Şimdi Ara

Game of Thrones (2011 - 2019) (3223. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66.591
Cevap
451
Favori
2.447.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
78 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32213222322332243225
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Angry Toad

Şu sızan senaryo hakkinda bir sey yazacaksaniz spoiler icinde bile olsa, lutfen sizan senaryo diye bildirin sizin hatanizi biz çekiyoruz sonra yeter yahu ne sizan senaryoymus. Her spoiler'da bu var biktirdiniz iyice. Bolumu izlememe ragmen spoiler'a basamiyorum ne kadar dusuncesiz insan var.
    Bana denk gelenleri şikayet ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yeniada

Diziyi karakter bazlı izleyip, en sonunda tuttuğu karakteri hiçte beklemediği şekilde gören kişiler bu diziden hiçbirşey anlamamış demektir.
    Zaten hepside son bölümle birlikte hüsrana uğrayıp,yapılabilecek en güzel şey olan eleştiri mızraklarını çıkardılar ve vurmaya başladılar.
    Tamam dizinin son sezonunda bazı bölümler teknik ve mantık olarak bazı yerlerde cidden fire verdi (Bkz 3. bölüm) ama son bölüm hiçte öyle değildi.
    Dany bir targeryan olduğunu ıspatladı ve alttan altta verilen güç hırsı delirmek sureti ile kendini gösterdi.Aynı babası ve ağabeyi gibi. Bu tamda olması gereken şeydi aslında. Bence dizinin son bölümü sezonu kurtaran bölüm oldu....
    dediginiz doğru ama bizim anlamadıgımız kısım danny neden delirdi ? altını dolduramadılar bu nedenin son sezona kadar tüm sivillere vs her şeyiyle yardım eden kadın missandei öldü diyemi deliriyor acaba ? yeterli neden göstermediler diye düşünüyorum ben yoksa sonuç olarak delirmesi sehri yakması etkileyici sahnelerdi ama neden sorusu var ortada

• quote:

Orijinalden alıntı: KrallŞaplakçı

Sen bu sezon izlediklerinden zevkmi alıyorsun bravo nasıl başarabiliyorsun?
    Bölümlerin iyi olmaması milletin ulu orta yerde açık açık spoiler vermesini haklı çıkarıyor yani.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbiriniz dağ hakkında konuşmuyorsunuz

Ulan bu adam gözünden bıçaklandı yine de ölmedi, ne ayak bu ne yapmışlar böyle
  • Bu sezonu beğenenler nasıl bir hayat yaşıyor merak ediyorum.

Oyuncular bile beğenmemiş, Jon snow röportajinda 8. sezonu bir kelime ile anlat dediklerinde hayal kırıklığı diyor sonra kizariyor ve ehe ehe öyle demedim epic diyor.
    Aynı şekilde emilia clark röportajinda gülerek ve kizararak best season ever diyor bunu derken kendisi bile inanmıyor ve yanındaki oyuncular bile gülüyor.

Kısaca iki tane **** koskoca serinin ağzına sıçtı, yakında her şey ortaya çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

Bu sezonu beğenenler nasıl bir hayat yaşıyor merak ediyorum.

Oyuncular bile beğenmemiş, Jon snow röportajinda 8. sezonu bir kelime ile anlat dediklerinde hayal kırıklığı diyor sonra kizariyor ve ehe ehe öyle demedim epic diyor.
    Aynı şekilde emilia clark röportajinda gülerek ve kizararak best season ever diyor bunu derken kendisi bile inanmıyor ve yanındaki oyuncular bile gülüyor.

Kısaca iki tane **** koskoca serinin ağzına sıçtı, yakında her şey ortaya çıkar.
    hbo devasa bir bütçe teklif edip şunu 11 bölüm yapın istediğiniz kadar süre demiş

adamlar neye güvendilerse 6 bölüm çekmişler

bu nasıl vizyonsuzluk
  • Les gibi sezon.

• Beyaz at.

