Şimdi Ara

Galatasaray 2016/2017 Sezonu Genel Tartışma ve Transfer Konusu (950. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23.037
Cevap
76
Favori
603.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 948949950951952
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Quakerboy'un dediklerine bakilirsa defans oyuncu yerine orta saha bakiliyor. Jordan Ferri ile anlasilmis ama kulubu ikna olmamis.

Jor giderse Cihat Arslan kesin gelecek gibiymis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    3-4-3 boyle oynanmaz, 3lu defans oynayacak bir kadromuz yok zaten. 3lu defans her ne kadar ofansif gibi gozukse de defansif bir dizilis sistemidir.

Ingiltere'de tottenham, chelsea ve manchester city maclarina boyle cikti, chelsea'yi 2-0 yendi, mancity ile de 2-2 berabere kaldi deplasmanda. Chelsea macindaki kadrosu;

-------verthongen---alderweireld------dier

Walker-----dembele-------wanyama--------rose

--------------eriksen------alli

---------------------kane

Gordugun gibi canavar gibi defans ve orta saha var. cunku top rakipteyken bu oyuncular sunun gibi diziliyor;

Walker----verth----alder----dier----rose

--------dembele----alli-----wanyama

--------------------eriksen

Hatta orta sahayi 4leyip kanatlari kapattiklari da oluyor, defansa 4lu de yerlesiyorlar zaman zaman.

Cok hareketli ve pozisyon bilgisi yuksek oyuncular olmasi lazim. Mesela Roma da benzer sistem oynuyor orta sahasi;

Peres ve emerson kanatlarda, ortada; de rossi, strootman,perotti ve naingollan'dan olusuyor.

Kisaca bizim oyuncularla 3lu defans oynamak intihar olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: thanatos13

pato müzmin sakat değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum

Oyle olsaydi dursun alirdi onu

• Josue selcugun yerine ortasahada oynamali

Dejong josue olmali ortasaha

Selcuk oluyor sahada ya da en fazla 55 dk oynamali

Ama bizim td i80 olmadan oyuncu degistirmiyecegi icin 25 dk selcuk yürüyor

• AkifKarabulut A kullanıcısına yanıt
    Yedek dedim farkındaysan o oyuncuları ilk 11 düşünmek maaşlarını o kadar yüksek vermek yönetim hatası bence.

serdar azize verilen paraya iyi bi stoper alınıp Ahmet Çalık ile iyi bi ikiliye sahip olabilirdik ama olmadı maalesef

• Linnes--Balta--Çalık--Sabri bu hatla başlayacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Su Torbası

Linnes--Balta--Çalık--Sabri bu hatla başlayacağız.

Quakerboy sen misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: ferrotello

quote:

Orijinalden alıntı: Su Torbası

Linnes--Balta--Çalık--Sabri bu hatla başlayacağız.

Quakerboy sen misin?

Son maçı izleyerek vardım bu karara
  • quote:

Orijinalden alıntı: Santiago Munez

Yedek dedim farkındaysan o oyuncuları ilk 11 düşünmek maaşlarını o kadar yüksek vermek yönetim hatası bence.

serdar azize verilen paraya iyi bi stoper alınıp Ahmet Çalık ile iyi bi ikiliye sahip olabilirdik ama olmadı maalesef

Ben yedek olarak bile tahammul edemiyorum hocam yillarca bu adamlari izledik kene gibi yapistilar takima.. sirf bu balta kazmasi yuzunden lider stoper almadilar takima neymis efendim balta varmis elimizde..

Sabriye gelirsek su herifin hirsi disinda hicbir esprisi yok.. linnes dogru durust sans bile bulsmiyor.. jor efendi sozde linnesi odullendirmek icin 11 baslatti ligde biraz kotu oynayinca 2. Devreyi bile gostermedi.. cunku sabrimiz var aslanlar gibi :) bu linnedin ozguveni nasil artsin kinadam takima tutunacagim diye 3.lig takimlarina karsi sol bekte k.cini yirtiyor.. bu adam 2 sene once molde feneri ezerken takiminin en iyisiydi vay be diyorduk simdi erzincana karsi takima girme mucadelesi veriyor.. adamin geldigi noktaya bak sabri efendi yuzunden eleman ozguvenini kaybetti..hata yapma luksu yok sabri her turlu sacmaligi yapar birsey yok linnes yapinca kulubeden cikamaz..

