Şimdi Ara

Game Maker Studio mu yoksa Construct 2 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
600
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 2D oyun için hangisini önerirsiniz? Lisans ücreti, farklı platformlara çıktı verebilmesi vb bakımdan hangisi sizin için daha öne çıkmakta? Construct 2'nin avantajı kod yazmadan programlama yapabilme özelliği var. Ancak bu gerçekten çok işe yarayan bir özellik midir? Bilgisi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

• Hala ilgileniyor musun bilmiyorum ama ilgileniyorsan kesinlikle Construct 2'yi öneririm.

İkisini de denedim tarafımı seçtim.Game maker studio çok sınırlı.İstediğin herşeyi yapamıyorsun.Construct 2'de neredeyse aklına ne gelirse bi şekilde yaparsın.

Google play,Appstore,HTML5,blackbarry, .exe her türlü çıktısı var.
  • takamoto T kullanıcısına yanıt
    Peki hocam construct 2 mi yoksa buildbox mı? Construct ile yapılmış ios oyunları bir türlü bulamadım. Buildbox ile bir sürü var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xinglyan X kullanıcısına yanıt
    Buildbox iyi bi program,fena değil.Özellikle Buildbox programına daha çok önem veriyor belki yeni olduğundan dolayıdır.Construct 2 ,Buildbox'a kıyasla oyun çeşitliliği daha fazla.Buildbox'ta kendini kısıtlanmış hissediyorsun.

Yok ben öyle mekaniği çok gelişmiş şeyler istemiyorum basit puzzle oyunları yapiyim falan diyorsan Buildbox'u seç.Ama yok ben kısıtlamaya gelemem aklıma ne gelirse yapabilmeliyim diyorsan Construct 2'ye git.

Ek olarak Buildbox aylık abonelik istiyor ve çok paragöz.Keza Construct 3 de öyle.Fiyatlandırma konusunda en iyisi Construct 2.

Construct 2 ile yapılan Ios oyunları şu forum konusundan bakabilirsin :https://www.construct.net/tr/forum/construct-2/your-construct-2-creations-23/c2-games-on-apples-app-store-i-59882

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi takamoto -- 16 Haziran 2018; 17:42:29 >

• takamoto T kullanıcısına yanıt
    Hocam Buildbox’ın yüksek maliyetleri nedeniyle günlerdir Construct’ı araştıyorum ancak sizin gönderdiğiniz linkte de oyunlar marketten silinmiş. Güncel markette olan doğru düzgün hiçbir oyun bulamadım. Dediğinize katılıyorum. Construct daha fazla özgürlüğe sahip olduğumuz bir yapı. Ama neden mobilde bu kadar az yaynlanmış proje var anlayamıyorum ve bu beni korkutuyor. Build alması zordu bir ara. 3.parti araçlar kullanmak gerekiyordu. Ancak sanırım o da düzelmiş artık. Neden böyle anlayamadım. Yoksa hiç düşünmeden hemen satın alacağım Construct’ı

• Neden Unity kullanmıyorsun? Güncel bir motor ve her şeyi destekliyor.

Evet öğrenmesi daha çok vakit alıyor ama her tarzda oyun geliştirebiliyorsun.
  • Hocam Unity kullanmıyor değilim aslında. Yetecek kadara yakın c# da biliyorum. Ama Unity’nin uygulama içi satın alma, reklam gösterme gibi olayları bana karışık geliyor. Öğrenmiş olanlar için belki en kolay kısımlar belki ama ben halledemedim bir türlü. Bir de görsellerin boyutunu ayarla optimize et falan editörde milyon tane ayar olunca sürekli “acaba yanlış mı gidiyorum” paniği oluyor. Bunlar motorun kaliteliliğinden elbette biliyorum ancak bir türlü alışamadım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.