Şimdi Ara

. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
1
Favori
5.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Fx 8350 , i3 6100 fiyatına satılıyordu şimdi i3 6100 alan mı mutlu fx 8350 mi ?
    O donem amdnin en iyi islemcisiydi. Intelin i5ine bile denk gelemiyordu yine de

Millet 8350nin 4770kdan iyi oldugunu, yeni oyunlarda gercek gucunu gosterecegini soyluyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i3 6100-7100 mağdurları bıktırıd yeminle çekirdekte çekirdek. Elimdeki ryzeni 6/6 kullanıyorum oyadığım 2-3 oyunda kullanımın çok nadir %85-90 lara pik yaptığı oluyor 144 fpslerde bu arada. BF dışında 6/6 ı zorlandığı oyun görmedim. ryzen 5 1600 6/6 i5 9600k ile fln karşılaştıralamaz. 6/6 i5 9400/9600k gibi cs go, lol ,dota, overwatch,r6 siege giib espor oyuncalrı alabilir. Çoğu açık dünya oyundada iş görürler 75hz monitörlerde ordada sıkıntı yok. 1,5 -2 yıla zora girer gibiler. Yok 8/8 alınamzmış 8/16 standart olacakmış. Ortada öyle oyun motoru, oyun tasarımı yok .Oyunu yapan tembellik yapar bok gibi yazaar oyunu onu bilmem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

i3 6100-7100 mağdurları bıktırıd yeminle çekirdekte çekirdek. Elimdeki ryzeni 6/6 kullanıyorum oyadığım 2-3 oyunda kullanımın çok nadir %85-90 lara pik yaptığı oluyor 144 fpslerde bu arada. BF dışında 6/6 ı zorlandığı oyun görmedim. ryzen 5 1600 6/6 i5 9600k ile fln karşılaştıralamaz. 6/6 i5 9400/9600k gibi cs go, lol ,dota, overwatch,r6 siege giib espor oyuncalrı alabilir. Çoğu açık dünya oyundada iş görürler 75hz monitörlerde ordada sıkıntı yok. 1,5 -2 yıla zora girer gibiler. Yok 8/8 alınamzmış 8/16 standart olacakmış. Ortada öyle oyun motoru, oyun tasarımı yok .Oyunu yapan tembellik yapar bok gibi yazaar oyunu onu bilmem.
    gta v gir 100% görmek nasıl bir his anlarsın

• Şu forumdaki AMD reklamı, AMD'nin kendi forumlarında yapılmıyordur sanırım. AMD kullanırken AMD'den nefret ettim.

Hele 1. nesil Ryzen'lerin uçup kaçacağı falan. 1700 kullanmasan inanırdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan_26 -- 11 Kasım 2019; 14:53:50 >
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt
    fx 8350 son zamanda çekirde kullanımı artınca intelin 2/4 işlemcilerini yakaldı :)))) 3-4 sen önce bu işlemciyi alacağına i3 2100 fln kullan daha iyi durumdaydın. CPu tarihinin en reizl rakibi karşısında en ezik işlemcisiyidi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

Bu mesaj silindi.
    gta v gir cümlesini kendine akıl verme addediyosan akıl düzeyi sorununla ilgilen donanimdan önce

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Rakamlar program yapımcısının Official ölçümleridir.
    Ama yinede yanlış rakamlar var sizi yantılmasın ;)
  • donda kullanıcısına yanıt
    "Official" bro.

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 11 Kasım 2019; 15:19:5 >
  • oklawa kullanıcısına yanıt
    eski nesil phenomII işlemcilerde de 800 mhz'ye düşüyordu boşta ama güç tüketimi şu an 3.6 ghz altına düşmeyen 3700x'ten daha az değil.haticeye değil neticeye bakacaksın.isterse 4.2 ghz altına düşmesin ama düşük voltaj ve nm gibi teknolojilerle daha az güç tüketiyorsa mesele yok demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dtmnyars

Hocam ilk işlemciyi aldığım zaman 3900x i sizinle de muhabbet etmiştik diye hatırlıyorum undervoltlu şekilde kullanıyordum işlemciyi :) ama maalesef bozuldu undervoltlu olmasına rağmen belki o seri sorunluydu sorun yaşayanlar oldu 3900x de ama 3 nesildir ram olayı hala devam ediyorsa benimde midem bulanır normal olarak iki anakart değiştim sistem uzun süre kapalı kaldığında 8d q code verip sistem boot etmiyordu farklı ramlerle de denedim.

