Şimdi Ara

Gaming Laptop Satın Alma Rehberi/Bakım Ve Kullanım İncelikleri/Her Türlü Tavsiyeleri (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.731
Cevap
156
Favori
426.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gtx1050 de uzun sure goturur. Benim suanki laptop 2010 kasim cikisli gt420m ekran karti var oyun icin bi laptop bile degil son cikan oyunlarin bazilarini en dusuk ayarda donmadan oynatiyor. Gtx1050 4gb lik modeli ultra takintiniz yoksa 4 5 sene rahat goturur diye düşünüyorum. Tabiki gtx1050ti hatiri sayilir ustunlugu var gtx1050 ye karsi. Acelen yoksa paranda hazirsa bekle bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • disisteyenbiri D kullanıcısına yanıt
    Parca yukseltme isini monster a bi danis istersen temsilcileri cevap veriyor benim bildigim monster disardan müdahalede garanti disi birakiyor. Bide kullandiklari ram marka model urun ozelliklerinde yaziyor bak bulabiliyormusun etrafta

• yasin_92 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bir danışayım

Dediğim gibi zarar verilmediği sürece garanti dışı kalmıyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disisteyenbiri -- 5 Ağustos 2018; 14:36:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin_92

Kronik bi problemi var mi, sogutmasi nasil onlar hakkinda bi bilgim. Hdd takmak cok basit ama kendin takarsan garantin yaniyor. 16 gb ramli monsterlar 5000 tl ustu fiyatlarda bence kdv indirimi bekleyip hepsiburada dan alman daha mantıklı olabilir msi veya lenovo legion saglam modeller
    Bu kdv indiriminde. Fiyatları indirimli sekildemi yaziyorlar sitelerinde. Yoksa normal fiyatini yazıp. Biz %18 hesaplayip düşürüyormuyuz.

Ben hic indirimli görmedimde, fiyatlar hep uçuktu :)

• Kean37 K kullanıcısına yanıt
    Fiyatlar indirimli yaziyor bazi urunlerde ciddi bi dusus oluyordu simdi dolar 5.10 tl olur mu bilmem. Ama illaki olur stoklarinda fazla bekletmek istemezler

• quote:

Orijinalden alıntı: disisteyenbiri

Teşekkür ederim bir danışayım

Dediğim gibi zarar verilmediği sürece garanti dışı kalmıyormuş
    Geçen gün kadıköyde ki mağazasına gittim Abra a5 İ7 li modeli inceledim onu almayı düşünüyorum. Tabi kdv indirimi bekliyorum

Ürünü aldıktan sonra kasayı açıp temizlerken garanti dışında kalır mı diye sorduğum da hayır kalmaz dedi zaten sizin yapmanıza gerek yok 6 ayda bir getirirseniz ücretsiz temizlik yapıyoruz, garantisi bittikten sonra da getirebilirsiniz dedi.

Ek olarak herhangi bir parça yükseltmede ram vs. garanti dışı kalmadığını da belirtti.

• Merhaba arkadaşlar, mx150li i5 8.nesil laptop araştırıyorum bir süredir. Bütçem 3-3,5 civarında. endüşük ayarlarda sabit 40-50fps pubg oynamak yeterli benim için. Günde 1-2saat oyun, sonrasında webde gezinti, dizi-film.

3 adet alternatif var.

1-HP 2QH30EA 15-CK004NT I5-8250U 8GB 256GB SSD 2GB MX150, FHD.https://urun.n11.com/dizustu-bilgisayar/hp-2qh30ea-15-ck004nt-i5-8250u-8gb-256gb-ssd-2gb-mx150-vga-156-P245238724
    480 lira hp indirimi, 100 lira da çekle beraber 3350 civarına geliyor.

2-Lenovo 320 Intel Core i5 8250U 8GB 1TB MX150
    3100+ssd taksam 3400lira. FullHD değil.

3-Asus VivoBook S510UN-BR128 Intel Core i5 8250U 8GB 256GB SSD MX150
    Fullhd değil. 3700 sitelerde ama geçen 3500e görmüştüm.

Hem en uygun fiyatlı hem de FullHD olduğu için hp öne çıkıyor.Forumda araştırdığıma göre birkaç ufak +sı daha bulunuyor.PCIexpress bağlantısı gibi. Ama tabi en büyük soru işareti sıcaklık. Pavilion g6 kullanıyorum 5-6 yıldır.Çok çektim sıcaklıktan ama o zamanın güncel oyunlarını da denettirdi. 7670m ile 20fps witcher3 bitirmiştim:) Yanık plastik kokuları geliyordu ama bir şey olmadı bilgisayara.
    Ne dersiniz? KDV indirimi gelmeden hangisini alacağımı kesinleştirmek istiyorum. HPnin 480liralık geri ödemesi işleri çok değiştiriyor.

@bloodin hocam, sizin de mesajınızı gördüm bir konuda bu bilgisayarlarla ilgili. Siz de yorumlarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestgr -- 6 Ağustos 2018; 17:55:5 >

hocam bu modellerden hangisini önerirsin ?

