Şimdi Ara

Gamebook Önerisi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
2
Favori
12.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Alienware oyun laptobu üzerine odaklı sadece, soğutması en iyilerinden o konuda sorun olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Alienware oyun laptobu üzerine odaklı sadece, soğutması en iyilerinden o konuda sorun olmaz.

Siz bu öneriyi yaptığınızdan beri Dell Amerika ile iletişimdeyim ama uyuz olmuş durumdayım. Adamlara para vermek bile bir dert. Her haltta sorun çıkartıyorlar.

Mümkünse bana Amerika'da bir dükkana girip parayı verip alınacak en iyi bilgisayar nedir, onu söyleyebilir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: c.ronnie

quote:

Alienware oyun laptobu üzerine odaklı sadece, soğutması en iyilerinden o konuda sorun olmaz.

Siz bu öneriyi yaptığınızdan beri Dell Amerika ile iletişimdeyim ama uyuz olmuş durumdayım. Adamlara para vermek bile bir dert. Her haltta sorun çıkartıyorlar.

Mümkünse bana Amerika'da bir dükkana girip parayı verip alınacak en iyi bilgisayar nedir, onu söyleyebilir misiniz?

İlla Dell'in sitesinden almanıza gerek yok, xoticpc'den de alabilirsiniz Alienware markasını, ki ben ordan almanızı tavsiye ederim çünkü özelleştirme seçenekleri çok daha özgür, Dell'in kendi sitesindekiler kısıtlı baya. Eğer Amerika'da oturuyorsanız da dükkana girip bu konfigurasyon'da bir laptopu hemen teslim alabileceğiniz biryer bilmiyorum sonuçta özelleştirip alıyorsunuz bunları hazırlayıp yollamaları 1 hafta falan sürüyor diye biliyorum. Bi xoticpc ile iletişime geçin derim, Alienware olmazsa orada MSI GT70 alabilirsiniz yine iyidir gayet ama öncelik olarak M18x daha mantıklı

Bu da Sager'in hem SLI hemde 3D ekranı var, M18x e alternatif olarak, tek eksisi daha kaba bir görünüşü var;
    http://www.xoticpc.com/sager-np93703d-clevo-p370em-p-5139.html?wconfigure=yes

M18x'i de burdan konfigüre edebilirsiniz kendinize göre, imkanınız varsa Amerika'dan almak için kesinlikle bunu veya üstteki Sager'i öneririm, bence imkan varsa çift ekran kartı desteği çok önemli, özellikle bu kadar yüksek meblağda, çünkü bu sayede MSI'dan vs çok daha uzun yıllar yetecektir size
    http://www.xoticpc.com/alienware-m18x-limited-availability-p-4614.html?wconfigure=yes

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 27 Aralık 2012; 3:41:53 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: c.ronnie

quote:

İlla Dell'in sitesinden almanıza gerek yok, xoticpc'den de alabilirsiniz Alienware markasını, ki ben ordan almanızı tavsiye ederim çünkü özelleştirme seçenekleri çok daha özgür, Dell'in kendi sitesindekiler kısıtlı baya. Eğer Amerika'da oturuyorsanız da dükkana girip bu konfigurasyon'da bir laptopu hemen teslim alabileceğiniz biryer bilmiyorum sonuçta özelleştirip alıyorsunuz bunları hazırlayıp yollamaları 1 hafta falan sürüyor diye biliyorum. Bi xoticpc ile iletişime geçin derim, Alienware olmazsa orada MSI GT70 alabilirsiniz yine iyidir gayet ama öncelik olarak M18x daha mantıklı

Bu da Sager'in hem SLI hemde 3D ekranı var, M18x e alternatif olarak, tek eksisi daha kaba bir görünüşü var;
    http://www.xoticpc.com/sager-np93703d-clevo-p370em-p-5139.html?wconfigure=yes

M18x'i de burdan konfigüre edebilirsiniz kendinize göre, imkanınız varsa Amerika'dan almak için kesinlikle bunu veya üstteki Sager'i öneririm, bence imkan varsa çift ekran kartı desteği çok önemli, özellikle bu kadar yüksek meblağda, çünkü bu sayede MSI'dan vs çok daha uzun yıllar yetecektir size
    http://www.xoticpc.com/alienware-m18x-limited-availability-p-4614.html?wconfigure=yes

Ben gitmeyeceğim Amerika'ya. Kuzenim gidecek. O nedenle kendisini çok fazla detaya zaten sokamam.

Gentech'e bir mail attım birkaç gün önce ama daha dönüş yapmadılar. Bir de Xoticpc ile iletişimi deneyelim o zaman.

