Şimdi Ara

Game Dev Tycoon (2013) [ANA KONU] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
162
Cevap
4
Favori
37.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Deadwood

quote:

Orijinalden alıntı: Yetkili Bi Abi

quote:

Orijinalden alıntı: mago06

quote:

Orijinalden alıntı: 2kol3bacak

quote:

baya geliştim rank 1 fln gidiyodum sonra oyunlarımı beğenmemeye başladılar holding battı

http://www.greenheartgames.com/2013/04/29/what-happens-when-pirates-play-a-game-development-simulator-and-then-go-bankrupt-because-of-piracy/

Bundan olabilir mi?

Eğer oyunu korsan olarak indirirseniz bir süre sonra oyunlarınız beğenilmemeye başlıyor ve batıyorsunuz. Oyunun korsan versiyonunu değiştirerek yapımcılar kendileri yüklemiş internete böyle bir işlev koyarak.

bilmiom bundanmıda oyunların tarzlarını flnda değiştiriyorum belki ondanda olabilir

düzeltmenin bir yolu yokmu yaa

Bir tavsiye vereyim sana. MMO araştırmasını yaptın mı bilmiyorum ama eğer yaptıysan Fantasy/Rpg-Adventure tarzı bir MMO yap 2 yılda bir ek paketlerle besle onu dehşet para kazanıyorsun. Şuan oyunda 50 milyar dolarım var benim oyunu bitirdim diyebilirim kendi konsolumu piyasaya sürdüm kendi konsoluma oyunlar yapıyorum sürekli. İlerde yeni araştırmalar gelir mi bilmem ama uzun zamandır pek bi araştırma gelmiyor.

Ek paket derken dostum yapmış olduğumuz bir oyuna ek paket ekleyebiliyormuyuz?

MMO araştırması yaptıktan sonra MMOlara ekleyebiliyorsun. MMOlar diğer oyunlar gibi belli süre sonra satıştan çekilmiyorlar sürekli satıştalar. Fakat sen ek paketler çıkarmadıkça bi süre sonra oyun zarar etmeye başlıyor server masrafları dolayısıyla ek paket çıkarınca satışlar artıyor. Ayrıca başlarda çok yüksek paralar kazandırmayabilir fakat biraz zaman geçtikten 2 3 ek paket çıkardıktan sonraçok iyi para bırakıyor. Yalnız ondan sonra da oyunda yapacak bişey kalmıyor sıkıldım şuanda bi hedefim yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 30 yıl bitince, karşınıza mesaj çıkıyor oyun bitti diye. Bundan sonra başarılarınız falan listeleniyor, işte en cok satan oyun vs. Daha sonra oyuna devam edebiliyorsunuz ama oyuna yeni bir konsol ya da vs eklenmiyor.
  • İlk oynayışımda batırdım şirketi
  • quote:

Orijinalden alıntı: arizayim

30 yıl bitince, karşınıza mesaj çıkıyor oyun bitti diye. Bundan sonra başarılarınız falan listeleniyor, işte en cok satan oyun vs. Daha sonra oyuna devam edebiliyorsunuz ama oyuna yeni bir konsol ya da vs eklenmiyor.

daha sonra kendi konsolunuzu yapabiliyorsunuz hocam gerekli araştırmaları yaptıktan sonra
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Deadwood

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 2kol3bacak

quote:

baya geliştim rank 1 fln gidiyodum sonra oyunlarımı beğenmemeye başladılar holding battı

http://www.greenheartgames.com/2013/04/29/what-happens-when-pirates-play-a-game-development-simulator-and-then-go-bankrupt-because-of-piracy/

Bundan olabilir mi?

Eğer oyunu korsan olarak indirirseniz bir süre sonra oyunlarınız beğenilmemeye başlıyor ve batıyorsunuz. Oyunun korsan versiyonunu değiştirerek yapımcılar kendileri yüklemiş internete böyle bir işlev koyarak.

bilmiom bundanmıda oyunların tarzlarını flnda değiştiriyorum belki ondanda olabilir

düzeltmenin bir yolu yokmu yaa

Bir tavsiye vereyim sana. MMO araştırmasını yaptın mı bilmiyorum ama eğer yaptıysan Fantasy/Rpg-Adventure tarzı bir MMO yap 2 yılda bir ek paketlerle besle onu dehşet para kazanıyorsun. Şuan oyunda 50 milyar dolarım var benim oyunu bitirdim diyebilirim kendi konsolumu piyasaya sürdüm kendi konsoluma oyunlar yapıyorum sürekli. İlerde yeni araştırmalar gelir mi bilmem ama uzun zamandır pek bi araştırma gelmiyor.

