Şimdi Ara

Galiba Gtx 970'i bozuldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
72
Cevap
2
Favori
3.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani arkadaş ısınma desem değil,O.c desem ramleri ellemedim yahu!! resimdeki sistem hava soğutma ama 6 adet kasa fanı var ekran kartı dinlenme halinde 24 derece maksimum güçte 52 dereceye çıkıyordu

Galiba Gtx 970'i bozuldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sirinbaba -- 4 Kasım 2014; 0:47:22 >
  • sirinbaba kullanıcısına yanıt
    kasadan söküp aldığınız yere götürün bozuldu deyin bu kadar. Değişimini isteyin.
  • Lazeran kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim öyle yapacağım.
    3 gün olduysa sebepsiz iade hakkınız var. bozuk diyip iade edin ve yenisini alın. eğer dediğiniz gibi köklemediyseniz ben ram modüllerinin sorunlu olduğunu düşünüyorum.
    asus dc2 serisindeki gibi.

ramler ne marka elpidamı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: car_26

3 gün olduysa sebepsiz iade hakkınız var. bozuk diyip iade edin ve yenisini alın. eğer dediğiniz gibi köklemediyseniz ben ram modüllerinin sorunlu olduğunu düşünüyorum.

Ramler Samsung Marka
  • quote:

O sebepsiz iade hakki vs acilmayan kutular icin gecerli.

Bu kart servise gider minumum 4-5 gun kalir.oda iyi niyetli davranirlarsa..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu tsv hbm bellek teknolojilerinin girizgâhının yapıldığı bir makalede yazıyordu; GDDR5'in JEDEC standardı 7 Gbps'e kadar. Şahsen şaşırmıyorum o yüzden. Alınmaca yok, çünkü daha düşük sınıf kart alıp, kilitlenmenin alemi yok. Kart 8 Gbps belleklerle geliyorken, "Hız aşırtmadım" diye birbirimizi kandırmayalım derim.
    quote:

HBM is another emerging memory standard defined by the JEDEC organization. HBM was developed as a revolutionary upgrade for graphics applications. GDDR5 was defined to support 28 GBps (7 Gbps x32)

Kendi kartlarımın bellek saat hızları değiştirilince nasıl ısındığını biliyorum. LanOC.org incelemelerinde de bellek hız aşırtmasının 3 fps bile farkını daha göremedik her zaman karşılaştırdıkları Unigine Heaven3D testinde. Radeon alın rahat edin, çok ısınıyorsa da undervolt edin. Sonuç olarak, tek seçenek yok, çare tükenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 4 Kasım 2014; 6:06:59 >

geçmiş olsun ..üzüldüm valla

3 günlük kart bide öve öve bitiremedikleri gtx970 serisi

zaten şu an zorlayan oyun yok bu kartları fanlar bil dönmüyorki

ama işte ülkede teknik servisin eline düşme
    ALLAH KORUSUN kimsenin başına gelmesini istemem biliyorum çünkü tam 45 pc kaldım ben..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

quote:

Kutunun tam olması yeterli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

niye ramler elpida olunca bozuluyor mu?
  • Hocam geçmiş olsun aynı sorun bendede olmuştu anakart yanmıştı benim ekran kartı sağlamdı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neredeyse tüm Asus R9 280X DC2 modelleri bozuluyor kronik gibi. Bu modelde elpida ram kullandığı için hani belki dedim ama değilmiş.
  • bende ki 780 dc2 de elpida da tırstım yani
  • Nvidia'da sorun yok heralde. 280X çok sorunlu bu konuda.
    Merhaba önce gigabyte sitesinden kartın driverleri indir, sonra kurulu olanları tamamem sil , gigabyte den indirdigin driverleri kur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaya061 -- 4 Kasım 2014; 12:21:28 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

quote:

Kutunun tam olması yeterli.

OEM ürünlerde iade hakkınız 15 gündür ve açılan her kutu serviste incelemesi yapıldıktan sonra iade alınır. Özellikle yüksek fiyatlı ürünlerde daha da keskin olarak bu kavram uygulanır.

Hocam sıkıntına gelince geçmiş olsun. Garantide OC edilmiş cihazları anlıyorlar stok olarak ekran kartları arabaların orjinal parçaları gibidir. En kaliteli değil en uzun ömürlü olan soğutma sistemini tercih ediyorlar. İncik cincik ederler ve umarım değişim yaparlar. (20 işgünündan fazla serviste kalırsa cihaz değişim veya iade veya denk bir ürünle değiştirme şansına sahipsiniz). Durumu ayıkırlarsa parasını verip yine yetkili serviste vram taktırırsın.

Ve ekran kartında vram hızına OC yapmasan da işlemci OC'si ile yanabiliyor. lehimlenme derecesi çok daha düşük olduğundan dolayı ramler arızalanmaya çok daha yatkınlar.

