Şimdi Ara

Gaming Modem Tavsiyesi Lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar kendime gaming modem almak istiyorum ama istedigim modem bir router görevi görüyormus ama bazı router lar fiber internete baglanıyormus.

Asus RT-AC86U almak istiyorum evimdeki fiberde modem ihtiyacı olmadan kullanabilirmiyim yada yanına nasıl bir modem almalıyım ki router ı tam anlamıyla kullanabileyim.

Ayrıca gaming modem/router tavsiyelerinizide bekliyorum.

(Ayrıca benim çevremde çok duymaya başladığım bir konu oldu gaming modem/router bunları almayı düşünen arkadaşlarada faydalı bir konu olucağını düşünüyorum)

İyi forumlar arkadaşlar.

• Netgear xr500 routera bak en iyi secenek o bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirJET

Netgear xr500 routera bak en iyi secenek o bence

Sanırım bu Modem yerine geçiyor benım fiber baglantımla?
  • Öncelikle internet bağlantınız gerçek fiber mi ? Yani evin içine kadar fiber kablo geliyor mu ? birden çok fiber uygulama var normal telefon kablosuna da türkiyede fiber diyolar :)

XR500 netgear nighthawk modem degildir , router dır. Hiç bir şekilde modem olarak kullanamazsın , hali hazırda kullandıgın modem var ise ozaman xr500 alabilirsin router olarak kullana bilirsin , eger düşünüyorsan almayı türkiyede fiyatı 427 dolar + kdv. amazondan alırsan 299 dolar ama bu sefer de vergisini vermek zorundasın...

Türkiyede herhangi bir routerın veya modemin ping e , gecikme sürelerine faydası veya zararı yok , ama arkadaşın söyledigi router da netduma yazılımı mevcut bu yazılımda desteklenen oyunlarda örnek resmi destekli oyun call of duty de , gecikme süreni düşürdügünü iddaa ediyor :) yani bu iddaa türkiyede ne kadar başarılı olur ? belli degil.

Daha önce araştırdıgım kadarıyla türkiyede 2 kişi gördüm netduma r1 router almışlar ve kullandıktan sonra satıyolardı...

• Bende de rt-ac86u var wtfast açık kapalı farketmiyor csgoda da bf1 de de çünkü sanırkm yasaklı vpn gibi çalışmıyor da olabilir ama bizde etkisi olmadığı kesin.

• Bu tarz üst seviye cihazların turkiye şartlarında pek getirisi olmayacaktır büyük ihtimal

İş genel olarak alt yapıda bitiyor

• Evet arkadaşlar görüp yorum yapan herkese teşekkürler Yukardada arkadaşın verdigi linkteki modemi "ASUS ac rt88u" Amazondan Almıştım.
    Denedim ve hiçbir + sını görmedim ( derken oyun anlamında ) WTF ile kullandım b, + sı olduysada hıssedılır bırsey yok o yuzden urunu
    2-3 gun belkı bırı ıster dıye elımde tuttum ılan vs verdım pek ılgılenen olmayınca amazona gerı gonderdım. Teşekkürler.
  • Konuyu takip ettim , aldığınız cihaz veya farklı markaların buna benzer ürünleri kullacının evde veya iş yerinde 1 den fazla internet kullanan cihaz varsa konsol , pc , telefon , laptop , 2. bilgisayar bunlar arasında öncelik belirliyosunuz örnek konsolda oyun oynarken , aynı anda bilgisayar dan dosya gönderirken trafik önceliğini ayarlamanıza yardımcı oluyor...

Tabiki türkiye şartlarında normal bir ev kullanıcısının interneti download 24 mbps diyelim upload max 3 mbps dir :) şimdi gel bu 3 nereye öncelik var :)

Gaming modem, gaming router , o gaming ping düşürücü program xD Böyle bir şey yok beyler ! DAHA öle bi dünya yok !

Ben avrupada herhangi bir ülkede olayım mesala hollanda - almanya - ingiltere - fransa ve benim bilgisayarım her oyunu çalıştırsın ultra ayarlara gerek yok ! en düşük ayarlar da kasmadan çalıştırsın , monitörüm de 60hz olsun , TEK bişey istiyorumm 1 gigabit simetrik internetim olsun ,

Ve gelelim türkiyeye adamın bilgisayarında 2 tane gtx 1080 ti ,64gb ram , ssd si , yok killer etherneti , yok mekanik klavye ,mouse dur , yok 240 hz monitörüdür , herşeyin en kral , en pahalı ,en kaliteli gaming ürünlerini kullanıyor olsun !

Ve bu adam herhangi bir oyunu benimle aynı seviyede oynasın ! Bu adamın skor olarak beni geçmesi imkansız ! :) Online oyunda tek kural vardır internet baglantın iyiyse kralsındır !

• quote:

Orijinalden alıntı: Mertcanoa

Konuyu takip ettim , aldığınız cihaz veya farklı markaların buna benzer ürünleri kullacının evde veya iş yerinde 1 den fazla internet kullanan cihaz varsa konsol , pc , telefon , laptop , 2. bilgisayar bunlar arasında öncelik belirliyosunuz örnek konsolda oyun oynarken , aynı anda bilgisayar dan dosya gönderirken trafik önceliğini ayarlamanıza yardımcı oluyor...

Tabiki türkiye şartlarında normal bir ev kullanıcısının interneti download 24 mbps diyelim upload max 3 mbps dir :) şimdi gel bu 3 nereye öncelik var :)

Gaming modem, gaming router , o gaming ping düşürücü program xD Böyle bir şey yok beyler ! DAHA öle bi dünya yok !

Ben avrupada herhangi bir ülkede olayım mesala hollanda - almanya - ingiltere - fransa ve benim bilgisayarım her oyunu çalıştırsın ultra ayarlara gerek yok ! en düşük ayarlar da kasmadan çalıştırsın , monitörüm de 60hz olsun , TEK bişey istiyorumm 1 gigabit simetrik internetim olsun ,

Ve gelelim türkiyeye adamın bilgisayarında 2 tane gtx 1080 ti ,64gb ram , ssd si , yok killer etherneti , yok mekanik klavye ,mouse dur , yok 240 hz monitörüdür , herşeyin en kral , en pahalı ,en kaliteli gaming ürünlerini kullanıyor olsun !

Ve bu adam herhangi bir oyunu benimle aynı seviyede oynasın ! Bu adamın skor olarak beni geçmesi imkansız ! :) Online oyunda tek kural vardır internet baglantın iyiyse kralsındır !
    Bütün söylediklerinize katılıyorum. Saygılar...

• ASUS DSL-N17U var elimde sıfır kutusunda çift işlemci ile çok kullanıcı olan evlerde bile sıkıntısız çalışan bir modem istersen iletişime geçebilirsiniz uygun fiyata vericem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.