Yanlis anlama sana sitem anlaminda demiyorum bizdeki bu ezik zihniyetli yoneticiler oldugu surece bir yere varamayiz

• quote:

Orijinalden alıntı: Johan Elmander

quote:

Orijinalden alıntı: thanatos13

pato müzmin sakat değil miydi ben mi yanlış hatırlıyorum

Oyle olsaydi dursun alirdi onu

doğru diyorsun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

3-4-3 boyle oynanmaz, 3lu defans oynayacak bir kadromuz yok zaten. 3lu defans her ne kadar ofansif gibi gozukse de defansif bir dizilis sistemidir.

Ingiltere'de tottenham, chelsea ve manchester city maclarina boyle cikti, chelsea'yi 2-0 yendi, mancity ile de 2-2 berabere kaldi deplasmanda. Chelsea macindaki kadrosu;

-------verthongen---alderweireld------dier

Walker-----dembele-------wanyama--------rose

--------------eriksen------alli

Gordugun gibi canavar gibi defans ve orta saha var. cunku top rakipteyken bu oyuncular sunun gibi diziliyor;

Walker----verth----alder----dier----rose

--------dembele----alli-----wanyama

--------------------eriksen

Hatta orta sahayi 4leyip kanatlari kapattiklari da oluyor, defansa 4lu de yerlesiyorlar zaman zaman.

Cok hareketli ve pozisyon bilgisi yuksek oyuncular olmasi lazim. Mesela Roma da benzer sistem oynuyor orta sahasi;

Peres ve emerson kanatlarda, ortada; de rossi, strootman,perotti ve naingollan'dan olusuyor.

Kisaca bizim oyuncularla 3lu defans oynamak intihar olur.

Aslında 3-4-3 bize tam uygun taktik bence. Zaten bizim bekler defansif kalamıyor. hiçyoktan arkada bi adam daha olması mantıklı. Tolga geldikten sonda ancak olabilir. Çünkü basan bi ortasaha da lazım bu taktikte.

• Jor giderse yerine Cihat Arslan gelir muhabbetleri dönüyor, ne diyeceğimi bilemiyorum. Teknik adamlık meziyetleri ne durumdadır, Hamzaoğlu'nun farklı versiyonu mudur bilemiyorum.

Konu hakkında detaylı yorumları olanlar var mı ? Akhisar dışında ciddi deneyimi var mı ?
  • İtalya seyahatimi yarıda bırakmak zorunda kaldım işler yüzünden. Daha önce gittiğim yerleri ziyaret etmiştim o yüzden pek dert etmiyorum :d

Bu sırada çok yakın ahbap olduğum galatasaraylı yöneticilerle teması bir an olsun bırakmadım. Bol bol sohbet ettik hem twitterda hem de forumda beni takip etmelerini söyledim. Takımında olduğu bir yemek düzenleyeceklermiş ve beni de davet ettiler bol bol transfer konuşuruz artık :)

• quote:

Orijinalden alıntı: IspanakLord

İtalya seyahatimi yarıda bırakmak zorunda kaldım işler yüzünden. Daha önce gittiğim yerleri ziyaret etmiştim o yüzden pek dert etmiyorum :d

Bu sırada çok yakın ahbap olduğum galatasaraylı yöneticilerle teması bir an olsun bırakmadım. Bol bol sohbet ettik hem twitterda hem de forumda beni takip etmelerini söyledim. Takımında olduğu bir yemek düzenleyeceklermiş ve beni de davet ettiler bol bol transfer konuşuruz artık :)

Sor bakalım bu kadar çer çöpe hayvan gibi paraları neden veriyorsunuz diye..
  • quote:

Orijinalden alıntı: IspanakLord

İtalya seyahatimi yarıda bırakmak zorunda kaldım işler yüzünden. Daha önce gittiğim yerleri ziyaret etmiştim o yüzden pek dert etmiyorum :d

Doldurma haber Hürriyette JOR sonrası FT ve Igor Tudor gelecek yazmış.

Edit. Geçen gün nazifoğlu açıklama yaptığında Bu Teknik Ekib ücretininde 65m€ sınırı içerisinde olduğu belirtti. Ondan şuan kolay kolay (beğenmedikleri halde ) JOR'u değiştiremiyorlar gibime geliyor.

