Şimdi Ara

Galaxy S3 Arama Yapmıyor: 'Ağda Kayıtlı Değil' Sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
2
Favori
81.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlgilenen arkadaşlara teşekkürler...
  • nasıl olduğunu yaza bilirmisinizz??
  • quote:

Orijinalden alıntı: cypriotgirl

nasıl olduğunu yaza bilirmisinizz??

Pasaport kaydı yaptırmak dışında herhangi bir işlem yapmadım. Pasaport kaydını mı nasıl yaptırdığımı soruyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi manivela -- 14 Ekim 2012; 11:24:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: manivela

quote:

Orijinalden alıntı: antidote

Telefonunuz kayıt yapılmadığı için kapanmış başka bir neden aramanıza gerek yok canınızı sıkmayın. kayıt ettirin 1 hafta içinde açılır

Bugün kayıt işlemi yapıldı. mcks.gov.tr'de şu bilgiler var:

Durumu : IMEI numarası abone kayıt merkezince geçici olarak kayıt altına alınmış olup Kurum tarafından evrakları kontrol aşamasındadır  
    Kaynak : Yolcu beraberi kaydedilen cihaz
    Üretici : Samsung Korea
    Pazar Adı: Samsung GT-I9300 Model Bilgileri: Samsung GT-I9300

Buna rağmen sorun devam ediyor; değişen birşey yok.

bende de aynı sayfa açılıyo ama kaydını yaptırdım telefonu da sadece 1 gün kullanabildim sorun nasıl giderilir?

• quote:

Orijinalden alıntı: orkunalicelik

bende de aynı sayfa açılıyo ama kaydını yaptırdım telefonu da sadece 1 gün kullanabildim sorun nasıl giderilir?

Ne zaman yaptırdınız pasaport kaydını?
  • 10-15 gün arası oldu bugün 4.1 güncellemesi yaptım ondan sonra oldu.!!!
  • quote:

10-15 gün arası oldu bugün 4.1 güncellemesi yaptım ondan sonra oldu.!!!

Benimkinde mcks'de yukarıya yazdığım ifade düştükten yaklaşık 24 saat sonra sorun kalmamıştı.
    4.1.1'e de geçtim; sıkıntı çıkarmadı.
    Cihaz hakkında kısmında IMEI numarası var mı?
  • evet imei yazıyo
  • sorun giderilebilir mi cihazın arkaasındaki imeiler de eşleşiyo
  • quote:

sorun giderilebilir mi cihazın arkaasındaki imeiler de eşleşiyo

Problemin neden tekrarladığına dair bir fikrim yok.
    Ben de çözümü araştırırken -her ne kadar mantıklı gelmese de- birkaç kişinin telefon sim kilidini kaldırmak sorunu çözüyor yazdığını görmüştüm. Sanmıyorum çözüm olsun ama denemekte fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: manivela

quote:

sorun giderilebilir mi cihazın arkaasındaki imeiler de eşleşiyo

Problemin neden tekrarladığına dair bir fikrim yok.
    Ben de çözümü araştırırken -her ne kadar mantıklı gelmese de- birkaç kişinin telefon sim kilidini kaldırmak sorunu çözüyor yazdığını görmüştüm. Sanmıyorum çözüm olsun ama denemekte fayda var.

Hocam hata mesajı sim ağ kiliti olsaydı kaldırmak için çözüm sunabilirdim .Ağı görmemesi telefonun yurtdışı olduğu için geçerli sürenin dolmuş olması . Pasaport kaydı bu işlemleri sen yaptırdıysan eğer tekrar kontrol ettir. Yok aldığın yerden yapıldıysa da patlama ihtimali var .

• sim kilidi kodu istiyo da şifresini bilmiyorum
  • sim ağ kilidinin yöntemi nedir peki???
  • eğer hata buysa yani pini girdikten sonra senden ağ şifresi istiyorsa olay kolay .
    marketten galaxsim unlock indir. programı çalıştır unlock a basınca senden prosunu almanı isteyecek . 2.5 dolar verip alırsan bu ağ sim şifresinden kurtulursun .
    diğer türlü 25 dolara bu kodu gönderen sitelerde var .ben çok kafa yordum bu şekilde hallettim .
  • evet olay anlattığın gibi gerçekleşiyo.Ben uğraşmayı istemiyorum(beceremem diye düşünüyorum) telefoncular anlayamaz mı?
  • root dedikleri ne olaki???
  • quote:

root dedikleri ne olaki???

Root telefonu yetkilendirme bütün kontrolü eline alma şeklinde yorumlayayım .Süreçler biraz sıkıntılı eğer ki hiç uğraşmadığın işler ise . Ama yaparım dersen okumaya başla anlar anlamaz yaparsın gerekli olan işlemleri
  • merhaba,ben samsung s3 cihazımı eylül ayında yurtdışından aldım,kaydını kendi pasaportuma yaptırdım,dün bir önceki sim kartım bozuldu ve yeni sim kart aldım,2 aydır sorunsuz çalışan telefonum kartı taktığımdan beri ağda kayıtlı değil sorunu veriyor,bu arada batarya arkasındaki,telefondaki ve kutudaki imei numaraları aynı,eşimle birlikte kayıt yaptırmıştık,onunki sorunsuz çalışıyor,yalnız benim telefonumu aldığımızda daha önce kutusunun açılmış olduğunu gördük.bunun bir etkisi olabilir mi bilemiyorum.yardımcı olabilirseniz
    çok sevinirim
  • Arkadaşlar burada aynı problemleri görünce yeni sayfa açmadım.

ben galaxy s3 ü 4 aydır kullanıyorum, bir telefoncudan pasaport kayıtlı olarak aldım (yani imeisi sorgulamada yolcu ile gelen ve evrakları beklenen şeklinde idi.)

geçen hafta uyarı geldi ve 1 hafta içinde kapanacak dendi.

kapandığını arama yaparken "ağda kayıtlı değil" uyarısı ile anladım. aldığım yere başvurdum onlar tekrar imei kaydı yaptılar galiba,
    imei sorgulamada "yasadışı olduğu belirlenen aygıt" yerine "yolcu beraberinde gelen aygıt" olarak değişmiş durumda.

dün gece bu yazıyı gördükten sonra hattımı deniyorum ama açılmıyor, belli bir zaman geçmesi gerekir mi, başka çözümler arayayım mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vatanfb

Arkadaşlar burada aynı problemleri görünce yeni sayfa açmadım.

ben galaxy s3 ü 4 aydır kullanıyorum, bir telefoncudan pasaport kayıtlı olarak aldım (yani imeisi sorgulamada yolcu ile gelen ve evrakları beklenen şeklinde idi.)

geçen hafta uyarı geldi ve 1 hafta içinde kapanacak dendi.

kapandığını arama yaparken "ağda kayıtlı değil" uyarısı ile anladım. aldığım yere başvurdum onlar tekrar imei kaydı yaptılar galiba,
    imei sorgulamada "yasadışı olduğu belirlenen aygıt" yerine "yolcu beraberinde gelen aygıt" olarak değişmiş durumda.

dün gece bu yazıyı gördükten sonra hattımı deniyorum ama açılmıyor, belli bir zaman geçmesi gerekir mi, başka çözümler arayayım mı?

Bende IMEI sorgulamasındaki ifade değiştikten 1 gün kadar sonra hat açılmış, normale dönmüştü. Bu süre 3 güne kadar uzayabiliyormuş. Zannediyorum herşey yolunda; kısa zaman sonra düzelecektir sizinki de.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.