Şimdi Ara

★★ GALAXY S3 [ANA KONU] ★★ (İlk Sayfayı Okuyun!) (3383. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
67.875
Cevap
417
Favori
2.549.009
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33813382338333843385
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bozkan23

su an alinacak bir android tel yok,yani s3 un yerine,ama iphone alinir s3 un yerine
    merhaba bir sorunum var yardım ederseniz sevinirim. kuzenimde s3 var telefonun ekranı canı istediğinde açılıp kapanıyor bazen uzunca kapalı kalıyor ekran simsiyah ses var görüntü yok bazen 3-4 saat açık kalıyor ama sonra gidiyor yine telefon çalışıyor ama görüntü yok. dün rom atalım dedik cm 13 ü attık iyiydi güzeldi ama ayarları yaptıktan sonra format atalım (telefon açıldığında durduruldu hatası veriyordu 5-10 saniyede bir) dedik ama ekran gelmedi ses de çıkmadı. o haldeyken odini açıp stock romu yükleyelim dedik hallettik zar zor ekranın gelmesini sağladık ama bu sefer de samsung yazısında takılıyor. intenette yabancı birisinin videosunda bootloader kısmına tıklayıp romu yükleyin diyordu I9300XXUGMK6_I9300OJVGML1_TUR romunu bootloadera tıklayıp md5 i gösterip yükledik (başka birşeye dokunmadım) samsung yazısında kaldı. belki yüklediğimiz rom sorunludur dedik I9300XXUGNB6_I9300OJVGNB3_TUR romunu yükledim sammobilede birşey dikkatimi çekti pda dan seçin diyordu bu kez pdadan seçtik ama (ekran şuan gözükmüyor malesef ilk rom denememde gözüküyordu) ses seda yok galiba yine samsung yazısında kaldı. sizce ne yapmalıyım? Odin3 v3.04 kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qsdc35 -- 18 Eylül 2016; 14:09:22 >

• qsdc35 kullanıcısına yanıt
    sorun pek yazılımsal gibi durmuyor yine de 4 dosyalı rom dosyası var internetten araştır bir de onu yükle odin ile onda da sorun düzelmediyse büyük ihtimal donanımsal anakart falan arızalanmış olabilr
  • bozkan23 kullanıcısına yanıt
    peki aromadan romu yüklerken default bileşenleri mi seçiyorsun s5 bileşenleri mi yani fark ediyor mu sence hız açısından qs kullanmıştım baya önce çok stabildi hatırlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinemaker

peki aromadan romu yüklerken default bileşenleri mi seçiyorsun s5 bileşenleri mi yani fark ediyor mu sence hız açısından qs kullanmıştım baya önce çok stabildi hatırlıyorum
    s3 telefonum sim kart yok uyarısı veriyor.
    1) fabrika ayarlarına geri dönüldü olmadı
    2) başka sim kart denendi olmadı.
    3) android 4.3 yüklendi olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: screamtoronto

s3 telefonum sim kart yok uyarısı veriyor.
    1) fabrika ayarlarına geri dönüldü olmadı
    2) başka sim kart denendi olmadı.
    3) android 4.3 yüklendi olmadı.

Alıntıları Göster
    Öneri rom var mı hyper ve atila dışında ? cyanogenmod yükleyeceğim ama ya kamera başarısız hatası ya arada bir donuyor telefon yada yeniden başlatıyor kendini falan rezil oluyorum durduk yere milletin yanında stock rom mu atsam ne yapsam

• cm13 kullanıyorum 6-7 aydır ve gayet düzgün işliyor bana göre -büyük çapta bir bug göremedim pek- ancak kamera konusunda şikayetler duydum ve çözümü de yok gibi görünüyor, yaklaşık 10 farklı kamera modülü kullanıldığı söyleniyordu xda'daki konuda.

stock rom bloatwareden dolayı pek kullanılacak gibi değil bence :) archidroid'in base rom'u olacaktı stock üzerine, veya android revolution hd vardı yine xda'da, bunlar da iyi romlardır, önerebilirim. Ayrıca 4.4.4 bazlı port romlarda veya cm13 ve bazlı romlarında (temasek vs) boeffla kernel son derece iyi çalışıyor, oradan oc/uv işlemleriyle biraz daha rahatlatırsınız telefonu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cosmicsea

cm13 kullanıyorum 6-7 aydır ve gayet düzgün işliyor bana göre -büyük çapta bir bug göremedim pek- ancak kamera konusunda şikayetler duydum ve çözümü de yok gibi görünüyor, yaklaşık 10 farklı kamera modülü kullanıldığı söyleniyordu xda'daki konuda.

