Şimdi Ara

Galaxy S8 ve S8+ tasarım çalışmaları paylaşıldı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
1.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Keşke düz ekranlı ve home tuşlu daha küçük versiyonunu da yapsalardı.

• Parmak izi okuyucunun o pozisyonu çok kötü bir tercih. Şahsen diğer android'lerde olduğu gibi arkada ortada olmasını da sevmiyorum. Bu işin doğrusu, ön yüzden telefonun altında olanıdır. Arabada oluyorum telefonu oturtuyorum tutucuya o şekilde bir de telefonun arkasına mı ulaşayım? Masaya koyuyorum illa kaldırayım mı kolayca ulaşabilmek için? Sanal tuşlar için ise söylenecek bir şey yok, rezil duruyorlar. Samsung note 7 ile bitmiş anlaşılan.
  • Çok güzel gözüküyor
    Not 8 e parmak okuyucuyu ekrana entegre etseler tadından yenmez.

• Hiç bi marka fanı değilim ama adamlar yapmış şimdi Allah var güzelde gözüküyor ama parmak izi okuyucunun yeri biraz kötü yok ekran altına saklayın yok ekranda parmak izi okuyucu olsun vardır bence böyle şeylerde sonra telefon 5 binlira deyince OOOOOOOOO çok pahalı bu demeye başlıyor millet mükemmel bi cihaz yapmanın yanı sıra adamlar satabilmeli de. Bu gün baktığımızda 5 binlira kimse android telefona vermez varsa gider ios alır hala 4s kullanan arkadaşımın telefonu yağ gibi akıyor bu yüzden tasarıma eleşetiri yaa fikir sunarken farklı koşullarıda düşünün

• S7 edge alacaktım fakat beklemeye değer gibi gözüküyor s8. G2 ile devam bir süre daha

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cannurkars

Ekrandaki tuslardan nefret eden biriyim, ama su tasarima da laf etmek haksizlik olur. Adamlar home tusunu sigdiramayacak kadar inceltmisler cerceveyi. Su tasarima bok atacak olan varsa ya kördür ya da hic dayak yememistir.

1.5 derece körüm ve hiç dayak yemedim. Ben bile beğendim.
  • G6 daha şık gözüktü gözüme ama tasarım anlamında gelişim var kesinlikle S8'de. Home tuşu olmazsa olmaz değil bu hali daha güzel.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekranın köşeleri yuvarlatılmış ve sanal tuşlar kullanılmış olduğu için bu ekran bana göre 16:9 formatında değil. 17:9 formatında sanki, yani alttan üstten uzatılmış. Eğer çözünürlük 2560x1440 ise 160 piksel daha eklenip 2720x1440 olmuş. Eklenen 160 piksel yuvarlatılmış köşelere ve sanal tuşlara kullanılmış diye düşünüyorum..

• mail_er kullanıcısına yanıt
    Eğer olsaydı videolarda vs. izlerken siyah şerit olur ayrıca sanal tuşlar için 160 piksel çok az.

• tasarım fevkaladenin fevkinde
    donanım rakiplerinin üstünde(büyük ihtimalle)
    yeni kral bekleniyor
    fiyatı bütçelerin üzerinde

home tuşu sevenler için de bi çeşit olsa keşke :)

• quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Tasarim muhtesem ozelliklerde oyle ama boyut resmen monster olmus.Neden birtanede 4.7" yapmazlar , herkes dev gibi telefonlar kullanmak zorunda degil.Benim gibi cep telefonu kullanmak isteyenlerde azinlikta degil.Kotu olansa 4.7" veya daha kucuk boyutlarda tek secenegin apple olmasi :(

Monster ne oluyoru?
  • Bgrn7 kullanıcısına yanıt
    160 piksel 5.7 inç ve QHD bir ekranda yaklaşık 0.8 cm yapar bu da gayet yeterli gelir.

Siyah şerit meselesi ise yazılımla çok kolay engellenebilir yani video çok az expand edikir çok az da kırpılır ya da uzatılır sorun kalmaz kullanıcı ise bunu farketmez bile

• Sanal tuşa geçmeleri harika olmuş. İple çekiyorum S8'i.
  • Ben de s7 edge sahibi olarak sanal tuş tercih ederim. s

Sanal tuslu telefon kullandiktan sonra ne kadar rahat olduğunu anladım. Akıllı telefonlardaki tüm deneyimimiz dokunmatik iken en çok kullanılan fonksiyonun fiziki bir tuşla yapılması artık çok ilkel geliyor. S7 edgedeki home tuşunu bile indirdiğim uygulamayla dokunmatik olarak kullanıyorum parmak izi okuyucu sayesinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanal tuşlar çok kullanışlı oluyor. hem ekstra alan sağlıyor.

2k bir ekranda 2359296 piksel var.

• Fiyatı söylüyorum:

Galaxy S8 Plus : 3999 TL.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bgrn7

2k bir ekranda 2359296 piksel var.

Kardeşim 160 piksel diyince sen ne anladın? Dikey doğrultuda 160 piksel ~0.8 cm yapar diyorum

Dikey doğrultuda 160 piksel olursa dümdüz bir çizgi olur.Yatay boyu da hesaba katman lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mail_er

Ekranın köşeleri yuvarlatılmış ve sanal tuşlar kullanılmış olduğu için bu ekran bana göre 16:9 formatında değil. 17:9 formatında sanki, yani alttan üstten uzatılmış. Eğer çözünürlük 2560x1440 ise 160 piksel daha eklenip 2720x1440 olmuş. Eklenen 160 piksel yuvarlatılmış köşelere ve sanal tuşlara kullanılmış diye düşünüyorum..

Şu yazdığımı tekrar oku da uğraştırma beni

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.