Şimdi Ara

===> GALAXY S için 2.2.1 güncellemesi (KIES vs. ODIN) <=== (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
650
Cevap
5
Favori
89.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Demek ondan ryanza cikmiyor bende applanet market yok ondanmis. applanet.com a girdim tavsiyeniz uzerine ama acemiligimden bulamadim uygulamayi. Gerci bulsamda nasil yukliyecegim bilmiyorum. Ama sizi daha fazla yormayayim dediginiz gibi ODIN ile yukllemeyi ogrenip verdiginiz konu basligindan uygun olan ROM u deneyecegim. Saolasiniz chatin_62 ve igtx :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yimazdh

Demek ondan ryanza cikmiyor bende applanet market yok ondanmis. applanet.com a girdim tavsiyeniz uzerine ama acemiligimden bulamadim uygulamayi. Gerci bulsamda nasil yukliyecegim bilmiyorum. Ama sizi daha fazla yormayayim dediginiz gibi ODIN ile yukllemeyi ogrenip verdiginiz konu basligindan uygun olan ROM u deneyecegim. Saolasiniz chatin_62 ve igtx :)

Applaneti 2 türlü yükleyebilirsiniz.

1. yolwww.applanet.net adresini açın ana sayfada bir karekod (barkod) var. Telefona eğer barcode scanner uygulamasını kurmadıysanız marketten bunu kurun. (Barcode scanner olarak arama yaptırın. 195 tane sonuç gelecektir. En üstte ZXing Team'in Barcode Scanner uygulamasını tavsiye ederim.) Bu scanner ile ekrandaki barkodu okutun. Telefon barkodu okuyunca en soldaki tarayıcıda aç seçeneğine tıklayın ve sizi direk olarak markette uygulamaya götürünce yükle butonuna basın. Hepsi bu. (Bu arada aşağıdaki yöntem üyelik isteyince bunu deneyeyim dedim. Bu da uygulamayı yüklemiyormuş. Aynı yere yönlendiriyor. Yani aşağıdaki yere yönlendiriyor. Tek fark telefondaki browser'ı kullanıyorsunuz).

2. yolwww.applanet.net adresini açın ana sayfada bir karekod (barkod) yanındaki Download yazısına tıklayarak gelen ekranda Latest Files Applanet 2.5.8 yazan yerdeki Applanet 2.5.8 yazısına tıklayın, yine gelen ekranda Download butonuna tıklayın. Üyelik istediği için daha ileri gidemedim. Benim indirdiğim yerdeki dosyada silinmiş. Ben, üye olup dosyayı pc'ye indirdiğinizi varsayıyorum. Telefonu, Menü-ayarlar-Uygulamalar-Gelişim_Hata ayıklama modu'nu işaretleyin ve pc'ye bağlayın. Bildirim ekranını aşağıya doğru çekerek USB Bağlandı yazısına tıklayın. Gelen android ekranda USB Bağla butonuna basın. Bu telefona en hızlı dosya aktarma şeklidir. Dosyayı telefona atın. Sonra da pc'den çıkartıp telefonun dosyalarım uygulamasını açarak bulun. Üzerine tıklayarak yükleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chatin_62 -- 13 Aralık 2010; 21:30:42 >

• Yazdiklarinizi aynen uyguladim vee Sayenizde applanetimde var artik :) root explorer da buldum Ryanza nin uygulamalarinida. Ama voodoo yuklu oldugundan ve kurtarma modundan voodo menuleri ciktigindan yenden lagfix yapmadim simdilik bole devam edecegim.
    Tekrar yardimlariniz icin cok cok tesekkur ederim. yani ne desem bos. Hayirli geceler cumleten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: igtx

quote:

Tesekkur ederim takdiriniz icin. Bulamadigim veya hic bir sekilde anlamadigim konularda sizleri rahatsiz etmeye calisiyorum. Sonucta sizde burda buyuk bir zaman ve emek harciyorsunuz bunun bilincindeyim ve cook takdir ediyorum. Bende dahil cogu Kimse kolay kolay bu kadar soruya sabirla cevap veremez diye dusunuyorum. Sizin ek olarak verdiginiz tavsiyelerde cook faydali gorunuyor insAllah tavsiyelerinize uyacagim.
    igtx ustadin yonlendirmesiyle ingiltere uzerinden froyo 2.2 yi yukledim :) SuperOneClick v1.4 la root olmadi bende SuperOneClickv1.5.5-ShortFuse diye bir program buldum ( igtx saolsun tekrar) :) bununla root yapabildim. quandrat programini yukledim calistirdim sonuna kadar geldi ama internet baglantisi yok diye sonucu vermedi halbuki wireless ile bagliyim ve internette dolasabiliyorum. Sonra OneClick Lag Fix programini marketten arattirdim bir cok kere ama bulamiyor dolayisiyla yapamadim. voodo lanfix programini indirdim ve kurdum ama sanki daha kotu oldu rehbere basinca kisiler 2 sn sonra geliyor. Belkide zaten ROM o sekilde bilemiyorum. Acelesi yok esas buyuk sorunu hallettim sayenizde :) Zamaniniz musait olunca cevap yazabilirseniz sevinirim. Tesekkurler simdiden.

Hayirli olsun tekrardan. Ise yaradigina sevindim. Biz de birsey bilmiyorduk burada paylasa paylasa bir iki ay icinde bilgiler birikiyor. Eger merak varsa gerisi gelir zaten.

v1.4 eskisiydi zaten. Yenisi cikmistir muhtemelen superOneClick olayinin. Bunun yaninda z4root diye bir uygulama daha var basit yoldan root yaptiran.

Quadrant sart degil. O sadece skoru gormek icindi. Hatta gereksiz bir program. Kaldirilabilir bile

Voodo biraz zahmetli yukleniyor. Belki tam olarak uygulayamamissinizdir. Ben ODIN uzerinden kurmustum onu mesela.

OCLF 2.0 olanini yuklemeyi deneyin. Son versiyon bilgisi 2.2.8 mi neydi. Onun detaylari ana konuda olmasi lazim. Ya da diger konuda root + lagfix diye spdrmn'in anlatimi olacak.

Quadrant ile ilgili bir sorun var sanırım, sonuçları gönder dediğimizde bağlantı sağlayamıyor, hata veriyor. Sanırım bizden kaynaklı bir durum değil.

Benim sormak istediğim bir şey var. Her ne olduysa hiç bir şekilde OCLF ile lagfix olmuyor benim telefon. Hem kur, hem kaldır sekmeleri kırmızı, ne yaptıysam olmadı. Ben de Voodoo One Clik Lag Fix kurdum. Şimdi sürüm değiştirmek istiyorum ama bunun nasıl kaldırılacağını bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: artemes

quote:

quote:

Tesekkur ederim takdiriniz icin. Bulamadigim veya hic bir sekilde anlamadigim konularda sizleri rahatsiz etmeye calisiyorum. Sonucta sizde burda buyuk bir zaman ve emek harciyorsunuz bunun bilincindeyim ve cook takdir ediyorum. Bende dahil cogu Kimse kolay kolay bu kadar soruya sabirla cevap veremez diye dusunuyorum. Sizin ek olarak verdiginiz tavsiyelerde cook faydali gorunuyor insAllah tavsiyelerinize uyacagim.
    igtx ustadin yonlendirmesiyle ingiltere uzerinden froyo 2.2 yi yukledim :) SuperOneClick v1.4 la root olmadi bende SuperOneClickv1.5.5-ShortFuse diye bir program buldum ( igtx saolsun tekrar) :) bununla root yapabildim. quandrat programini yukledim calistirdim sonuna kadar geldi ama internet baglantisi yok diye sonucu vermedi halbuki wireless ile bagliyim ve internette dolasabiliyorum. Sonra OneClick Lag Fix programini marketten arattirdim bir cok kere ama bulamiyor dolayisiyla yapamadim. voodo lanfix programini indirdim ve kurdum ama sanki daha kotu oldu rehbere basinca kisiler 2 sn sonra geliyor. Belkide zaten ROM o sekilde bilemiyorum. Acelesi yok esas buyuk sorunu hallettim sayenizde :) Zamaniniz musait olunca cevap yazabilirseniz sevinirim. Tesekkurler simdiden.

Hayirli olsun tekrardan. Ise yaradigina sevindim. Biz de birsey bilmiyorduk burada paylasa paylasa bir iki ay icinde bilgiler birikiyor. Eger merak varsa gerisi gelir zaten.

v1.4 eskisiydi zaten. Yenisi cikmistir muhtemelen superOneClick olayinin. Bunun yaninda z4root diye bir uygulama daha var basit yoldan root yaptiran.

