Şimdi Ara

G4 Halojen Lamba Yerine Smd Led Takmak[ÇÖZÜLDÜ] (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
12
Favori
63.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam lambalar 5 watt sonuçta bu hesaba göre 8 adet aşağıdaki lamba toplamda 40 watt ediyor. 1-2 amper nasıl olurki?
    Şimdi benhttp://www.aliexpress.com/item/G4-LED-lamp-220V-230V240V-5W-AC-DC-12V-LED-Bulb-Light-2835SMD-360-Beam-Angle/32338427558.html bu lambanın dc olanından 8 adet aldım birde şu adaptörühttp://www.aliexpress.com/item/1pcs-12V-6-3A-72W-Power-Supply-AC-DC-adaptor-transformer-switch-for-LED-Strip-RGB/32366579257.html?spm=2114.13010208.99999999.261.NDkQT0 alacağım 72 watt diyor rahat rahat kaldırır düşüncesindeyim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bendeki 5-6w çektiği akım bu.
    Bu mesaja eklenen görseller:

G4 Halojen Lamba Yerine Smd Led Takmak[ÇÖZÜLDÜ]
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    Boşuna böyle birşey alma diyorsunuz o zaman hocam 1-2 amper bişey yeter o zaman. Biraz daha bakınayımda alayım.

Edit:http://www.aliexpress.com/item/Wholesale-High-Quality-12V-DC18W-Power-Supply-LED-Driver-Adapter-Transformer-Switch-For-LED-Strip-LED/32346764818.html?spm=2114.13010208.99999999.261.Wykk9w
    Bundan iyisi şamda kayısı, hem uygun hem küçük hemde 1.5 amper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seeder -- 1 Mart 2016; 23:19:39 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• MoNstRuM kullanıcısına yanıt
    Avizenizdeki trafoyu iptal edin 220v g9 alın konu çözülsün. 7 TL iyi fiyat alınabilir.
  • Merhaba, g4 ve g6 duy arasındaki farkı bilen var mı arkadaşlar?
  • Merhaba,

3-4 aydır takip ettiğim konuda kendi deneyimimi anlatayım:

Salonumda G4 halojen kullanan 3 adet avize mevcut. Bir tanesi eski 20 ampullu bir avize (daha önce 2 defa trafo arızası yaptı). Diğerleri aynı tipte 6 ampullu kumandalı yeni avizeler.

Avizeleri yerinden sökmek (özellikle yeni olan ikisini) meşakkatli olduğundan Aliexpressten 10 adet 3W AC/DC LED ısmarladım. Gelen LED ler yeni olan avizelerde çok sönük yandı, buradan öğrendiğim gibi 1 adet halojeni geri taktım, değişen birşey olmadı. Aynı LED ler eski avizede sorunsuz bir şekilde çalıştılar.

Bunun üzerine gene aynı yerden hem eski avize için yeter miktarda 3 W, hem de yeniler için 6W LED siparişi verdim:
    Gelen 3W lar ile eski avizenin eksiklerini tamamladım. Sorunsuz çalışıyor. Daha az ışık verme veya başka bir sorun yok.
    Gelen 6W ları yeni avizelere taktım. Bunlar sönük kalmadı. Halojenlere yakın bir ışık verdi (çok az daha azını). Ancak aradan geçen 2-3 günde LED lerin her zaman değil ama zaman zaman hafif 'göz kırpma' yaptığını farkettim.

Yabancı bir sitede, elektronik veya elektromanyetik AC trafolu avizelerde LED Driver takmadan direkt AC/DC LED takmanın sonucunun çoğu zaman ancak deneme yanılma yoluyla anlaşılabileceği minvalinde birşeyler okumuştum. Sanırım doğru. Bir modelde çok memnun kaldım, diğeri ise tam olmadı gibi.

Saygılar.

• arkadaşlar elimde 50 adet aliexpressten alınmış G4 AC12V 6W Led ampul var. İlgilenenler PM atabilir. Tanesi 5 TL'ye vereceğim. Zaten ben de tanesini yaklaşık 5 TL'ye aldım. Ürünün linki bu:http://tr.aliexpress.com/item/360-Beam-Angle-LED-Spotlight-High-Power-SMD-3014-3W-6W-12V-G4-LED-Lamp-Replace/32358522010.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: Complex

Merhaba Arkadaşlar,

Kafamda bazı sorular oluştu. Bizim evde kumandalı içinde trafo olan bir avize var. Resimde kutusunu gördüğünüz halojen lamba ile çalışıyor.

Kutuda 20 watt 12 volt diyor ancak AC mi DC mı bununla ilgili bir bilgi yok.

İlk sorum benim avizemin çıkışı AC mi DC mi?

Ekstra bir tadilat yapmadan direk led ampul alıp çalıştırmak istiyorum.

İkinci sorum hangi özellikteli Led ampülü almalıyım?

