Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Maykilot23

Hocam lenovo 3.1 k sunan hb de. KDV indirimiyle 2.7 k oluyor. Bu fiyatıyla bence en iyisi. Sıkıntı yasayanlar da var cok memnun olanlarda. Kısmet artık iyi cıkıp cıkmaması laptoplarda Bi yerden sonra
    Hocam ona 300 lira da ssd eklemek gerekiyor. fiyat hp ile aynı oluyor. gelirse hpye de gelir kdv indirimi.Full hd de yanıma kar kalır.
    Ama tabi dolar artmasıyla n11deki satıcı 3900liralık hpyi 4100 lira yaptı Hepsi zamlanır yakında. Kurnazlık yapıyorlar sanki elindeki stoğu bu kurdan almış gibi kur arttıkça fiyatı da arttırıyo, almıyorum ulan. Arttır istediğin kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 7 Ağustos 2018; 0:5:37 >
  • bestgr B kullanıcısına yanıt
    500 lira ucuza alma imkanın varsa al tabi. Benim için arada bin TL den fazla oluyor. KDV indirimi hb ye her ay geliyorsa n11 i bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Media mark lenovo laptoplar indirim gözüküyor suan. Bakmak isteyen baksin. Bana 17 inc lazım o yuzden yaramiyor.

• Maykilot23 M kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğiniz ürünün fhd ekran modeli olan ip520 daha iyi değil midir 320den? aralarında baska farklar var mıdır ?
    Birde düşük mhzli mx150 ve normal mx150 ekran kartları varmıs sanırım 320 ve 520de hangileri mevcut ? iyi midir kötü müdür ?
    Kdv indirimiyle msi gl62 almaya niyetli gibiyim 3500 civarlarına düşerse 1050li birşey almak 520den daha iyi olur sanırım
    Fakat bu sefer 7.nesil hq işlemci mi 8.nesil u işlemci mi sorusu ortaya cıkıyor sizin düsünceniz nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bloodin

Bu cihaz oldukça güzel olmasına rağmen kurun da etkisiyle fiyatı iyice fırladı, aynı fiyattaki ve ekran boyutundaki HP 15-CK004NT daha üstün kasa kalitesi, dar çerçeveleri ile daha küçük ve ince yapısı, parlak IPS ekranı, sadece 1.7 kilo ağırlığı ve PCI-Express süper hızlı SSD'si ile çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Ya da bırakın paranız cebinizde kalsın Acer A5 serisi kasalar metal menteşe ve metal avuç yaslama yeri içeren çok kaliteli dizaynı çok uygun fiyata sunmaktalar:

https://www.teknosa.com/urunler/125039432/acer-a515-51g-51ry-intel-core-i5-8250u-16ghz-4gb-1tb-geforce-mx150-156-notebook

Sadece 2999 TL'ya 8. nesil i5 ve MX150 ekran kartı içeren bu cihazı alın, 300 TL'ya da HyperX veya Corsair gibi 4 GB kaliteli bir Ram daha ekleyin, güle güle kullanın ;)

Ayrıca altta ram ve harddisk kapakları olduğu için garanti bozulur mu, kasayı açabilir miyim gibi düşüncelere girmeden çok rahatça harddisk ve ram değişebilirsiniz, ileride bir SSD de alırsınız, tadından yenmez, buna rağmen üsttekilerden ucuz olur :)
    3900 e fırlamış hocam bu da :)

• HoLY.oNE kullanıcısına yanıt
    Oyun oynatır elbette. y520 de evet harman var.
    EDit : ip520 de de var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expressimo -- 7 Ağustos 2018; 2:53:12 >
  • Benim de böyle bir hayalim vardı ama döviz...
  • Merhaba. 2013 yılında Lenovo y500 almıştım. 5 yıldır iyi kötü kullandım ama artık çeşitli sorunlar çıkmaya başladı ve kullanamiyorum artık. Şimdi elimde 3000-4000 arası bir bütçe var. Evet bu fiyat yüksek performans için yeterli değil ama malesef bütçe bu kadar.

Biraz araştırmalarım sonucu birkaç laptop buldum. Oyun oynarım ama illa yüksek performansta oynayacağım diye düşünmem. Oynadığım oyunların en performans gerektireni pubg oluyordu zaten. Y500de 30 fps ile oynuyordum. Yeni laptopta minimum 50-60 fps versin yeter

Aşağıda vereceğim 3 linkten hangisini önerirsiniz?
    1-https://www.hepsiburada.com/asus-vivobook-s510un-br128-intel-core-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-mx150-freedos-15-6-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV0000090BR9?magaza=Webdensin#reviews

Asus laptopların kasasını beğeniyorum. Kaba durmuyor hem iş hem oyun bilgisayarı gibi görünüyor. 256gb ssdsi var bu artı görünüyor fakat hdd yok sanırım içinde. 256gb yeterli olur diye düşünüyorum, gerekirse 1.5tblık harici harddiskim var onu kullanırım diye düşünüyorum. Gerek hafifligi ve kasası olsun, gerekse olumlu yorumlar olsun bu pcyi sevdim. Aslında işe başlayınca iş için macbook veya benzer bir laptop almayi düşünüyordum fakat bu asus da inceliği ve hafifligi ile onun yerini de tutabilir gibi düşünüyorum. Yani en azindan belli bir süre macbook alma düşüncemi erteletebilir.