Quadrant sart degil. O sadece skoru gormek icindi. Hatta gereksiz bir program. Kaldirilabilir bile

Voodo biraz zahmetli yukleniyor. Belki tam olarak uygulayamamissinizdir. Ben ODIN uzerinden kurmustum onu mesela.

OCLF 2.0 olanini yuklemeyi deneyin. Son versiyon bilgisi 2.2.8 mi neydi. Onun detaylari ana konuda olmasi lazim. Ya da diger konuda root + lagfix diye spdrmn'in anlatimi olacak.

Quadrant ile ilgili bir sorun var sanırım, sonuçları gönder dediğimizde bağlantı sağlayamıyor, hata veriyor. Sanırım bizden kaynaklı bir durum değil.

Benim sormak istediğim bir şey var. Her ne olduysa hiç bir şekilde OCLF ile lagfix olmuyor benim telefon. Hem kur, hem kaldır sekmeleri kırmızı, ne yaptıysam olmadı. Ben de Voodoo One Clik Lag Fix kurdum. Şimdi sürüm değiştirmek istiyorum ama bunun nasıl kaldırılacağını bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

http://project-voodoo.org/documentation

burada bahsettigi gibi voodoo altina disable-lagfix diye bos bir klasor acin sonra da telefonu reboot edin o pasif hale geliyor.

• Teşekkürler igtx.
  • Killing ADB Server...

OK

Starting ADB Server...
    * daemon not running. starting it now on port 5037 *
    * daemon started successfully *

OK

Waiting for device...

OK

Pushing rageagainstthecage...
    6 KB/s (5392 bytes in 0.795s)

OK

chmod rageagainstthecage...

OK

Running rageagainstthecage...
    OK

***IF IT KEEPS LOOPING, TRY DISABLING USB DEBUGGING NOW***

Killing ADB Server...

OK

Starting ADB Server...
    * daemon not running. starting it now on port 5037 *
    * daemon started successfully *

OK

Waiting for device...

OK

Running rageagainstthecage...
    ROOTED

Getting mount path...
    /dev/block/stl9
    OK

Remounting system with read-write access...

OK

Pushing su...
    274 KB/s (26264 bytes in 0.093s)

OK

chmod su...

OK

Pushing Superuser.apk...
    384 KB/s (196521 bytes in 0.499s)

OK

Remounting system with read-only access...

OK

Running a SU test...

şeklinde kaldı sorunmu yoksa tamamlandımı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkk1971 -- 7 Aralık 2010; 22:26:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mkk1971
    şeklinde kaldı sorunmu yoksa tamamlandımı ?

Tamamlandığında ufak bir pencerede root olduğuna dair mesaj çıkıyor olmalı. Eğer olmadıysa z4root uygulamasını da deneyebilirsiniz.
  • onu daha önce denedim andexplorer ile root u görüyorum ama değişiklik yapamıyordum bu programıda onun için denedim olmadı öyle takılıp kaldı garantiyi geçtim 1 nolu yolu denedim jpo yüklemek için onuda karşıdan yüklüyor sonra ikili dosya şifresi çözülüyor derken uygulama hatası deyip kies kapanıyor win7 64x kullanıyorum önceden 2.2 için sorun olmamıştı
    artık vazgeçtim türkcelle kardeş kardeş beraber yaşayacagız herhalde
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkk1971

onu daha önce denedim andexplorer ile root u görüyorum ama değişiklik yapamıyordum bu programıda onun için denedim olmadı öyle takılıp kaldı garantiyi geçtim 1 nolu yolu denedim jpo yüklemek için onuda karşıdan yüklüyor sonra ikili dosya şifresi çözülüyor derken uygulama hatası deyip kies kapanıyor win7 64x kullanıyorum önceden 2.2 için sorun olmamıştı
    artık vazgeçtim türkcelle kardeş kardeş beraber yaşayacagız herhalde

64bit ile ilgili sıkıntılardır muhtemelen. 32 olan bir Windows'ta deneme şansınız varsa orada yapın. Herşey sorunsuz halloluyor.
  • bakacaz bir çaresine teşekkürler
  • arkadaşlar Kies Registry Patcher v.1.7.0.0 programını açtım sonra ne yapmam gerekiyor acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GRAD

arkadaşlar Kies Registry Patcher v.1.7.0.0 programını açtım sonra ne yapmam gerekiyor acaba.

