Şimdi Ara

Galactus vs Darkseıd ,Thanos,odin ve sılver surfer (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
0
Favori
4.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Galactus evrenin soyutlarindan biridir. Death-İnfinity-Eternity-Galactus en temelleri. Oblivion evrenin disinda sanirim. Bu yukarida dortlu birbirlerine kardesim diye hitap ediyor. Hadeyanin attigi gibi Galactus enerjiden olusan bir varlik. Odin gibi etten, kemikten olusan bir varlik degil. Odin guclu evet ama kendi liginin en guclusu. Gok babalarinin en guclusu sayiliyor. Bunlarin bir ustu Elder Gods oluyor sanirim. Yasli Tanrilar, Gaea, Cthon, Set gibilerin oldugu grup. Bunlarin bir ustunde Celestialsler var. Onlarin ustunde de Soyutlar var. He arada baska varliklarda var ama genel olarak siraladim. İste Stranger, Ego, Tyrant gibi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hadeyan kullanıcısına yanıt
    Tamam senin vardığın sonuç bu şekilde. Bizde geçen zamanlarda ben1905 ve çok eski üyelerle bu konuyu tartışmıştık. Galaksi - multi galaksi seviyesinde olduguna karar verdik.

Burda kimse birbirinin dediği hiçbir şeyi kabullenmiyor zaten..
  • Hadeyan kullanıcısına yanıt
    Normalde konuyu okumadan mesaj atmam ama bugün hiç okuyasım yoktu,işimde vardı o yüzden dediğiniz gibi direk daldım konuya.Zaten başlığı bile yeni fark ettim olay galactus multiversal mı olayı da değilmiş,konu sapmış bu noktalara gelmiş.

Bir kaakterin tek tek evren yok etmesi ile multiversal seviyenin bir olmadığı görüşünüzede katılıyorum,daha önce başka yerlerde de bu konuyu vurgulamıştım.Bu nedenle çoğu multiversal sanılan CW Hercules,CK Mikoboshi,COİE Anti-Monitor gibi karakterler universaldır,ama diğer universallara göre ağırlıklarını koyarlar.Ben de bunlar için zamanında high universal söylemini kullanıyordum,artık direk olarak universal diyorum.

Multi Eternityi duydum ama bu sadece multiversedeki tüm eternity güruhuna verilen isim değil miydi? Yoksa Entities ile karıştırmış olabilirmisiniz.Yada benim bilgi eksiliğim var.Ayrıca yakın zamanda çok olay oldu zaten,çoğunu bilmemekle beraber Living Tribunalın yeniden doğması (eskisinden çok daha zayıf,universal bile değildir hani) gibi birkaç olayı biliyorum ama eternity ne ara multiversal oldu?Hani Multi-Eternity bile multiversal olmayabilir kanımca.SS lerle yada seri isimleri ile beni aydınlatırsanız memnun olurum.Birde ne ara öldürüldü?

Şu omniverse mevzusu var birde.Benim bildiğim omniverse dc,marvel,image comicsten tutun sonic,bugs bunny evrenini dahi içeri alan bir yapı.Yani kısacası her şeyi.Firmaların dc vs marvel tarzı serilerin de kullandığı,zaten birnevi onun için oluşturulan bir terim.Ama belli bir kısım dc omniversesi,marvel omniversesi tarzında bir söylem kullanıyor.Benim aklımın karıştığı nokta bu.Marvel omniversesinden kastınız tüm marvel değil mi? Ee Marvel zaten megaverse,direk marvel megaversesi demek daha doğru değil mi?

Galactus-odin karşılaştırılmasına gelirsek tabili galactus daha güçlü bu hep böyleydi.Life Bringer zaten ayrı mevzuu.En hatta tek svediğim galactus formu.Galactusun tipi ve güçlerini bir kenara bırakırsak karakteri de değişti adeta.Cidden çok hoşuma gitti.Hala Life-Bringer dimi? Eskisi olmadı yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: MichaelTownley

Hala değil hâlâ

Alıntıları Göster
    Türkçe de â diye bir şey yok.Hala diye yazılır.

• ben1905 kullanıcısına yanıt
    Bu arada kaçırmışsın diye söyleyeyim.Konunun bu kadar uzamasının neden seni çağıran arkadaşın tok galaktus vs odin,darkside,thanos karşılasmasına galaktus ile odin eşit digerlerinin de farkıyla galaktus yenilir demiş olması.

• quote:

Orijinalden alıntı: Shrimp6

Türkçe de â diye bir şey yok.Hala diye yazılır.

Alıntıları Göster
    Senin o hala dediğin babanın kız kardeşi oluyor git bak sözlükten. Sana mı yazık demem gerekiyor yoksa türkçe öğretmenine karar veremedim

• MichaelTownley M kullanıcısına yanıt
    Eş sesli kelimeler.Gül,yüz,hala....Türkçede şapka kalkalı yıllar oluyor.

• quote:

Eş sesli kelimeler.Gül,yüz,hala....Türkçede şapka kalkalı yıllar oluyor.

Burası forum aptal aptal konuşma nerenden uyduruyorsan mobilden kullanıyorsun klavyede a ya uzun bas bak hangi harf çıkıyor

Hahahahahhaha.Tämæm Møruk

• quote:

Hahahahahhaha.Tämæm Møruk
    Türkçe özürlü cahil. Evet değerli forum arkadaşlarım. Anlatmaya gerek yok, görüyorsunuz. Cahillik tavan

Türkçe özürlüsu he.Peki

Hala değil hâlâ.Hala babanın kız kardeşi diyen kişi mi türkçeyi iyi biliyor.

Türkçede şapkalı harflerin yıllar önce kullanımdan kalktığıni bilmeyen kişi mi bana cahil diyor?