Dell Inspiron 7577 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Freedos 15.6"
    Lenovo Legion Y520 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Windows 10 Home 15.6"
    MSI GL62M 7RDX-2699XTR Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050 Freedos 15.6"
    HP Pavilion Gaming Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB GTX1050 Windows 10 Home 15.6"

hp çok iyi duruyo
  • quppas kullanıcısına yanıt
    Kdv indirimi ne zaman gelir ki acaba bu ay içinde kesin gelir mi

• bestgr B kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun, yazdığınız cihazlar arasında HP'nin çok ayrı bir yönü var, CK004NT modeli 14 inç kasasına sahip 15.6 inç bir cihaz, yani ekran çerçeveleri incecik, buna rağmen numerik takımlı tam boyutlu bir klavyesi var, 2 arkadaşıma aldırdım ve ikisi de çok memnunlar, özellikle içindeki SSD'nin SATA değil de çok daha hızlı M.2 PCI-Express arayüzüne sahip olması ve ekranının IPS (daha canlı, daha parlak, her açıdan görünebilir) olması cihazı oldukça üstün kılıyor, bu cihazla ilgili sadece 1 çekince bulunuyor o da ekranın mat değil parlak cam ile kaplanmış olması, bu durum daha net ve parlak görüntüler sağlarken arka tarafta bulunabilecek bir ışık kaynağının (güneş, lamba vs...) ekrandan direk yansıyarak inanılmaz rahatsız etmesine yol açabiliyor.

Diğer ikisi arasında Asus Vivobook oldukça ince bir cihaz olmasına rağmen ekranı cidden kalitesiz ve klavyesinde numerik tuş takımı olmaması can sıkabiliyor.

Lenovo 320'yi görmedim fakat Lenovo'nun orta seviye 5 kasası değil de alt seviye 3 kasası olması beni çekindiriyor işin açıkçası, 3400 ona verene kadar 3600'e bile HP'yi defalarca tercih ederim...

Bunlar haricinde de biraz araştırayım dedim, Casper F750 haricinde ki kendilerini gönül rahatlığıyla öneremiyorum malesef, o fiyatlarda başka düzgün alternatif yok, 4000 TL'ya kadar çıkmanız lazım ki orada GTX 1050 cihazlar devreye giriyor fakat oldukça hantal ve şarjı çok az giden bu cihazlar taşımaya veya bataryada iş yapmaya asla uygun değiller, bu yüzden ağır oyuncu olmayan, günde 1-2 saat oyun oynayacak olan ve "en üstte açmasa da olur, alt-orta grafikler bana yeter" diyen bir kişinin 8. Nesil MX150 ekran kartlı, zarif ve şarjı uzun giden bir cihaz alması en mantıklısı gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 6 Ağustos 2018; 18:28:48 >

• https://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-520-intel-core-i5-8250u-8gb-1tb-mx150-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81bf00bttx-p-HBV00000A1LG0#reviews

Hocam bu alınır mı?

Ya da bunun yerine 4000 tl ye kadar başka laptop önerir misiniz?

• Pony Hunter kullanıcısına yanıt
    İlk sayfayi okudun mu hocam? Hp pavilion iyi gozukuyor fakat soba oldugu yaziyor alacaksan lenovo veya msi al lenovo daha sorunsuz

Hocam msi da ne sorun var ki? Bide 4200 e asus var. 1050ti yli. O mu daha iyidir yoksa msi/lenovo mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pony Hunter kullanıcısına yanıt
    1050ti li laptoplar 5000 tl uzeri hep o kronik sorunlu modeldir bence. Lenovo legion oyun laptoplari en az isinan cihazlardir. Kronik sorunlarida yok en alinir lenovo ve msi. İlk sayfada yazili msi in sorunlu serileri

• fesbi kullanıcısına yanıt
    Bu cihaz oldukça güzel olmasına rağmen kurun da etkisiyle fiyatı iyice fırladı, aynı fiyattaki ve ekran boyutundaki HP 15-CK004NT daha üstün kasa kalitesi, dar çerçeveleri ile daha küçük ve ince yapısı, parlak IPS ekranı, sadece 1.7 kilo ağırlığı ve PCI-Express süper hızlı SSD'si ile çok daha iyi bir seçim olacaktır.

Ya da bırakın paranız cebinizde kalsın Acer A5 serisi kasalar metal menteşe ve metal avuç yaslama yeri içeren çok kaliteli dizaynı çok uygun fiyata sunmaktalar:

https://www.teknosa.com/urunler/125039432/acer-a515-51g-51ry-intel-core-i5-8250u-16ghz-4gb-1tb-geforce-mx150-156-notebook

Sadece 2999 TL'ya 8. nesil i5 ve MX150 ekran kartı içeren bu cihazı alın, 300 TL'ya da HyperX veya Corsair gibi 4 GB kaliteli bir Ram daha ekleyin, güle güle kullanın ;)

Ayrıca altta ram ve harddisk kapakları olduğu için garanti bozulur mu, kasayı açabilir miyim gibi düşüncelere girmeden çok rahatça harddisk ve ram değişebilirsiniz, ileride bir SSD de alırsınız, tadından yenmez, buna rağmen üsttekilerden ucuz olur :)

• quote:

Orijinalden alıntı: disisteyenbiri

Kdv indirimi ne zaman gelir ki acaba bu ay içinde kesin gelir mi
    Geçtiğimiz aylarda gelmiş o yüzden gelebilir diyorlar.

Birde dolar yükseldi, ellerindeki stokları bitirmek için yapabilirler ve dahi önümüz bayram o yüzden de yapabilirler 18inden sonra falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quppas -- 6 Ağustos 2018; 21:23:22 >
  • Bu fiyata şu an daha iyi laptop var mı?https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T5-V17-1.html

• bestgr B kullanıcısına yanıt
    Hocam lenovo 3.1 k sunan hb de. KDV indirimiyle 2.7 k oluyor. Bu fiyatıyla bence en iyisi. Sıkıntı yasayanlar da var cok memnun olanlarda. Kısmet artık iyi cıkıp cıkmaması laptoplarda Bi yerden sonra

• disisteyenbiri D kullanıcısına yanıt
    Haziran da ve temmuzda ayın 18 20 civarı yaptılar hb de

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Acer kullanan varsa biraz yorum yapsa cok iyi olur. Acer ısınma noktasında biraz sıkıntılı degilmidir

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.