Biz sürekli yükleniyoruz bunla olmaz diye de adamlarda bu açıdan farklı. Yabancı başka bir kimseyi 900bine felan getirmek zor. Bu da demek oluyorki gelen olursa Türk olacak. Peki kim gelebilir Türk olarak şuan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi J.McNulty -- 26 Ocak 2017; 12:40:8 >

• kırmızı çizgiyi izlemişsinizdir umarım nyvsporda. izlemediyseniz tekrarını bulmanızı tavsiye ederim. şu an ikinci bölüm başladı
  • J.McNulty kullanıcısına yanıt
    Ya arkadaş yüklenirim tabi. Lafa bak bu sınır sezon öncesi belliydi. Ne diye Serdar Aziz e Tolga Ciğerci ye o kadar yüksek maaşlar verildi. İkisinden de 1M eur kessen istediğin TD yi getirirdin. Komisyonculuğa bahane hep aynı - FFP dolayısıyla. Yaptıkları transferlerden bir tane bile düzgün olanı yok. Bu kadar da olmaz hala yüzsüzce konuşabiliyorlar özellikle o Nazifoğlu mudur nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osonguler

Ya arkadaş yüklenirim tabi. Lafa bak bu sınır sezon öncesi belliydi. Ne diye Serdar Aziz e Tolga Ciğerci ye o kadar yüksek maaşlar verildi. İkisinden de 1M eur kessen istediğin TD yi getirirdin. Komisyonculuğa bahane hep aynı - FFP dolayısıyla. Yaptıkları transferlerden bir tane bile düzgün olanı yok. Bu kadar da olmaz hala yüzsüzce konuşabiliyorlar özellikle o Nazifoğlu mudur nedir.

Tolga bu takımdaki en yararlı oyunculardan birisi. Serdar'a birşey demiyorumda. Tolga öncesi / sonrası takıma bakman bu dediğim için yeterli.

Şu olsaydı bu olsaydı demekle olsa bende isterim. Bende hatalı buluyorum bu oyuncuların maaşlarını. Yanlız şuan için bu çözüm olamıyor malesef.
  • J.McNulty kullanıcısına yanıt
    İyi de Tolga oynadığı zaman faydalı. Adam bu yaşına kadar her sezon 10-15 maç yapabilmiş. Sonra tut sen bu adama normalde aldığının 2 katını (belki daha da fazla) ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: osonguler

İyi de Tolga oynadığı zaman faydalı. Adam bu yaşına kadar her sezon 10-15 maç yapabilmiş. Sonra tut sen bu adama normalde aldığının 2 katını (belki daha da fazla) ver.

Katılıyorum haklısın. Da dediğim gibi yapacak pek birşey yok.

Yönetimin maaş düzenlemesi yapması lazım oyuncular ile.

quote:

Aurelien Chedjou => 2.200.000 € + Maç Başı 10.000 €
    Serdar Aziz => 2.000.000 € + Galibiyet Başı 15.000 €
    Semih Kaya => 1.700.000 € + Maç Başı 15.000 €
    Hakan Balta => 1.250.000 € + Maç Başı 15.000 €
    Sabri Sarıoğlu => 1.250.000 € + Puan Başına 5.000 €
    Martin Linnes => 950.000 € + Maç Başı 10.000 €
    Koray Günter => 900.000 € + Maç Başı 7.500 €
    Luis Pedro Cavanda => 875.000 € + Puan Başına 4.000 €
    Lionel Carole => 700.000 € + Maç Başı 15.000 €
    Salih Dursun => 450.000 € + Maç Başı 3.500 €

Wesley Sneijder => 3.850.000 € + Maç Başı 20.000 €
    Selçuk İnan => 2.850.000 € + Maç Başı 25.000 €
    Nigel De Jong => 2.850.000 € + Puan Başına 5.000 € (20 maç üzeri + 250.000 €)
    Tolga Cigerci => 2.000.000 € + Puan Başına 5.000 €
    Bruma => 1.400.000 € + Maç Başı 20.000 €
    Yasin Öztekin => 1.100.000 € + Maç Başı 10.000 €
    Jouse => 700.000 € + Puan Başı 3.000 €

Lukas Podolski => 3.000.000 € + Maç Başı 20.000 €
    Eren Derdiyok => 2.150.000 € + Puan Başına 5.000 €
    Sinan Gümüş => 1.000.000 €

Berk İsmail Ünsal => 50.000 €

Sırf Kalın ile işaretlediklerimden belirli oranda indirim yapsa 3 tane oyuncunun parasını çıkartabilir. Serdar en fazla 1.5, Tolgaya keza 1.5, Nigele 2, Selçuğa 2 Chede 1.5, Semihe 1, Sabriye 900, Erene 1.5 verebilir.

Yaklaşık 5m€ luk bir maaş bütçesi elde edersin.

Bize Fikret orman gibi çingene pazarlığı yapacak adam lazım. Dembaba gelirse Türkiyede görülmüş en büyük transfer yönetimi başarılarından birisine imza atar.

• 
Sayfa: önceki 948949950951952
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.