• Sonunda bugün Xoticpc üzerinden MSI GT70 siparişi verdim. Ekran kartı 680M, 3840 işlemci, bütün soğutma ıvır zıvırları falan derken sağlam para gitti. Hayırlısı olsun inşallah.

MSI seçme sebebim de kalan tek seçenek olması. Xoticpc de Dell ile sıkıntı yaşıyormuş ve kuzenim dönene kadar Dell makineyi göndermez zaten dediler. Türkiye'de servis ve garanti olsun ısrarları(babamın) karşısında kalan tek seçenek bu oldu. Sager ile konuştuğumda herhangi bir sıkıntıda Amerika'ya kargolamam gerektiğini söylediler. O da bizimkilere ters geldi. Sonuç MSI oldu. İnşallah sağ salim elime geçer de bu çile artık biter.

Bunu yazma sebebim de yaklaşık dört aydır yoğun bir şekilde bu işle uğraşmam ve burada da birçok arkadaşın bana yardımcı olması. Herkese tek tek teşekkür ederim.

• Hayırlısı olsun güle güle kullanın

Ama Sager'ın kasalarına burda Monster teknik servisi bakardı bence yav Amerika'ya yollamanıza gerek kalmadan, sonuçta ikisi de Clevo aynı modeller, burda Monster'dan laptop alıp Almanya Clevo tarafından ekran kartı garanti kapsamında ücretsiz olarak değiştirilen insanlar var çünkü. Aynı şey niye bunun içinde geçerli olmasın bi tuhaf.. Çift ekran kartı seçeneği için diyorum yani yoksa sizin aldığınız modelde en top seviyelerden biri tek kartı laptoplar arasında

• quote:

Hayırlısı olsun güle güle kullanın

Ama Sager'ın kasalarına burda Monster teknik servisi bakardı bence yav Amerika'ya yollamanıza gerek kalmadan, sonuçta ikisi de Clevo aynı modeller, burda Monster'dan laptop alıp Almanya Clevo tarafından ekran kartı garanti kapsamında ücretsiz olarak değiştirilen insanlar var çünkü. Aynı şey niye bunun içinde geçerli olmasın bi tuhaf.. Çift ekran kartı seçeneği için diyorum yani yoksa sizin aldığınız modelde en top seviyelerden biri tek kartı laptoplar arasında

Anlattım da evde dinleyen olmadı Sager alsam rahat 500 dolar daha az ödeyip bir de çift ekran kartı alacaktım ama garanti olmazsa almayız yaklaşımını kıramadım

• Vee yine ben

Sonunda bu gece bilgisayarım elime geçti. Tek problemi var, o konuda da yardım isteyeceğim birazdan

Alet canavar gibi. Her açıdan canavar; boyut, hız, performans, soğutma, ağırlık diye sabaha kadar gideriz. Klavyesi ile ilgili okuduklarım bende yok çok şükür. Mükemmel bir klavyesi var. Basmama gibi bir problem yok çok şükür. Mat ekran mı parlak ekran mı diye soranlara, 100 kere mat, 1000 kere mat diyorum. 23:30dan 5:30 a kadar aralıksız kullandım ve en ufak bir göz yorgunluğu hissetmiyorum. Daha önce bu sürelerde baş ağrısı çoktan başlamış olurdu.

Kasa kalitesine laf eden çarpılır. Son derece sağlam duruyor.

Şimdi, ses ile ilgili ne biliyorsanız unutun arkadaşlar. Bir laptop televizyon sesini bastırabilir mi arkadaş Komşularından okuyan varsa bu gece yaptığımız deney için özür dilerim ama kabul edin şarkı da iyiydi

Gelelim olumsuz yanlara. Yok

Şaka şaka, tabii ki var Titiz biriyseniz almayın. Kafayı yersiniz. Ben hayatımda bu kadar parmak izi belli eden bir kasa görmedim. Silmesi de kolay ama oluşması fazla kolay. Touchpad biraz daha büyük olabilirmiş ama bu da yeterli.

Bir de esas soruna geleyim. Alet açılınca(Windows'a girince) resmen ekran yanıp sönüyor. 2-3 saniye görüntü var, 2-3 saniye görüntü yok gibi. Seçili birşey varsa bırakıyor ve mouse ekranın tam ortasına dönüyor. Şans eseri midir bilmem ama Nvidia panelini açınca düzeliyor(3 defa aynısı oldu. Herhangi birşey de seçmedim panelde). Geçici çözüm olarak sürekli kullanılan ekran kartını 680 yaptım ama sonra denemedim. Yarın belli olacak durum. Ha, bir de bu durum bir kere düzeldi mi kapanıp yeniden açılana kadar sorun yok. Bütün driverlar güncel durumda. Sizce sorun ne olabilir? Nasıl çözebilirim?

• Normal kullanımda da 680'i seçince bu sorun oluşmuyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.