Şimdi Ara

G4 Halojen Lamba Yerine Smd Led Takmak[ÇÖZÜLDÜ] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
259
Cevap
12
Favori
63.596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • cevabınız için çok teşekkür ederim. bir (veya iki) halojen bırakıp gerisini led yapmayı düşünüyorum. yine de iyi bir tasarruf oranı sağlarım sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: blckeagle1903

cevabınız için çok teşekkür ederim. bir (veya iki) halojen bırakıp gerisini led yapmayı düşünüyorum. yine de iyi bir tasarruf oranı sağlarım sanırım.

Aliexpreste 10 tanesi 40-50 tl ye geliyor 3w olanların. Benim 5 lide 1 tane halojen 4 led var sorun yok , 7 lide 1 tane halojen yetmedi titreme yaptı ledler 2 halojene çıkardım öyle oldu.. Hiç halojen koymayıp hepsini led yaparsak güzel tasarruf oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 adet 16$ siparişi verdim
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6023732402.html

1 adet led river 6$ ben 2 adetsipariş verdim
    http://www.aliexpress.com/snapshot/6023732401.html
  • Led driverın gücüde önemli bana söylenen tüketime göre led driver alacaksın dediler. Avizede 7 tane 3 w led kullanacaksan 21 w led driver almalı en az. Hatta biraz daha üstü olsun dediler.

• quote:

Orijinalden alıntı: ketoral

Led driverın gücüde önemli bana söylenen tüketime göre led driver alacaksın dediler. Avizede 7 tane 3 w led kullanacaksan 21 w led driver almalı en az. Hatta biraz daha üstü olsun dediler.

evet bilgi doğru
    ama ben 7sinide aynı drivera bağlamaycağım 4 tanesini birine, 3 tanesini ikinciye bağlayacağım.
    4*3 watt ve3*3 watt olacak
    neden tek led driver almadın sorusuna cevabım ise ilerde led drivar bozulursa ortada kalmamak için 2 tane olunca biri bozulsa bile diğeri alınana kadar ikinciyle idare edilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rasim535

quote:

Orijinalden alıntı: ketoral

Led driverın gücüde önemli bana söylenen tüketime göre led driver alacaksın dediler. Avizede 7 tane 3 w led kullanacaksan 21 w led driver almalı en az. Hatta biraz daha üstü olsun dediler.

evet bilgi doğru
    ama ben 7sinide aynı drivera bağlamaycağım 4 tanesini birine, 3 tanesini ikinciye bağlayacağım.
    4*3 watt ve3*3 watt olacak
    neden tek led driver almadın sorusuna cevabım ise ilerde led drivar bozulursa ortada kalmamak için 2 tane olunca biri bozulsa bile diğeri alınana kadar ikinciyle idare edilir.

Bende 2 tane veya 3 tane alacam ama önce avizenin içine bakmam lazım çünkü bende sadece g4 yok üstünde. G4 ampül var ve tek tek 30 tane mor ve beyaz ledler var gece lambası gibi loş aydınlatma yapıyor. Kumandalı kumandadan 1-2-3 seçenek var belkide içinde led driver vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketoral -- 22 Şubat 2014; 22:31:47 >

• bugün avizeyi söktüm baktım içinde küçük bir led driver var.. çünkü benimki hem g4 lü hemde led ışıklı.. led ışıklar 30 tane mor beyaz.led dirverın gücü düşük o yüzden yetmez.. bende 2 adet şu led dirverdan sipariş geçeceğim

http://www.aliexpress.com/item/1-X-MR16-MR11-3W-6W-9W-12W-14W-18W-20W-LED-DRIVER-POWER-SUPPLY-Electronic/744023391.html
  • Bende yapmayı düşünüyorum. Tüketim bir hayli fazla Halojen ampulde.

Peki halojende kaliteli ampul yok mu? Osram, philips alıyoruz yine patlıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: mygokhan

Bende yapmayı düşünüyorum. Tüketim bir hayli fazla Halojen ampulde.

