Şimdi Ara

g3258 - i3 4160 ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Ben g3258 kullanıyorum memnunum ama nerde kullanacaksın ona da bağlı ne yapacaksın bilgisayarda ? g3258 stock soğutucuyla 4.0 a oc edebilirsin anakartın iyi ise
  • imzanda i3 yazıyor,sakın değiştirmek gibi bir hata yapma
  • oyun için alacağım bu ikisi arasında kaldım
  • quote:

Orijinalden alıntı: haluk1461

oyun için alacağım bu ikisi arasında kaldım

http://www.anandtech.com/show/8232/overclockable-pentium-anniversary-edition-review-the-intel-pentium-g3258-ae/4

3258 in fiyat/performans yönü daha kuvvetli olsada oyun için intel alıyorsan i3 ü tercih et..birkaç oyunda fark olmaz ama çok beğendiğin bir,iki oyunda fark çıkar, keşke dersin..özellikle battlefield serisinde multi oynarken i3 ün ht birimlerini kapattım ve çatışmalarda takılmalar fps düşüşleri sık oluyor..yukarıdaki testlerdede özellikle min fps lere bakmanı öneririm

• fifa 15 için bide the crew
  • hocam imzadaki sistemi henüz almadıysanız bence farklı bir tercihe yönelmelisiniz.yani sistem ileriye dönük olmalı. işlemci g3258, anakart ise i5-i7 işlemcileri stabil bir şekilde kullanabileceğiniz bir anakart olmalı böylece ileride bütçeniz müsait olduğu zaman güçlü bir işlemci alabilir ve sistemi daha uzun ömürlü yapabilirsiniz
  • haluk1461 H kullanıcısına yanıt
    şöyle hesap et g3258 güçlü bir işlemcidir ama i3 4160 ondan çok daha iyi performans verir çünkü artık bir çok oyun 2 çekirdekli işlemcilere desteğini kesmektedir şimdi diyeceksinki i3 4160 da 2 çekirdekli evet 2 çekirdekli ama 2 tane daha sanal çekirdekleri bulunmakta bunun sana artısı performans olarak çok fazla etkisi olmasa da 2 çekirdek desteği olmayan oyunlarda oyun i3 4160'ı 4 çekirdekli ile görür ve oyuna sana açar yani i3 4160 her zaman g3258den üstündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi moonquad -- 9 Şubat 2015; 1:48:27 >
  • peki imzamdaki sistemi alırsam oyunları nasıl oynayabilirim 1440x900 çözünürlükte
  • quote:

peki imzamdaki sistemi alırsam oyunları nasıl oynayabilirim 1440x900 çözünürlükte

hocam high ayarlarda oynarsın şuan çoğu oyunu. ama dediğim gibi imzandaki sistemi toplarsan ileriye dönük bir yanı yok. ve inan o sistei alırsan 1-1,5 sonra konu açacaksın yetmiyor ne yapayım diye.
  • peki hangi yönden ilerki zamanlarda zorlanabilirim
  • quote:

peki hangi yönden ilerki zamanlarda zorlanabilirim

hocam ekran kartı ve işlemci konusunda sıkıntı çıkar.mesela far cry 4; önce çift çekirdek işlemcilerde çalışmadı.sonra bunun için bir patch çıkarıldı.çünkü oyun yapılırken çoklu çekirdeğe göre hazırlanmıştı.ama yapımcı firma bu patchi çıkarmaya da bilirdi.bundan sonra böyle oyunların sayısı artacaktır mutlaka. ileride ekran kartıda oyunlarda yetmemeye başlayınca daha güçlü bir ekran kartı almak isteyeceksin ama işlemciyi değiştiremediğin için darboğaz sorunu çıkacak.tabi o anakarta i5-4440 veya 4460 takabilirsin hatta 4790 bile takarsın ama stabil çalışmaz,gereki verimi alamazsın. i3-4160, g3258 göre sadece dahili gpuda daha iyi. intel hd4600 var. yani ekran kartı almayı düşünmeyenler için ideal.onun dışında g3258 ile fark yok ayrıca g3258 çok rahat oc olan bir işlemci. eğer ileriye dönük bir anakart ile alırsan yetmediği yerde rahatlıkla i5 veya i7 ye geçebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

şöyle hesap et g3258 güçlü bir işlemcidir ama i3 4160 ondan çok daha iyi performans verir çünkü artık bir çok oyun 2 çekirdekli işlemcilere desteğini kesmektedir şimdi diyeceksinki i3 4160 da 2 çekirdekli evet 2 çekirdekli ama 2 tane daha sanal çekirdekleri bulunmakta bunun sana artısı performans olarak çok fazla etkisi olmasa da 2 çekirdek desteği olmayan oyunlarda oyun i3 4160'ı 4 çekirdekli ile görür ve oyuna sana açar yani i3 4160 her zaman g3258den üstündür.

hocam i3-4160 2 çekirdek 4 izlek. g3258 ise 2 çekirdek 2 izlek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hugues de Payen -- 9 Şubat 2015; 2:17:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hugues de Payen

quote:

Orijinalden alıntı: moonquad

hocam i3-4160 2 çekirdek 4 izlek. g3258 ise 2 çekirdek 2 izlek.

i3 2 kati fiyatta ancak carpani acik degil
    ayrica assasins creed unity 4 cekirdek istiyor ne i3 ne de g3258 basta calistirmadi yani i3 un 4 cekirdek avantaji da yok hal bu iken 200+100tl ye g3258 alirsiniz 100tl sogutucu parasi islemciyi 4.5ghz ye cikarirsiniz i3 ten guclu olur emon olun i3 zaten oc olmuyor. i3 alsaniz direk en az 400tl galoba cok kazik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bütçe düşük olduğundan alabildiğim en iyi pc bu
  • nbacıshaquılle kullanıcısına yanıt
    hocam yukarıdaki yorumlarımı okumadınız heralde.ben zaten g3258 ve ileriye dönük bir anakart alınmasından yanayım.böylece ileride i5 veya i7 gibi güçlü işlemcilerle de rahat şekilde kullanılabilir
  • haluk1461 H kullanıcısına yanıt
    bütçeniz ne kadar hocam?
  • 1350
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hugues de Payen

hocam yukarıdaki yorumlarımı okumadınız heralde.ben zaten g3258 ve ileriye dönük bir anakart alınmasından yanayım.böylece ileride i5 veya i7 gibi güçlü işlemcilerle de rahat şekilde kullanılabilir

Estagfirullah hocam ben size itafen demedim alinti yspmak aliskanlik olmus genel olarak konu icin yorum yaptim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nbacıshaquılle kullanıcısına yanıt
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.