2-https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-320-15ikb-intel-core-i5-8250u-8gb-1tb-mx150-windows-10-home-15-6-tasinabilir-bilgisayar-81bg00lxtx-p-HBV00000A2CJ6

İşlemci ve ekran kartı asus ile aynı. Fark 1 tblık hdd ama bunda da ssd yok işte. Ayrıca 5 yıldır lenovo kullandım. Memnundum fakat kasa olarak kaba duruyor ve ağır. Bu nasıl bilmiyorum. Bunun bi artısı da windows 10 oluşu. 5 yıl lenovodan sonra farkli bir marka kullanmak istiyorum aslinda..

3-https://www.hepsiburada.com/msi-gl62m-7rdx-2699xtr-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000AV5YQ?magaza=Tekramarket

Bunda gtx1050 ve 7. Nesil işlemci var. Msi gaming konusunda diğerlerinden daha iyi diye biliyorum ama bazi yerlerde de 2 gb 1050 yetmez veya çok ısınıyor gibi yorumlar okudum ne kadar dogru bilemiycem. Full Hd olmasi avantaj bunun diğerlerine göre.

Fikirlerini bekliyorum bilgili kişilerden :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenerliso -- 7 Ağustos 2018; 4:33:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• pgss0077 P kullanıcısına yanıt
    Fhd daha iyidir tabi ayrıca ondaki ekran kartı 4 GB. Ekran kartında 4 GB 2 GB cok farketmez diyenlerde var ama. İp320 2.7 k seviyelerine düsüyor. İp520 gecen sefer düşmemişti arada iyi bir fark oluyor yani fiyat olarak. İ5 8250 u tasarrufa yonelik yapılmış dusuk hızdan baslayıp yuksege cıkabiliyor. Hq yüksekten başlayıp biraz daha yükselebilir. Oyun için Hq daha iyidir derler. Ama i5 8250u ile kıyasladıgımızda Bi tık daha geride kalıyor testlerde araatırdıgım kadarıyla.

• fenerliso kullanıcısına yanıt
    msi oyun bilgisayarı diğerleri günlük kullanım için msi soğutma, malzeme ve oem açısından diğerlerinden daha iyi 500-1000 tl daha ekleyip 4gb ekran kartlı, ssd ve 7700hq lu laptopta bulabilirsiniz o daha uzun ömürlü olur
    Pubg de 60 fps diyorsanız gtx 1050 lere bakmanız gerek. Oda 4000 i bile gecti

Bir markaya toptan "iyi" demeyi veya toptan "ısınıyor" demeyi doğru bulmuyorum, modellere göre değerlendirmenin daha iyi olacağı görüşündeyim...

Acer'da en alt seviyeyi temsil eden E serisinden, A1 ve A3 serilerinden uzak durmanızı öneririm, A5 ise mesela metal katkılı sağlam yapısı ile fiyatına göre üstün bir kasa performansı sunacaktır

• fesbi kullanıcısına yanıt
    Ne Kur ne de kampanyalar yerinde durmuyor ki...

• Ekleme şansım yok malesef. Maksimum 4000 TL bütçe. Aslında sırf oyun için almıyorum biraz da görsel olarak güzel görünsün ve taşınabilirliği daha kolay olsun istiyorum. İlerde zaten ps4 alma gibi bir planım da var. Beni şöyle oyun konusunda 1 yil idare etse yeterli.Oynadığım oyunlar da zaten football manager-fifa-cs go ve pubg. Youtubedan 8250U MX150 oyun performanslarina baktım fena değil gibi geldi. Ama işte bilemiyorum gtx1050li msi mi alsam yoksa asusu mu karar veremedim. Lenovoyu eledim zaten kafamda @yasin_92

Bu msi 3999 TL zaten şu an gtx1050 kart var ama iste yukarda yazdığım nedenler düşündürüyor. @Maykilot23

1 yıl idare etsin dersen mx150 yeterlidir. Lenovoyu neden eledin

gl62m de herhangi bi kronik sorun yok 6 kanallı çift fan var sorun olacağını sanmam alacaksan msi al diğerleri oyunlarda ilerisi için sorun yaratır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin_92 -- 7 Ağustos 2018; 11:29:11 >
    5 yıldır lenovo kullanıyordum. Sıkıldım açıkçası farklı bir marka istiyorum. Biraz psikolojik olarak aslında. Bir de bazi yerlerde lenovonun o modelinde fan sesi hdd sesi çok geliyor felan yazmışlar.Ama dediğim gibi mx150li model alcaksam kasa olarak güzelini alırım. Şu an aklima takılan 7.nesil gtx1050 mi yoksa 8. nesil mx150 mi?..

8 7 ye gore baya iyi deniyor yüzde 40 daha iyi

• Hocam 8-10 bin arası gtx1060 li ne önerirsiniz gtx1070 var o fiyata Casper excalibur o nasıldır ?

• arkadaşlar bütcem 4000TL monster almayı düşünüyordum ama şuan fiyatlar güncellenmiş ve bi kaç yeni özellik eklenmiş Abra a5 v13.1.1 almayı düşünüyorum ne diyorsunuz ?
    iç mimarlık okuduğum için bazı programlar kullanacağım(autocad,3d max,render almak gibi) bazende bf1,pubg falan oynarım o kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HDogus -- 8 Ağustos 2018; 17:6:22 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.