• mertcnoz kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım elden aldığınızda (Vatan gibi) sorgusuz iade almak zorundalar, kaç kere ürün iade ettim ama 3 günlük ama 1 haftalık. Kimse size neden diyemez. Sadece açar bakar ürünün vuruğu kırığı yoksa alır. Arkadaşın ürününü de sorgusuz geri almak zorundalar. Arızalı der ve ya demez kendi bileceği iş. Derse belki dediğiniz gibi servise gidecek falan diyebilirler ama hakları yok EĞER ARKADAŞIN SÖYLEMEDİĞİ bir şey yoksa bize, kartın bellekleri doğuştan bozuk diye tahmin ediyorum. Bir kaç gün geçseydi dediklerinizde haklıydınız.

Ezbere konuşmayın dünya kadar ürün iade ettim. Ama kupon verirler ama ürünün aynısını verirler.
  • Geçmişler olsun.Umarım kazasız belasız atlatırsınız bu durumu.Türk yetkili servisleri kraldan fazla kralcı olmalarıyle ünlüdür.Ayrıca yorumlar ilginç geldi.Overclock yapmak asla saçma sapan bir iş değildir arkadaşlar.TNT2 kart da kullansanız GTX980 de kullansanız durum aynı.Araştırdığınızda donanımların daha uzun ömürlü olması(yani sürekli arıza çıkarmaması) ve aynı fabrikada aynı zamanda aynı şartlar altında üretilen aynı marka aynı model donanımın dahi maksimum kapasitesi değişkenlik göstereceğinden düşük frekans değerlerinde kartlar piyasaya sürülür.Konu Gtx970...Mesela 2 tane Asus Gtx970 düşünün.Biri 1400mhz çalışabilirken diğeri 1350 mhz gpu hızına erişebilsin.1350 mhz çalışabilen gpu 1400 mhz stok hızıyla çıkarılırsa 2 gün sonra kartta sorun var diye geri gönderilecektir.Hiçbir firma bunu göze almaz.Bu nedenle atıyorum Asus Gtx970 1250 mhz çıkarılır ki 1350 mhz hızında çalışabilecek kart da 1400 mhz hızında çalışabilecek kart da stabil çalışabilsin.Ayrıca overclock sebebiyle garanti dışı kalma durumu sözkonusu olsaydı Evga'lar Kingpin versiyonları,Msi'lar lightningleri çıkartmazlardı.Ya da kartı daha da soğutabilmek için bu kadar mücadele verilmezdi.Overclock deyince çoğu forum arkadaşımız bir tür tatminsizlik,kartın ömrünü yiyen bitiren şey vs... görüyor.Öyle söylendiği gibi donanımlar mahvolsaydı sıvı soğutma ve LN2'nin önüne geçmek için mücadele edilirdi.

Belki şöyle diyen olabilir.O da tercih meselesidir.Ben 2000 lira para vermişim.X donanımı almışım.Her işimi görüyor overclock yapmaya gerek yok diyen olacaktır.Bu saçma bir fikir değildir.Tercihtir.Aynı zamanda 2000 liraya X donanımı alıp da alabileceği maksimum performansı almak isteyenler de olacaktır.Bu nedenle overclock yapacaktır.Bu da saçma birşey değil.Sadece tercih...Kaldı ki arkadaş vramlere overclock yapmadım diye 50 kere büyük bir sabırla belirtmiş.Tamamen şansızlık...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 4 Kasım 2014; 13:10:59 >

• Böyle bilmiş bilmiş yazıyorsunuz adamı çileden çıkarıyorsunuz.Evga-Sapphire-Asus-Msi daha nicesinin kendine ait overclock programı var lisanslı üstelik.Overclockla kart bozulabilir fakat limitleri bellidir.Ram kolay kolay bozulmaz.Voltajda sıkıntı olması lazım.Techpowerup sitesinden kartın orjinal biosunu indirin.Force flash bios yazdırın sorun düzelebilir.Overclock programları bazen kartın windowstaki registrylerine değer burdaki değerleri değiştirir.(Amd deki ulps in trix ile değiştirilmesi esasen regisrty ayarıdır).Bu nedenlerle bi bios değişimine bakın sonra servise yollayın.Çünkü ramler overclock edilmeden ram üstündebu denli ciddi hasar oluşması beklenemez.Gerekirse kartı bana yolla ben düzeltmeye çalışıp geri yollarım sana herhangi bir talebimde yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E.B Sup -- 4 Kasım 2014; 13:29:49 >
  • Yaşadığınız durumun OC ile hiçbir alakası yoktur sizi temin ederim bu konuda. Kartı garantiye gönderin değişim yapmak zorundalar. Ama bu problemin OC ile hiçbir alakası olmadıgına emin olabilirsiniz. Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.