Şimdi Ara

Galaxy Note20 | 20 Ultra [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.820
Cevap
122
Favori
431.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ultra modeli tanıtımda 12 ram değilmiydi.burada 8 ram li satılıyor
  • Almayı planlıyordum taki ülkemize note 20 ultranın 8gbli versiyonun geldiğini görene kadar maalesef politika değişmeden almanın bir mantığı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malesef 5G olmayan note 20 ler 8gb ile geliyor. Samsung'un düşük alım güçlü ülkelerde izlediği bir politika. Note 10 ve s20 de böyle bir şey yapmamışlardı. Şimdi 5G yavaş yavaş ülkelerde açılmaya başladığı için Samsungda müşterilerini 5G ye yönlendirmek için bir fark koyması gerekiyordu. herhalde bu ram farkı bundan kaynaklanıyor. üst modele yönlendirmek için. ayrıca 5G dede fiyat baya yüksek. sanırım 150 dolar gibi bir fark var amerikada. Note10 ilk çıktığı dönemde hem 5G olan ülke sayısı azlığı, hemde 5G dışında hiç bir dark olmaması nedeniyle note10 5G, 5G siz düz note10 nun yanında çok az satılmıştı. buda ciddi ciro kaybı demek. bu Ram hamlesiyle 5G nin payını artırmaya çalışacaklardır. Hatta bize niye gelmiyor diye kızdığımız snapdragonlu note20 ler bile 5G değilse 8gb ram barındırıyor. Yani Amerikada da durum aynı. Bu demektirki Snapdragon 865+ lı model bile Türkiyeye getirilmiş olsaydı 5G olmadığı için 8GB olacaktı. Samsung Türkiye nin bir kabahatı yok.

Bu arada 1 yıldır note 10 plus kullanan birisi olarak söyleyebilirimki; Ram kullanımını max 7 - 7.5 GB olduğunu gördüm en fazla. belki oyunlarda veya render işlerinde daha çok doluyordur bilemiyorum. Ama yinede note 10 12gb iken fark verip aldığınız note 20 nin 8gb olması psikolojik olarak can sıkıcı. gel gelelim günlük hayatta fark yaratacağını sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxiabit -- 19 Ağustos 2020; 16:0:45 >

• 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    Bu aslinda samsung'un elinde degil. Benim simdiye kadar kullandigim android telefonlar arasinda 2.gunu goren sadece mi max olmustu. Onunda hem pili buyuk, hem de ekran cozunurlugu dusuk. Samsung boyle muhtesem bir ekranla zarif tasarimi birlestirip pili daha buyuk yapamazdi kanimca.

Cok hizli sarj oluyor bu arada...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oxiabit

Malesef 5G olmayan note 20 ler 8gb ile geliyor. Samsung'un düşük alım güçlü ülkelerde izlediği bir politika. Note 10 ve s20 de böyle bir şey yapmamışlardı. Şimdi 5G yavaş yavaş ülkelerde açılmaya başladığı için Samsungda müşterilerini 5G ye yönlendirmek için bir fark koyması gerekiyordu. herhalde bu ram farkı bundan kaynaklanıyor. üst modele yönlendirmek için. ayrıca 5G dede fiyat baya yüksek. sanırım 150 dolar gibi bir fark var amerikada. Note10 ilk çıktığı dönemde hem 5G olan ülke sayısı azlığı, hemde 5G dışında hiç bir dark olmaması nedeniyle note10 5G, 5G siz düz note10 nun yanında çok az satılmıştı. buda ciddi ciro kaybı demek. bu Ram hamlesiyle 5G nin payını artırmaya çalışacaklardır. Hatta bize niye gelmiyor diye kızdığımız snapdragonlu note20 ler bile 5G değilse 8gb ram barındırıyor. Yani Amerikada da durum aynı. Bu demektirki Snapdragon 865+ lı model bile Türkiyeye getirilmiş olsaydı 5G olmadığı için 8GB olacaktı. Samsung Türkiye nin bir kabahatı yok.

Bu arada 1 yıldır note 10 plus kullanan birisi olarak söyleyebilirimki; Ram kullanımını max 7 - 7.5 GB olduğunu gördüm en fazla. belki oyunlarda veya render işlerinde daha çok doluyordur bilemiyorum. Ama yinede note 10 12gb iken fark verip aldığınız note 20 nin 8gb olması psikolojik olarak can sıkıcı. gel gelelim günlük hayatta fark yaratacağını sanmıyorum.
    s20 ultraya 12 ram koyup buna koymamaları hata bence.s20 ultra 10 bin fiyatı.note 20 ultranın ozaman 9 bin civarında olmalı madem rami düşük.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leftercan1907 -- 19 Ağustos 2020; 16:49:41 >

• Note 20 ultra zaten 5G olara ülkemize gelseydi zaten 15-16 bin TL civarında olacaktı ( amerikadaki 5G için verilen ekstra farka dolar kuru + kdv + ötv + trt + kültür bakanlığı katkılarını ekleyerek hesapladım). E Ülkemizde zaten 5G de yok. o açıdan bakınca 5G gelmemesi hayırlı olmuş. birde ram eksikliği oldu. ama dediğim gibi 8 gb ram yetersiz olacağını düşünmüyorum. belki çok ekstrem programlarda 12 GB ram farkını hissettirir.
  • Bugün Buds Live hediyesi geldi. Henüz denemedim, ilk fırsatta deneyip izlenimlerimi paylaşacağım. Aynı zamanda elimde Airpods 2'de var. İkisi arasındaki farkları yazacağım.