stock rom bloatwareden dolayı pek kullanılacak gibi değil bence :) archidroid'in base rom'u olacaktı stock üzerine, veya android revolution hd vardı yine xda'da, bunlar da iyi romlardır, önerebilirim. Ayrıca 4.4.4 bazlı port romlarda veya cm13 ve bazlı romlarında (temasek vs) boeffla kernel son derece iyi çalışıyor, oradan oc/uv işlemleriyle biraz daha rahatlatırsınız telefonu :)

Sen hangi romu önerirsin dostum kullandığım en hızlı rom archidroid 3.0.2 idi (4.4.4) daha hızlısını görmedim ama onda da kamera sorunu vardı android revolution hd , neatrom ve qs rom var şuan pc de hangisini seçmeliyim sence ?

• hortlatma, tamamen orijinal i9305 port 4.4.4 romu (ODEXED!!!) içinhttp://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-sammy-port-4-4-4-atila-rom-gti-t3312992
    Şahsen kullandım ve görüşlerim :
    kesinlikle 4.3 den daha stabil ve daha az ram yemekte
    4.4.4 avantajı az buçuk note 4 gibi tasarlanmış (note 4 romu değil) samsungun güncelleme politikası yüzünden
    facebook yükleyince kasmıyor
    oyunlarınız kasmıyor
    veeee radyo uygulaması s5 gibi oldu (kullanan var mı ki )
    daha stabil
    devam eden sorunlar (samsungun kronik s3 hataları filmi sunar )
    Ekran geç açılıyor !!! isyan ediyorum.
    Rehber geç açılıyor !!! uyu kalk açılır canını sıkma sabır imanın yarısıdır
    4.4 portlarında kamera başarısız hatasına STOP !!!! https://app.box.com/s/zcwniaps08w10hhdfbas

• quote:

Orijinalden alıntı: ypemck

hortlatma, tamamen orijinal i9305 port 4.4.4 romu (ODEXED!!!) içinhttp://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/development/rom-sammy-port-4-4-4-atila-rom-gti-t3312992
    Şahsen kullandım ve görüşlerim :
    kesinlikle 4.3 den daha stabil ve daha az ram yemekte
    4.4.4 avantajı az buçuk note 4 gibi tasarlanmış (note 4 romu değil) samsungun güncelleme politikası yüzünden
    facebook yükleyince kasmıyor
    oyunlarınız kasmıyor
    veeee radyo uygulaması s5 gibi oldu (kullanan var mı ki )
    daha stabil
    devam eden sorunlar (samsungun kronik s3 hataları filmi sunar )
    Ekran geç açılıyor !!! isyan ediyorum.
    Rehber geç açılıyor !!! uyu kalk açılır canını sıkma sabır imanın yarısıdır
    4.4 portlarında kamera başarısız hatasına STOP !!!! https://app.box.com/s/zcwniaps08w10hhdfbas

Evet arkadaş haklı android L&M den bıkanlar bunu kursun daha iyisi yok ama bende stocktan sıkıldım cm13 yüklüyorum şu anda inşallah pişman olmam.

• cm13 tabiikide bundan daha stabil ancak cm13 de bir bug mevcut :
    3-5 sefer kamerayı açtıktan sonra kameraya bağlanılamıyor yazısı çıkıyor yeniden başlatınca düzeliyor. Rom kuran birisi bunu dert etmez ancak, biriyle selfie çekineyim derken de rezil olmak istemez
  • quote:

cm13 tabiikide bundan daha stabil ancak cm13 de bir bug mevcut :
    3-5 sefer kamerayı açtıktan sonra kameraya bağlanılamıyor yazısı çıkıyor yeniden başlatınca düzeliyor. Rom kuran birisi bunu dert etmez ancak, biriyle selfie çekineyim derken de rezil olmak istemez

Ben geçen sene çok oldum cm ile rezil o yüzden en fazla 4.4.4 kuruyorum artık şimdi android revolutiona geçtim içim rahat etmedi cm 13 kurmuştum dayanamıyorum yahu Bu arada ekstradan şunu yaparsan performans artar dediğin bir şey var mı 1gb sd cart var swap işini çok anlamasam da boeffla kernel kuracağım şimdi nasıl yaparım ayarları ?