Death on the Pale Horse tablosu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berlin93 -- 14 Mayıs 2019; 14:23:16 >
  • Biri bana pm atsın lütfeeenn ben hala son bölümü bulamadımmm. lütfen yardım
  • Yalnız sandor ve mountain sahnesi sezon en güzel sahnelerinden biriydi bence ya. Qyburn ve Cersei'nin tavrı falan bence güzeldi. Reyiz keşke kral muhafızı falan olsaydı.

• quote:

Orijinalden alıntı: RaiTrQ

Bu yorum için geçmişe gittim 10 dk

Alıntıları Göster
    Dizinin geldiği nokta

• Aslında bu 5. bölüm GOT'luk bir bölümdü. Özellikle Dani'nin delirmesi. Sonuç olarak bu dizide karakterler hep alışılmışın dışında hareketler ile öldü veya karakter değişimi yaşadı. Ama final sezonu olması, 2 yıllık ara, NK gibi bir gücün bu denli saçma şekilde oldu bittiye getirilmesi sebebi ile insanlar ilk 4 bölümde hayal kırıklığı yaşadı. Bu hayal kırıklığı tabiki son 2 bölüme sıçrayacak izleyici tarafından. Çünkü kimse tatmin olamadı.

NK ile olan büyük savaş tam 7 sezon işlendi. wintir is ciming, wintir is ciming diye diye. İnsanlar öyle bir beklentiye düştü ki, muazzam ötesi bir büyük savaş bekledi. Ama simsiyahlar içinde, meyve bıçağı ile öldürülen bir 8000 yıllık gücün hiç edilişini gördük. Bu yönden tatmin edici olmayınca önyargımız oluştu.

Hatta final sezonu 6 bölüm şu şekilde sıralansa. Karakterlerin kavuşması ilk bölüm. Büyük savaş 3 bölüm. Kalan 2 bölüm Dani'nin delirmesi ve Cersei ile savaş ile geçse muazzam olacaktı. Ek olarak Brann denen gerzeğin hala ne işe yaradığını bilmiyoruz. Birçok yan karakter var mesela. Yara, Bronn vs vs hala nedir necidir bilmiyoruz. Naharis ne oldu, Jaqen ne oldu? Qyburn Lannister'ları zayıflatmak için Martell ailesi tarafından görevlendirilmiş bir ajandı amacını verilmeden Sir Gregor bir fırlattı gebertti herifi. Bir Varys hafiften çözümlendirildi o kadar. Sansa denen yaratık nasıl hala yaşar mesela? Bence deliren Dani ilk onu öldürmeliydi Cersei ile savaştan önce.

Dizinin her tarafı açıkta kaldı.

• Üstteki dördüncü bölümden, Euron'un ufak bir filoyla Rhaegal'i öldürdüğü pusu. Rhaegal'in ölümünden sonra Daenerys saldırmaya çalışmış, başarısızlığa uğrayarak bu ufak filodan kaçmıştı.

Alttaki ise beşinci bölümden. Pusuya değil, savaşa hazırlanmış donanma olan Demir Filo. Rhaegal'i öldüren pusudan katbebat daha güçlü. Yine aynı Drogon, aynı Daenerys ve aynı Scorpion silahları. Önceki bölümde ufak bir filoya saldırmaya çalışan ama başarısızlığa uğrayan Daenerys, bu sefer salvo üzerine salvo ile Demir Filo'yu yerle bir ediyor. Kaldı ki bu sayısız anlamsızlıktan yalnızca bir diğeri.

Sezonun kimilerince beğenilmemesinin beklenti ile veya istenilen şeylerin olmaması ile ilgisi yok, aklımızla dalga geçtikleri için beğenmiyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Be All My Sins Remembered -- 14 Mayıs 2019; 14:58:33 >

• 5.bölümü bitirdim spoiler içerisinde düşüncemi anlatacağım ama özetle şunu söylemek istiyorum. GOT'un 8.sezonu 15 yaş civarındaki Amerikalı bebeleri eğlendirme amaçlı yapılmış bir sezondur. Bu kadar net söylüyorum bunu rezillik hala bu diziyi şu bölümden sonra savunacak varsa ben dogmatik değilim demesin.