Galaxy Note20 | 20 Ultra [ANA KONU]  Galaxy Note20 | 20 Ultra [ANA KONU] 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chn_chn -- 19 Ağustos 2020; 18:7:10 >

• chn_chn C kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Çok güzel duruyor. samsung bu sefer kulaklığı yaptı sanırım. seside iyi oldumu tamamdır. Fiyat olarak Airpods 2 ile Airpods pro arasına konumlandı. Ses olarakda o konumda olura çok iyi olur. Zira Airpods Pro alıp beğenmeyip sattım. sesi güzel ama pratik kullanımı yok.

bu arada bronze renk değil bu galiba. siz nereden aldınız online mağazadanmı yoksa Fiziksel Samsung mağazasındanmı? yanlızca bronze seçiliyor sanıyordum.
  • Bende aranıza katıldım. 11 Pro Max ten geçiş yapıyorum. Benimde kulaklık bugün geldi. Airpods pro ile karşılaştıracağım.
  • velocan85 kullanıcısına yanıt
    5800 TL fark çok çok fazla bence.

Hocam samsung members tan kodu nasıl almıştınız yeni cihaza mı kuracağız uygulamayı note 8 den baktım kod alma yolunu bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: cagrimir

Bende aranıza katıldım. 11 Pro Max ten geçiş yapıyorum. Benimde kulaklık bugün geldi. Airpods pro ile karşılaştıracağım.
    Neden pro maxden geçiyorsunuz?

Bende xs maxdan geçsem mi diyorum fakat şu ön kamera ne kadar iyi olursa olsun yüzü beyaz,cansız gösterdikçe soğuyorum..
    Ve şarj olarak sizin cihaz çok iyi note20 okadar iyi değil deniyor.
    Bende günü çıkaramamaya başladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrkb -- 19 Ağustos 2020; 19:57:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doc_tor

Hocam samsung members tan kodu nasıl almıştınız yeni cihaza mı kuracağız uygulamayı note 8 den baktım kod alma yolunu bulamadım
    Members uygulamasını güncelledikten sona avantajlarım kısmında Buds Live kodu çıkıyor olması lazım.
  • 9metal_99 9 kullanıcısına yanıt
    Gsmarena testinde sıkıntı var. En güvendiğim sitedir, hep de yorumları dogru olur ama note5 e mesela 85h veriyorlardı o cihazı ben günde ilk basta 2 sonlarda 3 kere şarj ediyordum note 20 ultra ise her gün günü çıkarttı mutlaka. Bu cihazla 5. Günüm, son 3 gündür is yerinde sürekli elimde ya Kalem ya toplantı ya mail ve hiç şarja takmadım öyle ki şarj aletini yanıma bile almıyorum ki su an batarya %26 ve akşama kadar ekran sürem 6 saat olmuş. Üstüne tethering, ekran kapalı iken teams toplantı filan yapıyorum bluetooth müzik dinliyorum. Sanırım gsmarena kullanım senaryosuna oyun da koymuş o nedenle böyle çıkıyor çok iyi cihazın pili benim kullanımımda.

Çok hoş duruyor, güle güle kullanın. Online sitede bronz seçiliyor sadece çok saçma. Siz mağazadan aldınız sanırım?
  • çok kötü 12 göster 8 gönder

avrupada 12 gb ram

fransa fnac te 12 gb ram ile satılıyor
     Galaxy Note20 | 20 Ultra [ANA KONU] 
     Galaxy Note20 | 20 Ultra [ANA KONU] 

• coral65 C kullanıcısına yanıt
    Hocam bizimki 5G olmayan model. Kırpılmış versiyon.
  • Ram çok önemli olmadığını düşünüyorum bence esas sıkıntı işlemci. 12gb ram hakkini vererek kullanılmasına belki 2 3 sene var, 8 fazlasıyla yeterli. 4 gb ram yerine 128 gb depolama alanını her zaman tercih ederim. Esas Exynos değil de sd gelse çok çok iyi olurdu.

• ugur_91 U kullanıcısına yanıt
    Ben online siteden aldim ve siyah sectim

• spdrmn kullanıcısına yanıt
    Kulaklığın renginden bahsetmiştim. İlk açıldığı günden beri bakıyorum, kulaklıkta tek renk seçeneği var. Siz telefonu mu siyah aldınız?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.