Ek paket derken dostum yapmış olduğumuz bir oyuna ek paket ekleyebiliyormuyuz?

MMO araştırması yaptıktan sonra MMOlara ekleyebiliyorsun. MMOlar diğer oyunlar gibi belli süre sonra satıştan çekilmiyorlar sürekli satıştalar. Fakat sen ek paketler çıkarmadıkça bi süre sonra oyun zarar etmeye başlıyor server masrafları dolayısıyla ek paket çıkarınca satışlar artıyor. Ayrıca başlarda çok yüksek paralar kazandırmayabilir fakat biraz zaman geçtikten 2 3 ek paket çıkardıktan sonraçok iyi para bırakıyor. Yalnız ondan sonra da oyunda yapacak bişey kalmıyor sıkıldım şuanda bi hedefim yok

Saol bilgi için :)

• quote:

Orijinalden alıntı: arizayim

30 yıl bitince, karşınıza mesaj çıkıyor oyun bitti diye. Bundan sonra başarılarınız falan listeleniyor, işte en cok satan oyun vs. Daha sonra oyuna devam edebiliyorsunuz ama oyuna yeni bir konsol ya da vs eklenmiyor.

Oyuna başlarken 35 yıl seçeneğide var onuda seçerseniz daha uzun süre oynayabilirsiniz
  • Bu linkden Fare Düşmanı'nın çektiği Game Dev Tycoon serisini bulabilirsiniz baya eğlenceli bi seri sürekli yeni bölümler geliyor oyunda yeni olanlar için çok yararlı bi seri

TIKLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OkanDRDYK -- 10 Mayıs 2013; 18:15:25 >
  • Oyunu satın aldım ve çok pis bağımlılık yaptı. Fantasy-RPG işinde iyi para var
  • Dedektif - RPG oyunları ve Spor oyunları çok ilgi çekiyor sanırım. En çok bu türlerden para kırıyorum.
  • ilk başta zevkli ancak sonra sıkıyor. konsol geliştirme,oyun yapmakla uğraşmaya gerek yok.
    En kolay para yapma yolu; online oyun yapıp her yıl ek paket çıkarıp fuarlara katılmak. Bu şekilde durmadan para basıyorsunuz. Şu an 30 trilyon dolarım var.
  • Online oyun araştırması kaç yılında çıkıyor arkadaşlar
  • Sanırım bu oyun kombinasyonları herkeste farklı. Bende Transport/Simulation tarzı oyun yaptım 2 sequel. 1.si ilk şirket kurdğumda 800bin dolar gelir yaptı 2.sini 6 yıl sonra yaptım 8 milyon dolar gelir yaptı.
  • Şurada güzel taktikler var tavsiye ederim.

http://gamedevtycoon.wikia.com/wiki/Game_Development
  • Arkadaşlar 39 yıl geçti hala AAA oyun yapamıyorum neleri araştırmam lazım ? Çok zor Research puanı birikiyor.

Bu arada bu oyun sırasında mavi ve turuncu yerlere baloncuklar çıkıyor,Diğer elamanlardan hiç gelmiyor sadece bendne yükseliyor o puanlar bazen yeni aldığım elamandan geliyor.Toplam 6 elaman var Sizdede mi böyle ?

Birde oyun geliştirme sırasında Hype XXX yazıyor bu ne anlama geliyor ?

Bu arada oyun çok sarıyor yeniden oynatılabilesi pek yok fakat oturdu mu başından kalkamıyorsun Demosunu indirmiştim dayanamayıp satın aldım zaten ucuz bir şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blank42 -- 14 Mayıs 2013; 14:32:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blank42

Arkadaşlar 39 yıl geçti hala AAA oyun yapamıyorum neleri araştırmam lazım ? Çok zor Research puanı birikiyor.

Bu arada bu oyun sırasında mavi ve turuncu yerlere baloncuklar çıkıyor,Diğer elamanlardan hiç gelmiyor sadece bendne yükseliyor o puanlar bazen yeni aldığım elamandan geliyor.Toplam 6 elaman var Sizdede mi böyle ?

