile açtığımda 3-5 fps alıyorum en fazla ve gpu kullanımı %0 ile 5 arası gidip geliyor sadece bir süre sonra tamamne 0 oluyor.

bu olurken de normalde hd 44600 ile açtığımda işlemci sıcaklığı 60 70 olurken nvidia ile açtığımda ısı 95 gözüküyor fakat nedense msi programında gpu 2 diye geçiyor ( bu da sanırım yine hd 4600 oluyor çünkü birinciyse açtım.)

yani gpu yu görmüyor mu bozuk anlamadım gitti. Gpu kullanımı yerlere iniyor ve işlemci sıcaklığı 95 e çıkıyor.

bir de furmark ile test etmeye çalıştığımda ayarlar kısmında gpu gözükmesine rağmen çalıştır dediğimde lütfen geforce 6300 den yukarı bir kart kullanın gibi bir hata veriyor yani ayarlrda görse de çalıştırmıyor.

yarın windows 10 kuracağım fakat buraya bir yazayım sorun ne olabilir dedim.

• Yok mu fikri olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunlar da gpuz görüntüleri bir gariplik var mı? Memory size kısmı neden 0? Oyuna Nvidia kartı ile girdiğimde zaten kullanılan 20- 30 mb bir şey gösteriyordu .

• Sürücüleri acer'ın sitesinden çekerek kurmanızı tavsiye ederim. Ancak sorununuz muhtemelen windows 10 kurmamış olmanızdan da kaynaklanıyor olabilir. Resmi destek windows 10 diye görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

Sürücüleri acer'ın sitesinden çekerek kurmanızı tavsiye ederim. Ancak sorununuz muhtemelen windows 10 kurmamış olmanızdan da kaynaklanıyor olabilir. Resmi destek windows 10 diye görünüyor.
    Şimdi yükledim windows 10 acerin sitesinden indirdim driveri ama öncesinde senin yazını gormeden gtx 960 a sağ tıklayıp güncelle dedim baktım bar 15 dk geçti dolmadı bende iptal ettim sonra acerin sitesinden indirdim ama grafik donanimi bulamiyor dedi kapattim actim falan yok.
    Görmüyor. Nvidianin en gucel surucusunu indirdim kurdum mavi ekra verdi bu defa hic gozukmedi ekran karti sonra gizli aygitlari goster dedim baktim silik duruyor sağ tıklayıp gunceleldim sonunda güncelleri ama kart aygıt yöneticisinde veya herhangi bir yerde gözükmüyor.

Şimdi sifirliyorum baştan ama mavi ekran kafamı karıştırdı sanirim kart gitmiş.

• Yok formattan sonra direkt acer sit3sinden indirdim kurarken mavi ekran veriyor birnsorunla karşılaştı yeniden başlayacak diye.

• Kuon kullanıcısına yanıt
    Önce chipset sürücüleri, sonra intel ekran kartı sürücüsü, sonra nvidia ekran kartı kurulmalı.
  • Yükledim aygıt yoneticinde gözüküyor düzgün çalışıyor diyor ama gpu z den bakıyorum memory size 0 saat hızları 0 gösteriyor. Poff

• quote:

Sürücüleri acer'ın sitesinden çekerek kurmanızı tavsiye ederim. Ancak sorununuz muhtemelen windows 10 kurmamış olmanızdan da kaynaklanıyor olabilir. Resmi destek windows 10 diye görünüyor.
    Driveei yukledim inteli devre disi biraktim oyuna giriyor ama asiri yavas 5 fps falan.. gpu z de memory size 0 diyor me memory hızı da sidir gpu clock normal gösteriyor. Hafiza cipi falan mı ucmustur

• Kuon kullanıcısına yanıt
    Intel ekran kartını devre dışı bıraktığınıza göre, bilgisayar konusunda oldukça acemi olduğunuzu düşünüyorum. Böyle yaparsanız zaten çalışacak sistem çalışmaz hale gelir. Muhtemelen gözden kaçırdığınız ve yanlış yaptığınız birşeyler var.
  • mcgoktug kullanıcısına yanıt
    intel kartını devre dışı bıraktım çünkü dedim her şartta o mu devreye giriyor. çünkü o devredeyken nvidiadan hiç oyunu açmıyor siyah ekran gelip gidiyor hemen. bios ayarlarına bakayım dedim o da eski eski derken bios güncel de hiç seçenek yok ekran kartıyla ilgili.

• mcgoktug kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sana binlerce kez teşekkür ed4im 2 gündür uğraşıyorum dolaylı da olsa sen çözün olayı indeki devre dışı bırakın aptalca deyince araştırdım baktım intelle beraber çalışıyormuş Nvidia anlaşma köyleymiş sonra bir baktım ıntel driveri 2014 güncelledim biraz uğraştan sonra her şey normal şu an.tek sorun intel surucusunun eski olmasıymış

• quote:

Intel ekran kartını devre dışı bıraktığınıza göre, bilgisayar konusunda oldukça acemi olduğunuzu düşünüyorum. Böyle yaparsanız zaten çalışacak sistem çalışmaz hale gelir. Muhtemelen gözden kaçırdığınız ve yanlış yaptığınız birşeyler var.
    Falza sevindim sanırım: ) gpu z de memory falan her şey gözüktü inteli guncelleyince ben de oldu sandım ama oyuna girmeye çalışınca mhz memory falan yine sifir gösterdi. Furmark yapmaya çalışınca geforce 6 beya yukarı kullan diyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.