Peki halojende kaliteli ampul yok mu? Osram, philips alıyoruz yine patlıyor.

Valla bendeki halojen g4 ler çabuk patlamıyordu 4 ay oldu patlayan yok ama bazıları kalitesiz herhafta patlıyormuş arkadaşlardan duydum. Benim amacım tüketimi düşürmek. Salonda 7 li var oturma odasında 5 li g4. Halojenler 20w ve toplamda hepsi 240 w tüketim yapıyor. Led ampüle geçince aldığım ledler 3w lık 12 taneden toplam 36w tüketim olacak.. 240 nere 36w nere. Tabi halojenlere göre aydınlatma biraz daha az olacak ama yeterli geliyor.

• Merhabalar tekrar. Avizelerden birinin içini açıp fotoğrafını çektim içindekilerin.

G4 Halojen Lamba Yerine Smd Led Takmak[ÇÖZÜLDÜ]

Anladığım kadarıyla AC/AC bir driver var ve minimum 50W güç çektirmek gerekiyor. Benim alıp taktığım bir adet led var 1.5W ve çalışıyor (yanında 8 adet halojen 20W ile). Led ampulün paketinde AC/DC-12V yazıyor. Bu hem AC hem de DC çıkışla kullanılabilir mi demek oluyor? Internet'ten led ampul alırken her ikisini de sağlayan veya en azından AC olan ampul mü almalıyım, yoksa zaten bütün ledler hem AC hem de DC çalışır mı?

G4 Halojen Lamba Yerine Smd Led Takmak[ÇÖZÜLDÜ]

• Evet arkadaşlar bugün sabah çinden sipariş ettiğim 24 w max olan led driverlarım geldi. 2 adet . Yukarıda mesajlarda vermiş arkadaşlar o linkteki 24 w olandan sipariş etmiştim 15 günde elime geçti sabah ptt postacı getirdi. Hemen avizeleri söktüm içindeki ac- ac nin yerine led driverı taktım ve artık avizemde hepsi led ampül oldu. Şunuda belirteyim sistemde 1-2 halojen bırakıp gerisini led yapınca zamanla ledlerde bozulma oluyor söyleyeyim bende 2 tanede sıkıntı var o yüzden içindeki sıvı silikon akmış gibi ve diğerlerine göre az aydınlatıyor o 2 tane. Sistemde halojenle led kullanmayın derim .bu arada çin sitesinde ac 220v ile çalışan led g4 iğne bacaklarda çıkmış bence direk onlardan sipariş verin. Bilseydim öyle yapardım hiç led driverla uğraşmazdım direk tak kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketoral -- 18 Mart 2014; 15:00:53 >
  • Oturma odamda 12 x 20 W halojen lambalı avizemin yarısını yeni çıkan 3 W AC LEd ile değiştirdim. Gayet iyi oldu. Driverlerin belli bir güç çekmesi gerektiği için hepsini değiştirmedim zaten sadece LEd aydınlatmayı önermiyorlar,ideali karışık olmasıymış sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: meerdem

Oturma odamda 12 x 20 W halojen lambalı avizemin yarısını yeni çıkan 3 W AC LEd ile değiştirdim. Gayet iyi oldu. Driverlerin belli bir güç çekmesi gerektiği için hepsini değiştirmedim zaten sadece LEd aydınlatmayı önermiyorlar,ideali karışık olmasıymış sanırım.

O şekilde çok fazla tasarruf yapmış olmuyorsun.. Hepsini led ampüle çevirmen lazım.. Bende 5 li ve 7 li var iğne bacak g4 tip hepsini led yaptım. Sarı yanan led yaptım ve çok güzel oldu. Tüketim 12 tanede 20w tan 240w iken şuanda 36w a düştü.. Ayrıca türkiyede pahalı ampüller çin sitesinden sipariş verin yukarıdaki mesajlarda var 15 günde geliyor..türkiyede satanlarda çin sitesinden sipariş geçip satıyorlar.