Bu arada oyun çok sarıyor yeniden oynatılabilesi pek yok fakat oturdu mu başından kalkamıyorsun Demosunu indirmiştim dayanamayıp satın aldım zaten ucuz bir şey

AAA Oyun yapmak için Lab kurman gerekli . Sanırım sen daha Lab. kurmamışsın.

Elemanlar yorgun tatile göndermen gerek . Elemanın üzereine basıp send on vacation seçmelisin.

Hype yalan haber aldatıcı reklam . Oyun çıkmadan yapılan soylentiler.

Oyun kesinlikle guzel sardımı bırakmak zor. Ancak teknolojim tıkandı .Millet Full Hd oyunlar yapıyor ben teknoloji konusunda geri kaldım biraz. Bir de 8 Milyon sattığım konsola 5 milyar oyun satınca soğudum biraz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: xYaKuBux

quote:

Arkadaşlar 39 yıl geçti hala AAA oyun yapamıyorum neleri araştırmam lazım ? Çok zor Research puanı birikiyor.

AAA Oyun yapmak için Lab kurman gerekli . Sanırım sen daha Lab. kurmamışsın.

Elemanlar yorgun tatile göndermen gerek . Elemanın üzereine basıp send on vacation seçmelisin.

Hype yalan haber aldatıcı reklam . Oyun çıkmadan yapılan soylentiler.

Oyun kesinlikle guzel sardımı bırakmak zor. Ancak teknolojim tıkandı .Millet Full Hd oyunlar yapıyor ben teknoloji konusunda geri kaldım biraz. Bir de 8 Milyon sattığım konsola 5 milyar oyun satınca soğudum biraz :)

Yahu hiç tatile göndermemiştim bende neden hep kötü oyun yapıyorum diyordum Şuan gönderdim resmen coştular eyvallah.

Search puanıda bayağı arttı hızlı yükselirim artık, son oyunumun hiç biri top rank 100 altına inememişti

Edit: ilk tatil sonrası yaptığım oyun 9.75 kült oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blank42 -- 14 Mayıs 2013; 16:11:21 >

• Oyundan sıkılmaya başladım.Tatil sonrası yaptığım her oyun en az 7.5 puan aldı.

En son yaptığım Süperkahraman/Aksiyon oyunu 65m sattı. bana düşen para ise 105 milyon

Her yaptığım oyunda 30-100m arası kâr edince pek zevki kalmadı

Düzenleme:
    Son oyunum PC'ye Transport/Sim
    9.5 puan aldı.
    Top sale rank #1
    Satış 199m
    Gelir 193m

Toplam fanım 1 Milyon oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blank42 -- 14 Mayıs 2013; 17:38:54 >
  • Normal oyundan kazandığım en yüksek para. SŞO 3 : Silahla Şaka Olmaz 3

Game Dev Tycoon (2013) [ANA KONU]

Buda kendi yaptığım konsol olan Kama 2 de MMO:

Game Dev Tycoon (2013) [ANA KONU]

Güzel oyun fakat başlarda sıkıcı. Para kazanmaya başladığın zaman zevk alıyorsun. Sonra kendi oyun konsolunu yapıyorsun. 7 milyon konsol satıp 1 milyar MMO satıyorsun Para kazanmak istiyorsan MMO. Ek paketler den haftalık(sanırım) 30 m ile 50 m arası para kazandım.

Grafik olarak 3D V7 ve Stereoskopik 3D var. Daha yüksekleri var mı yoksa bu kadar mı?

• Tam sevdiğim tarzda bir oyun. Oldukça merak ettim. Uzun süredir bu tarz oyun çıkmıyordu. En kısa sürede denemeli...
  • quote:

Oyundan sıkılmaya başladım.Tatil sonrası yaptığım her oyun en az 7.5 puan aldı.

En son yaptığım Süperkahraman/Aksiyon oyunu 65m sattı. bana düşen para ise 105 milyon

Her yaptığım oyunda 30-100m arası kâr edince pek zevki kalmadı

Düzenleme:
    Son oyunum PC'ye Transport/Sim
    9.5 puan aldı.
    Top sale rank #1
    Satış 199m
    Gelir 193m

Toplam fanım 1 Milyon oldu

Hocam bana biraz taktik verebilir misin? Y17 deyim ve oyunlarım 5 ortalamayı geçmiyor Lütfen yardım et. 5.5M para var. 19K fan

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.