Kullandığım ram : Gskill Trident Z Rgb 3200 C14
    kim demiş ryzende ram sorunu çözüldü diye.ilk seride Allah'ın emriydi ama ikinci seride çözmüşlerdir diye araştırmadan dandik ve ucuz da değil 1200 lira verdim temmuz 2018'de corsair LPX 3000 mhz aldım anam ağladı.hayat yenilen kazıkların bileşkesidir demişler.gittik paşalar gibi 1500 liraya samsung çipli ram aldık hala da kullanıyorum.anakartta mesela ben de sorun yaşadım 2 tane m2 taktığım için cold boot ile bir saatte açılıyordu takla atıyordum bazen.3000 serisindeki sorunlar ise anakart ramde sorun yoksa genelde bios ile alakalıydı ve satmadan önce deseydin en azından abba biosu bekle derdim.yapıyor ama süründürüyor amd'ninki resmen canlı kobay gibiyiz ama kimi de bundan zevk alıyor sonuçta tecavüz kaçınılmazsa... 1866 liraya 2700x bulmuşken 9900k anakartını soğutucusunu falan almazdım dünyanın parasına.anakart ram konusunda zayıf kalmışız 2013'ten beri platformun en kral anakart modelini ve ddr3 kullanınca.

• Merhaba bir oyuna kendi dilimi desteklemediği halde fahiş bir fiyat verip çıktığında da bilgisayarım ile oynayamıyorsam sorunu donanıma değil de oyunu yapanlara bulmak lazım. Hayvan gibi sistemlerde bile sorunlu sıkıntılı çalışıyorsa oynamayın yahu kendinize neden eziyet ediyorsunuz.

RockStar ve intel sürekli birbirlerinin ekmeğine yağ sürerler şimdi burada AMD işlemciler at koşturmuş mu olacak her şeyin bir ayarı vardır. İntel'de para var güç var kafası rahat. AMD'di daha çok zaman geçirmesi lazım. Her AMD kullanan diyorki RAM seçin RAM şöyle olacak böyle olacak ya varya gerçekten aradan 2 yıl geçti neden halen RAM gibi saçma şeylerle uğraşılıyor yav :D

10 Liralık tavur döner mi yersin ?
    15 Liralık et döner mi yersin ? Ben et yerim şahsen :D

Bu arada bu forumda ilk defa birine blok atıyorum @timeguard denen arkadaşa hayatında başarılar diliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

"Official" bro.

Offical olması doğru olduğu anlamına gelmiyor ama orada yazan bir çok işlemcinin aldığı puan düşük hem amd hem intel benim tavsiyem bunu baz alarak işlemci kıyaslaması yapmayın yanlış bir referans. Tabi tercih keyfinize kalmış

• donda kullanıcısına yanıt
    .
  • İşlemcim ve ekran kartım bir oyunda toptan çöp olmuş vah vah direk çöpemi atsam. AMD haşmetlimisssss....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 11 Kasım 2019; 16:5:50 >
  • Maalesef ram sorunu birde 3900x undervolt yapmama rağmen bozulunca iyice soğudum ve 1 hafta içinde intele geri dönüş yaptım x570 anakartlardaki chipset fanıda uyuz etmedi değil :) umarım Amd bu sorunlara çözüm bulur bir an önce rekabet iyidir sonuçta kazanan biz oluruz :) gerçi şuan 9900kf ile mutluyum ama 4. nesil ryzen gelince denemek için yine alıcam hastalık
  • dtmnyars kullanıcısına yanıt
    sen komple yanlış sistem toplamışsın anakart ram işlemci.ben sistemi ilk kurdum pm attı bir arkadaş ram soruyordu sanırım.bi baktım benim işlemciden ve anakarttan almış ve benim ramden aldı.bios ayarlarını da resim attım bak yok adam ortalıkta sorun yok çünkü.3900x çok problem çıkardı 3700x aldım yandım anam diyen gördün mü çünkü ben 2 tane 3800x aldım soğutamıyorum diyen gördüm.3700x en sorunsuz modeldir 6 çekirdek üzeri.amd'de asus iyidir asus'ta strix-e hero8'den bile iyi diyorum ben çünkü bir özellik sitesinden incelemiştim en ince detayını.4000 kurarken o arkadaş gibi yap sen.hocam naber ya falan derken copy paste.
  • 580TL lik 12NM 1600 oc +3600ddr4 ram ile i7 8700 non-k kalibresinde perfomans veriyor hala neyi tartışıyoruz.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.