• Avizede Min. 35 W. - Max. 100 W AC/AC Transformatör var. Üzerinde 4x20 W halojen lambalar takılı. Lambaları 4 tane 3 Watt AC LED ile değiştirdim. Pratikte herhangi bir sorun gözükmüyor. Toplamda 12 W yapıyor ve minimum trafo değeri olan 35 W ulaşmıyor. Ledlerde bozulma vb. herhangi bir sorun olur mu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: meerdem

Avizede Min. 35 W. - Max. 100 W AC/AC Transformatör var. Üzerinde 4x20 W halojen lambalar takılı. Lambaları 4 tane 3 Watt AC LED ile değiştirdim. Pratikte herhangi bir sorun gözükmüyor. Toplamda 12 W yapıyor ve minimum trafo değeri olan 35 W ulaşmıyor. Ledlerde bozulma vb. herhangi bir sorun olur mu acaba?

Ledler ac mi dc mi eminmisin.. Eger ledler dc ise ve halojen ile birlikte kullanirsan ledler bozuluyor ben bizzat yasadim.. Ben cinden dc led driver aldim avizedeki ac nin yerine taktim ve hepsini led yaptim.. Daha once icindeki ac guc ile sistemde 1-2 halojen birakip digerlerini led yaptim ama ledler bozuldu aydinlatmalari dustu sari isik veren yerler yanik gibi oldu icindeki silikon erimeli oldu..

• bende koridordaki avizelere aşagıdakilerden almak istiyorum

4 tane G4 3.6W 3500K 320-Lumen 24-SMD 3020 LED Warm White Light Bulb DC 12 (http://www.buyincoins.com/item/25164.html )

4*-3.6W = 14.6W
    Led driver olarak ne almam gerek kafam karıştı, bilen birisi lütfen aşagıdaki ürünü kontrol edebilir mi?

(10-18)*1W LED External Driver Power Supply 85~265V
    http://www.buyincoins.com/item/27621.html

output 30-65V diyor normal midir? Uyar mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: MoNstRuM

bende koridordaki avizelere aşagıdakilerden almak istiyorum

4 tane G4 3.6W 3500K 320-Lumen 24-SMD 3020 LED Warm White Light Bulb DC 12 (http://www.buyincoins.com/item/25164.html )

4*-3.6W = 14.6W
    Led driver olarak ne almam gerek kafam karıştı, bilen birisi lütfen aşagıdaki ürünü kontrol edebilir mi?

(10-18)*1W LED External Driver Power Supply 85~265V
    http://www.buyincoins.com/item/27621.html

output 30-65V diyor normal midir? Uyar mı?

Önceki mesajlarda led driver alınacak site var. Dc 12 v -24 w olandan aldım ben ali expresten önceki mesajlarda var. Senin verdiğin yanlış olmaz o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ketoral -- 14 Nisan 2014; 18:03:58 >

• led driver olmadan yapabilirmiyiz
  • ketoral K kullanıcısına yanıt
    ben aliexpress'e pek güvenmiyorum, Gönderdik dedikleri paketler gelmiyor, 1-2kez yaşadım, bu yüzden onu almıyorum.
    Ama bic'ten ne alırsam mutlaka 1ay içinde geliyor ve fiyatları digerlerine göre daha uygun

Benim üründe anlamadıgım neden 10-18pcs 1W LED lamp şeklinde yazdıkları
    minimum 10W maksimum 18W olacak diye düşünüyorum, (yukardada benzer yorumlar vardı) benimkiler 15W yaptıgı için sorun olmaz diye düşünüyorum

cevabın için teşekkürler
  • chapari C kullanıcısına yanıt
    ögrendigim kadarıyla AC/DC 12V olanlardan alırsan yapabilirsin,
    benim aldıklarım DC12V oldugu için AC - DC çevrimi için bu sürücü gerekiyor

şimdide tanesi 7TL'den G9 buldum, onlardan alıyorum, onlar için led driver gerekmiyor
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.