G4 Halojen Lamba Yerine Smd Led Takmak[ÇÖZÜLDÜ]

Arkadaşım bu ampullerden benim avizede de var ve bu şekilde g4 duylu iğne bacaklı led ampul bulamadım bizim bu ampuller yattsı şekilde ve uyumlusunu buldunuz mu acaba bulan var mı teşekkürler.

• satıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smlk -- 1 Kasım 2016; 10:50:06 >
  •  G4 Halojen Lamba Yerine Smd Led Takmak[ÇÖZÜLDÜ]

acaba bahsi geçen sattığınız ampulleri bu avizede direk takarak kullanabilirmiyim ?

Bir arkadaş pırpırlanma yaptığından bahsetmiş, led driver mı almam gerekiyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h@ydut -- 25 Ekim 2016; 11:15:48 >
  • Arkadaşlar merhaba elimde 17 tane 6watt 48 led ac dc 12 volt g4 led ampul var tüm g4 duylu avizeler ile uyumlu 1-2 ay ancak kullanılmıştır avize degistirecegimden satiyorum araştıranlar bilir 5 liradan aşağı fiyat zor ben hepsini 50 liraya veririm tanesi 3 liraya gelir isteyene watsaptan resimlerini de gönderebilirim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: anstzst

Arkadaşlar merhaba elimde 17 tane 6watt 48 led ac dc 12 volt g4 led ampul var tüm g4 duylu avizeler ile uyumlu 1-2 ay ancak kullanılmıştır avize degistirecegimden satiyorum araştıranlar bilir 5 liradan aşağı fiyat zor ben hepsini 50 liraya veririm tanesi 3 liraya gelir isteyene watsaptan resimlerini de gönderebilirim teşekkürler

Merhaba urun 220 watt avizede direk baglasam calisirmi ayriyeten bir adaptor falankullanmam gerekirmi birde bir tanesinin aydinlatmasinin normal halojenle karsilastirirsak aydinlatmasi nasil bir avizede 8 tane ampul var hepsini bu urunu alip taktigimda ne kadar bir aydinlatma alirim ozelden cep numarami gonderecegim dediginiz gibi ayrintili resimleri gonderirseniz sevinirim

• h@ydut kullanıcısına yanıt
    orada AC çıkış yazıyor, Dc yazması lazım... çıkışına köprü diyot bağlayıp, Dc yapabilirsiniz veya led leriniz hem AC hemde Dc ile çalışıyorsa, sorun olmaz.
    https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=k%C3%B6pr%C3%BC%20diyot Ac yi, Dc ye çevirir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: centillboy

quote:

Orijinalden alıntı: anstzst

Arkadaşlar merhaba elimde 17 tane 6watt 48 led ac dc 12 volt g4 led ampul var tüm g4 duylu avizeler ile uyumlu 1-2 ay ancak kullanılmıştır avize degistirecegimden satiyorum araştıranlar bilir 5 liradan aşağı fiyat zor ben hepsini 50 liraya veririm tanesi 3 liraya gelir isteyene watsaptan resimlerini de gönderebilirim teşekkürler

Merhaba urun 220 watt avizede direk baglasam calisirmi ayriyeten bir adaptor falankullanmam gerekirmi birde bir tanesinin aydinlatmasinin normal halojenle karsilastirirsak aydinlatmasi nasil bir avizede 8 tane ampul var hepsini bu urunu alip taktigimda ne kadar bir aydinlatma alirim ozelden cep numarami gonderecegim dediginiz gibi ayrintili resimleri gonderirseniz sevinirim

Merhaba evet direk çalışır ayrıca adaptore gerek yok bunlar hem ac hem dc olduğu için çevirici filan gerekmiyor bendekiler direk calisiyor aydınlatması halojene yakın 3 te birden az elektrik tükettiği için biraz daha az ışık veriyor gibi daha detaylı bilgiyi ve resimleri ozelden verebilirim isterseniz

• bende aliexpress den led g4 leri alarak halojen çilesinden kurtuldum.

avizeden trafoyu cıkardım cünkü benim led ler kendinden diot lu. böylece trafonun ısınıp ampulleri patlatma riskide kalktı.

konuyu başlatan arkadaşa ufkumu açtığı için tekrar teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: virtue051

bende aliexpress den led g4 leri alarak halojen çilesinden kurtuldum.

avizeden trafoyu cıkardım cünkü benim led ler kendinden diot lu. böylece trafonun ısınıp ampulleri patlatma riskide kalktı.

konuyu başlatan arkadaşa ufkumu açtığı için tekrar teşekkürler.

aldığınız ürünün linkini atabilirmisiniz, bende sipariş vermek istiyorum.
  • nicee
  • virtue051 V kullanıcısına yanıt
    teşekkürler , bende adaptörü iptal etmek istiyorum, bu yüzden 220 6w olanımı almalıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi h@ydut -- 30 Kasım 2016; 10:35:54 >
  • h@ydut kullanıcısına yanıt
    evet
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.