Arkadaşlar bu nasıl bir saçmalık. Hadi Gece Kralı öldü e iyi o zaman kendi aralarındaki olaylara bakacaklar demek ki sağlam bir taht savaşı dönecek dedik. Aslında Night King'in de o şekilde ölmesi o kadar saçmaydı ki madem senin bir zayıflığın var o zaman ne savaş alanında gezip duruyorsun git bir yerde bekle. Adamlarına da Bran'i getirt.

2 tane ejderha o kadar kolay öldü ki işler çok zorlaşacak dedik ama o kadar akrep olmasına rağmen 1 tanesi ok atamadı. Ya şunları aynı zamanlarda atsanıza kaç tane gemi var orada 10 tanesinde akrep olsa yine vurmaması imkansız. Bir önceki bölümde insanları o kadar vaayyy savunmaya bak nasıl aşacaklar dedirtmek için miydi bu ?

Ejderha'nın alevi de nasıl bir şeyse sanki içinden ilk füze çıkıyor sonra alev. O kadar taşı nasıl yıkabiliyorsun daha ateş değdiği anda ? 15 bin derece mi bu nedir ? Kalenin önündeki adamlar kale yıkılınca hemen öldü e sağda solda adamlar vardı ne oldu ??

Madem bu kadar basit savaş bitiriliyordu da niye dothrakileri ve lekesizleri alıp direk buraya gelmedin ?? 1 günde kaleyi alırdın zaten 3 tane de ejderha olurdu.

Dizi tamamen ergen kitle hehehehe Cersei öldüüüü hahahahaha hhıhhohohoh demesi için yapılmış. Hayal kırıklığının en üst seviyesini yaşıyorum. Bu kadar ucuz ve basit olamazdı ama başarmışlar. Bir de yalandan karakaterlerin değişimi falan filan geçiniz ya

• So Good. kullanıcısına yanıt
    Akilli adamdi varys :D

• wmsnickers kullanıcısına yanıt
    Ne tuzlugu anlamadim :D?

• Arkadaşlar buda benim fanfiction 8 sezon hikayem

nightkinge karşı olan savaşı kaybedecek night king kings landingi yok edecek jon snow bran ve hayatta kalanlar vale e sığınacak orada branin güçlerini kullanıp geçmişe götürecek oradanda ya night kingin oluşmasını engelleyecekler tabi night king bunu fark edip engellemeye çalışacak o sırada jon snowu kendini feda ederek night king ile geçmiş gelecek arasında savaş yapacaklar jon snow kendini feda edip night kingin oluşmasını engelleyecek sonrada master aemonun tahtı kabul etmesini sağlayacaklar böylece deli kral tahta hiç oturmayacak jon snowda doğmamış olacak böylece westeros kurtulmuş olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The SATANİST -- 14 Mayıs 2019; 14:57:15 >
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt

Kesinlikle katılmakla beraber taş üstünde taş kalmamasının nedeni daha önceki sezonlarda üstü iyice çizilen yer altındaki çılgın ateş zulaları. O kadar sezon geçti ki bir çoğumuz unuttuk tabi. [\spoiler]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SAVIAR -- 14 Mayıs 2019; 15:35:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Kesinlikle katılmakla beraber taş üstünde taş kalmamasının nedeni daha önceki sezonlarda üstü iyice çizilen yer altındaki çılgın ateş zulaları. O kadar sezon geçti ki bir çoğumuz unuttuk tabi. [\spoiler]

Yalnız onlar patladığında yeşil alev çıkıyor ki bu bölümde bazı yerlerde çıktı. Ancak bir kuleye alev attığında bile ateş değer değmez sanki mancınık gelmiş gibi yıkıldı kuleler. İlk böyle füze yemiş de sonra alev gelmiş gibi yıkılıyorlar. Garip geldi bana hani alev eritiyor desek o taşı eritip nasıl yıkacak 1 saniyede ki erime de gözükmüyor. Onu o şekilde eriten şey insana değdiği gibi un ufal etmesi lazım.

• 
Sayfa: önceki 32213222322332243225
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.