Şimdi Ara

Garanti dışı KİA alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
786
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam, 2012 Kia Ceed buldum (yeni kasa) Araç 65bin de ama son bakımına geçen sene 35 binde girmiş. Dolayısıyla 1 bakımı kaçırmış ve garanti dışı kalmış.
    Çelik motor kialara 5 yıl ihtiyari garanti veriyor. Bundan mahrum olucam. Araç otomatik vites.
    Sırf garanti kapsamı dışında kalıyor diye bu arabayı almaktan vazgeçilir mi?

• fiyatı garanti kapsamında olanlara göre çok avantajlıysa alınabilir..

nekadar istiyorlar?
  • Fiyatinda gerekli dususu yaparlarsa niye vazgecilsin. İyice baktirin tek sorunun bu olduguna emin olun. 3-5 bin tl ucuza alin binin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Km ile oynanmış olabilir. Uzak durun

• Aslında bakım periyoduna göre km normal gözüküyor ama insan gene çok güvenemiyor. Fiyatı 2-3 daha uygun gibi piyasaya göre..
  • Maceraya gerek yok. Bence uzak durun. Fiyat cok uygun ise alinir. Ama km dusurme olabilir. Sonucta arac 100 000 e kadar garanti kapsaminda. 100 bini doldurmussa zaten garanti doldu diyip sanayiide yaptirip bakimlarini simdi de km yi dusurup satiyordur

• B3nde sportage var iki filtre yağa 600 tl istediler garanti dişi kaldi hiçde umrumda değil.

150 liralik işe 600 alamazlar benden.kaldiki 150 arti 150 km yapicam bide o 100 tl.

Gittim.sanayide yaptirdim koyduklari yağ bile dandik 7 binde simsiyah olmuştu.dedim castrol koyun onuda yapmiyorlar. Yerim garantisini .

5 yil garanti falanda yok .iyiniyet hede hödö.

Garanti belgesinde ne yaziyor ona bakin.60 bin 2 yil.

4. Yilda tamiredilebilcek şeyleri yapiyorlar.parça parasini aliyorlar işcilik onlardan.

• Gidin dyno testini kaliteli bi yerde yaptirin iyi bi ustaya gsterin.

Alinir rahatlikla.

Kardeşimde jetta var 2013 şirket araci oda garanti dişi kaldi bakima goturemiyor yoğunluktan.

• Hemen kötü düşünmeyin..
    Ben de garantimi bile bile yaktım, bunda kötü bir şey yok ki.. Yılda sadece 2.000 km yapan biri olarak servis kazığı yemek istemedim..
    Aracımı bir gün satarsam, alacak kişi sırf servis kayıtları yok diye kıllanıp vazgeçerse büyük bir şansı tepmiş olur..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi niyetlerden bahsediliyor ama burası tr ona göre düşünün
  • Km düşür servise sok garanti kapsamına girer yeniden..
    Bence o işin içinde başka bir durum var..
  • Bende Eylül ayında aldığım Venga ile Kia sahibi oldum. Araç 60.000 de ve aldığım kişi 60.000 bakımını dışarda yaptırmış. Sunroof perdesinde sorun çıktı servise uğradım daha 60.000 bakımının dışarda yapıldığını söylemeden perde sorununu sordum. Lafta 5 yıllık garanti 2015 Ekimine kadar mevcut ama demezlermi perdenin garantisi iki yılmış ve garantiye girmezmiş. Perde parası 2.000 tl cik. 60.000 bakım fiyatınada 700 tl dediler. Anlıyacağınız üzere Kia servisi pekte uğranılacak yerler değil. Bari polen filitresini değiştireyim dedim. onada 110 tl istediler. Sanayide 10 tlye filitre aldım. Perdeyi kendim tamir ettim. Kolay kolay uğramam artık Kia servisine. Aracımdan çok memnunum ama servis olayı hiçte hoş değil. Eski aracım Hyunda idi ve garantiden enjektör dahi değiştirdim. 5 Yıl gerçek garanti vardı ama Kia da 2+3 gibi birşey ve 2 yıl sonrası zaten çoğu şeyi kapsamıyor.
  • garantisi bittiyse güvenle alabilirsiniz.
  • 2 yıl sonra zaten kianın +3 yıl garantisi tırışka ötesi. Valla bende +3 yıl saçma garanti için gidipte kendimi gerizekalı yerine koydurtmadım. Kendim orjinal parçalarla bakımını yaptırdım.
    Satacak olsam 5 kuruş aşağıda vermem olmayan garantinin neyini satın alıyorsunuz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.