Herhangi bir çizgi roman okumayıp hiç bir çizgi roman bilgisi olmayan biri mi çizgi roman bölümünde bana cahil diyor?

Söyle bakayım bana türk dil bilgisi yönünden ne başarıların nasıl bir bilgi birikimin var da bana bu konuda cahil diyebiliyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shrimp6 -- 29 Ağustos 2018; 22:54:45 >
  • quote:

Türkçe özürlüsu he.Peki

Hala değil hâlâ.Hala babanın kız kardeşi diyen kişi mi türkçeyi iyi biliyor.

Türkçede şapkalı harflerin yıllar önce kullanımdan kalktığıni bilmeyen kişi mi bana cahil diyor?

Herhangi bir çizgi roman okumayıp hiç bir çizgi roman bilgisi olmayan biri mi çizgi roman bölümünde bana cahil diyor?

Söyle bakayım bana türk dil bilgisi yönünden ne başarıların nasıl bir bilgi birikimin var da bana bu konuda cahil diyebiliyorsun?
    Babanın erkek kardeşi nerde dedim. Al işte türkçen kıt.

Yıllar önce diyorsun ne zaman kalktı da biz bilmedik? HÂLÂ çocuklara öğretiyorlar. Okuldan falan haberin yok.

Vay anasını sen çok çizgi roman okuyorsun vay başıma gelen

Herhangi bir bilgi birikimim yok. Sadece Türkçem iyi o kadar. Tabii insan cahillerle konuşa konuşa tecrübe kazanıyor.

Yanlış yazdım da türkçen ve anlama kabiliyetin normal bir insan seviyesinde olsa ne demek istedigimi anlarsın zaten.

Kim çocuklara ögretiyor ver sene o türkçe ögretmenlerinin telefonunu.Üniversite sınavlarında falan çıkar aman ha.Hâlâ diye bir şey yok.Burdaki üniversiteye hazırlanan genç arkadaşlarımızın da hayalleriyle oynuyorsun yanlış bilgi vererek.Sonuçta 1 soru bile ne kadar sıralama oynatıyor

• quote:

Yanlış yazdım da türkçen ve anlama kabiliyetin normal bir insan seviyesinde olsa ne demek istedigimi anlarsın zaten.

Kim çocuklara ögretiyor ver sene o türkçe ögretmenlerinin telefonunu.Üniversite sınavlarında falan çıkar aman ha.Hâlâ diye bir şey yok.Burdaki üniversiteye hazırlanan genç arkadaşlarımızın da hayalleriyle oynuyorsun yanlış bilgi vererek.Sonuçta 1 soru bile ne kadar sıralama oynatıyor
    Ver sene değil "Versene". Evet yazım hatası yapmam. Yapsam da doğrusunu öğrenirim. Ve şu atasözünün değerini daha iyi anlıyorum şu an. "Cahile laf anlatmak,deveye hendek atlatmaktan daha güçtür."

• Türkçe'de şapkalı a "â" var mıdır? Yukarıdaki mesajları okursanız anlarsınız neden sorduğumu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MichaelTownley -- 29 Ağustos 2018; 23:8:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MichaelTownley

Türkçe'de şapkalı a "â" var mıdır? Yukarıdaki mesajları okursanız anlarsınız neden sorduğumu.
    Composite Dante'nin, Goku, Asura ve Kirby üçlüsünü bir anda yenebilecek güce sahip olduğunu savunan, mental rahatsızlığa sahip olan bir kişi ile neden konuşuyorsunuz ki?

Türk Dil Kurumu sitesinden alıntı:http://prntscr.com/koe12a

Hala ile Hâlâ ayrı kelimeler, mesajları okudum, arkadaşın Türkçesi aynen çizgi roman bilgisi kadar kıt.

Yazım hatasi herkes yapabilir.Sonucta telefondan yaziyorum dikkat de etmiyorum yazdıklarıma.

Sen başlattın bunu.Ben sadece her seferinde hayla yazan gerçek bilgiyi (istisnasız her seferinde hayla yazıyor) hala diye düzelttim.İşi kaideleyen sensin.Ayrıca yazım bilgisi hakkında doğru bir kaynak arıyosan burdaki mutlak otorite benim başka birini çağırmana gerek yok

• Shrimp6 S kullanıcısına yanıt
    Burada vs yapılırken hangi formun alındığı önemli?
    ki ben burda kastedeilen galactusun classic dönem ya da life-bringer hali değil diye düşünüyorum.Kuvvetli ihtimal ile pre-NOW dönemi olması lazım.Arkadaşın da attığı görselde görüldüğü üzere galactus güç seviyesi olarak odinle eşit.Yani ikisi de ,BU DEDİĞİM DÖNEMDE,multi galaxy yada galaxy level.Ama bir karakterin buster seviyesinin eşit olması tam anlamı ile onları eşit yapmaz.Galactus yapılan kavgaların hemen hepsini almıştır.Ayrıca featleri de odinin üstündedir.

Kısaca vs ye gelirsek galactus odini alır ama aynı bsuter seviyesinde oldukları için muhtemelen daha öncede olduğu gibi ağır darbeler alacaktır,gücü azalacaktır.

Şimdi diğer elemanların formları onemli.Özellikle darkseid ve thanosun.base formlarında olduğunu varsayarsak bu mücadelede galactusun kaybedeceğini düşünüyorum.
  • Şapkalı harfler kaldırıldı diye bi dedikodu dönüyordu ortalıkta bi aralar daha sonda kaldırılmadığı açıklandı

• Michael Townley kullanıcısına yanıt
    O saydıgın 3 kişiden sadece birini ismen tanıyorum.Neden bahsediyorsun?

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.