• boefflada kapalı şarj yok. Ki cm13 te performans modları var kerneli gayet fonksiyonlu doze modu ile bir günde hiç ekranı açma %20 şarjın gidiyor.
    Ayrıca cm 13 oyunlarda bataryayı tw den daha fazla içiyor
    Ayrıca hyper hiç stabil değil bir uygulama açınca hemen tw launcher a restart atıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ypemck -- 22 Eylül 2016; 17:48:41 >
  • hancı42 H kullanıcısına yanıt
    framework-res.apk editliyorlar onun için fakat %90 diğer romların framework-res.apk dosyası stockta çalışmaz bootloop yapar çünkü.
  • quote:

boefflada kapalı şarj yok. Ki cm13 te performans modları var kerneli gayet fonksiyonlu doze modu ile bir günde hiç ekranı açma %20 şarjın gidiyor.
    Ayrıca cm 13 oyunlarda bataryayı tw den daha fazla içiyor
    Ayrıca hyper hiç stabil değil bir uygulama açınca hemen tw launcher a restart atıyor

Kurdum şu an android revolution hd 53'ü. Boeffla da kapalı şarj yok mu cidden sanki vardı ama yanlışta hatırlıyor olabilirim de bu rom yavaşlar mı acaba göreceğiz bakalım.
  • eminim yok kapalı şarj. revolution denemedim. ayrıca amcha romuda deneyebilirsin lollipop arayüzü gayet güzel portlamışlar
  • quote:

eminim yok kapalı şarj. revolution denemedim. ayrıca amcha romuda deneyebilirsin lollipop arayüzü gayet güzel portlamışlar

Revolution HD 53 kurdum artık dostum hoşuma gidiyor stock 5 ve 6'yı sevmiyorum illa sorun çıkıyor benim merak ettiğim bu rom için bir şey yapabilir miyim ekstradan hızlandırmak için veya yavaşlamasın diye.
  • ben revolutionun r sini görmemişim ss atarmısın bi
  • Yanılmıyorsam mike1986 nickli biri geliştiriyodu rev hd romu, eğer o romsa gayet sağlamdır, bir dönem htclerde baya namlıydı diye hatırlıyorum :)

Hızlandırmak için kernel ve overclock öneririm. O sürüm için boeffla olması lazım ama siyah perseus vs kernellar olması lazımdı xda'da, dolayısıyla bi kontrol etmek gerekir.

Ben şahsen cm13 + boeffla kernel kullanıyorum ve gerçekten sağlam çalışıyor, batarya ömrü olsun performans olsun gayet iyi. cm bazlı bir iki rom daha denedim, mesela temasek cm de gayet iyi romdur ancak temasek android geliştiriciliğini bıraktı, cm14 için olmayacak dolayısıyla.

Bu telefonda artık maalesef çok fazla facebook-messenger gibi uygulamalar kullanılmaz, ram düşmanı bu uygulamalar maalesef. Uzun lafın kısası, boeffla kernel + cm13 + greenify ve isteğe bağlı xposed + amplify bizi bi iki sene daha götürür herhalde.

Not: CM'deki kamera probleminin maalesef çözümü yok gibi görünüyor. 10 civarında farklı modül kullanıldığı söyleniyodu S3'lerde ve her biri için teker teker uğraşmak istemiyorlar. Şansıma bende çıkmadı bu problem :) Bir de sanırım kamera kalitesi biraz daha kötü stock romdan, buna da yapacak bişey yok muhtemelen artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cosmicsea -- 22 Eylül 2016; 20:44:47 >

• quote:

ben revolutionun r sini görmemişim ss atarmısın bi

Stock 4.3'ten farkı yok görünüşte ama daha iyi gereksiz bir çok şey çıkarılmış vs. tavsiye ederim

@cosmicsea şimdi dostum bu boeffla nin kapalı şarj olayını ben bilmiyordum hiç sorun yok sanıyordum telefonun şarjı biterse şarj edemeyecek miyim yani ben Cm kullanmayacağım bu arada bu romla devam etmeyi planlıyorum teşekkürler öneri için tek yapmam gereken şu an boeffla ve swap ayarları falan kaldı o zaman teşekkürler.

• Kapalı şarj olmama olayı arter kernel'ında vardı diye hatırlıyorum, blekota rom'da arter geliyodu sanırım ondan :) boeffla veya diğer kernellar olsun farketmez, overclock ve governor ayarı farkettiriyor gerçekten, ek olarak boeffla'da 1600 mA akıma kadar hızlı şarj desteği var, bence son derece önemli. Bir de hangi rom olursa olsun, greenify iyi geliyor bence...
  • 
Sayfa: önceki 33813382338333843385
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.