Konunun ilk sayfasında adım adım anlatım mevcut
  • quote:

quote:

arkadaşlar Kies Registry Patcher v.1.7.0.0 programını açtım sonra ne yapmam gerekiyor acaba.

dostum '' liste kutusundan istediğiniz ülke uzantısını seçin ''demişsin ama ben neden se seçemedim. yardımcı olursan sevinirim.
    resimdeki gibi uyarı çıkıyor ''bu cihazın sürümü güncelleştirilemez'' kies te neden dir anlamadım.

• quote:

quote:

quote:

dostum '' liste kutusundan istediğiniz ülke uzantısını seçin ''demişsin ama ben neden se seçemedim. yardımcı olursan sevinirim.
    resimdeki gibi uyarı çıkıyor ''bu cihazın sürümü güncelleştirilemez'' kies te neden dir anlamadım.

İlk sayfadaki gibi alttaki kutudan seçim yapmanız ve sonra registry'ye bunu yaz demeniz lazım. Adımları aynı sırada uyguladığınızda güncelleme bilgisi gelmeli. Dikkatlice bir okuyun tekrardan.

• Merhaba

Arkadaşlar kies registry patcher 1.7 ile ITV (İtalya) kodunu seçerek kies ile güncelleme yaptım. güncelleştirmeyi yaklaşık 20-25 dakikada yapıp tamamladı.

Kies güncelleştirme tamamlandı şimdi telefon yeniden başlatılacaktır yazdı ve yeniden başlatmaya başladı ancak başlangıç animasyonunu göstererek bir müddet beklemede kalıyor ve titreşim vererek ekran kararıyor daha sonra da ekran karanlık bir şekilde arasıra da titreşim yaparak durmaya devam ediyor.

Bataryayı, sim kartı ve sd kartını çıkarıp, takıp yeniden başlattım aynı şeyi yeniden yaptı. Hasılı telefon açılmıyor. Ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: absedo

Merhaba

Arkadaşlar kies registry patcher 1.7 ile ITV (İtalya) kodunu seçerek kies ile güncelleme yaptım. güncelleştirmeyi yaklaşık 20-25 dakikada yapıp tamamladı.

Kies güncelleştirme tamamlandı şimdi telefon yeniden başlatılacaktır yazdı ve yeniden başlatmaya başladı ancak başlangıç animasyonunu göstererek bir müddet beklemede kalıyor ve titreşim vererek ekran kararıyor daha sonra da ekran karanlık bir şekilde arasıra da titreşim yaparak durmaya devam ediyor.

Bataryayı, sim kartı ve sd kartını çıkarıp, takıp yeniden başlattım aynı şeyi yeniden yaptı. Hasılı telefon açılmıyor. Ne yapmalıyım?

Yeniden yazılım yüklemeniz lazım. Bir noktada hata yapmışsınız veya gözden kaçan bir şey olmuş sanırım. Yükleme öncesi lagfix vb modifiyeleri kaldırıp wipe komutlarını uyguladınız mı bilmiyorum ama genelde bunların yapılmaması nedeniyle oluyor o kurulum sonrası titremeler filan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi igtx -- 8 Aralık 2010; 17:13:10 >

• quote:

quote:

Merhaba

Yeniden yazılım yüklemeniz lazım. Bir noktada hata yapmışsınız veya gözden kaçan bir şey olmuş sanırım. Yükleme öncesi lagfix vb modifiyeleri kaldırıp wipe komutlarını uyguladınız mı bilmiyorum ama genelde bunların yapılmaması nedeniyle oluyor o kurulum sonrası titremeler filan.

Teşekkürler, cevabınız için...

Lag fix kuruluydu kaldırmamıştım. Recovery moduna girip dahili sd'ye format attım wipe cache yaptım ve format atıp yeniden başlattım açıldı. Şimdi xeu ile ingiltere sürümünü kurdum. açılıyor sorun yok. Çok şükür....

• Kies yoluyla yazılımını update etmeye çalışırken half brick haline getirdiğim telefonu Odin ile Froyo'ya flashlayarak düzeltebilir miyim?
  • quote:

Teşekkürler, cevabınız için...

Lag fix kuruluydu kaldırmamıştım. Recovery moduna girip dahili sd'ye format attım wipe cache yaptım ve format atıp yeniden başlattım açıldı. Şimdi xeu ile ingiltere sürümünü kurdum. açılıyor sorun yok. Çok şükür....

Geçmiş olsun. Güle güle kullanın
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.